Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
13653 hozzászólás a témában

#561
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás

Valaki UPC netes meg tudná nekem mondani, hogy korlátozzák-e még a p2p forgalmat? Valami amire figyelmem kellene? Az ígért sebességeket mennyire lehet elérni (15/1.5 Mbit)?
Köszi

(A régi szolgáltatómat megvette a cég és most kaptam új modemet. )


január végén volt valami para, de állítólag csak technikai gond. azóta jön rendesen 15mbit-tel lefele másféllel felfele. bp II. ker.

#562
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás
Én gmail-hez tunderbirdnél imapot használok. Nem egyszerû jól beállítani, elvileg a google-nál van egy step by step tutorial: Ajánlott IMAP-beállítások - Gmail Súgó

Így nekem három különbözõ gépen is minden levél szinkronban van (és több gmail fiókot is használok egyszerre)

#563
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Levelezõprogram, konkrétan viharmadár beállítása...

Több géprõl is szeretném letölteni a mailjeimet (céges és gmail is), de ha pl a melóhelyen letöltöttem, akkor az otthoni már nem szedi le a szerverrõl, pedig be van állítva hogy "üzenetek megtartása a kiszolgálón".

Lehet ezzel valamit kezdeni?
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#564
AGA

AGA

    AGA

  • fórumtag
  • 2.353 hozzászólás

Émmeg Opera fan lettem. Sajna nincs benne/hozzá használható adblocker, néhány oldallal oboa van, de amúgy faja és szép. Egyébként IE9, FF5 prebéta, FF4, Chrome van még mellette a gépen, biztos, ami tuti. :)

Van adblock rá, többféleképpen:
Az elsõ bonyolultabb, de használom, és hatékony itt a leírás:
Magyar Opera

A másik meg hivatalos, ugyanis egy ideje az opera is kezel extensionöket:
https://addons.opera...y=adblock&top=0
Bár ezeket még nem próbáltam.

opera nekem is mindig tetszett, de sajna minden oldalt buta ie-re meg ff-re optimalizalnak es 10bol 1 szet is esik rajta rendesen.

Ez ma már úgy 50-bõl kettõ. Akkor sem szétesik, csak néhány dolog nem jó. Bár ha nekem pont a kettõ fontos, akkor pont mindegy. Egy ideje emiatt használom másodlagosként.

Ride everywhere.

.


#565
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
korabban volt trillian es nagyon szivtam miatta
csak mar nem tudom miert

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#566
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Trillian Astra - Feature Tour

Ez jó neked?

#567
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
win ala ki milyen msn klon progit ajanl?
mostani pidgin sok uzenetet nem ad nekem
jo volna ha hasonlo tudasu lenne
ebben kezelem a gtalk dolgokat es ugye ilyen tab rendszeru, mint a bongeszok

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#568
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Valaki UPC netes meg tudná nekem mondani, hogy korlátozzák-e még a p2p forgalmat? Valami amire figyelmem kellene? Az ígért sebességeket mennyire lehet elérni (15/1.5 Mbit)?
Köszi

(A régi szolgáltatómat megvette a cég és most kaptam új modemet. )

#569
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás

A Stuxnet projekt - Had- és rendvédelem-história, kicsit másképp

egy kis érdekesség...


Hát ez a Siemens reputációjának nem tett jót (kérdés, hogy tényleg benne voltak-e), de Irán tõlük semmit sem vesz többé az biztos (a siemenses patchet sem telepítik, azt állítva hogy az még jobban fertõzött :) ). Németországban is okozott károkat (20-30 fertõzés).
Ami érdekesség kimaradt még, hogy a wincc tartalmaz(ott) egy hard-coded nem publikált mester jelszót (ami ráadásul erõs random jelszónak tûnik, de valójában a billentyûzet elsõ pár oszlopának a betûi rézsútban végignyomkodva: qscvdw stb.)

Létezik egyébként biztonsági tanúsítvány folyamirányító rendszerekhez (és vannak is ilyen rendszerek): hónapokig próbálják a hackerek megtörni, majd sikertelenség esetén kap egy plecsnit. Illetve már megjelentek a piacon a spéci tûzfalak ezen a területen is.

#570
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
A Stuxnet projekt - Had- és rendvédelem-história, kicsit másképp

egy kis érdekesség...

#571
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás

Átlagfelhasználóként nem értem, miért panaszkodtok arra, ha valamelyik gomb, panel nem ott van a 4-ben, mint a 3-ban: odarángatom ahová nekem tetszik illetve megszoktam, nem? ("testreszabás" funkció)


Ez tényleg megoldható, van letölthetõ 3.x skin is (bár nem 100%-os) én is azzal kezdtem, aztán egy-két óra használat után downgrade.
Mint nem átlag felhasználó nekem az a dühítõ, hogy ilyen eye-candy baramoságokat fejlesztenek, ahelyett hogy..., de hát ez az open source projektek egyik sajátossága, ehhez volt kedvük a fejlesztõknek.

