Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Please log in to reply
13653 replies to this topic

#881
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Köszi. Reggelre nekem is beugrott a neve, de azután csak annyit találtam, hogy hogyan lehet eltávolítani, ill. megakadályozni, hogy egy új oldalnál elmentõdjön.
How To Remove Favicons In Firefox Bookmarks - Mozilla Firefox - Zimbio

Cache törlés, újratöltés megvolt, a reinstallt még nem próbáltam, de a fenti is valami hasonló (csak ott nem kell az egész böngészõt újrahúzni).

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#882
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts
faviconnak hívják az oldal ikonját. Próbáltad már teljes cache ürítéssel és többszöri újratöltéssel? Nem tudom hol tárolja, lokálisan lehet nincs is meg, hanem ez webes elérési útvonalát menti le. Esetleg töröld a kedvencekbõl, exportáld a firefox beállításait, uninstall-reinstall, visszaállítás, és megnyitod az oldalt többször betöltöd.
Saját oldalaknál ha pl lecserélem a lapon a favicont, nem cseréli le a böngészõben, ekkor törlöm a webrõl, észreveszi h. nincs és kirak egy üreset, weben vissza, majd 2-3 betöltés után kirakja az újat a böngészõbe is.

#883
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
A Firefox-nál, amikor elmentek egy oldalt kedvencnek, akkor a könyvjelzõ mellé betesz egy kis ikont, ami alkalmanként az oldalra jellemzõ. Ez honnan kerül be, hol tárolja az infót errõl, ill. hogy lehet megváltoztatni?
Csak azért kérdezem, mert volt már olyan, hogy az oldal megnyitása közben elment a net, hibára futott a böngészõ és a kis ikon átváltozott egy felkiáltójeles sárga háromszöggé. Hiába mentettem el újra az oldalt, az ikon nem változott meg, tehát valahol mégis tárol valamit.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#884
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,627 posts
lenovo g530
végignéztem már amit találtam alkatrészlistát,és nincs olyan tartó fém cucc,holnap azért boltban rákérdezek,hátha tudnak valamit segíteni.ha meg mondanak egy egész nagy összeget a javításra(gondolom ez nem nagyon tartozik a garanciális javításokba),akkor marad a fémragasztó-mellé kis acéllapka kombó.régi laptopnál egy kábel ment tönkre,amit 45e-ért akartak cserélni,mert egyedi gyártás meg mittudomén,itthon meg régi szalagkábelbõl simán tudtunk oda valót rakni.remélem most is ilyen egyszerûen meg fog oldódni a probléma...

edit:találtam szétszedési rajzot a lenovo honlapján,nem tûnik túl bonyolultnak.sok lehetõség mint mit elrontani

#885
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 posts
Típus? Valószínûleg leejtette, vagy ráejtett/rakott valamit, vagy rálépett, vagy ? :(

Általában szétszedhetõ egy laptop elemeire, nekem cseréltek korábban alaplapot, illetve lcd panelt is (csak panelt a keret/burkolat maradt), dell helyszíni gariba, így végnézhettem a mûveletet.

#886
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,627 posts
laptoppal rejtélyes körülmények között tesóm csinált valamit,és most olyan,mintha el lenne törve az a kis fém valami,ami támasztja a kijelzõt,ha kinyitod.mennyire szopás ez nekem?esetleg hogy lehet a külsõ mûanyag tokot lekapni,hogy lássam mi a helyzet?lecsukásnál,felnyitásnál a borítás domborodik,most hagyom ahogy van,nem akarok tovább rontani a helyzeten

#887
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
na vettem egy pár ilyen UTP szétfarkalót...

Jack1: 1-2-3-6 tûi mennek rá a közös kábel 1-2-3-6 tûire (ez tökjó, ezen a 2 érpáron van a 100 Mbit átvitele)
Jack2: 3-4-5-6 tûi (de miért pont ezek???) mennek rá a közös 4-5-7-8-ra (ez meg a maradék)

sima patch kábellel bekötöm õket, Jack1 jól mûködik, Jack2 viszont nem...jól sejtem, hogy jack2 mûködéséhez kell csinálnom egy pár olyan kábelt, ami az 1-2-3-6 tûre kötött ereket (narancs és zöld érpár) a 3-4-5-6-ra viszi át? egyáltalán lehet így összevissza kötözgetni?

nem fogok belehalni, ha csökken a sebesség, egy HD-jelfolyam (20-25 megabit) menjen át rajta és annyi...

