Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Please log in to reply
13653 replies to this topic

#581
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 posts

nálam sokkal gyorsabb és használhatóbb
lehet, hogy nem minden kiegészítõd kompatibilis a 4-gyel.


Hát az a kettõ kiegészitõ (firebug, flashbock) csak kompatibilis azért (és természetesen frissítette stb.), nincs vele komolyabb gondom csak a következõk (másoknak is ez a bajuk a mozilla fórumokon):
- lassabb (az volt a 3.x is mással hasonlítva)
- az ui egy vicc, mintha egy lelkes óvodás/egyetemista elsõ munkája lenne. Azért szerettük a ff-et mert ff volt, miért kell hasonlítani a chromra és más szutyokra. Csak egy példa: valamelyik barom fejlesztõ megcserélte a linkek context menüjében az elsõ két elemet (én meg bután néztem miért új ablakban nyílnak meg a linkek tabok helyett).
- természetesen meg lehetne szokni (szórakozni támákkal, átszabni a felületet), de nekem napi munkában használhatatlannak bizonyult, csak egy utolsó példa: ff 3-ban a bookmarks toolbart használtam a menüvel egy sorban, egy marha fejlesztõ a menüt a fejlécre mozgatta a 4-ben (mióta jelenítjük meg a fõmenüt az ablak fejlécében windowson?) --> win7 fekete háttér, aero glass --> fekete áttetszõ fejléc fekete(!!!) szövegû menüvel, gratulálok

Úgy tûnik kijött az ie9 (csalódás, jó lenne, de az erõltett cleartype-ot nem veszi be a gyomrom), és lóhalálában kinyomták a bétát ijedtükben rtm-ként.

(A 3.6 szépen visszament rá /nem kell 4.0 uninstall/ simán upgradelte 3.6-ra a 4.0-t :D )

#582
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts

Nekem meg pont a 4.0-ra frissítés után nem játszott le semmilyen videót. Visszatettem a 3.x-et minden mûködik.
4.0 verzió megdöbbentõen rossz lett :(

nálam sokkal gyorsabb és használhatóbb
lehet, hogy nem minden kiegészítõd kompatibilis a 4-gyel.


pont akartam írni, hogy baromi lassú... :D pedig nézegetve az erõforrásokat talán még egy kicsit kevesebbet is vesz el mint az elõzõ verzió.
kompatibilitás csekknél csak egy kiegészítõt hajíttatott ki, ami nem mûködött még együtt vele.

#583
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9,190 posts

Nézd meg a jogosultságokat, fájlrendszer típusokat, csatolási pontot, hátha meglesz hol van a bibi.

Próbáltam mindent, újrahúztam az egészet, mert még szûz volt, most jó. (kopp-kopp)

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#584
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
nálam sokkal gyorsabb és használhatóbb
lehet, hogy nem minden kiegészítõd kompatibilis a 4-gyel.

#585
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 posts

köszi, megoldotta a problémát. bír így már sose derül ki mi volt a baja :D
kicsit ódzkodtam ettõl, olyan chrome-os (amit pár óra után inkább kivágtam). bár most egyelõre még baromi zavaró, hogy semmi nem ott van mint eddig.


Nekem meg pont a 4.0-ra frissítés után nem játszott le semmilyen videót. Visszatettem a 3.x-et minden mûködik.
4.0 verzió megdöbbentõen rossz lett :(

#586
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts

A lemezkezelõ szerint ott van a másik partíció, csak nem aktív. A wind-en ugyanazzal az oprendszerrel látszanak mindkét partíció adatai.


Nézd meg a jogosultságokat, fájlrendszer típusokat, csatolási pontot, hátha meglesz hol van a bibi.

#587
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9,190 posts

Legyalultam a gépet és telepítettem egy win 7-et. Azóta nem látom a külsõ merevlemez egyik partícióját. :/ Mi lehet az oka?

A lemezkezelõ szerint ott van a másik partíció, csak nem aktív. A wind-en ugyanazzal az oprendszerrel látszanak mindkét partíció adatai.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#588
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9,190 posts
Legyalultam a gépet és telepítettem egy win 7-et. Azóta nem látom a külsõ merevlemez egyik partícióját. :/ Mi lehet az oka?

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#589
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts
köszi, megoldotta a problémát. bír így már sose derül ki mi volt a baja :D
kicsit ódzkodtam ettõl, olyan chrome-os (amit pár óra után inkább kivágtam). bár most egyelõre még baromi zavaró, hogy semmi nem ott van mint eddig.

#590
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
biztos nem az az oka, de elsõ körben szerintem a firefoxot .)
zsír lett a 4.

#591
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts
lenne egy kis, talán flash problémám.
ff 3.6.3 pár hete viszonylag random módon nem jelenít meg néhány flash tartalmat. youtube megy az oldalán, ide beágyazva pl. nem. nagyobb videómegosztók nem, kisebbek hébe-hóba. flash reklámok igen, játékok nem.
flash lejátszó frissítve lett, adblock+ átnézve, hogy nem kerültek-e tiltásra benne a dolgok (bár mitõl). valami ötlet mit frissítsek?

#592
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 posts
Azért én nyomnék rá egy mezei full chkdsk ellenõrzést (ha lehetséges). Ha akár egy darab bad sectort talál, akkor garanciális csere, és a rejtély is megoldódott.

