Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Please log in to reply
13653 replies to this topic

#741
Jancsik

Jancsik

    újonc

  • fórumtag
  • 1 posts
Sziasztok!
Ne haragudjatok de lenne egy fontos kerdesem!
Valaki tudja,hogy lehet osszekotni ketto gepet amin keresztul adatokat,fileokat tudok atkuldeni eggyikrol a masikra??
Windows 7 em van mind a ketto gep csatlakozik a routerhez masok szerint a routeren keresztul lehetseges a file kuldes.

#742
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Ha esetleg vkit érdekelne: Samsung SyncMaster P2350 eladó - TFT < Monitorok < Hardver - HardverApró Apróhirdetés
Bringásnak 3 rugó ángebót! :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#743
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 posts
Azt irom le most amivel mar volt kapcsolatom, foglalkoztam a temaval stb:
- Digitalis kimenet Jack-en : Igen lehetseges digitalis modban (nem analogba atalakitva). Az ado es vevo oldalnak is tamogatnia kell hw-esen! A hangkartyakon is tobbnyire ilyen van, ha nem optikai vagy koax. A digitalis jelnek teljesen mindegy hogy min megy ki. Csak legyen egy darab vezetek (pl. a mini jackbe 1-tol akar 4 is lehet ha jol szamolom) a hifi es a gep kozott. A hangsuly a jeltovabbitasi mehanizmuson van (S/PDIF). A hangkartyan pl a line-out/digi-out-ot szoktak kombinalni egy aljzaton. Kabelnek meg egy monojack-RCA cuccot lehet hasznalni. Nyilvan ha nem optikai vagy szennearanyozottnagyonfasza kabelt hasznalsz akkor picivel kevesbe jo lesz a minoseg.

- HDMI: A wiki is azt mondja hogy tobb verzioja van ezen csatlakozasnak.
A tablazatokbol nagyon szepen latszik hogy melyik verzionak mik a limitacioi.

- DVB tuner: A szamomra, talan szamunkra kiemelendo valtozatai:
a) DVB-T tuner mely a digitalis foldfelszini sugarzas vetelere alkalmas. Ez egy olcsobb kutyu lehet, viszont csak a levegoben erkezo jelet kepes dekodolni. Fontos leirni hogy nalunk az Antenna hungaria szolgaltatja ezt ha jol tudom viszont MPEG4 formatumut, ami elorebbmutato Europahoz kepest viszont inkompatibilis az MPG2-es dekoderekkel. (Tehat azok megszivtak akiknek olyan van/volt).
B) DVB-C tuner mely a nevebol is adodoan Cable azaz kabelesen erkezo digitalis jelforrast kepes dekodolni. Ez komolyabb cucc szerintem es az ara is ezt mutatja. Legtobbszor settop-boxokban van, de ujabban a modern tevekbe is be van epitve mar (jah amennyibe kerulnek illik is) van tovabba rajtuk CI slot a dekoderkartyahoz. Mo-on a kabelteve szolgaltatok miatt ez lehet a jo megoldas, viszont figyelni kell mert a kodolasi formakbol van par fele -lasd a wikin-. (Ezert lehet szivas a televizioba epitett, mert ha nem kompatibilis a szolgaltato kodolasaval az igen kellemetlen lehet)
Ha valamit elirtam, vagy rosszul ertelmeztem akkor elnezest, nyugodtan lehet korrektalni :)

#744
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
szerintem semmi. dvb az a digitalis tv
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#745
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts
Srácok, az mpeg4 digitális tuner és az mpeg4-es dvb tuner között mi a különbség?


a HDMI pont amiatt lett kitalálva, mert bár a digitális videójel-folyamot már szépen át tudták vinni egy DVI-csatlakozón, de a digitális hanghoz legtöbbször digitális optikai kábelt kellett venni. a HDMI meg tömörítésmentesen tudja átvinni a digitális videót és audiót is, egy kábelen.

