Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Please log in to reply
13653 replies to this topic

#341
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
kb. 5-6 éves lehet
mondjuk gondoltam már rá, hogy veszek egy másikat, de mivel se wifi-t, se több gépet nem tervezek használni (eddig is max. 3 gép lógott rajta) nem tudom, hogy egy újabb típus miben nyújtana többet

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#342
Tucsok04

Tucsok04

    újonc

  • fórumtag
  • 5 posts

Az mitõl lehet, hogy netezés közben a router random módon eldobja a csatlakozást?
A modem jó, a ledjei is rendesen villognak és az egész max. 5-10 mp-ig tart. Egyik sincs mozgatva, tehát a kábelek nem lazulnak le.
Amikor rendbe jön, akkor olyan, mintha áramtalanítás, vagy reset után jönne vissza a jel, mert lent a tálcán kiírja, hogy a hálózat csatlakoztatva (XP).
Lehetséges olyan, hogy a router tápja haldoklik?


Régi a routered ? Mert nekem is így kezdõdött aztán a végén meghalt :D

#343
Tucsok04

Tucsok04

    újonc

  • fórumtag
  • 5 posts

Ha értesz a routerhez, állítsd vissza a gyári beállításokra és kezdj mindent elölrõl. Ha nem, akkor egyesével tudod próbálgatni a router menüjében mit kell ki- vagy bekapcsolni, hogy átengedje. :)


Megpróbáltam, de semmi :S egyszerûen ha routeren keresztül megy a net akkor nem jön be rendesen, se a maps, se a plusz :S

#344
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Az mitõl lehet, hogy netezés közben a router random módon eldobja a csatlakozást?
A modem jó, a ledjei is rendesen villognak és az egész max. 5-10 mp-ig tart. Egyik sincs mozgatva, tehát a kábelek nem lazulnak le.
Amikor rendbe jön, akkor olyan, mintha áramtalanítás, vagy reset után jönne vissza a jel, mert lent a tálcán kiírja, hogy a hálózat csatlakoztatva (XP).
Lehetséges olyan, hogy a router tápja haldoklik?

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#345
monochrome

monochrome

    vendég

  • fórumtag
  • 51 posts

Nem tapasztaltam semmi hasonlót Win7 64 bit + iTunes 10.4 64 bit.


Közben megfejtettem. Haldoklóban a vincseszter és amikor hibás szektorban lévõ muzsikát akartam behúzni iTunes-ba, akkor mondta azt, hogy köszöni szépen, de nem...garanciális vincseszter-csere és visszaáll a régi világrend.

Más!

Véletlenül találtam. Õket ismerjük? Így ránézésre b@szottkorrekt iparosmunkát tolnak.
A notijuk külsejébe azonnal belezúgtam. Mondjuk hardverileg nem túl erõs, de dizájn-minõségbõl én olyan 18 pontot adnék a 10-bõl...

Voodoo: Performance Made Personal

#346
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Ismerõsnél adott egy régi dvd lejátszó, milyen formátumban írjam a dvd-re az általa kért filmet?


DVD-R -re írd, DVD+R-t nem minden asztali lejátszó viszi. A DVD Shrink nevû iprogram hasznos lehet.

#347
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
A régiek nem biztos, hogy le tudják játszani az avi-t, úgyhogy konvertáld át dvd-re (avi to dvd), esetleg lehetne még video cd (VCD), régen az is elterjedt volt.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#348
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,622 posts
Ismerõsnél adott egy régi dvd lejátszó, milyen formátumban írjam a dvd-re az általa kért filmet?

#349
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
: O Esküszöm, hogy néztem tegnap ezt, és elkerülte a figyelmemet. Köszi szépen! :)

#350
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
A 84-et nem tartom valószínûnek. Egyébként Start->Számítógép->Rendszer tulajdonságai

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#351
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,662 posts
Gondolom, már százszor leírtátok, de a keresõ semmit sem talál. (Azt is beírtam, hogy "64 bit", és még azt sem találta, pedig szemmel láthatóan Jorus az elõzõ postban kétszer is leírta...)

Szóval: hogy tudom megnézni, hogy 64 vagy 84 bites a rendszer/Windows 7(?)?

Köszi elõre is!

#352
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Nem tapasztaltam semmi hasonlót Win7 64 bit + iTunes 10.4 64 bit.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#353
monochrome

monochrome

    vendég

  • fórumtag
  • 51 posts
Mi lehet annak az oka, hogy ha mappákat akarok hozzáadni az iTunes-hoz újabban 60% eséllyel kifagy, de olyan mértékben hogy vele omlik az egész windows is és csak a hard reset segít?

