Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Please log in to reply
13653 replies to this topic

#981
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,961 posts
A csoport 1es feladat: (30 pont)

Szerintetek, ha van
-egy Raid 0 párom (c: re és d: re particionálva)
-egy sima 7200rpm vinyó

Akkor a sokszor olvasó programokhoz melyik setup a legoptimálisabb, úgy, hogy a rendszer fürgesége is megmaradjon?

a.) rendszer és program is RAID 0-án (mondjuk rendszer c:-n, program d:-n, bár mivel fizikailag egy, azért sztem ez mindegy, hogy c: - c:, vagy c: - d: )
b.) rendszer RAID, program külön vinyó
c.) rendszer külön vinyó,program RAID

Aktuális civil


#982
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 posts

kollegam szeretne olcso NAS-t lehetoleg bittorrent klienssel
ajanlas?
medialejatszasra nincs szukseg, mert samu 40C650-t vett vegul maganak karacsonyra (/me irigy)


Zsir :) Az majdnem minden formatumot visz. Csak ajanlani tudom en is.
Egy network storage-es router amiben van torrent kliens? Szerintem ralat a samu lan-on.

pezse:
Debianban vannak nalam okosabbak is igy en csak nagy vonalakban irnam le mit kell tenned.
1. Windowsos rendszeren adatbazis export a strukturabol az adatokkal (sql szovegfile-ba). Erre biztos van valamilyen gui felulet. pl Free postgres workbench gui tool Download - postgres workbench gui tool Files
2. Celszerveren postgresql package installalasa a dpkg -vel vagy amivel jol esik pl: The Debian GNU/Linux FAQ - The Debian package management tools
3. Celszerveren postgresql szerver beallitasa es a demon elinditasa
4. Adatbazis letrehozasa a celszerveren majd importalasa a telepitett postgresql admin feluleten keresztul (lehet hogy kulon package-ben van es azt is telepiteni kell)
Ha ezeket itt erted, akkor ez alapjan biztos sikerulni fog, ha nem akkor majd valaki elmondja reszletesebben, vagy google lesz a baratod.

#983
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts
Valaki otthon van Debian szerverekben? PgSql szervert kéne feltolnom, és átrakni a windózos adatbázist üzemképesen. Mivel távoli a szerver fõleg konzolos mûvelet lenne. Tudtok valami jó leírást?

#984
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
kollegam szeretne olcso NAS-t lehetoleg bittorrent klienssel
ajanlas?
medialejatszasra nincs szukseg, mert samu 40C650-t vett vegul maganak karacsonyra (/me irigy)

#985
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts
Köszönöm szépen!

exxpert:
En is kerestem anno valami szep flash-es galeria progit, de minduntalan fizetos (bar gyonyoru) alkalmazasokba botlottam (flash cuccok)
Igy maradtam a jquery plugineknel, ott viszont figyelni kellett ra hogy nem mindegyik tamogat sok kepet. (nagy szerverterhelest okoz pl ami preloadolja a kepeket) Ezert aztan hibrid megoldas lett az eredmeny (jquery caroussel + sajat script kod es html) Penztarcadtol es vermersekletedtol fuggoen valaszthatsz ezen ,vagy mas modszerek kozul


[highlight] The bike way of life [/highlight]


#986
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 posts
exxpert:
En is kerestem anno valami szep flash-es galeria progit, de minduntalan fizetos (bar gyonyoru) alkalmazasokba botlottam (flash cuccok)
Igy maradtam a jquery plugineknel, ott viszont figyelni kellett ra hogy nem mindegyik tamogat sok kepet. (nagy szerverterhelest okoz pl ami preloadolja a kepeket) Ezert aztan hibrid megoldas lett az eredmeny (jquery caroussel + sajat script kod es html) Penztarcadtol es vermersekletedtol fuggoen valaszthatsz ezen ,vagy mas modszerek kozul

