Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Autók - hírek, vágyak és a többi

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19503 hozzászólás a témában

#121
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Gabikám én tudok magyarul, de most mi a francról írtál?
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#122
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
fikapókok
kasztnikédert kellene felragasztanom a hintóra
eléggé elmállott a golfomon a kasztnikéder egy része újat venni horror ~50E, bontottat lehetetlen találni
mostkitaláltuk okosúrékkal, hogy henkelek rá egy újat, viszont ezt ragasztanom kellene./hosszú a történet, a tetõn dégigfutó ép rész marad, lepukkant szakasz sniccerrel levág, zsigulié kettévág, fél darab felragaszt/ ha kész lesz, lefotózom/
tehát:
gumi?-lakk kontaktra mivel ragasszak?

#123
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Ha mosoly van akkor minden van és pont :)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#124
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás

Amúgy mekkora motor van a Mazdába? Ha jól emlékszem az 1.8as már 160ló, az bõven elég egy szirszaroktól mentes autóban az élvezethez.
Én már a 120 benzinszagú lovammal is jól elszórakozom, viszont egy mai autóban ez már semmire sem elég. V8-hoz képest pedig nem nagy dolog a 200ló.


Igy van. repíti az 1.8as az 1000kilót. de amúgy sem a motoron van a hangsúly az mx5öknél, aki vezetett már ilyet az tudja. A váltó, a futómû, a vezetési pozíció, minden tökéletes. lehajtott tetõvel meg maga az álom.

Az, hogy tucat autó az egy kicsit túlzás. Maximum angliában, de itt is csak a kategóriájában népszerû választás.. mindent nézve ez sem túl gyakori kocsi.. meg persze lehetne morgan aero, v8, elise, meg stb, de 2500 fontért nem talál az ember ennél jobbat. A biztosításról akkor még nem is beszéltünk.

Volt alkalmam kipróbálni sok sokkal jobb kocsit (kompresszoros atom,f430, gallardo pl), es a kis mazda ugyanakkora mosolyt csalt az arcomra.

#125
suhanc

suhanc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás
Feltöltött kép

Mercedes-Benz W124 7.3-as Brabus motorral... Nem gyenge : D

Tegnapelõtt hallottam, hogy valami hülyegyerek itt élvezkedik a házunk elõtt a jégen. Gondoltam kimegyek, és megkérem illedelmesen, hogy legyen szíves fáradjon el a 'csába. Kimentem, aztán fél percig csak röhögtem. Rendõrök baromkodtak a szolgálati Focussal : DD

#126
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
mondjuk egy Caterham-et barmikor bevallalnek. a legprosztobbat is :) a csonakvazas Morgan viszont nem vonz (don`t give us wood!) :D
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#127
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Emiatt a vonal miatt, imádom a kis szériás angol sport kocsikat. Pl.:Ginetta, TVR, Caterham és a régi Morganok.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#128
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

Ez igaz csak abban a 200 lóban akkora a nyomaték hogy 3000 fordulatnál is úgy érzed mintha hátulról meglegyintene egy épületbontó vaspöröly erre utal a 0-60mph 5.3s ami ugye egy 200lovas autónál nem egészen szokványos. :)
Anno akkor döntöttem el hogy vezetnem kell egy ilyet mikor olvastam egy franca szakújságiró tesztjét megmaradt belõle pár dolog.
Pl: A négy brembo egyszerûen majmot csinál abból a vezetõbõl aki nem szokta meg a ginetát lehet hogy csak lassitani akart a kanyar elõtt a kocsi viszont megáll. ill. A keskeny angol utakon egy ginetát legfeljebb egy másik ginetával lehet megelözni.
Nagyon tetszik a cég filózófiája is ebben az autóban az széria amitõl megy és meg áll a többiért tessék külön fizetni ilyen a hifi,sszivargyújtó,hamutartó stb. Igazi sport kocsi.
ha a gyorsulását nézzük egy 600as bálna merci is sport autó lehetne, de mégse az.

Oké ott a pont.


ez azert annyira nem egyedulallo. Foleg ha angol vonalon gondolkozunk. Egybol beugrik egy bizonyos Colin Chapman neve meg az "add lightness" filozofia. aminek mintapeldaja a Lotus 2-eleven.

