Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Please log in to reply
13653 replies to this topic

#921
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Köszi, de ezzel sem megy, itt is kéri a fájlnév mintázatát (vagy nem tudom beállítani).

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#922
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
FF alatt a downthemall plugin tud szûrni kiterjesztésre egy adott elérési úton belül.

#923
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Tudtok olyan (ingyenes) programról, amelyik egy weboldalról letölti az ott található, galériába gyûjtött képeket?
A képek elérési útvonala állandó, de a képek elnevezései már nem követnek semmiféle mintázatot.
Amivel eddig próbálkoztam, az csak azt tudta volna, hogy azokat a képeket tölti le, amelyeknek a neve azonos módon kezdõdik.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#924
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts

Sziasztok!Laptopot szeretnék vásárolni,de elég tájékozatlan vagyok a témában.Az Asusokat nézegetem.Ezek közül a videókártyák közül melyik a legjobb és melyik a leggyengébb:Intel® GMA HD,NVIDIA® GeForce® GT 310 / 512MB,ATI Mobility™ Radeon® HD 5145 / 512MB DDR2 VRAM?Egyáltalán mi a különbség köztük?Elõre is kösz a válaszokat.


Mobil VGA kártyák teszt sorrendje: Intel Graphics Media Accelerator (GMA) 4500M - Notebookcheck.net Tech
Mobil procik teszt sorrendje: Mobile Processors - Benchmarklist - Notebookcheck.net Tech
Én ezek alapján választottam noteszt. A tipusszámok növekedése sajna nem garancia a teljesítménynövekedésre.
A GMA Integrált VGA a rendszerbõl vesz memóriát magának, kissebb teljesítmény és kevesebb fogyasztás jellemzi
A többi önálló VGA általában nagyobb a teljesítményük, de az biztos h. saját memóriával rendelkeznek.

#925
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 posts
Sziasztok!Laptopot szeretnék vásárolni,de elég tájékozatlan vagyok a témában.Az Asusokat nézegetem.Ezek közül a videókártyák közül melyik a legjobb és melyik a leggyengébb:Intel® GMA HD,NVIDIA® GeForce® GT 310 / 512MB,ATI Mobility™ Radeon® HD 5145 / 512MB DDR2 VRAM?Egyáltalán mi a különbség köztük?Elõre is kösz a válaszokat.

#926
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
mit akarsz átvinni? (milyen minõségben) sima, mediamarktos monitorkábelbõl (VGA) én húztam ki anno 20-25 métereket is egy laptop meg egy projektor közé, minimális fényerõvesztésen kívül minden tökéletesen átment, nem zavart be semmi pedig volt ott jópár rádiós eszköz meg közvetlen mellette a 230V zizegett...az RCA-n átvitt videójelek is egész jól bírtak ilyen távolságokat (ott 100 méter volt a leghosszabb, ebbõl 40 méteren 5-6 pár 230voltos kábel meg 10 pár 100 voltos kábel mellett)...digitális jellel nincs tapasztalatom, de az szerintem jobban bírja a zajt.

szerintem a wireless technológia még nem tart ott, hogy nagyobb bitsebességû (egy jobb 720p BRRip XviD, vagy akár egy 720p/1080p mkv) videókat stabilan át tudjon vinni, nagyon ingadozó a teljesítménye és nem is olyan stabil...hang az átmegy régóta, de a videóra még mindig a kábel a nyerõ.

(esetleg vehetsz egy külsõ rack-et, meg egy kis USB-s médialejátszót - a rackbe belerakod a filmes winyót, meg veszel egy 10 méteres USB-kábelt, aztán ha tévén akarod nézni, akkor egyszerûen a rack-be a 10méteres kábelt dugod be, aminek a végén a médialejátszó van a tévé közelében...bár ez elég $$$-s megoldás, ezért az árért egy egyszerûbb netbook-ot is vehetsz, az már elviszi a 720p-t, és csak le kell rakni a tévé mellé:D)

Köszi.
A drauttal az a bajom, hogy legalább 5 méter kéne - és nem mindig ugyanonnan. Á, ha árnyékolás szempontjából nem sok ez a távolság, akkor mégis a drót marad valószínûleg.
NAS-t megfigyelem :)



#927
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9,190 posts
WML beépülõvel találkoztatok már Chrome-hoz?

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#928
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts
avidemux esetleg még.

#929
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
movie maker kep nelkul menti az xvid-es fajlbol kivagott reszt
virtualdub olyan furi volt nekem mindig is
de lehet kiproba hatha felnottem mar hozza
vagy ok hozzam

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#930
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Video: VirtualDub, Windows Movie Maker
Audio: Audacity

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#931
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
lehetoleg ingyenes egyszeru vagas es talan egyeb muveletekre alkalmas progit keresek

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#932
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
Köszi.
A drauttal az a bajom, hogy legalább 5 méter kéne - és nem mindig ugyanonnan. Á, ha árnyékolás szempontjából nem sok ez a távolság, akkor mégis a drót marad valószínûleg.
NAS-t megfigyelem :)

#933
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis

Kéne nekem olyan kütyü, ami továbbít jelet wireless a számítógéptõl a TV-ig, mivel az a szoba másik felén van.
Van erre bevált rendszer? Láttam ma egy Medion márkájút, innen ugrott be - de lehet valami rendes márkát jobban viselne a szervezetem.

Van ajánlott masinéria erre?

Wireless Audio Video Transmitter a kütyü neve.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#934
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
van a TV-nek valami wifi vevõje? mert amúgy videójelet nagyon ritkán viszünk át wireless otthoni körülmény között, a kábel sokkal stabilabb és szebb képet ad...

#935
Mew

Mew

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 posts
1. USB-s wifi adapter?vagy a gép elé bekötsz egy wifis rutert

2. ismerõsöd a NAS-ra gondolt(hálozati eszköz,winyot kötsz rá,aztán torrentezik,filmet,zenét,etc oszt meg a hálozaton)

#936
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
Kéne nekem olyan kütyü, ami továbbít jelet wireless a számítógéptõl a TV-ig, mivel az a szoba másik felén van.
Van erre bevált rendszer? Láttam ma egy Medion márkájút, innen ugrott be - de lehet valami rendes márkát jobban viselne a szervezetem.

Van ajánlott masinéria erre?

Valamint ismerõs mesélt valami kütyürõl, ami fent van a neten, és töltöget a pc helyett... Háttértár nincs mögötte, azt csatolni kell hozzá, de kezeli a torrenteket, etc. Hogy is lehet ez?


Köszi!

#937
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
en ezt az xboxommal is meg tudom csinalni
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#938
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 posts
Nettop gep temaban itt egy ujabb igeretes peldany annak akit erdekel:
YouTube - Eminent HD media player EM7075-DTS

#939
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
lol nekem 500GB az egesz vincseszter

es ezen van film zene jatek rendszer minden. gondolkodtam ket 74-es raptoron raidbe rendszernek, de az majd a jovo zeneje. lehet addigra az SSD-k olcsobbak lesznek.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#940
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
6TB-nyi a tár, szal kell a partícionálás, 300GB-osakat szoktam használni, de úgy látom, át kell állnom az 500GB-os partíciókra, mert ez így copi. Egyébként tudom, hogy melyiken mi van, mert oda van írva :D Szal, hogy így mondjuk "Jorus 1 - Rendszer C:"; "Jorus 19 - Granny_hard_anal_fisting_compilation Y:". :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"