Charon:
Vicces hogy a netes kozosseg is konvergal sok dologban. Pl en is arra a konkluziora jutottam hogy jo az az O!Play . Nalam a PlayOn es a WD TV Live volt meg versenyben, de vegul az O!Play R1 maradt. Azt hiszem atolvastam par oldalt, es nekem ugy tunt hogy az R1 es az R3 kozott nincs kulonbseg a wifi-n es a kulso sd olvason kivul, es mivel nekem egyikre sem volt szuksegem ezert maradtam az olcso R1 -nel, viszont ehez jo ha van kulso vinyo. (Pl egy kis passport WD) esetleg halokabel. Nagyon szuper hogy 2010-ben eljutott ide a technika. Bar ma mar pl. a Samsung LG stb. tevek is lejatszanak eleg sok formatumot mindenfele kulso eszkoz nelkul plusz DVB-T/C minden ami kellhet ha erre mozdul az ember.

#987
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

nem ritka a DVD-rõl felkonvertált mocsok.


nebazz ilyen is van????

A kivalasztott hosszas szemezgetes utan most: asus o!play r3 (wifi miatt, igy nem kell kabelezni es napi adagot letolto bittorrent NAS-nak eleg is lenne - persze HD2 firm es moServices-el)

Arrol nem talalok infot mar harom napja, hogy az r1 r2 es hd2 kozott hardweresen mi a kulonbseg (teljesitmeny szintjen), pedig ugy remlik, hogy olvastam mar rola. Plusz a bittorrent kliens resz is izgat... marmint mennyit enged seedelni, ilyesmi. jobb, ha ilyen minimalis fogyasztasu celhardver van....)

#988
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts
Uraim!

Tudna nekem valaki olyan programot ajánlani, amellyel termékhinta (product carousel) illeszthetõ egy weboldalba?
Valami ilyesmi kellene nekem:
http://flashoppingca...roduct3_big.jpg
Csak ugye reagáljon az egér mozgatására....

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#989
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,770 posts
nem csak egyes oldalak, vagy videók esetén nincs hang, hanem bármi, ami böngészõbõl jönne. a beállítások mindenhol (ahol tudom) helyesek, de mégsem jön.

#990
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 posts
Lehet codec probléma. A windows különbözõ COmpressor/DECompressor-ok segítségével jeleníti meg a video, vagy játsza le az audio tartalmakat. Ezek különbözõképpen épülnek be a rendszerbe. Mivel böngészõ specifikus a problémád, az ehez tartozó software körítéssel lehet a baj.
Mivel azonban próbálok alapos lenni, nem félrevezetni hamár válaszolok, ránéztem azért a keresõben is (ajánlom neked is :) ) és elképzelhetõ hogy nem ilyen súlyos a baj csupán annyi történt hogy böngészés közben mute-oltad a vagy levetted a hangerõt pl. a youtube-videoknál , vagy hasonlóknál. Esetleg valami más program tiltotta le, vagy valaki más tette ezt. Video tartalomnál jön fel kis párbeszéd ablak (jobb gomb a videon es settings) és mikrofonbeállítással egyetemben állítható a hang.
lasd: No sound from web browser [Solved]

PV: Kemeny dolog ez, hiszen most vagy resze vagy a tarsadalomnak es szolgaltatasokat veszel igenybe penzert (esetleg altalad ismert / nem ismert ellenszolgaltatasokert cserebe) vagy pedig nem vagy resze. Viszont akkor nincs moka, kacagas.
Persze a helyzet azert nem ennyire sotet, annyit kell csak eszben tartani hogy ingyen semmi sincs :)

#991
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2,025 posts

PV: SPAM kerdes.
Sajnos semmit nem tudsz tenni, konkretan a legtobb rendszerbol sohasem torolnek senkit, mivel statisztikai adatkent nagyon ertekes es hasznos informaciok vagyunk mindannyian. Rosszabb esetben ezeket az adatokat ertekesitik is. A lehetseges megoldasok ellene:
a) A leheto legkevesebb helyen regisztralj.
B) Ha regisztralsz, ne adj meg szemellyes adatokat ha nem muszaj. Ne adj meg elsodleges e-mail cimet (ertsd ne sz*pasd meg magad).
...