Másnál is ilyen szuperül mûködik ez az új verzió 64 biten?

#354
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Router nélkül megy! Gépen nincs!


Ha értesz a routerhez, állítsd vissza a gyári beállításokra és kezdj mindent elölrõl. Ha nem, akkor egyesével tudod próbálgatni a router menüjében mit kell ki- vagy bekapcsolni, hogy átengedje. :)

#355
Tucsok04

Tucsok04

    újonc

  • fórumtag
  • 5 posts

Próbáld meg router nélkül direktben. Gépen nincs tûzfal?


Router nélkül megy! Gépen nincs!

#356
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts
Próbáld meg router nélkül direktben. Gépen nincs tûzfal?

#357
Tucsok04

Tucsok04

    újonc

  • fórumtag
  • 5 posts

Nálam is ugyan ez a baj, de egyszerûen semmilyen megoldás nem segített! Reseteltem én is, tûzfalat kikapcsoltam benne és egyszerûen nem tölti be rendesen, sem a pluszt, sem a mapsot!


Valaki megoldás ? :) Tp-link router tûzfal kikapcsolva!

#358
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Beszarok. Mindent kipróbáltam már, de ez a DHCP kiszolgáló manuális kikapcsolás és bekapcsolás segített...ezer hála érte!!!! :)
Azt viszont nem értem, hogy alapból is "automatikus" beállításon volt, most is azon van és ezek ellenére nem akar menni...ha azt akarom, hogy mûködjön minden bekapcsolás után manuálisan ki kell lõnöm és újraindítani.
Jól érzem, hogy ez nem egészséges? Van tipp? Érzem már egy lépéssel közelebb vagyok a végsõ megoldáshoz... :D


Arra gondolsz, amit írtam, a szolgáltatások ablakban újra kell indítani minden alkalommal? Próbáld meg a hálózati kártya driverét újratelepíteni, vagy uninstalláld és installálj egy frissebbet, ha van. Ha ez sem segít, lehet a Windows-al van a gond.. Vezetékkes hálózaton mi a helyzet, ott is ezt csinálja?

a windows alá, és volt választási lehetõségem.
de elég rendesen szétbarmoltam a gépet, hogy el sem indult. ma egy kedves ismerõs segítségével le lett törölve minden, és ubuntut tett rá. szal elkezdõdtek a nyugodt windows mentes napok.:)
tehát a probléma már nem él szerencsére.


Ha nem tudod mit csinálsz, akkor elõször kérdezz, kevesebb gondod lesz. :) Én elvagyok a Windows 7-el.

#359
Tucsok04

Tucsok04

    újonc

  • fórumtag
  • 5 posts

Üdv!
Kéne egy kis segítség!
Az utóbbi idõben nem tudom rendesen megnyitni a Google Maps és az Android Market oldalakat. A képeket nem tölti be a Market oldal és a Maps szinte semmire nem használható. Firefox, Chrome és iexplorer alatt is ugyanaz a szitu. A Java legfrissebb verziója van fent. Nem tudom mire vélni a hibát...és elég bosszantó.
Ha valaki találkozott már hasonlóval vagy van ötlete akkor kérem hogy ossza meg!
THX


Nálam is ugyan ez a baj, de egyszerûen semmilyen megoldás nem segített! Reseteltem én is, tûzfalat kikapcsoltam benne és egyszerûen nem tölti be rendesen, sem a pluszt, sem a mapsot!

#360
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis

nálam nemhogy 5.0-t de még a 4-et sem engedem neki felrakni valami 3.6.valami megy, már a 4.0 is összeszarta magát 5 percenként, aztán állandóan összeomlás jelentõket akart küldözgetni...:( fos, ez meg tökéletes, kell a francnak a csili-vili új ha még mûködni se mûködik :(


Az 5 nálam is teljesen bekavart tiszta káosz volt.


Nos, csaknem két hétig izzasztottam magam a FF 5.01 verzióval. A rendszeres összeomlás után szépen visszatettem a 3.6.18-at.
Igazából nem tudom mi a baj, de vagy a flash tartalmakat nem bírja, vagy a sok ablakot.
Oké, hogy nem egy erõmû a gépem, de egy böngészõ ne raboljon már annyi energiát, hogy saját magát se tudja fenntartani.
A céges gépen fut rendesen, de az egy modern gép, így ez a programverzió egyelõre nálam a "nem ajánlott" kategóriába esik.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."