Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Please log in to reply
13653 replies to this topic

#901
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,323 posts
64 bites rendszer kell a gépre, hogy 3GB nál több memóriát tudjon kezelni.
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#902
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
x86-os OS alatt okés.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#903
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,029 posts
Szeva fiatalok.
Kicsit sík vagyok a témához,de merész.
Plusz ramot tettem a gépbe(laptop:eddig 2 giga 800 Mhz volt,most elvileg 4 giga).
Hol tudom megnézni,hogy szuperál é?
Vezérlõpult,rendszer,telepített memória 4 giga(2.99 giga használható),akkor oké?

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#904
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
igen

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#905
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6,613 posts
Win7 telepítõs kérdés: jelenleg XP van a C: meghajtómon, nyomnék egy format C:-t, majd boot a Win7 DVD-rõl és indulna a telepítés. Valahol olvastam olyat, hogy a Win7 telepítõje megmacerálja a partíciókat is, így célszerû új hdd-re telepíteni vagy teljes backup-ot csinálni. Na most nékem nincs még egy terrás winyóm erre a célra és remélem, hogy csak én értettem félre/emlékszem rosszul vagy ez tényleg így van? 50 GB a C: partícióm, abból felõlem megcsinálhatja a maga kis partícióját is, de képes erre úgy, hogy nem nullázza le az egész winyót?

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#906
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6,613 posts
Palmi, egyszerûen muszáj megvenned a lapomat, mert a processzorért egymást tapossák az emberek és én meg nem akarok gép nélkül maradni (a lap ára kellene a fejlesztéshez)! Ráadásul az egyetemi laptopot 3-án le kell adnom és onnantól asszony netbook-ja lenne a házi informatikánk...brrr :D

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#907
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6,613 posts

Mi lesz helyette? Nehogy azt mondd, hogy noti... :)


Az kéne még! :D

ASUS P7P55D-E, Core i5-760, 2x2 GB Kingmax 1600MHz (ez utóbbi már meg is van)

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#908
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6,613 posts
Utána kellett néznem nekem is: "2 x PCI Express 2.0 x16 slots, support ATI CrossFireX™ technology at x8 link".

SLi hivatalosan nem támogatott (Intel nem akart fizetni az NVIDIA-nak), valami buherálással életre lehet kelteni elvileg:

intel p45 sli hack - Google keresés

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#909
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Nem, mivel abban a korszakban, amikor ez a lap új volt, még csak az NV lapok adtak támogatást SLI-hez. Ez a lap max CF-et tud 8x, 8x-ben.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#910
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,323 posts

Kicsit spam-elnék én is az eladósorba került dolgaimmal:

ASUS P5Q Pro - Socket 775 < Alaplapok < Hardver - HardverApró Apróhirdetés


Az alaplap, még akár érdekelhet is, nem vagyok nagy guru, szóval kérdezek egy olyat, hogy ez képes SLI ben kezelni 2 vga-t?
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#911
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Mi lesz helyette? Nehogy azt mondd, hogy noti... :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#912
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6,613 posts
Kicsit spam-elnék én is az eladósorba került dolgaimmal:

ASUS P5Q Pro - Socket 775 < Alaplapok < Hardver - HardverApró Apróhirdetés

Intel Core2Duo E8400 3.0GHz - Socket 775 < Processzorok < Hardver - HardverApró Apróhirdetés

GEIL Black Dragon 2x1 GB Dual Channel kit - DDR2 RAM < Memóriák < Hardver - HardverApró Apróhirdetés

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#913
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Ehh. :D Pedig létezõ domain, gyûjteményizés. :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#914
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Az enyém? Talán mert xyz.com :D
...de a weboldal másolóval már megy a dolog, a torrent-gép elszöszmötöl vele.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#915
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Nekem még a linkelt oldal sem jön be.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#916
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Köszi Jorus! :)
A példaként bemutatott oldalon nálam is így megy, de amirõl én akarok képeket leszedni, ott nem. Ott továbbra is csak a kis mozaik képeket szedi le.
Valószínûleg az ennek az oka, hogy a képeknek és a mozaiknak más az elérési útvonala, ill. hogy az oldal felépítése másabb:
A képeket tartalmazó oldalé: "http://xyz.com/index.php?/category/297"
Ha egy alkönyvtárat jelölõ kép fölé viszem az egérmutatót, akkor az állapotsorban ez jelenik meg: "http://xyz.com/picture.php?/11915/category/297"
A kinagyított képnek a címe pedig: "http://xyz.com/galleries/folder1/subfolder1/picture1.jpg"

Mindenesetre most ráküldtem a WinHTTrack programot, így legalább a struktúra is megmarad.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#917
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Imi: nálam a DownThemAll! így mûködik, ahogy Dave is írja. Adott az oldal thumbnail-ekkel, elindítod a DTA-t, azt mondod, hogy képek, megadod a letöltés helyét, és kész is. Emigyen pl. (16+):

Feltöltött kép

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#918
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,387 posts
picit reklámoznék, ha szabad
saját áru: MSI EX610X-063HU eladó - Asztali notebookok (15,1" - 16") < Notebook < Hardver - HardverApró Apróhirdetés

#919
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Persze, eddig eljutottam, csak az a probléma, hogy az oldalon alapból csak a miniatûröket látni. Ezeket meg nem tölteném le, mert 3-4 kb-osak csupán. A képekbõl úgy lesz teljes méretû, ha rákattintok, de akkor meg nem látni a többit. Több ezer képrõl van szó, ami kb. 150 aloldalon helyezkedik el, úgyhogy még ha az oldalankénti mentés menne, akkor is baromi sok idõbe kerülne az egész.

Nekem olyan kellene, aminek csak beírom, hogy "http://xyz.com/galleries/123/*.jpg" és onnan leszed mindent, amit talál.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#920
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
jobbegér downthemll! és ott van, hogy szöveges szûrés, vagy szûrés filetípusra...mondjuk ehhez elõbb látnia kell az összes file-t egyben, aztiszem.