Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
13653 hozzászólás a témában

#621
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
Nem írtam titkot, kérdés sem volt, Jorcinak válaszoltam. Na jó egy kérdés igen: Minek egy átlagjuzernek fotosop?
Ez pont olyan mintha mindenkinek lenne otthon egy hammer, rengeteg cucc fér el benne, sokat bír, felmegy a falon is, jól nézki, de marhasokat fogyaszt, nagyondrága, alig fér el az úton és 3% ha ki van használva a tudásának.
Emberek nagy része maximum kép átméretezésre használja.

Egyébként én is tudom mi hol van xp-ben, de kényelmetlen, és valahogy nem mûködik jól. És tudom is miért. Nem volt vita, és remélem nem is lesz ;)

Ride everywhere.

.


#622
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
megszokás. lustaság. kényelem. ennyi.
minek tanuljon meg az átlag user új dolgokat, ha a régik is teljesen megfelelõek neki?
nem kell itt win vs. linux vita ehhez.
felraktam tavaly ilyenkor a win7-et az xp után és rakat új cucc van benn, ami furcsa, máshol van, nem áll kézre stb. egy darabig lusta voltam újratelepíteni, végül kinõtte a partíciót szóval valamit kellett csinálnom. úgy jött hogy pont vettem egy zsírúj vinyót, szóval még helyhiányban sem kûzdöttem volna, de inkább telepítettem megint a jó öreg XP-t...jó ez. mûködik. tudom, mit miért, hol.

szerintem ennyi a titok.

#623
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
Fura, mert általában ezt olvasom linuxról:
1: "Szar." Nincs indok.
2: "én kipróbáltam egyszer 'kétezeregybe de nem tetszett..." öt tíz év alatt városokat építenek fel, valszeg fejlõdött azóta.
3: Mint te is trifo, "használjuk szerveren, de desktopra alkalmatlan és/vagy hiányos stb." Esetleg még ott van -mint most nálad- hogy "sosem használtam desktopon." Egyáltalán nem releváns a szerver hasonlat. Oda ugye grafikus felület sem kell. Totál más a kettõ. Kb. annyira hasonlít mint egy Androidra. Abban is linux kernel van.
4. A kevencem. "kipróbáltam ezt a zubuntut, de nem jött be" néha még ott van, hogy "mert (random akármi=) nincs rajta fotosop, totálkomondor, sanyivegasz, emese blabla." Ez a disztró ártott -és ugyanakkor segített- a legtöbbet a linux terjedésében. Rengeteg benne a hiba. no meg ezek a progik nagyrészt más néven hasonló formában vannak ott is.
De hogy egy átlagusernek minek kötelezõen fotosop..?

Amúgy meg, ma már nem kell érteni egy linux disztró használatához, az esetek 95%-ban bármi megoldható grafikus felületen klattyintgatásokkal. Ami nem, azt winen sem lehet egyszerûen.

Ez az uhuhasználat meg persze hogy szopás, öt éve nincs mozgás náluk, hihetetlenül elavult disztró lett, máshol szokásos eyecandy cuccok sincsenek benne (némelyik igen hasznos), no meg pl. linux mintnél egy vga csere után rákérdez, kell-e az új driver, leszedi, érzékel egy hp nyomorékot, automat rárakja és fut. De még debianonom is kb. három perc volt ugyanez a két mûvelet, +scanner ha a letöltést nem számítom.

Natív játék van jópár linuxra is, nagyon sok elfut wine-al, vagy emulátorral. Mostanában playstationt emulálok. De dualbootban van winem, offline játékokra. Évekkel ezelõtt letiltottam rajta a netet. Még víruskergetõ sincs rajta.

Egyszer majd kész lesz a leírásom errõl a témáról, mert jó ideje fogalmazom. Igaz nem itt publikálom..

Ride everywhere.

.


#624
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Jorus: a Win userek 90 (99?) százaléka használja a Windowst, de szintén nem érti. Meg nem is érdekli. Hamarosan ez a tömeg úgyis Androidot fog hasnálni valami tableten és tökéletesen boldog lesz. Már ami a privát számítógéphasználatot illeti.

