Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Please log in to reply
13653 replies to this topic

#361
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts
Ha valamelyik infós fórumozó szeretne egy jó munkát Budapesten vagy Miskolcon az keressen meg.

Napi használatban kell a német, hiszen az ügyfél is az.
Verziókezelõ rendszerek (IBM ClearCase) ismerete is nagy elõny.
A magas elvárásokért cserében bõkezû juttatási csomagot kaphatsz.

Üdv.

#362
monochrome

monochrome

    vendég

  • fórumtag
  • 51 posts
Beszarok. Mindent kipróbáltam már, de ez a DHCP kiszolgáló manuális kikapcsolás és bekapcsolás segített...ezer hála érte!!!! :)
Azt viszont nem értem, hogy alapból is "automatikus" beállításon volt, most is azon van és ezek ellenére nem akar menni...ha azt akarom, hogy mûködjön minden bekapcsolás után manuálisan ki kell lõnöm és újraindítani.
Jól érzem, hogy ez nem egészséges? Van tipp? Érzem már egy lépéssel közelebb vagyok a végsõ megoldáshoz... :D

#363
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
office 2007
van egy munkahelyi halon megosztott excell fajl, de neha osszeomlik.
es olyankor biztonsagi mentesbol tudjuk csak helyrehozni.
van vmi tipp mi lehet a baja?

illetve agyalunk a fajl vedelmen, de a win vmi win liveazonositos izet akar csinalni.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#364
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,046 posts
az a baj, hogy nekem nem mondott semmi semmit, és ezek szerint töröltem valami olyat, amit nem kellett volna. és kakukk a rencernek.:)

Izomtéridõninja-geológus!


#365
Mester14

Mester14

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,353 posts
Zoomstag: Mondani akartam hogy az úgy nem fog menni. :) Nekem még tanuló koromban kellett olyat csinálni mobil winyón hogy win mellé ubuntu. Aztán amikor a wint akartam törölni azt mondta nem lehet. Nem látta a partíciót. Csak egy win 95 ös cd vel tudtam formázni. ( azért ezzel mert csak ez volt :) )

#366
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,046 posts

Hova telepítetted, külön partícióra vagy a Windows alatt virtuális gépbe? A számítógép bekapcsolásakor nem jön fel egy menü, ahol választhatsz, hogy Ubuntu vagy Windows?



a windows alá, és volt választási lehetõségem.
de elég rendesen szétbarmoltam a gépet, hogy el sem indult. ma egy kedves ismerõs segítségével le lett törölve minden, és ubuntut tett rá. szal elkezdõdtek a nyugodt windows mentes napok.:)
tehát a probléma már nem él szerencsére.

Izomtéridõninja-geológus!


#367
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts
Ha tudod a hálózati kapcsolatoknál tiltsd le, majd engedélyezd a kapcsolatodat. Volt már h. segített.
vagy az
Eszközkezelõben távolítsd el a hálókártyát, újraindít, rátalál és beállítja.
esetleg a driver újratelepítése.
Én kipróbálnám más lan-on is. Volt olyan noti ami nem volt hajlandó egy bizonyos routerrel kommunikálni, de másokkal vígan elvolt.

#368
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Csekkoltam, igen, jól emlékszem: dinamikus.
Van valakinek tippje, hogy mi lehet a gubanc?


Látatlanban nagyon nehéz segíteni, vakon levegõbe lövöldözés. Ha vezetékkel csatlakozol a routerre, akkor jó? Ki kellene próbálni. Más WIFI hálózatra sem tudsz csatlakozni, de a router más WIFI eszközöket kiszolgál jól? Próbáltad újra beállítani a kapcsolatot?

Ettõl függetlenül egy router áramtalanítás és laptopon WIFI ki-be kapcsolással megpróbálkoznék (vagy ha alvó módba rakod mindig, akkor egy rendes újraindítással).

Windows Vista/7, írd be a keresõbe, hogy "services.msc" (XP-n vezérlõpult, felügyeleti eszközök, szolgáltatások), és nézd meg, hogy a DHCP kiszolgáló/kliens (nekem angol van, azért nem tudom a pontos nevét) fut-e. Ha nem, indítsd el, állítsd automatikusra.

#369
monochrome

monochrome

    vendég

  • fórumtag
  • 51 posts

A hálózati adaptereknél (Windows verzió függõ hogy jutsz el odáig, Windows 7-en pl. keresõvel), ahol látod a helyi kapcsolat, vezetéknélküli kapcsolat, stb. ikonokat, ott a vezetéknélkülire jobb egérgombbal kattintasz, tulajdonságok, TCP/IP 4 (vagy hasonló), tulajdonságok. Az itt megjelenõ ablakban, ha minden automatikusra van állítva és a rublikákba nincs írva semmi, akkor ez a része rendben.


Csekkoltam, igen, jól emlékszem: dinamikus.
Van valakinek tippje, hogy mi lehet a gubanc?

#370
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

csinált már valaki olyat, hogy windowson belül telepítette az ubuntu linuxot, majd törölte a windowst?
ha igen akkor hogyan?
én telepítettem az ubuntut, és most szeretném kihajítani az xp-t. örülnék, ha megoldható lenne gép elõtt ülve.:)

kerestem gugliban, de a találatok csak összekócolták az agyam elég rendesen.

elõre is köszi.


Hova telepítetted, külön partícióra vagy a Windows alatt virtuális gépbe? A számítógép bekapcsolásakor nem jön fel egy menü, ahol választhatsz, hogy Ubuntu vagy Windows?

