Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Számítógép zsenik ide!

- - - - -

  • Please log in to reply
13653 replies to this topic

#281
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,716 posts
Egy elektronikai zseni segítségét szeretném kérni!
Autóról van szó, de inkább ide írom. Megsérült az RCA-kábelem, ami megy a lejátszóból az erõsítõbe, így jobb híján meg szigszalagoztam. Most azt csinálja, hogy a kocsiban szinte bármilyen gomb nyomására mélyen puffanó hangot ad a mélynyomó(ezt hajtja az erõsítõ). Hol lehet a hiba?

#282
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Visszaveszik a vezetést a PC-s játékok

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#283
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 posts
Szerintem meg kéne nyissa. Lehet hogy hibás a gzippelt tar fájlod. Próbáld gunzip-el majd tar-al linux alatt. (Vagy windowson ha van ilyen, de akár virtualboxban is linux alatt)
Nekem most per/pill itt van kéznél egy tar.bz2 és azt is nyitja a winrar szó nélkül.

#284
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
7-Zip?
Ingyenes és van portable változata is

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#285
exxpert

exxpert

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,288 posts
Srácok!

tgz file-t winrar-ral nem tudom kicsomagolni, mert millió hibaüzenetet ír ki.
Lehet hogy más programmal kéne próbálkoznom?

[highlight] The bike way of life [/highlight]


#286
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,046 posts
http://kephost.hu/im...6D_4E7F3BEC.jpg

Inditaskor mindig ez jon be. Mit tudok tenni, hogy mukodjon a gepezet?
Ubunturol lenne szo.
Koszi elore is.

Izomtéridõninja-geológus!


#287
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,821 posts
Windows 7-ben lehet olyat, hogy ha bekapcsolom, megjelenjen egy aznapi vagy késöbbi teendõkkel ellátott naptár?

#288
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Nos, megvan végre a NASsolni valóm :)
Hivatalosan dinamikus IP-m van, de eddig csak egyszer változott. Mindenesetre jó lenne egy állandó név.
Szóval milyen ingyenes dns szolgáltatót tudnátok ajánlani (myip.hu, dynpro.hu, xname.org, dyndns.com, opendns.com)?

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#289
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 posts
Az elso felevel egyetertek, a masodikat pontositanam:
Droidot csinalunk magunkbol, ha nem figyelunk oda.

#290
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts
A legtöbbeknek ez tetszeni fog és a vége úgyis az lesz, hogy nem is lesz más. A telefonoknál ez már megtörtént, most jön ez is. Droidot csinálnak belõlünk, ha hagyjuk.

#291
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 posts

Nem túl tetszetõs. Mobilon is undi ez a netezõ nagyiknak tervezett GUI, de PC-n, nagyobb moncsin kifejezetten blöe lehet.
Bemutatják, mit tud majd a Windows 8


Hát igen. Sikerült a drága fejlesztési idõt értelmetlen csicsára költeni.
A többi baromságról nem beszélve:

"Windows 8 alatt már nem kell attól félnünk, hogy valamelyik háttérben futó szoftver lelassítja a gépet: a kihasználatlan alkalmazások alvó módba kerülnek, amíg újra az elõtérbe nem hívjuk õket"

Gondolom a "háttérbe futó" szoftvernek dolga van azért indult el. De persze az is lehet, hogy a "szakújságírók" valamit félrefordítottak :)

#292
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Nem túl tetszetõs. Mobilon is undi ez a netezõ nagyiknak tervezett GUI, de PC-n, nagyobb moncsin kifejezetten blöe lehet.
Bemutatják, mit tud majd a Windows 8

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#293
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Már kezdtem azt hinni, hogy csak vaklárma volt, mert az elmúlt 3 hétben hibátlanul mûködött, de pár napja újra rakoncátlankodik. Most viszont már nem is áll helyre magától, csak áramtalanítás után. Ez gondolom nem tesz jót neki, úgyhogy ebbõl csere lesz.
Ez van most. A képességei teljesen elegendõek voltak. Ezt néztem ki helyette, leírás szerint minden olyat tud, amit a mostani (a legfontosabb a tûzfal).
Esetleg ellenvélemény, vagy más ötlet? 5k fölé nem mennék árban.


A statisztikámhoz még jött egy linksys, ami 3 év alatt purcant ki. Akárhányszor áramtalaníthatod, nem árt neki. Tp-linket szoktam eladni az 5 év garancia és a jó konfigurálhatóság miatt. Ár/érték arányban ez a legjobb. A tûzfaltól ne várj sokat, szépen csilingelõ marketing szöveg. Lényeg, hogy egy ilyen eszköz alapból is egy szeparációt végez, kívülrõl indított kapcsolattal közvetlenül nem tudnak a gépeidre csatlakozni.