(az újabb laptopokon már ott van a HDMI kimenet - csak egy kábel kell, és bármilyen TV-n azonnal megy a videó+hang, tökéletes minõségben.)

az 5.1-es hang meg csak az 5.1-es hangkártyán megy át - a sima hangkártyáknak csak sztereó a kimenete, amibõl aztán akármit mókol az erõsítõ, akkor is csak a sztereó hangsáv lesz benne...

kipage: a legtöbb ilyen DVR cucc kódolva tárolja a filmeket, így a "kiveszem a HDD-t és lemásolom róla a cuccokat" dolog nem mûködik. (a HDD-s DVD-írók ki tudják írni DVD-re, ha nem tévedek, de ennyi) szóval olvass utána az általad birtokolt típus leírásában, hogy lehet-e bõvíteni, meg google-ben keress errõl fórumokat..

(mi most vettünk egy Samsung LCD-tévét, azon már pl. direkt van egy dedikált USB-port csak arra, hogy egy tetszõleges USB-s merevlemezt rádugok, õ azt megformázza magának és arra tud rögzíteni dolgokat. természetesen titkosítva...de elvileg a DLNA-szolgáltatás nem csak a vételi oldalra mûködik -PC-rõl olvassa be a videókat-, hanem hálózati diszkre is tud rögzíteni.)


[highlight] The bike way of life [/highlight]


#746
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
a HDMI pont amiatt lett kitalálva, mert bár a digitális videójel-folyamot már szépen át tudták vinni egy DVI-csatlakozón, de a digitális hanghoz legtöbbször digitális optikai kábelt kellett venni. a HDMI meg tömörítésmentesen tudja átvinni a digitális videót és audiót is, egy kábelen.

(az újabb laptopokon már ott van a HDMI kimenet - csak egy kábel kell, és bármilyen TV-n azonnal megy a videó+hang, tökéletes minõségben.)

az 5.1-es hang meg csak az 5.1-es hangkártyán megy át - a sima hangkártyáknak csak sztereó a kimenete, amibõl aztán akármit mókol az erõsítõ, akkor is csak a sztereó hangsáv lesz benne...

kipage: a legtöbb ilyen DVR cucc kódolva tárolja a filmeket, így a "kiveszem a HDD-t és lemásolom róla a cuccokat" dolog nem mûködik. (a HDD-s DVD-írók ki tudják írni DVD-re, ha nem tévedek, de ennyi) szóval olvass utána az általad birtokolt típus leírásában, hogy lehet-e bõvíteni, meg google-ben keress errõl fórumokat..

(mi most vettünk egy Samsung LCD-tévét, azon már pl. direkt van egy dedikált USB-port csak arra, hogy egy tetszõleges USB-s merevlemezt rádugok, õ azt megformázza magának és arra tud rögzíteni dolgokat. természetesen titkosítva...de elvileg a DLNA-szolgáltatás nem csak a vételi oldalra mûködik -PC-rõl olvassa be a videókat-, hanem hálózati diszkre is tud rögzíteni.)

#747
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6,613 posts
AC3 tag jelöli az ilyen-olyan ripekben az 5.1 hangsávot.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#748
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2,025 posts
hiába "dolgozza" meg, ha a jack csatlakozó miatt "lebutul" a jel szereóvá, ahogy zeezoltano kolléga felhomályosított. :(
hdmi az há' de mi? :) Szerintem nincs nekem olyanom, de a házimozi erõsítõjén meg tuti nincs.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#749
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,954 posts

ha HDMI csatlakozós lenne a géped alaplapja..


Bár az inkább a képért felel..
11:38:11 IM 2012

#750
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Ha egyszer elveszik a jel, akkor már mindegy, hogy a hi-fi láncban minek, milyen a minõsége.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#751
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,954 posts
Ööö nem értek hozzá annyira, ezért lehet hogy marhaság amit mondok, de ha géprõl töltesz fel egy filmet azt még a házimozi erõsítõje "megdolgozza" úgyhogy szerintem jó lesz a hangminõség. A legjobb akkor lenne ha HDMI csatlakozós lenne a géped alaplapja. Az enyéimre nincs valami tippetek?
11:38:11 IM 2012

