Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Please log in to reply
13653 replies to this topic

#481
tAmS

tAmS

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,796 posts
nem rejtett az a gond :/
Ez is WD és nem is olyan öreg, eléggé a végét járja.

#482
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,716 posts
Most egyébként két ovált hajt. Kíváncsiságból rákötöttem hídba simán az egyiket, anélkül h összekötöttem volna a maradékot, de nem érzékeltem hogy a 70w helyett 220 lenne... :/
ergo mûködött úgy is, de nem ugrott a teljesítmény

tamS, lehet, hogy rejtetté tetted a mappát, akkor fölül eszközök/mappa beállításai/nézet és ott a rejtett mappák mutatása, a csúszkát középtõl kicsit lejjebb kell tolni, ott lesz valahol.
vinyóból, ha azt kérdezed, én a samsungra szavazok, kb 3 éve van meg és még mindig 0-1% töredezettségre mentesíti, csak a rendszert kéne már újratenni rajta:D volt western digitalom, amit magasztalnak sok helyen, az nagyon hamar megadta magát :/

#483
tAmS

tAmS

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,796 posts
Ó, hogy a jó élet..!
Most már tényleg ideje venni egy új vinyót, mert ennek annyi szerintem. Viszont amit lehet azt lementenék róla. Egyik partíción volt egy mappám amibe benne voltak a dolgaim, ám az eltûnt onnan és nem látszik. a helyet ugyanúgy foglalja, csak nincs ott..rejtve nincs meg ilyenek. Ez mi a fene lehet? Hogy csalhatom elõ újra? :)

edit: amúgy milyen fajtát ajánlotok? (SATA)

#484
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Elõször próbáld ki anélkül, vagyis kösd be a woofert úgy, ahogy mondtam, és nézd meg, hogy szól-e. Az tuti, hogy hídba lehet kötni, mivel a leírásában is benne van. Ha van benne megfelelõ áramkör, akkor érzékeli a bekötést, és áthidalja a két másik kimenetet. Ha nem szól, akkor kösd át kézzel. Mármint persze kis kábeldarabokkal. :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#485
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,716 posts

Akkor egyszerû a dolgod, mivel ez az erõsítõ - mint általában az autós erõsítõk - hídba köthetõk. Simán rákötöd a subwoofer '+' csatlakozóját a Right csatorna '+' kimenetére, a subwoofer '-' csatlakozóját pedig a Left csatorna '-' kimenetére, majd átkapcsolod az erõsítõt Bridge állásba és kész, a másik két kimenet összekötését és a fázisfordítást megoldja az erõsítõ. Vannak erõsítõk, amik ezt úgy oldják meg, hogy adnak hozzájuk kis kampókat, és a nem használt kimeneteket ezekkel kell összekötni. Ha van ilyen az erõsítõhöz, akkor ezekkel kösd össze õket.


Híd állás nincs rajta, 99%, feltûnt volna. De kampó sincs... csak 1 tartalék biztosíték.
3 kapcsoló van. 1: magas, szélessáv, mély 2: mélyhang kiemelés. 3 tévedtem, csak 2, és egy hangerõ meg egy vágási freki potméter :D
Az jó ha a láda kábelébõl vágok 1 rövidet és azzal összekötöm?

#486
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Akkor egyszerû a dolgod, mivel ez az erõsítõ - mint általában az autós erõsítõk - hídba köthetõk. Simán rákötöd a subwoofer '+' csatlakozóját a Right csatorna '+' kimenetére, a subwoofer '-' csatlakozóját pedig a Left csatorna '-' kimenetére, majd átkapcsolod az erõsítõt Bridge állásba és kész, a másik két kimenet összekötését és a fázisfordítást megoldja az erõsítõ. Vannak erõsítõk, amik ezt úgy oldják meg, hogy adnak hozzájuk kis kampókat, és a nem használt kimeneteket ezekkel kell összekötni. Ha van ilyen az erõsítõhöz, akkor ezekkel kösd össze õket.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#487
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,716 posts

Milyen erõsítõ, milyen rendszer? Hídba kötéshez kell egy fázisfordítás és figyelembe kell venni a dupla terhelõimpedanciát. Autóba való, vagy komolyabb végfokoknál a bridge bekötésnél az egyik csatorna eleve fázisfordított, de egy mezei erõsítõre ez nem igaz.

