Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Please log in to reply
13653 replies to this topic

#1381
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,716 posts
Egy biztosíték, és közvetlenül a bemeneti áram(ha jól mondom, "AC IN") és az on/off kapcsoló mellett van, lecsavarozva a hátulját látszik, hogy össze is vannak kötve. Tehát gondolom a bemeneti részen van. A tápot nem tudtam megnézni, azt kicsit bonyolultabb elõszedni, de máshol nemláttam megbarnult dolgokat.

#1382
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Nincs ilyenem, úgyhogy csak tipp. Ha a kiégett biztosítékok a kimeneten vannak, akkor valószínûleg a végfok IC adta meg magát és ha szerencséd van, akkor annak cseréjével orvosolható a probléma (feltéve persze, hogy nem vitt magával mást is).
Ha a bemeneti részen, a tápnál van a biztosíték, akkor passz.
Ha meg tudod nézni a panelt, akkor keress rajta egyéb megbarnult/megfeketedett alkatrészeket, de mindenesetre én nem tennék több próbát, nehogy egyszer késõn olvadjon ki a bizti és nagyobb kárt okozzon.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1383
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,716 posts
Helló szakik :)

Van nekem egy Genius 5.1es hangfalam, amiben az egyik éjjel kicsapta valami a biztosítékot. Vettem szépen egy csomag hozzávalót, betekertem egyet, bekapcs. a fõkapcsolóval a hátulján, rezdülnek egy picit a dobok és vége is. Szétsüti egybõl a biztosítékot. Hangerõ le van tekerve, és a fõkapcsoló csak standby-ba kapcsolja, utána külön gomb kelti életre elõl. Kétszer elpróbáltam a mûveletet de ugyan az. Van valakinek valami ötlete? Az új bizt.-nak jónak kell lennie, legalábbis a szám (F2AL 250V) stimmel.
Elõre is köszi!!:(

#1384
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts
TOSHIBA Satellite Pro L300 típ. laptopot használ az oldalborda, amit az éjjel szerencsésen leejtett, s megpukkant a tápkábel csatija. leledzik esetleg valakinél egy fölös darab amitõl megválna..?
(meg nokia6300hoz kijelzõt is keresek jóárasítva..)

#1385
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13,954 posts
Hát ez jó kérdés... :D
Lehet, hogy nagyon elit oldal lett belõle, és még a regisztráltak se léphetnek be :)
Pedig 3 felett volt már az arányom, ami ADSL-lel azért nem egyszerû.
Na mindegy, legalább nem kell hirtelen még több nagy vinyót vennem...
Bûnözõ vagyok.
Ordítok Füstölök

#1386
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6,613 posts

Elvileg a héten lesz majd friss aszfalt ;)


Melyik héten? :)

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#1387
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts
Már fotóztam azóta vele (veszett fejsze nyele), azért még próbálkozom, köszi szépen a tippeket!

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#1388
Montifan

Montifan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 277 posts
GetDataBack for NTFS vagy GetDataBack for FAT32 (attól függ milyen a kártyád fájlrendszere, nekem mondjuk memókártyáról az NTFS változatú visszahozott mindent)! Számítógép-kezelésben a Lemezkezelés menüponton tájékozódhatsz a kártya fájlrendszerérõl! Minden törölt képet visszahoz ez a progi ha azóta nem fényképeztél vele mióta leformáztad!

#1389
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
A Convar-tól a Smart Recovery, vagy a Piriform-tól a Recuva (ha ingyeneseket keresel).

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1390
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts
Halihó!

Formázott SD kártya fotóinak helyreállításához milyen programot ajánlotok?

Volt szó róla korábban, tudom, de nem bírtam a keresõvel...

Köszi!
b

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#1391
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5,740 posts
Iljics!