Linuxot mondjuk desktop rendszernek nem használtam még soha, úgyhogy errõl nem tudok nyilatkozni elsõ kézbõl, ellenben ami kisérleteket láttam, az - notebookokon - többnyire a "majdnem jó, de..." kategóriába esett. Egyik fõ probléma az akkus üzemidõ volt, ami szignifikánsan rövidebb lett, mint Windowssal. Bár azóta tuti erre is van valami okosság már.

A szerveres környezet, fõleg Enterprise méretben meg egészen más. Ugyanakkor ott is jellemzõen több szopás van a támogatott IBM pc-kre telepített RedHat-okkal, mint az IBM pSeries gépeken futó AIX-okkal. De az is lehet, hogy ha nem 10%Linux és 90%AIX volna a munkámban, akkor az AIX-ot gondolnám szopatósabbnak.

--Trifo

#625
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás

Úgy emlékszem mintha használtad volna egy ideig, még talán tetszett is.


Úgy is volt, méghozzá Ubuntu-t, csak egy idõ után nem volt kedvem azért rebootolni, hogy játszak kicsit. Anyu netezõs gépén meg UHU-t használok Gnome-mal, de egy VGA csere és egy HP nyomtató telepítése azért rendesen leizzasztott. Meg azért szentem az, hogy használom és tetszik, elég messze esik attól, hogy értem is. :) Szal igen, használom, de attól még totál kínai, nem áll rá az agyam sehogyse. :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#626
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás

...se susét, se ubuntut, ...

Itt a probléma ;)
Jelenleg a legkevésbé szopós, legfelhasználóbarátabb Linux Mint. Bebuntu alapúban pl. kijavítják a rengeteg elkúrást.
Kedves egy éve csak azt használ, pedig van neki xp is. Õ meg nemhogy nem ért a rendszerhez, de nem is igazán érdekli.
Én meg inkább Arc vagy Debian..

a Linux meg totál kínai. :)

Úgy emlékszem mintha használtad volna egy ideig, még talán tetszett is.
++
Ja izé, Vitti, próbálj delugét, jobb mint a ktorrent.

Ride everywhere.

.


#627
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Megpróbáltam az ntfs partíciót ext4-re formázni, /home-ként. Az eredmény az lett, hogy újraindításkor a root-ot se látta a rendszer, sõt újratelepíteni sem tudtam se susét, se ubuntut, nem látták a vinyót.

Már kezdtem megijedni, de egy régi xp telepítõlemezzel sikerült újrapartícionálni a hdd-t. Most új install után minden ok, ext4 minden. Azért nem bánom hogy lementettem mindent a külsõ meghajtóra...:)

mod: most meg az a baja, hogy torrentnél (Ktorrent) pár percenként leáll a netem, újra kell csatlekoznom a wlanhoz hogy megjavuljon.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#628
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Merhogy a hardverekkel tök jól elvagyok, elég sok gépet építek, javítok, ilyesmi, de a szoftverekkel már kevésbé vagyok jóban, a Linux meg totál kínai. :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#629
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
Méris? ;)
Van egy "Nevem Earl rész" amiben egy geek temetésén beszélnek. Én röhögtem, hogy egy "tudományos" (pl CSI) sorozatban mekkora baromságokat mondanak, ebben a sitcomban meg milyen pontosan beszélnek.
Kedves meg mellettem halálra unta magát, nem értett egy szót sem.

Ride everywhere.

.


#630
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Szeretem, amikor a Linuxról beszéltek. Ahogy beszéltek. :D

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#631
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás

Meg hát mondjuk a /home csak egy elnevezés. Az NTFS-es cuccot lehet mountolni kárhova máshova is és ugyanúgy használni, akár symlinken keresztül is.

mondjuk a /home/foobar/win_drive egy link, ami a /win_drive-ra mutat, ahova az NTFS cucc fel van húzva. Aztán tehet oda amit akar és kényelmesen el is érheti.

--Trifo

Hardkór linuxerek nemhogy az ntfs-t de már az ext-et is kerülik. Nemrég még arról volt szó, hogy milyen király lett végre az ext4, de most inkább már az xfs a menõ ;)
De ahogy tomidny írta; nem kellemes, amikor nem éred el a /home-ot ntfs miatt.
Pár éve valahol itt visszább leírtam a problémákat a wines filerendszerek "hatékonyságáról". (Igaz, hogy itt emiatt lettem véresszájú fanatikus linugzosnak nevezve.. pedig csak igazam volt.)