Így kell bekötni egyébként:


Köszi a választ! Bár a képbõl csak a kis hangszóró ikont ismertem fel, de próbálkozok még :D
szóval az erõsítõ egy mezei autós.

Ennyire telik, így tudom lerajzolni ami a hátulján van(remélem érthetõre sikerült):

rajz

viszont neten láttam olyan kapcsolási rajzot, mely szerint úgy kell hidba kötni egy erõsítõt(nem kifejezetten erre a típusra utalt), hogy a fent maradó Left - t és Right + t összeköti egy kábellal

#488
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts

Eerõsítõ hidalásnál ugye van egy bal +,- meg egy jobb +,- és a bal pozitívot kell a jobb negatívval a hangszóróra kötni. Kérdés hogy a maradék két +,- össze kell-e kötni?


Milyen erõsítõ, milyen rendszer? Hídba kötéshez kell egy fázisfordítás és figyelembe kell venni a dupla terhelõimpedanciát. Autóba való, vagy komolyabb végfokoknál a bridge bekötésnél az egyik csatorna eleve fázisfordított, de egy mezei erõsítõre ez nem igaz.

Így kell bekötni egyébként:

Feltöltött kép

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#489
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,013 posts
Ez a fos msn már megint felidegesített. Felvettem pár új ismerõst és 2 napja nem elérhetõek, holott mondták, hogy még aznap elfogadták a felkérést és többször is voltunk fent egyszerre azonos idõpontban.
Ilyenkor mi lehet a megoldás?
"Ride today, heal tomorrow"

#490
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
erre gondoltam én is :)

#491
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9,190 posts

és miért hagyod meg az egyiket fat-nek?

Nincs egyik, egész fat32, most átmásolok róla mindent a terásra és megformázom utána ntfs-re, nem osztom ketté inkább.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#492
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
és miért hagyod meg az egyiket fat-nek?

#493
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9,190 posts
Pontosan az a bajom. Van egy 320 GB-os portable vinyóm és azt megosztanám egy partícionáló programmal.
Megpróbálom átmásolni minden adatát és utána formázni ntfs-re, az lenne a jobb megoldás.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#494
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
elvileg nem lehet baj belõle.
de FAT-re 4gigánál nagyobb fájlokat nem fogsz tudni másolni.

#495
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9,190 posts
Az lenne a kérdésem, hogy ha egy merevlemezen belül van egy fat32 és egy ntfs partció, az mennyire életképes dolog? Nem okozhat gondot?

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#496
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts
Nekem ilyen van:
TP-Link TL-WR542G - router: árak, összehasonlítás - Olcsóbbat.hu

A mostani auchan újságban 6900-ért van.


még mindíg a lassú netes problémámmal küszködök.ma apa mérgében kihívta az inviteles szerelõt,ha a router nélkül közvetlenül kötjük be a netet,akkor jön rendesen a net,ha a router is benne van,akkor lassul be.magyarul a router szarakodik.a szerelõ szerint vagy vírusos a router,ami véleményem szerint hülyeség,hogy tud egy router vírusos lenni?:Dde inkább ajánlott egyet nagyon akciós áron,ami webshopban negyed annyiba kerül.tudtok tanácsot adni,milyet érdemes most venni,ami jó ár-érték arányban?


[highlight] The bike way of life [/highlight]


#497
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,716 posts
Eerõsítõ hidalásnál ugye van egy bal +,- meg egy jobb +,- és a bal pozitívot kell a jobb negatívval a hangszóróra kötni. Kérdés hogy a maradék két +,- össze kell-e kötni?

#498
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts
asus noti alaplap csere után csak úgy indul el ha kiveszem az aksiját, ha nem történik meg, akkor csak "hibernálási szintig" jut el (power led kék helyett zölden világít) életjelet nem ad.
Biosban lehet gebasz, júzer eltekerte v. valami?

#499
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
csekk ebay
nekem újan volt fusi szervízben 18. hongkongból meg 9ezerér vettem egyett.

#500
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,125 posts
Oda lett a notim billje. Használtan 18000, basszameg.....