#371
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Háhhh, én meg mégannyira sem! Nekem dinamikus rémlik, de hogyan is tudok errõl megbizonyosodni?


A hálózati adaptereknél (Windows verzió függõ hogy jutsz el odáig, Windows 7-en pl. keresõvel), ahol látod a helyi kapcsolat, vezetéknélküli kapcsolat, stb. ikonokat, ott a vezetéknélkülire jobb egérgombbal kattintasz, tulajdonságok, TCP/IP 4 (vagy hasonló), tulajdonságok. Az itt megjelenõ ablakban, ha minden automatikusra van állítva és a rublikákba nincs írva semmi, akkor ez a része rendben.

#372
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Hali
Baj van!
Valaki segitsen

A geprol latszolag minden eltunt, de a C meghajton meg mindig keves hely van. plusz nem tudok ekezeteket irni az yt znek irja es a tobbi. A @ ot is a 2es gombbal tudom irni. ezek igy eleg idegesitoek. Az asztalon csak 5 ikon van a hatter kek, es minden dokumentum, kep, meg minden eltunt.

bes.optam, vagy vissza tudom hozni a dolgaimat kerdojel

Reggel meg forumoztam, bar akkor sem volt minden tokeletes, csak arra nem emlekszem tulsagosan.
a gep ket reszre van osztva, a tesomeval semmi baj nincs


A két részre osztást úgy érted, hogy két felhasználóval tudsz bejelentkezni?

Azért nincsenek ékezeketek, mert angol billentyûzet kiosztásra van állítva. Ha Windows, akkor az ALT és a SHIFT billentyûk egyidejû lenyomásával visszavált.

A dokumentumok mappád üres? A lomtárban nem lehetnek? Esetleg a tesód véletlenül törölte, áthelyezte vagy titkosította? Látatlanban jobb tippem nincs.

#373
monochrome

monochrome

    vendég

  • fórumtag
  • 51 posts

én nem értek hozzá, de dinamikus IP-d van?


Háhhh, én meg mégannyira sem! Nekem dinamikus rémlik, de hogyan is tudok errõl megbizonyosodni?

#374
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,250 posts
  • LocationSvájc
én nem értek hozzá, de dinamikus IP-d van?
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#375
monochrome

monochrome

    vendég

  • fórumtag
  • 51 posts
Segítség!
A notebook WLAN kártyája egy pár napja nem tud csatlakozni a Wi-Fi hálózatokhoz. Pontosabban csatlakozik, de azt írja ki, hogy "Nincs internetkapcsolat" (közben kis sárga tábla a wi-fi jel elõtt a Windows tálcán). Próbálkoztam javításokkal, de se a hibaelhárító, se a Dell Control Point, se az Intel PROset/Wireless nem tudta megoldani a hibát...

A Windows hibaelhárítója azt mondja, hogy "A Vezeték nélküli hálózati kapcsolat nem rendlekezik érvényes IP-konfigurációval". A router nem lehet hibás mert minden más készülékkel megy és más WLAN hálókkal is ezt csinálja...

Ötletek? Egy Intel WiFi Link 5100 AGN kártya van a dögben, ha ez számít bármit is...

#376
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,046 posts
csinált már valaki olyat, hogy windowson belül telepítette az ubuntu linuxot, majd törölte a windowst?
ha igen akkor hogyan?
én telepítettem az ubuntut, és most szeretném kihajítani az xp-t. örülnék, ha megoldható lenne gép elõtt ülve.:)

kerestem gugliban, de a találatok csak összekócolták az agyam elég rendesen.

elõre is köszi.

Izomtéridõninja-geológus!


#377
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts

ûrlapok és keresõmezõk elõzményeinek törlése

böngészõtõl függõen ott tudod törölni ahol a többi elõzményt, gyorsítótárat.


jeee
ff
eszkozok, beallitasok, lapvedelem ful, elozmenyek torlese. az utolso napot toroltem es kesz.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#378
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
A tesód rendszerébõl látod a tiedet?
Ha esetleg nem, mert annyira elzártátok egymás elõl a dolgaitokat, akkor vagy a vinyót egy másik gépbe betéve lehet próbálkozni, vagy leszeditek a netrõl a Hiren's Boot CD iso-ját, kiírjátok lemezre, aztán onnan indítjátok a gépet. A lemezen van egy nagyon egyszerû XP azzal is meg lehet próbálni a hdd tartalmát böngészni. Ha azzal sem megy, akkor sem kell feltétlenül bepánikolni, mert a cd-n több adatmentõ program is van, amivel pl. egy mobil vinyóra ki lehet menteni az adatokat. Lemezhibás, sérült op. rendszerû gépekrõl már többször is sikerült visszaszereznem a fontos állományokat.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#379
labidani

labidani

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,124 posts
Hali
Baj van!
Valaki segitsen

A geprol latszolag minden eltunt, de a C meghajton meg mindig keves hely van. plusz nem tudok ekezeteket irni az yt znek irja es a tobbi. A @ ot is a 2es gombbal tudom irni. ezek igy eleg idegesitoek. Az asztalon csak 5 ikon van a hatter kek, es minden dokumentum, kep, meg minden eltunt.

bes.optam, vagy vissza tudom hozni a dolgaimat kerdojel

Reggel meg forumoztam, bar akkor sem volt minden tokeletes, csak arra nem emlekszem tulsagosan.
a gep ket reszre van osztva, a tesomeval semmi baj nincs

#380
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,283 posts
ûrlapok és keresõmezõk elõzményeinek törlése

böngészõtõl függõen ott tudod törölni ahol a többi elõzményt, gyorsítótárat.