De akkor gyakorlati dolog:
NTFS: Lefagy a rendszered (ez lehet hardware-s is) mivel nem lett lecsatolva ezért hali a perhómnak->winreboot ok; linreboot.
ext2-3-4 : Durván beterheled a gépet, pl 16x-orosan írsz dvd-t, közben konvertálsz egy videót, egy másikat nézel+böngészõ sok lappal, és ablakban elindítasz egy játékot (megtörtént) Tehát fagyás.->legrosszabb esetben reboot után egy fsck tesztet nyom. Sokszor még azt sem. Adatot sem vesztettem (csak a konvertálást)

Mások szerint az xfs és a reiserfs még érzéketlenebb. Nem szeretem õket, mert nincs hozzájuk wines olvasóprogi. (Bár egy ideje 1% alatti a winhasználatom..)

Router reset lehet akár harminc másodperc is.

Ride everywhere.

.


#632
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Reset to factory settings, ahogy írták, utána fellapozod a manual-t, és megnézed, mi a default username/pass a routerhez.

Szerk.: Vénembernek könnyû, õ PH!-s. :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#633
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás
Sima reset nem valószínû, mert az csak újraindítja általában a routert. Ha lenyomva tartod úgy öt-tíz másodpercig, akkor állnak vissza a gyári beállítások. De elõbb próbálj egy sima resetet rövid gombnyomással. Mivel nem tudom, milyen routerrõl van szó, nem akarom, hogy elszúrj valamit, aztán küldjed a számlát. :D

#634
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
reset gomb van rajta,még sose próbáltam,remélem segíteni fog

Mew:üresen hagyás nem volt jó,próbáltam

#635
Mew

Mew

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
hagyd üresen a felhasználónevet és csak a jelszot ird be,ha nemmegy,akkor ruter reset,ujra beállit,örül

edit:megelõztek

#636
venember83

venember83

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.152 hozzászólás
Általában simán admin az alapértelmezett felhasználónév, ha nem tévedek. Amúgy a router reset segít, ha a reset alatt a gyári beállítások visszaállítását érted.

#637
repasibalint

repasibalint

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.627 hozzászólás
ma próbáltam jelszót varázsolni a wifi-hez,csak nem a hálózathoz raktam jelszót,hanem a beállítós oldalhoz.a probléma ezzel csak az,hogy a jelszót tudom,de felhasználónevet is kér,azt nem adtam meg,de nem az,ami a net felhasználóneve.egy router reset segít,vagy ráb@sztam?

#638
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Meg hát mondjuk a /home csak egy elnevezés. Az NTFS-es cuccot lehet mountolni kárhova máshova is és ugyanúgy használni, akár symlinken keresztül is.

mondjuk a /home/foobar/win_drive egy link, ami a /win_drive-ra mutat, ahova az NTFS cucc fel van húzva. Aztán tehet oda amit akar és kényelmesen el is érheti.

--Trifo

#639
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
Hát azért rendes támogatásnak nem nevezném ha "dirty" állapotban van a fájlrendszer (valami váratlan újraindulás után pl.), és ezért readonly lesz a fájlrendszer, de ellenõrizni, kijavítani csak windows alatt lehet ;)
Ha meg egyszer csak readonly lesz a /home, akkor érhetik meglepetések az embert...
Az egy dolog, hogy meg lehet erõszakolni a rendszert, de annak általában ára van.
Bûnözõ vagyok.
Ordítok Füstölök

#640
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Van már rendes NTFS támogatán a Linux kernelben, nem? Ha egyszemélyes desktop oprendszernek használod a linuxodat, akkor azért annyira nem nagy gáz, hogyha lazák a jogok a /home alatt.

Amúgy meg azt kellene tudni, hogy eddig egyáltalán külön fájlrendszer volt-e a /home? Ha nem, akkor arra kell ügyelni, hogy az elkészült új fájlrendszer mountolásakor elérhetetlenné válik minden fájl, ami eredetileg a /home alatt volt - amíg az újat le nem mountolod.

Ha külön fs volt, akkor csak a /etc/fstab-ban kell átállítgatni, hogy melyik fájlrendszer honnét mountolódjon hova, és azzal kb kész.

kellene egy két parancskimenet a továbbiakhoz:

cat /etc/fstab
mount
cat /etc/partitions
fdisk -l

ilyesmi

--Trifo