Soha nem is szoktam a privát mailcímemmel regisztrálni, pont ezért idegesít annyira ez az egy spam (hetente kb). Anno valami sportboltban vettem valamit, és aszonták ha kitöltöm a kérdõívet 20% kedvezmény...így lettem spam áldozat a saját kapzsiságom miatt:)
lehet be kéne mennem és lefejelni a rendszergazdájukat? :)

mod: most jutott eszembe, múlt héten felhívott valami saleses picsa egy piramisjátékos átb@szással, nem is értettem honnan vágta a mobilszámom meg a mailcímem... mikor rákérdeztem akkor csak dadogott...
na szóval melyik programmal lehet 270.000 maillel leterhelni valakinek a szerverét? Csak azért ha Ludas Matyit akarnék játszani...
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#992
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,770 posts
elment a hang a gépemen. minden, ami böngészõbõl szól(na) az néma. dvd szól, filmet tudok nézni, de a böngészõbõl nem jön hang. se firefox, se explorer.
tudja valaki a megoldást? elõre is köszi!

#993
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 posts
PV: SPAM kerdes.
Sajnos semmit nem tudsz tenni, konkretan a legtobb rendszerbol sohasem torolnek senkit, mivel statisztikai adatkent nagyon ertekes es hasznos informaciok vagyunk mindannyian. Rosszabb esetben ezeket az adatokat ertekesitik is. A lehetseges megoldasok ellene:
a) A leheto legkevesebb helyen regisztralj.
B) Ha regisztralsz, ne adj meg szemellyes adatokat ha nem muszaj. Ne adj meg elsodleges e-mail cimet (ertsd ne sz*pasd meg magad).

Ha mar megtortent a baj mint esetedben akkor csak a filterezes segit, esetleg uj e-mail cim.
Bar ezt az ismerosok nem preferaljak mindig :)
A thunderbird eseteben nem a spam-nek jeloles segit, hanem egy filter kondicio (szures szabaly -rule-) es egy egyedi folder letrehozasa (vagy a trash hasznalata) ami megmondja a levelezo kliensnek mit csinaljon az adott levellel. A szures-szabaly tetszolegesen testreszabhato pl. kuldo cimre, kuldo nevre, vagy barmilyen szoveges tartalomra a levelben. TB-ben a Tools menupont message filters almenujeben talalhato ,de letrehozhato adott levelhez is egy masik menuponttal.
A legtobb levelezo valamilyen modon kezeli ezt csak mindig egy kicsit maskepp, hol bonyolultabban hol egyszerubben.

#994
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
enyémié asztal:

Feltöltött kép

bginfo, ingyenes, kiválasztható mit akarsz megjeleníteni
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#995
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13,954 posts
Azért érdemes lehet géppel együtt bemenni a boltba, és ott belepróbálni.
Bûnözõ vagyok.
Ordítok Füstölök

#996
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,530 posts

Ajjaj. Próba-szerencsén kívül meg lehet valahogy tudni, hogy mi jó bele és mi nem?


Üdv!
Szerintem simán bele lehet tolni bármilyen SATA csatis slim noti irkát!
BIOS-nak nem nagyon van szerepe, felismeri az új SATA eszközt mint egy vinyót és kész. HP,IBM és Sony notiknál volt ilyen probléma hogy HDD,RAM és optika cserét nem engedett csak úgy ha a BIOS-ban be lett ütve valami szervizes kód.
Egy kis támpont, hátha ez segít

Esetleg ez érdekes lehet!

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#997
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6,613 posts
Ajjaj. Próba-szerencsén kívül meg lehet valahogy tudni, hogy mi jó bele és mi nem?

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#998
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13,954 posts
Igen, bizonyos laptopokba jó lehet, de nem univerzális. Függ a laptop kialakításától, bios-tól...
Az USB meg bárhova jó.
Bûnözõ vagyok.
Ordítok Füstölök

#999
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,961 posts

Külsõ DVD író? Tetszõleges laptopba való DVD író nem létezik...


Miért nem?
NOTEBOOK — DVD ÍRÓ: termék leírás, összehasonlítás, ár

Aktuális civil


#1000
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13,954 posts
Külsõ DVD író? Tetszõleges laptopba való DVD író nem létezik...
Bûnözõ vagyok.
Ordítok Füstölök