Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Please log in to reply
13653 replies to this topic

#1081
Agria

Agria

    vendég

  • fórumtag
  • 142 posts
http://hardverapro.h...book/listaz.php

Sztem itt érdemes nézelõdni.

#1082
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts
Köszi a válaszokat. Szeretnék tartós megbízható gépet. Az árba beleszól a közelgõ karácsony, születésnap is lesz ( Sajna nem nekem :D )
A használtaknál merre érdemes elindulni? Hol vannak megbízható források? Amint láttam a használt gépek aksija általában cserés, van olyan típus mibe olcsó és jó aksikat lehet kapni? VGA nem kell erõs, HD filmeket tudjon csak.

#1083
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
en most a vistas kis gepemmel is tokre elvagyok. letakaritottam rola minden folosleges programot, igy majdnem olyan gyorsan bebootol mint a win7-es asztali pc-m. 2Giga ram az alap persze meg asszem T7500 proci van benne
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1084
Agria

Agria

    vendég

  • fórumtag
  • 142 posts
pézsé,a legjobban akkor jársz,ha veszel az apróból egy használtat max 50-ért,ha csak ennyi az elvárásod gépigényben,akkor teljesen felesleges kiadni több pénzt érte,a laptopok között kb 80-150 e ft között(új árat nézve) nincsen érzékelhetõ teljesítménybeli különbség.Egy a lényeg,ha Win 7 et akarsz használni,legyen minimum 2Gb Ram,különben csak kínlódni fog a gép.

#1085
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
pézsé: ezt a teljesítményt (kivéve videókari) nagyjából bármelyik mai laptop hozza, de még az 1-2 évesek is.

összehasonlítás:
1. családi gép: P4 2.8 Ghz, 2 Gb DDR-400 RAM, 8800GTX, XP SP3
2. laptopom: Intel T2500 (2Ghz, dualcore), 2 Gb DDR2-800 RAM, Win7 Pro (ez egy kb 3 éves konfig)

a laptopom simán gyorsabbnak érzõdik a mindennapi felhasználásban, és a 720p videókat is elviszi csak prociból. 1080p-nél már kellene egy grafikus gyorsító azért...meg persze a videókódolásokat ráküldöm az asztali gépre, a SuperPI-t az még mindig gyorsabban számolja...

szóval a kérdés az, hogy:
1. mennyire tervezel hosszútávra?
2. mennyit szánsz rá?

mert a kitûzõtt célokat kb bármelyik, nagyáruházban kapható noti teljesíti - kérdés az, hogy elég-e ez, vagy neked pl egy 4GB RAM (akár DDR3)+i3/i5+valami grafikus gyorsítós cucc megéri e a többletköltséget hosszú távra?

#1086
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts
van valakinek tapasztalata, összehasonlítási alapja a noteszgépekkel kapcsolatban?

Alapvetõen tanulásra és munkára kellene egy gép, ami sok kissebb alkalmazás tudna jól mûködtetni. Játék nem érdekel.
Fejlesztésre grafikára kellene (egyszerre 4-6 böngészõlap, kb ugyanennyi editorlap, Ofice alkalmazások, filekezelõ, ftp/ssh/putty, néha kissebb grafikus szerkesztés és online kapcsolattartás msn-en skype-on szokott menni egyszerre)
Máskor konvertálásra, (lefelé butítani szoktam a filmeket, digitalizált audiókat MP3-ba betolni

Az asztali gépem: P4 2,4ghz s478, 1Gb DDR 400, sata HDD, 9600XT 256MB, XP SP3
Milyen mai noteszgép tudná az asztalim teljesítményét nyújtani win7-el? Ez alapján eltudnám dönteni merre induljak-el a keresésben.
Jó ár érték arányú tartós gépet szeretnék.

#1087
Agria

Agria

    vendég

  • fórumtag
  • 142 posts

Ezek hogyan rakja fel az a Mac-re? ;)


Én kérek elnézést,nem néztem,hogy Mac-et használ.

#1088
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13,954 posts
Ezek hogyan rakja fel az a Mac-re? ;)
Bûnözõ vagyok.
Ordítok Füstölök

#1089
Agria

Agria

    vendég

  • fórumtag
  • 142 posts

na hát ehhez annyira értek hogy lefuttattam amit neten találtam ellenõrzõ pogramokat és mind 100% biztonságosnak vette a gépet és a tûzfal be sem volt kapcsolva..
snow leo,sima belkin router mögül

lehet hogy rosszul írtam,nem a profilt nézték,hanem látszik hogy ki honnan lépett be fb-ra..mármint hogy hozzám..jelszó..ja az lesz..bár így is viszonylag nehezen feltörhetõ,kis nagybetûk,számok..