#294
pézsé

pézsé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,333 posts

Es gondoltal mar ra hogy esetleg az elektromos halozattal van valami?


Nekünk a modemeket zabálta az áram. Kiderült a 100 éves épületben a folyton bepusztuló lift rángatta a védelem nélküli konnektort. Átköttettem másik fázisra és már jó is volt.

#295
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Azt még kipróbálom, hogy a most használatlan LAN portokon mit csinál (ill. hogy amikor elszáll a hálózat, akkor a másik gépen mi látszik).

Más:
idõvel beszereznék egy NAS-t (úgy nézem, hogy a korábban sokak által javasolt DNS 323-nak az utódja, a DNS 320 az, ami elég jó hírnek örvend).
Van valamilyen speciális feltétele annak, hogy ezekbe milyen lemezek kerüljenek? Házi használatra lenne, normál adattárolás, esetlegesen közvetlen médialejátszás, de az is csak egy géppel. Ilyenre elég az ha csak 5400-en pörögnek a lemezek?

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#296
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 posts
Es gondoltal mar ra hogy esetleg az elektromos halozattal van valami? Esetleg valamelyik routerre dugott eszkozzel? Lehet sokat sporoltal volna vele.
Mas:
Egyebkent routerbol sem kell feltetlen draga cucc, nekem volt egy repotec-em regebben, az szerintem ment 2-3 evet (marmint termeszetesen nem 24 oraban volt hasznalva, de aram alatt volt)

#297
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts
Én routerbõl nagy fogyasztó voltam. 4 év alatt kb 10-12 darabot fogyasztottam el egy idõ után azt hiszem a 4-iknál vettem még egyet hogy amig a garanciális bevizsgálást intézik akkor se legyek nélküle volt ami 3 hete bírt a max az 6 hónapot. A kollégám röhögni kezdett mikor megtudta hogy a legújabb szerzeményemre 11 év garit adtak( ez 3 hónapot bírt). Kérdezték a szervizben hogy mit csinálok velük? -Mondtam hazaviszem bedugom telepítem és amikor elromlik visszahozom.
Tavaly vettem egy TPlinket az már 19 hónapja mükszik.
Végre.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#298
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis
Köszi, 5 év az elegendõ lesz. Ez a mostani is kb annyi idõs lehet.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#299
Mew

Mew

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 posts

Már kezdtem azt hinni, hogy csak vaklárma volt, mert az elmúlt 3 hétben hibátlanul mûködött, de pár napja újra rakoncátlankodik. Most viszont már nem is áll helyre magától, csak áramtalanítás után. Ez gondolom nem tesz jót neki, úgyhogy ebbõl csere lesz.
Ez van most. A képességei teljesen elegendõek voltak. Ezt néztem ki helyette, leírás szerint minden olyat tud, amit a mostani (a legfontosabb a tûzfal).
Esetleg ellenvélemény, vagy más ötlet? 5k fölé nem mennék árban.


kb 5 évig(24/7,torrent,stb) üzemelt nálunk egy ilyen tp link ruter hiba nélkül,aztán randomszerüen eldobta az egyik lan portot-ha nem kellett volna a wifi,ugyan ilyet vettem volna,most ugyanugy tp-link van,csak van benne wifi is

#300
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,541 posts
  • Locationa Pilis

Több routert (Linksys, TP-Link) láttam kb. 5 év után kipurcanni. A Linksysnél nem táp volt és a wifi kapcsolatot dobálta el. Érdemes kipróbálni másik táppal, ha van rá lehetõség (2k a táp, 6k a router, szóval csak akkor éri meg ha a tápot nem ezért veszed).


Már kezdtem azt hinni, hogy csak vaklárma volt, mert az elmúlt 3 hétben hibátlanul mûködött, de pár napja újra rakoncátlankodik. Most viszont már nem is áll helyre magától, csak áramtalanítás után. Ez gondolom nem tesz jót neki, úgyhogy ebbõl csere lesz.
Ez van most. A képességei teljesen elegendõek voltak. Ezt néztem ki helyette, leírás szerint minden olyat tud, amit a mostani (a legfontosabb a tûzfal).
Esetleg ellenvélemény, vagy más ötlet? 5k fölé nem mennék árban.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."