Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
13653 hozzászólás a témában

#601
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás
XP bukta. nem véletlenül szokták kettéparticionálni, és oda tenni a létfontosságú dolgokat. meg pendrive, dvd, külsõ merevlemez. Év végén egy történész másfél éves kutatási anyaga szált el mert nem mentette ahogy mondtam neki. Aztán jött sírni. Egyébként ha nagyon fontosak voltak akkor horror áron szakmûhely megoldja.

#602
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Igen DIGInet nekünk az alap 20as van ezzel ellentétben 25-31 között szokott jönni stabilan, istenem a "régi szép " idõk mikor ha volt egy kép az oldalon akkor már csak fél nap kellett neki és letehet is olvasni.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#603
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Ismerõs hozott egy laptopot. Nem indul a WinXP (két partíció van, 60+180GB).
XP képernyõig eljut, egy villanásra bejön egy hibaüzenet, amit nem bírok elolvasni, aztán újraindul. Csökkentett módban, legutolsó helyes beállítással nem indul.
Ráküldtem már a Hiren BootCD-t, az Ultimate Boot Disk-et, Linux LiveCD-ket. A programok ha látják is a C-t, nem tudják olvasni. Még a partíció mentõk sem boldogulnak vele, szektorhibára hivatkozva leállnak.
Sajnos a C-n tároltak minden adatot (fényképek, dokumentumok), úgyhogy mindenképpen be kellene tudni olvasni valahogy azt a nyomorult 60 GB-ot.
Mit lehetne még megpróbálni?

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#604
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás

AGA: Diginet


Most irigyellek ;)

Ride everywhere.

.


#605
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

csak torrentnél csinálja?
ping, tracert mit mond amikor megszakad? (sppedtest.net megmondja ha van net)
Nekem hasonló volt, de bármilyen OS, alkalmazás kiakadt úgy ahogy te leírtad. Router csere megoldotta. Wisták szeretnek még ilyet játszani.

Ja, csak a torrentnél. Ugyanezzel a routerrel windows alatt nem volt gond.
Megnéztem most, és faterom netjérõl gond nélkül megy a torrent, ugyanezen a laptopon, úgyhogy talán valami routerbeállítás probléma lehet.

AGA: Diginet
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#606
Mester14

Mester14

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.353 hozzászólás
CCleaner esetleg? :)

#607
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
winoptimizer 6 már ingyenes
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#608
trifo

trifo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.175 hozzászólás
Ahoj!

Tudtok nekem mondani XP-re faszán (ön)mûködõ és free registry takarító szoftvert? Asszem erõsen ráférne már a gépemre egy ilyen...

--Trifo

#609
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.349 hozzászólás

persze, ki lehet kapcsolni, hogy ne sugározzon. (wireless mode néven keresd, nekem pl. disabled/B only/G only/Mixed van...)


Ok, köszi.

#610
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
upc velem is ezt csinálja, de aztán mindenféle állítgatás nélkül visszajön.

bár semmi szabályosságot nem vettem észre. berakom, megugrik, utána le nullára. és aztán újra megy egy fél perc után, letöltés közben meg hébehóba eljátsza ugyan ezt.

de amikor pár hete, vagy talán már egy hónapja is körbe futott a hír, hogy a p2p-t korlátozzák akkor is sokan a deluge-ra esküdtek, hogy azt nem tudják szûrni.

#611
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
Te Paul, véletlenül nem júpíszíd van? Náluk pont ugyanígy korlátozzák a netet torrent miatt. Bár úgy tudtam csak µtorrentet veszik észre.
(Hehe you3,14see. Valami bajom lehet ma :) )

Ride everywhere.

.


#612
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
persze, ki lehet kapcsolni, hogy ne sugározzon. (wireless mode néven keresd, nekem pl. disabled/B only/G only/Mixed van...)

#613
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.349 hozzászólás
Olyan kérdésem lenne, hogy a t-comtól pontokért vehetnénk routert, ami meglepõen hasznos módja lenne a pontok elköltésének, viszont a "választék" egy db wireless készülékbõl áll.
Lehet zsinórral is csatlakozni rá, viszont a fõ szempont az lenne, hogy ne sugározzon. Szóval lehet hogy hülye kérdés, de ki lehet kapcsolni vhogy a wifit a wifi-modemen? :)

#614
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás

A Deluge is hazavágja a netemet, nem tudom hogy router, vagy beállítás probléma miatt-e.
A router Tp-link WR841N, és windows alatt nem volt baja a torrentekkel.

Elindul egy torrent, szaggat lefelé kb 2.5mb/s-el pár percig, majd leáll, és net sincs. Mindezt a rendszer "nem veszi észre", a wireless kapcsolat nem szakad meg.
Ha szétkapcsolok és újra csatlakozok, akkor megjavul, de csak azért hogy pár perc múlva újra leálljon.