#752
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Persze 3db sztereó jackel igen, bár kétlem hogy van rajta annyi audió kimenet ilyenbõl.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#753
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2,025 posts
Na még egy kis feladat a házimozis helpdesknek: :)
A DVDrip-elt avik, mpg-k általában 5.1-es hanggal vannak? Laptopról jack csatlakozóval "átmegy" az 5.1?
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#754
kipage

kipage

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,954 posts
Nekem meg egy olyan kérdésem lenne, hogy adott egy merevlemezes felvevõs (házimozi) ezt szeretném bõvíteni, vajon lehet ezt úgy, hogy egy külsõ merevlemezt csatlakoztatok rá? Olyat mint ami a számítógépbe is való, valami 1tbos nagy dögöt. A b tervem az, hogy a számítógépet csatlakoztatnám rá az íróra és rámásolnám a filmeket a gépre. Ehhez kell valami különleges program, vagy elég egy sima usb-s kábel és látni fogja a sz.gép az írót?
11:38:11 IM 2012

#755
Mester14

Mester14

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,353 posts
Lenne egy olyan problémám hogy amikor a win fast PVR -ben állítani akarom a hangerõt akkor alig egy pillanatra villan fel. Eddig rendesen megjelent pár másodpercre amikor állítottam, de mióta új videókártyám van már ez a probléma van.
Tudtok segítséget adni mivel tudom ezt orvosolni? A számozással is ez a probléma hogy csak épp felvillan és a elalvás idõzítõje is olyan gyorsan eltûnik hogy nem tudom leolvasni hol járok.

#756
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 posts

Vááés azt írja neki jó, de nekem nagyon nem :D

Jó, kerítek egy külsõ vinyót aztán reinstall lesz ebbõl :(


Még lehet adni egy esélyt a windows installer cleanup utility-nek (|MG| Windows Installer CleanUp Utility 7.2 Download). Ez egy hivatalos ms utility volt, ami eltávolította egy program telepítési információját (nem telepítette le, de újra indíthattál egy hibás telepítést). Sikeresen használtam egy-két esetben. A cuccot visszavonták, tehát az ms-tõl már nem tölthetõ le, még pár helyen megtalálható, ha megbízol a linkelt oldalban adhatsz egy esélyt neki.

#757
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,125 posts
Reggel azonnal bootol gyorsan. 4x is egymás után.
Este sorozatban toltam fel rá a cuccokat kb 2 órán át és utána állt meg.
Túlterhelés, hõmérséklet nem lehet? Bár siw-et egyfolytában néztem, nem jelzett semmi túlmelegedést.

#758
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,125 posts
Jorci, vagy bárki, aki tudja:

Van egy régi gépem A7V8X-X lappal, ami IDE vinyót kezel. Egy 80G-s Maxtor van benne, de már kicsi és öreg, ezért kapott egy új WD Caviar Blue (WD2500AAJB) vinyót.
Nagy nehezen felment rá ugyanaz az oprendszer, mint a régire, de totál bizonytalan.
- kb minden 2.-ra bootol be, ha pedig nem bootol akkor "primary master fail" üzenettel megáll.
- ha betölt a win, akkor gyors meg minden, de legutóbb, miközben toltam fel rá ugyanazokat a progikat, mint amik a régin is futottak az egyik újraindítás után full lefagyott a win logó után. Vagy be sem bootol a fenti üzenettel. Ezt váltogatva. Mostmár egyáltalán nem tölti be a wint.

Lehetséges, hogy ilyen "nagy" (250G) vinyót nem tud kezelni a gép?

XP SP2 és SP3-mal is ugyanaz, SP3-mal talán rosszabb is.
Bios a legfrissebb, windows lemezkezelõje simán formázta, partícionálta, minden egyéb rendben, mert a másik vinyó simán betölt.

#759
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,108 posts

Elvileg igen, de szerintem érdemes lehet a regisztrációs adatbázis keresõjével közvetlenül is turkálni azt.
(Volt már olyan, hogy egy kémprogram fészkét így sikerült megtalálni, miközben a specializált keresõk nem boldogultak)

...de úgy látom másnak is volt ezzel baja :)

Vááés azt írja neki jó, de nekem nagyon nem :D

Jó, kerítek egy külsõ vinyót aztán reinstall lesz ebbõl :(
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#760
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Elvileg igen, de szerintem érdemes lehet a regisztrációs adatbázis keresõjével közvetlenül is turkálni azt.
(Volt már olyan, hogy egy kémprogram fészkét így sikerült megtalálni, miközben a specializált keresõk nem boldogultak)

...de úgy látom másnak is volt ezzel baja :)

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."