"én is feltoltam de elszállt valami cróm nevû belsõ csoda miatt. Csak nem cróm már a FF-is? :D Tehát ezért nem lehet gyorsabb nála, és ezért hajaz rá nagyon."
Ez a saját belsõ grafikus motorjuk, mindig is krómnak hívták, szóval a google "lopta" innen a nevet (gondolom nyugodt szívvel tette, hiszen a google indította pénzelte a firefox projektet, hogy borsot törjön az ms orra alá. Amióta saját böngészõt fejleszt a google pénzt se ad a firefoxra, a firefox meg lassan elindult a lejtõn...) Én így tudom, remélem nem írtam hülyeséget.

#572
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis

lenne egy kis, talán flash problémám.
ff 3.6.3 pár hete viszonylag random módon nem jelenít meg néhány flash tartalmat. youtube megy az oldalán, ide beágyazva pl. nem. nagyobb videómegosztók nem, kisebbek hébe-hóba. flash reklámok igen, játékok nem.
flash lejátszó frissítve lett, adblock+ átnézve, hogy nem kerültek-e tiltásra benne a dolgok (bár mitõl). valami ötlet mit frissítsek?


Nálam is csinált ilyet egy hétig, aztán kigyomláltam a kiegészítõket (a nem használtakat is eltávolítottam) és megjavult.
A FF 4-et kipróbáltam, de egy órán belül ment is a levesbe, majd ha már nem lesz más, akkor használom.

Ha a gyári tesztprogi szerint OK akkor ok. Ha lefut a telepítõ normál (nem gyors) formázása nagy baj nincsen csak a fájlrendszer fosta el magát. Ettõl jobb a a PQ Medzsik mert ott beállítható h. teszteljen is közben.


Azért én nyomnék rá egy mezei full chkdsk ellenõrzést (ha lehetséges). Ha akár egy darab bad sectort talál, akkor garanciális csere, és a rejtély is megoldódott.


Köszi a tanácsokat. Sikerült szerezni egy mobil hdd-t, most mentem a másik, látszólag hibátlan partíciót, aztán legyalulom, széttesztelem :)

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#573
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Arra tud vki megoldást, hogy 2007-es Outlook-ból hogy tudok úgy Címjegyzéket (Contacts) exportálni, hogy azokat a GMail-ba tudjam importálni? CSV-ben ki lehet õket szedni, és azt kezeli is a GMail, csakhogy nem tudom összehozni, hogy egyeztesse rendesen a mezõket, és ezért az egyes adatokat nem a helyükre, a helyes adatmezõkbe teszi be, hanem oldalra ömlesztve.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#574
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
akartam irni, hogy hosszan kell nyomva tartani a nyilat mint a chromeban es akkor bejonnek az elozmenyek. opera nekem is mindig tetszett, de sajna minden oldalt buta ie-re meg ff-re optimalizalnak es 10bol 1 szet is esik rajta rendesen.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#575
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
közben megtaláltam a megoldást a gondomra:
how do I get a Drop-down menu on back/forward button | Firefox Support Forum | Firefox súgó

#576
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.010 hozzászólás
  • LocationKelenföld
Átlagfelhasználóként nem értem, miért panaszkodtok arra, ha valamelyik gomb, panel nem ott van a 4-ben, mint a 3-ban: odarángatom ahová nekem tetszik illetve megszoktam, nem? ("testreszabás" funkció)

#577
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Émmeg Opera fan lettem. Sajna nincs benne/hozzá használható adblocker, néhány oldallal oboa van, de amúgy faja és szép. Egyébként IE9, FF5 prebéta, FF4, Chrome van még mellette a gépen, biztos, ami tuti. :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#578
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
lehet velem van a hiba akkor .)
menüsort én eltûntettem, mivel ritkán használom ha kell akkor meg ott az alt .p
a tabokat vissza lehet rakni alulra ha úgy jobban tetszik. úgy lesz szépen fejléced is ,)
a refresh gomb meg megszokható hogy a másik oldalt van.
amit hirtelen nem találok az az hogy a vissza-elõre nyilaknál nem lehet lenyitni sorban a meglátogatott oldalakat. egyedül ez hiányzik nekem.

amúgy meg érezhetõen gyorsabb lett. (1.6os pentium, 1giga ram, xp)

#579
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
3.x utan valtottam chrome-ra, eleinte jo volt, de kezdtek elojonni a hibak, leginkabb hogy gmail alatt nem mukodik vele a csatolas. [giga fail]. nomost nalunk a ceges email a googlenel van, szal ez eleg fontos lenne :)

chrome utan visszavaltani FF4-re josag, mert elrendezes ugyanaz, csak itt mukodnek a dolgok, meg nem jon felorankent a hibauzenet hogy a Flash osszeomlott inditsam ujra a bongeszot :P
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#580
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.333 hozzászólás
én is feltoltam de elszállt valami cróm nevû belsõ csoda miatt. Csak nem cróm már a FF-is? :D Tehát ezért nem lehet gyorsabb nála, és ezért hajaz rá nagyon.