Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Please log in to reply
13653 replies to this topic

#961
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts

thx. kipróbáltuk délelõtt az EIZO-s tesztet, meg pár videót, jónak néz ki eléggé. ezeket majd holnap megnézzük.:D

kérdeztem már régebben is, de most tényleg szükségem lenne arra az eszközre (pontosabban a nevére), ami a gigabites UTP kábel 4 érpárján nem egy gigabites vonalat, hanem két 100megabiteset visz át 2-2 érpáron. akárhogy kerestem, nem találtam...:(

(nem fér több kábel a kábelcsatornába, de két külön eszköztõl - egy az IPTV-nek, egy meg sima internet- kellene levinni 1-1 jelet a 4 érpáros UTP kábelen)


Two connections on single UTP cable?


ugyanez a gond van itt megvitatva.
konklúzió. simán használhatod egy sima utp kábel két szabad erét. bontsd meg rakj rá csatlakozót és kész. lehet kapni kész ilyen splittereket is pár dollárért rj45 splitter cat5 splitter néven.
vagy vegyél egy switchet.

ennyire jófej vagyok :)
http://cgi.ebay.co.u...=item41488e6593
bár ha jól látom ez mégse jó, mert itt egyszerre osztozik az összes madzagon a két port. olyan kell ahol nem.

#962
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts
Megoldódott a problémám: 5,5 mpeg2 -bõl lett szép dvd menüvel. Sothink dvd Movie Maker-el készült. A beállításoknál meg kellett adni a 4:3-at és a Pan & Scan opciót. Azért volt kicsi a kép mert letterbox bolt az alapértelmezett, az pedig bevágja egy dobozba így marad körbe a fekete keret.
Köszi a segítséget!

Egyébként irtózatosan lassú a notim DVD-olvasója az asztalihoz képest. A leírás szerint 8x SuperMulti és halál mire felmásol egy DVD lemezt...
Úgyhogy megvan az elsõ negatívuma :D

#963
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
thx. kipróbáltuk délelõtt az EIZO-s tesztet, meg pár videót, jónak néz ki eléggé. ezeket majd holnap megnézzük.:D

kérdeztem már régebben is, de most tényleg szükségem lenne arra az eszközre (pontosabban a nevére), ami a gigabites UTP kábel 4 érpárján nem egy gigabites vonalat, hanem két 100megabiteset visz át 2-2 érpáron. akárhogy kerestem, nem találtam...:(

(nem fér több kábel a kábelcsatornába, de két külön eszköztõl - egy az IPTV-nek, egy meg sima internet- kellene levinni 1-1 jelet a 4 érpáros UTP kábelen)

#964
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 posts
Dave: En ezt javasolnam teszthez, mar az alap monoscope-on felul. Ezekkel a videokkal eletszeruen kijon hogy milyen a teve (az esetleges hibakkal egyutt).
Aruhazakban is szoktak demokent alkalmazni
High Definition Trailers (HD) - Demo World

#965
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
pézsé: akármilyen avi-ból szép mpeg2-t én MPlayer enkóderével csinálom, a paranccsori tippet talán már 2 éve, hogy itt kaptam:

"c:\program files\mplayer\mencoder.exe" -oac lavc -ovc lavc -of mpeg -mpegopts format=dvd -vf expand=720:576,scale=720:576,harddup -srate 48000 -af lavcresample=48000 -lavcopts vcodec=mpeg2video:vrc_buf_size=1835:vrc_maxrate=3500:vbitrate=2000:keyint=15:acodec=ac3:abitrate=192:aspect=4/3 -ofps 25 -o I:\xmpg\donal.mpg I:\x\donal.avi


szerintem egyértelmû, hogy a számok közül mi micsoda. ez egy jó minõségû mpeg2-t csinál, abból meg egy TMPEG DVD Author-ral vagy egy SUPER! videókonvertálóval tudsz szép .vob-ot kreálni, amit már csa ki kell írni Video DVD módban. (a bitrátára érdemes egy gyors kalkulálást végezni azért)

DVD Shrink valóban csak komplett lemezt tud beolvasni, de azt mappából is.

#966
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts
jól megfingat ez a dvd készítés.
DVD Sringk nem tud csak dvd lemezeket beolvasni még a vob file-t sem kezeli.
DVD Maker Pro 3.5-el megcsinálja gyönyörûre a DVD-t, de a menün kívül az összes felvétel kisebben jelenik meg mint a TV képe. 4:3-as a képarány mégils olyan mintha egy 16:9-be tette volna bele. Arra gondoltam h. a progi leveszi a képméretet h felférjen egy lemezre, de megnéztem a vob fájlokat és mind normál méretûek.
Most a nero fullos csomagját tettem fel azzal próbálok valamit összerakni. :D Nem is lenen gond ha nem órákig konvertálná a cuccost. Ha ez se jön be a végén az lesz h 3 gigás avi-k mennek fel a DVD-re és kész.