Valakinek ötlet?


csak torrentnél csinálja?
ping, tracert mit mond amikor megszakad? (sppedtest.net megmondja ha van net)
Nekem hasonló volt, de bármilyen OS, alkalmazás kiakadt úgy ahogy te leírtad. Router csere megoldotta. Wisták szeretnek még ilyet játszani.

#615
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
A Deluge is hazavágja a netemet, nem tudom hogy router, vagy beállítás probléma miatt-e.
A router Tp-link WR841N, és windows alatt nem volt baja a torrentekkel.

Elindul egy torrent, szaggat lefelé kb 2.5mb/s-el pár percig, majd leáll, és net sincs. Mindezt a rendszer "nem veszi észre", a wireless kapcsolat nem szakad meg.
Ha szétkapcsolok és újra csatlakozok, akkor megjavul, de csak azért hogy pár perc múlva újra leálljon.

Valakinek ötlet?
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#616
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás
Most telepítek újra egy 2005-ben telepített Win XP-t Irodában nyüstölték eddig megoldottam rajta mindent. Most gyorsabbnak ítéltem újrahúzni mint tökölni vele. 2-3 éves XP-k az intézményeimben kényelmesen elvannak.
Debiant is használok Adatbázis és webszervereknek. Korábban Fedorat 3 évig, csak annak leállt a frissítése, és gondoltam átállok unalmamban debianra. Tehát nem elhasználódott volt az sem.
Jó mindkettõ, csak érteni kell hozzá valamennyit. Win7 XP között észre sem veszem a különbséget, annyira kézre áll már, mert párhuzamosan megy mindkettõ napi használatban.

#617
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás
Paul, ez várható volt ;)
Hát figyu Matt. Nem térítek, nem zavar ki mit használ. Sõtt, inkább ne terjedjen semennyit, jobban jár vele mindenki. Viszont sokkal több támadás ér, az említett négy pont felõl, ha megemlítem, hogy mit használok.
Szokott még az jönni, hogy mennyi vele a szopás. Nem tudom, én azt veszem észre, hogy az oprendszerekkel foglalkozó oldalak, fórumok, újságok szinte csak azzal vannak tele, hogy egy elkúrt wint hogyan tegyenek rendbe, vagy hogyan védekezzenek vírusok ellen.
Van a közelemben pár gép, amelyiken win van egy éven belül legalább ötödször kellett újraélesztenem fejenként. Én ettõl hülyét kapok, mint ahogy attól is, hogy egy ingyenes progit sem lehet 3 klattyal telepíteni. Utolsó ilyen a meshmixer, gondoltam megéri miatta kicsit wint használni, de nem jött be, nem indul. Marad a sima blender.

De ha belegondolsz tízszerannyi a windowshívõ, de még applehívõbõl is sokkal több van, csak az nem annyira feltûnõ.
(Nem mondtam gimpet ;) Inskcapet, vagy Gthumbot sem.)

Ride everywhere.

.


#618
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Aha, akkor UHU-val azért volt cida a VGA-csere, VGA driver, monitro driver, HP driver cseréje, mert nem frissítik a disztrót? :) Ejh, mindegy, most már Suse van fent, az felismert mindent. A saját vason meg dobozos x64 Win7 Ulti, mert néha itthon is dolgozom, és csak win-es emulátora van a cégnek a tervezõprogikhoz.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#619
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás

Nem írtam titkot, kérdés sem volt, Jorcinak válaszoltam. Na jó egy kérdés igen: Minek egy átlagjuzernek fotosop?
Ez pont olyan mintha mindenkinek lenne otthon egy hammer, rengeteg cucc fér el benne, sokat bír, felmegy a falon is, jól nézki, de marhasokat fogyaszt, nagyondrága, alig fér el az úton és 3% ha ki van használva a tudásának.
Emberek nagy része maximum kép átméretezésre használja.

Egyébként én is tudom mi hol van xp-ben, de kényelmetlen, és valahogy nem mûködik jól. És tudom is miért. Nem volt vita, és remélem nem is lesz ;)


linuxszal kapcsolatos írások általában mindig ilyen térítõs hangvételûek ;) a 4 általad felsorolt pont alapján, arra engedtem következtetni, hogy nem érted miért nem használják, ha
nincs indok
régit próbálták
desktopon még nem próbálták
ott a gimp

#620
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
AGA: Most egy darabig nem nyúlok hozzá, úgy néz ki az új Suse jól mûködik... csak a flashplayer 10 szórakozik, de az úgy tudom 64bit-esen normális, és a disztróhoz sincs köze.
Ubuntuhoz képest atomstabil egyelõre.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.