#593
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts

Még egy kérdés. Ha a tesztprogramok nem találnak semmi különös hibát, akkor lehetséges, hogy a szektorhiba csak logikai eredetû volt? Csak mert akkor formázás után felhúznám a Win-t és nem kellene hetekig szórakozni a garanciális ügyintézéssel. A tulaj ezentúl úgyis naponta fogja menteni az adatait, ráér akkor elküldeni szervizbe, ha ismét beüt a krach.


Ha a gyári tesztprogi szerint OK akkor ok. Ha lefut a telepítõ normál (nem gyors) formázása nagy baj nincsen csak a fájlrendszer fosta el magát. Ettõl jobb a a PQ Medzsik mert ott beállítható h. teszteljen is közben.

#594
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Na, közben a Hiren BootCD-vel megoldódott a dolog. Ami érdekes, hogy egybõl azzal próbálkoztam és nem ment. Az aktuális 11.3-as, egy régebbi 9.4-es verzió sem boldogult vele, aztán elõkerült egy 9.8-ast tartalmazó lemezem is, az meg pikkpakk lementette.
Innen most már ismerõs a meló.

Még egy kérdés. Ha a tesztprogramok nem találnak semmi különös hibát, akkor lehetséges, hogy a szektorhiba csak logikai eredetû volt? Csak mert akkor formázás után felhúznám a Win-t és nem kellene hetekig szórakozni a garanciális ügyintézéssel. A tulaj ezentúl úgyis naponta fogja menteni az adatait, ráér akkor elküldeni szervizbe, ha ismét beüt a krach.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#595
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts

A saját gagyi laptopom is ilyen külön fedeles, a mostani alany viszont nem.
A GetDataBack-et amúgy hogyan tudom használni, ha nem szerelem ki a lemezt? Bele kellene hegesztenem egy hordozható op. rendszerbe?


Ha nincs sok a gariból nem nagyon éri meg a tökölést. vedd ki told be egy másik merevlemez mellé.
ha bent marad:
H Irénke nénéd bootol, ghost, disk to disk vagy partició ról particióra egy lülsõ USB lemezre. Azt bepattintod egy másikba és kezdõdhet a regenerálás.
Elsõnek eressz rá egy gyári HDD tesztprogit a noteszban lévõ lemezre, smart, logikai és fizikai mókákat, h. felmérd mi a kínja a lemeznek. Pontosabban mi okozta. Garinál is jól jön ha húzzák a szájukat. Két napot simán rászánhatsz és nem garantált a mûködése.

Külsõ lemezre telepítesz egy OS-t és arról játszod ugyan ezt...

#596
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis

már a csavaron is meglátszik ha egyszer kitekerték. ha a Get data nem látja fölösleges kiszerelned. Vannak olyan notik ahol külön fedéllel van ellátva a HDD, így cserélhetõ a gép megbontása nélkül. Nem láttam még ilyet élõben, csak ramnál.


A saját gagyi laptopom is ilyen külön fedeles, a mostani alany viszont nem.
A GetDataBack-et amúgy hogyan tudom használni, ha nem szerelem ki a lemezt? Bele kellene hegesztenem egy hordozható op. rendszerbe?

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#597
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13,954 posts
Nálam most van egy vinyó amit kb. megfõzött a notebook. Alig bír róla bármit is leolvasni a gép. Ilyenkor hiába mentettek mindent a D-re, mert az is szar.
Bûnözõ vagyok.
Ordítok Füstölök

#598
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts
már a csavaron is meglátszik ha egyszer kitekerték. ha a Get data nem látja fölösleges kiszerelned. Vannak olyan notik ahol külön fedéllel van ellátva a HDD, így cserélhetõ a gép megbontása nélkül. Nem láttam még ilyet élõben, csak ramnál.

#599
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Én is megmondtam a tulajnak annak idején, hogy mindent a D-re tegyen, azt is elmagyaráztam, hogy miért, erre az szinte üres, a C-t meg félig televágták a családi fotók tömegével, munkahelyi doksikkal, meg a fene tudja még mivel.
A gép garanciális, ezért nem szeretném megbontani, de a vége lehet, hogy az lesz.
A merevlemez kiszerelésének milyen nyoma marad? Van valamilyen "zárjegy" a burkolat alatt?

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#600
RedEagle

RedEagle

    vendég

  • fórumtag
  • 151 posts
Ha fontos dolgok voltak a „C”-n, akkor megpróbálnám kivenni a merevlemezt (ha nem garis a laptop) és betenni egy asztali gépbe.

Voltam már hasonló helyzetben (igaz ott asztali gépet könnyedén bontottam) és az XP javította a sérült lemezt, amit utána visszaszereltem a helyére és tökéletesen mûködött. (Az XP nem tudott bootolni, blokk hiba miatt).

Ha azonban maga a partíció formátuma sem elérhetõ (RAW), akkor talán a Get Data Back-el próbálkoznék hátha.
Leírás:tesztpad - Adatvisszaállítás GetDataBack-el
Letöltés:Rendszer - Szoftverteszt - Online informatikai szoftvermagazin és hírportál
Ha maga a partíció sem elérhetõ, akkor c*mi, vagy ahogy pézsé írta, az drága lesz.
Olyan hegyre mentem, aminek nem volt teteje csak vége. Úgy hívták szél.