#967
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
MaTT: ez jó lesz, köszi. emellé megy az Avatar meg az Inception 1080p végignézése, aztán ha tetszik amit látunk akkor marad.:D

#968
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

ha jól tudom 2d-hez nem kell nagy GPU és VGA ram. A képszerkesztõket jelenleg a ram HDD és legfõképp a CPU határozza meg. Ha a szoftver tudja a 64-bites címzést a több processzor elõnyeit kezelni akkor van értelme komolyabb gépet összerakni.
Színhelyességhez a monitor nagyban hozzájárul.
Egy ilyet teszteltem nem túl régen és nagyon bejött: http://www.pc-outlet...Gamer_HD_PC.jpg
Computer Imperium - szmtstechnikai kis- s nagykereskeds

kösz
ja hasonlót dobtam össze Fateréknak karácsonyra /E6600 proci, 2G ram, 500-as wd vinyó, csak az alaplap más (asus) meg a grafika egyszerûbb/ de az csak netezésre kell.

azért nem kell erõmû de olyasmit gondoltam nekünk is, kicsit erõsebb proci, 4Gb ram, stb meg tenger vinyó a sok vásárolt sorozatnak. :) csak így a grfik kártyánál akadtam meg.
a corel meg potosop néha játszik csak, nem napi 2 mûszakban. :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#969
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts
ha jól tudom 2d-hez nem kell nagy GPU és VGA ram. A képszerkesztõket jelenleg a ram HDD és legfõképp a CPU határozza meg. Ha a szoftver tudja a 64-bites címzést a több processzor elõnyeit kezelni akkor van értelme komolyabb gépet összerakni.
Színhelyességhez a monitor nagyban hozzájárul.
Egy ilyet teszteltem nem túl régen és nagyon bejött: http://www.pc-outlet...Gamer_HD_PC.jpg
Computer Imperium - szmtstechnikai kis- s nagykereskeds

#970
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
Szakik

kicsit lemaradtam mostasnság. Pakolnánk itt össze Asszonynak, egy gépet végre a notbúk helyett. milyen grafik kártyát vegyen az ember ha 3d-s bûvészkedésre nincs szükség, viszont fontos hogy fotókat nagyjából színhelyesen nyomja, meg a 2d-s teljesítménye azért jó legyen (leginkább fotósop pl) . mikor legutóbb ilyen kérdésekkel foglakoztam akkor matrox volt a nyerõ, de ahogy látom õk mostanság más pályán fociznak.
köszi.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#971
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
én rákötném pc-re aztán eizo monitor testert végignézegetném rajt.

#972
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
van itt egy Samsung LED-es LCD hiperszuper televízió; szerdáig cseregaranciás. kérdés: van valami tesztcsomag/program/lemez/stb, amivel lehet tesztelni a jellemzõ hibákat? egyáltalán: mire kell figyelni, mi lehet a hibás benne?

#973
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 posts
  • LocationBudapest

Tegnap digitalizált az ismerõsöm két VHS filmet mpeg-be 5,5Gb lett mindkettõ. kitudom Drni valami DVD készítõ progival, vagy csináljak belõle DivX-et?
Nem biztos h az asztali lejátszó tudja az avit.


DVDshrink nevû progival csinálj belõle normál méretû dvd-t, és utána ki tudod írni.
DVD Shrink v3.2.15 (magyar) DVD-filmek biztonsági mentése extrafunkciókkal. letöltés | LETOLTOKOZPONT.HU - Ingyenes programok, driverek, meghajtók letöltése, letöltés

#974
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts
Tegnap digitalizált az ismerõsöm két VHS filmet mpeg-be 5,5Gb lett mindkettõ. kitudom Drni valami DVD készítõ progival, vagy csináljak belõle DivX-et?
Nem biztos h az asztali lejátszó tudja az avit.

#975
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 posts
  • LocationBudapest

Ha ATI kartyad van kapcsold ki a driver-ben az overscan funkciot. (Reszleteket ne kerdezz nincs ATI kartyam, de masodforrasbol tudom mert valaki ugyanezzel szivott samu tv-nel -dvi-hdmi- es neki ez megoldotta)


Köszi szépen, ATI kártyáról van szó, de sehol sem találom ezt, neten utánaolvastam de nem sokkal lettem okosabb, annyit sikerült kiderítenem, ha a monitort átkapcsolom PC-bõl AV-be kb felére csökken a sáv, de még így sem az igazi.

#976
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 posts
Majd elfelejtettem, akit erdekel (eromuvesek) azoknak lehet tolteni a vadiuj 3DMark 11-et
3DMark.com
XP-n a telepito se hajlando elindulni ami persze ertheto a dx11 miatt, de azert egy hibauzi igenyes lett volna. Win7 alatt nincs gond.

#977
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 posts
Ha ATI kartyad van kapcsold ki a driver-ben az overscan funkciot. (Reszleteket ne kerdezz nincs ATI kartyam, de masodforrasbol tudom mert valaki ugyanezzel szivott samu tv-nel -dvi-hdmi- es neki ez megoldotta)

#978
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Moncsi driver, VGA driver rendben van?

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#979
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 posts
  • LocationBudapest
Van egy Samsung bx 2250 LED monitor, gyárilag adtak hozzá olyan kábelt ami gép felõl DVI LCD-nél HDMI ezzel a kábellel körben van egy fekete csík a képernyõn, menübõl nem tudom szélesebbre állítani a képet. Adtak hozzá hagyományos VGA-VGA kábelt ezzel eltûnik a fekete csík analóg jelnél. Felbontás mindkettõnél ugyanaz. Valakinek 5lete esetleg, hogy ez mitõl lehet, meg hogy, hogy lehet digitális jelnél megszüntetni a fekete sávot?

#980
megatron

megatron

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,694 posts
tudja valaki hogy kell fácsén csoportot egyszerre az összes ismerõsnek ajálni
A dizájndrogtól lassacskán már minden spanom mizantróp
66 rc3-ast cserélnék lyrik vagy 36ra