670kg, 250loero, 3.7alatt 100on van.

Feltöltött kép
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#129
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Amúgy mekkora motor van a Mazdába? Ha jól emlékszem az 1.8as már 160ló, az bõven elég egy szirszaroktól mentes autóban az élvezethez.
Én már a 120 benzinszagú lovammal is jól elszórakozom, viszont egy mai autóban ez már semmire sem elég. V8-hoz képest pedig nem nagy dolog a 200ló.

Ez igaz csak abban a 200 lóban akkora a nyomaték hogy 3000 fordulatnál is úgy érzed mintha hátulról meglegyintene egy épületbontó vaspöröly erre utal a 0-60mph 5.3s ami ugye egy 200lovas autónál nem egészen szokványos. :)
Anno akkor döntöttem el hogy vezetnem kell egy ilyet mikor olvastam egy franca szakújságiró tesztjét megmaradt belõle pár dolog.
Pl: A négy brembo egyszerûen majmot csinál abból a vezetõbõl aki nem szokta meg a ginetát lehet hogy csak lassitani akart a kanyar elõtt a kocsi viszont megáll. ill. A keskeny angol utakon egy ginetát legfeljebb egy másik ginetával lehet megelözni.
Nagyon tetszik a cég filózófiája is ebben az autóban az széria amitõl megy és meg áll a többiért tessék külön fizetni ilyen a hifi,sszivargyújtó,hamutartó stb. Igazi sport kocsi.
ha a gyorsulását nézzük egy 600as bálna merci is sport autó lehetne, de mégse az.

es kb pont ennyire hasonlit a ginetta a mazdara is. erre probaltam ramutatni.

Oké ott a pont.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#130
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

Az egy szimpla tucat termék és ehhez képest egy csatahajó.


es kb pont ennyire hasonlit a ginetta a mazdara is. erre probaltam ramutatni.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#131
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.716 hozzászólás
Amúgy mekkora motor van a Mazdába? Ha jól emlékszem az 1.8as már 160ló, az bõven elég egy szirszaroktól mentes autóban az élvezethez.
Én már a 120 benzinszagú lovammal is jól elszórakozom, viszont egy mai autóban ez már semmire sem elég. V8-hoz képest pedig nem nagy dolog a 200ló.

#132
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Az egy szimpla tucat termék és ehhez képest egy csatahajó.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#133
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
az meg mindig 3szor annyi mint egy szep allapotu NB MX-5.

ennyi erovel ha V8 erzest akarsz akkor vegyel ZR-1 Corvette-et.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#134
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Na jó, DE AZ ÉRZÉS. V8 hátsókerékhajtás 198paci 874kg az 4.41kg/LE ami azért nem rossz ugyi :) és különben is Ginetta fan vagyok.
10000 fontért már lehet venni ....:)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#135
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Ha már ánglus föld akkor nem mennék japán kabrioletért a piacra. Stílusban hasonló , de szerintem sokkal karakteresebb szebb és brutálisabb :)
GINETTA G33 V8 | Car Specs | Octane
http://www.classican...ture.php?id=966


csak a kettõ között van 10ezer font kb :D

#136
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Ha már ánglus föld akkor nem mennék japán kabrioletért a piacra. Stílusban hasonló , de szerintem sokkal karakteresebb szebb és brutálisabb :)
GINETTA G33 V8 | Car Specs | Octane
http://www.classican...ture.php?id=966
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#137
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás

Jó kocsi addig oké, de a legcsajosabb is.

hát nem egy e36 m3 az biztos :)

Mondanám, hogy nagyon irigyellek, de rossz oldalt van a kormány...

Egyébkét meg irigyellek... :D grat hozzá.

köszi! ezzel már én is mennék 1:34:00-es idõket :D

#138
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Értem, köszi az infókat.


#139
Magoo

Magoo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.014 hozzászólás

__________________

#140
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
netrizknél is küldenem kellett meg6almazásit faxon
aztán jött az aegontól a szerzõdés felbontása 2012.01.01-tõl
viszont az új biztosítómtól még semmi