Bocs, hogy WP ügyben elvesztettem a fonalat. Privátban írd meg az oldalad címét, ja és minél kevesebb plugint használj!
Facebookos dologra sem szükséges külön plugin, kódszinten is egyszerûen megoldható.
"In idem flumen bis non descendimus"

#1392
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
gyááá most esett le, melyik oldalra gondoltok...:D:D:D

#1393
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13,954 posts
Elvileg a héten lesz majd friss aszfalt ;)
Bûnözõ vagyok.
Ordítok Füstölök

#1394
Iceshark

Iceshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,036 posts
az asztfaltos torrent oldallal mi van, látom hogy no para de vagy 2 hete ez van...kezdem hiányolni a napi filmadagom, pedig 1 hétig nem voltam gép közelben :)

"Sose becsüld alá az emberi hülyeség hatalmát!"

hegyi kecske ; zõdcség ; városi vadász

a bringaszállító


#1395
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 posts

Oké, bad sectorok voltak. Ezek javítására tud valaki valami megoldást? Vagy kuka? A gyári, 0-kal teleíró software hibákat dobott a rossz szektoroknál..


Kuka, ha garanciális csere (1db bad sector is garanciális hiba). A formázás valóban megjelöli, de hiába mert általában újabbak keletkeznek és elég ha egy rendszer fájl arrafelé jár és vége.

#1396
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6,613 posts
Formatáláskor nem az van, hogy a bad sectorokat megjelöli a rendszer és onnantól nem használja õket?

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#1397
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,961 posts
Oké, bad sectorok voltak. Ezek javítására tud valaki valami megoldást? Vagy kuka? A gyári, 0-kal teleíró software hibákat dobott a rossz szektoroknál..

Aktuális civil


#1398
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,961 posts
Urak, a probléma a következõ:
Adott egy Win7-tel futó Atomos asztali PC.
-csökkentett mód hálózattal tökéletesen mûködik
-normál módban a késleltetetten automatikus servicek betöltésénél leakad a gép. Nincs prociterhelés, a megnyitott ablakok folyékonyan mozgathatók, de új programot nem hajlandó nyitni. Service listában pedig van egy service, amire azt írja indítás. Ha azt a servicet disable, akkor a következõnél lép fel ez a probléma.
-csökkentett módban naplóban van pár "hibás blokk az eszközön" hiba.

Szektorhibás vinyó? Elégtelen táp (atomnál nehezen elképzelhetõ)?

Hátha valakinek van olyan ötlete, ami eddig nem jött elõ tomidny kollégával. :)

Aktuális civil


#1399
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6,613 posts
Szeretnék készíteni egy swf animációt weblapra, konkrétan 7 kép lenne összefûzve valami csicsás áttûnéssel, ehhez kellene nekem egy olyan program ahol nekem nagyjából annyi dolgom van, hogy beadom a képeket, kiválasztom az effektet és save. Van ilyen?

Másik, Wordpress alá keresek olyan plugint amivel egy bejegyzést rögtön lehet lájkolni meg postolni Facebook-ra. Nézegettem a plugin gyûjteményeket, de nem tudok kiigazodni az ötvenféle Facebook plugin közt. :(

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#1400
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 posts

Én is ezt találtam, túl sok a negatív tapasztalat, hogy elhiggyen jó a telepítõ.
Ezt a MD5 ellenõrzést nem vágom, erre gondolsz:
MD5 Checksum Verifier - Letoltes - Download.CHIP.eu ?

A gép azóta rendbe jött. A hiba elég összetett, mert a telepítõ tuti hogy nem jó (másik, kipróbált gépen sem ment fel), ennek a gépnek viszont memóriahibája is volt, az egyik modul hibás (dualba volt/van benne 2x2Gb Apacer 1333MHz).
Egyébként azóta megoldódott, mert a tulaj megelégelte és lett eredeti W7...
Happy end!


Igen valamilyen hasonló program kell. A letöltésnél a weblapon általában megadnak egy md5 kódot (ami egy hash algoritmus végeredménye és - ideális esetben - egyedi végeredmény ad különbözõ bemenetekre). Vagyis letöltött pár gigás fájlon mint bemeneten végig fut az md5 checker és ugyanazt a kódot kell kapnod. Ugyanezt eljátszhatod a dvd tartalma és az iso fájl között is. De az elsõ lépésnél a letöltésnél szokott inkább hiba lenni (bár én még éltemben soha sem teszteltem md5-re fájlt). Ha meg már eleve nem eredeti volt a win, ott lehet egy millió más probléma is.