Tegyél fel egy tûzfalat,pl Zone Alarm,Comodo.Víruskereséshez pedig ha biztosra akarsz menni,akkor vinyó ki és egy másik gépben futtasd le rajta a víruskeresõt,nagyon sok vírus a bootolással együtt indul,így a saját keresõd nem látja

#1090
Agria

Agria

    vendég

  • fórumtag
  • 142 posts
Tamaska,sikerült valamire jutnod a Black Opssal?Nekem futott átlag 60fps-el,aztán kíváncsiságból feltettem a hozzá kiadott updatet,eredmény 90-110 FPS ezzel a konfiggal:Proci:
AMD PhenomII x4 965 BE 4GHZ-re húzva
Procihûtõ: Noctua nh-c12pse14
Alaplap: Gigabyte 880GA-UD3H Rev.2.0
VGA: Gigabyte GTX 460 1GB OC 30%-al húzva
RAM.OCZ AMD Black Edition 2x2 Gb 1600mhz CL7
Táp: Corsair 650 HX
HDD WD 640 Green
Monitor: Benq 2420 HDBL(24" LED)
De! és itt a lényeg,innentõl más játék(FFOW,új MOHA) 20 FPS,de komolyabb jeleneteknél diavetítés.Szóval nem tudom,de valami nagyon nincs rendben a Black Opssal,így töröltem is.

#1091
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Egy fb jelszóért senki nem fog op. rendszert törni, kiskaput viszont mindenhol lehet nyitni. Ha meg fizikailag is hozzáférhetõ a géped mások számára, akkor még ennyire sincs szükség.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1092
megatron

megatron

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,694 posts

Lehet be kellene kapcsolni a tûzfalat :)
Ha a jelszó megváltoztatása után is elõfordulnak ezek az esetek, akkor bizony fertõzött a géped pl. egy keylogger-rel.


bekapcsoltam így is azt az eredményeket adja..na mindegy végülis ha valaki nagyon felakarja ezt az unixos cuccot törni az úgyis fel fogja...
A dizájndrogtól lassacskán már minden spanom mizantróp
66 rc3-ast cserélnék lyrik vagy 36ra

#1093
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Lehet be kellene kapcsolni a tûzfalat :)
Ha a jelszó megváltoztatása után is elõfordulnak ezek az esetek, akkor bizony fertõzött a géped pl. egy keylogger-rel.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1094
megatron

megatron

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,694 posts
na hát ehhez annyira értek hogy lefuttattam amit neten találtam ellenõrzõ pogramokat és mind 100% biztonságosnak vette a gépet és a tûzfal be sem volt kapcsolva..
snow leo,sima belkin router mögül

lehet hogy rosszul írtam,nem a profilt nézték,hanem látszik hogy ki honnan lépett be fb-ra..mármint hogy hozzám..jelszó..ja az lesz..bár így is viszonylag nehezen feltörhetõ,kis nagybetûk,számok..
A dizájndrogtól lassacskán már minden spanom mizantróp
66 rc3-ast cserélnék lyrik vagy 36ra

#1095
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Most az miért baj, ha a profilodat nézték? Az ellen nem lehet tenni semmit. Ha a profilodba léptek be (név, jelszó), akkor változtass jelszót. Ha a gépeden turkálnak, akkor zárd be a "hátsó ajtót"...irtsd ki a kártevõket.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#1096
megatron

megatron

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,694 posts
van arra lehetõség hogy a gépen turkálókat kicsit megszivassam?
fb profilom nézték többször a 94.248.136.232 Near: Sásd, Baranya, Hungary címrõl...lehet velünk valamit csinálni?

lor

ha van adium.akkor azt..nekem nagyon bevált az almán
A dizájndrogtól lassacskán már minden spanom mizantróp
66 rc3-ast cserélnék lyrik vagy 36ra

#1097
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
hasznal vki msn klienst?
nalam pidgin megy vagyis menne
de megint szivat vmi omega.contacts.msn.com kapcsolodasi barmivel
http://img600.images...pidginomega.jpg

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#1098
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 posts
  • LocationBudapest
Az elgondolásom lehet nem helyes, de abból indultam ki, hogyha ezek a felsorolt formátumok közül valamelyik támogatja a menüket, akkor elvileg le kellene játszania a telefonomnak is.

#1099
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
Csucsu: vannak olyan emlékeim még abból a koromból, amikor sokat foglalkoztam videóvágással, hogy pár éve a DivX hivatalos enkóder már tudott ilyen interaktív menüs dolgokat létrehozni, de sose sikerült vele egybõl dvd-rõl áthúzni akár a menüket...de a mobilos videólejátszók biztosan nem fognak ilyen támogatni, azok csak lejátsszák a filmet.

persze egy próbát megér, hogy dvd shrink-el felhúzod gépre a cuccot, megnézed hogy mibõl is áll össze a lemez - de nem lepne meg, ha sok-sok menüt/almenüt látnál, és videóanyagot meg egyáltalán nem. tehát a klikkelgetést menükbõl érik el, amit viszont támogatnak a DVD lejátszók...

#1100
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 posts
  • LocationBudapest
Van egy oktató dvd-m, amin klikkelgetni kell a jó válaszokra, hogyan tudom ezt átrakni telefonra, hogy így mûködjön, milyen egyéb formátum támogatja ezt, a telefon ezeket ismeri: mp4, 3gp, wmv, asf, avi, mkv és
divx. Persze az lenne az igazi, ha a felbontást is tudnám csökkenteni, mivel a telefon 480x800-at tud, és legalább így a mérete is kisebb lenne a 4,33 gigánál. A telefon típusa samsung s8500 Wave, Bada oprendszerrel.
Remélem kivitelezhetõ :)