#888
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc

Eszközkezelõbe nézzél szét, van e nem megfelelõen mûködõ v. nem felismert eszköz. win7 Driwereket kell felpakolni, mert magától elég suta.

A teljesen meghalt az asztali gép.
Keresek valamilyen ddr-1-es lapot procival AGP-vel. Intel elõnyben mert van rá normális hûtõ.


kell egy Asus p4p800, p4 2.6Ghz Ht procival, igaz ddr2?
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#889
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,029 posts
Slim Driver jó erre a célra?

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#890
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts

Volt X64.:)Win7 Ultimate
Fent is van.
Kezeli is a 4 gigát.
De azt nem értem,hogy miér lett sokkal lassabb a gépem?Bármit nyitok meg,folyamatosan "pörgeti a karikát".


Eszközkezelõbe nézzél szét, van e nem megfelelõen mûködõ v. nem felismert eszköz. win7 Driwereket kell felpakolni, mert magától elég suta.

A teljesen meghalt az asztali gép.
Keresek valamilyen ddr-1-es lapot procival AGP-vel. Intel elõnyben mert van rá normális hûtõ.

#891
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,029 posts
Volt X64.:)Win7 Ultimate
Fent is van.
Kezeli is a 4 gigát.
De azt nem értem,hogy miér lett sokkal lassabb a gépem?Bármit nyitok meg,folyamatosan "pörgeti a karikát".

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#892
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,175 posts
Sziasztok!

Tudtok nekem segíteni egy bolttal, ahol jó áron tudok billentyûzetet venni egy LG LS50a notebookhoz? Lehetõleg magyar kellene. Eddig itthoni lelõhelynek a laptopalkatreszek.hu mutatkozik, ahol 12 ropiért adnak ilyet. De mivel az egész gép volt 30, igyekeznék valami kicsit kedvezõbb ajánlatra szet tenni.

--Trifo

#893
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,029 posts
Köszi a help.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#894
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Ja értem. :) Hát akkor lesz ott x64-es is szentem.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#895
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,029 posts
Egyetemi ftprõl van.Csisss.
Illetve akárhonnan nézem újra kell pakolni a dolgot,hogy x64 -es legyen?
Lényeg:ha hagyom így a rendszert,akkor elõrébb vagyok,mint a sima 2 gigás gyári rammal,avagy adtam a kakinak egy pacsit?

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#896
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Ha dobozos verzió, akkor két lemezt kapsz, egy x86-os, és egy x64-es telepítõt. Ha OEM volt, amit a notihoz adtak, akkor szerzel vkitõl egy x64-es Win7-et, és az OEM verzió kulcsával be tudod aktiválni.

A helyzet az, hogy 32 biten 4096MB-ot lehet megcímezni, több nem fér el. Ebbe azonban minden, rendelkezésre álló memóriaterületnek bele kell férnie, hogy a CPU dolgozni tudjon vele. Tehát a VGA memóriájának, a rendszermemóriának, és az egyéb cuccok firmware-jeinek, stb. Ezek az apróságok lejönnek a 4GB-ból, és a maradék rendszermemóriát tudja megcímezni az OS, így marad hozzávetõlegesen 3GB-od.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#897
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,029 posts
...és honnan szerváljam?
:)

Vagyis ,ha jól értem,most van 4 giga ramom,de a 32 bites x86-os win 7 oes csak 3-at tud kezelni belõle?

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#898
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,323 posts
J jobban ért hozzá, inkább rá hallgass.
Nekem 64 bites win7 van, azzal tuti, nagyon anno a 32-es xp vel nem volt az :)
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#899
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Akkor tedd fel az x64-est, és kész is.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#900
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,029 posts
32 bites x86-os.
Na most?
Win7 Professönel.:)

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.