Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Autók - hírek, vágyak és a többi

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19503 hozzászólás a témában

#81
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás

Most kapok új céges kocsit ebben az ABS-en kivül lesz EBD is ilyen takony úton észre vehetõ a mûködése vagy jelentéktelen?


Zéé! Mé' nem Bukit kérdezed, õ ebben a nagy szaki!


#82
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.716 hozzászólás

Dizel?


Nem, benzines, miért?

#83
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Most kapok új céges kocsit ebben az ABS-en kivül lesz EBD is ilyen takony úton észre vehetõ a mûködése vagy jelentéktelen?


jó eséllyel

nálunk a céghez kb 60-80 m enyhén meredek (3-4% ) emelkedõ visz fel a fõútról -*sóderes) na ezen volt, letaposott visszafagyott hó, hát inkább jég. sprinteren (háccsókerékhajtás) 0-ra kopott nyári gumik, ellenben tele 3 betûs okosságokkal. kérdem akkor ezt itt most hogy? ne foglakozzak vele csak nyomjam. ok. simán fölment.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#84
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Most kapok új céges kocsit ebben az ABS-en kivül lesz EBD is ilyen takony úton észre vehetõ a mûködése vagy jelentéktelen?
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#85
suhanc

suhanc

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás

Az autószerelõm komplett lámpacserénél lebontotta a fél elejét az autónak. Azt mondta, most már 10 perc alatt kicseréli a lámpát, mert rájött a trükkre (nem kell bontani), csak eddig ilyennel még nem találkozott. (Avensis)


Mostanában mindent annyira megbonyolítanak. H Astra Caravánnál az elsõ izzó cseréjéhez ki kell szedni a fél sárvédõívet, hogy hozzáférjen az ember. A hátsó lámpában a múlt héten cseréltem izzót, ki kellett szedni a lámpatestet, le kellett csavarozni a tetejét, és úgy lehetett hozzáférni. Nehogymár a paraszt otthon nekiálljon, majd a szervíz megoldja párezerért...

#86
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Az autószerelõm komplett lámpacserénél lebontotta a fél elejét az autónak. Azt mondta, most már 10 perc alatt kicseréli a lámpát, mert rájött a trükkre (nem kell bontani), csak eddig ilyennel még nem találkozott. (Avensis)


#87
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

majd legközelebb hozzád viszem a céges puntót izzócserére...(de van még pár szopatós tipus) :)

amúgy veled még nem fordult elõ hogy kiégett menet közben és nem vetted észre ?


lakotarsamnak Renault Modus, szinten zenesz. le kell szedni a lokharitot hogy izzot cserelj elol...
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#88
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
nem azt mondom, hogy nem lenne, aki szívna ezzel. de nem hiszem, hogy a nagy többségnek éppen aznap égett ki az izzója. ennyi izzó nem éghet ki egyszerre :)

egyébként volt már, hogy kiégett menet közben, azonnal ki is cseréltem, amikor észrevettem (fél órája volt kiégni)

citroen c5-ön is szervizesnek! 2 óra kicserélni az izzót.
ezért az autógyártókat kéne fenéken billenteni, mert tuti, hogy megoldható lenne a házi izzócsere, csak ugye akkor azért nem lehet pénzt kérni. mercedes b-klasseban pl az egész csomagtérburkolatot ki kell bontani. nonszensz. szomszéd nõje fél évig járt úgy, hogy hátul nem volt helyzetjelzõje és féklámpából is csak a középsõ mûködött. alkalmanként 10ezer a 70ft-os izzó cseréje... :)

#89
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Annál már csak az a jobb, amikor kiégett a bal tompított, felnyomja a ködlámpát, amibõl meg a jobb van kiégve, ilyet láttam, hogy lehet valaki ennyire nemtörõdöm(ráadásul egy jó autó volt)?
Mellesleg én is szétszedtem egyéb okból a lámpámat és megtiszítottam a projektort, de különbséget nagyon nem észleltem, pedig 13éves a járgány.


Dizel?

#90
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

.
plusz a rendõröknek a traffizás helyett a félig vagy teljesen vak autókra kellene rászállniuk, kiégett izzóért kapna valaki 10ezres büntit, ha a helyszínen nem tudja kicserélni, rögtön rend lenne...


majd legközelebb hozzád viszem a céges puntót izzócserére...(de van még pár szopatós tipus) :)

amúgy veled még nem fordult elõ hogy kiégett menet közben és nem vetted észre ?
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#91
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.716 hozzászólás
Annál már csak az a jobb, amikor kiégett a bal tompított, felnyomja a ködlámpát, amibõl meg a jobb van kiégve, ilyet láttam, hogy lehet valaki ennyire nemtörõdöm(ráadásul egy jó autó volt)?
Mellesleg én is szétszedtem egyéb okból a lámpámat és megtiszítottam a projektort, de különbséget nagyon nem észleltem, pedig 13éves a járgány.

#92
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás
,,kiégett izzóért kapna valaki 10ezres büntit, ha a helyszínen nem tudja kicserélni, rögtön rend lenne..."

Mostanában van már egy-két olyan autó aminél ez nem olyan egyszerû...

#93
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
passzolom a kérdést, a régi passatomon, ami most theznél van, tök jó a ködlámpa kanyarfénynek.
a b5.5/b6-os passatból volt halogénes meg xenonos is (az van most). egyiknél se éreztem égetõ szükségét a ködlámpának
golf4nél nem hülyeség, de ott is inkább csak azért szoktam égetni, hogy a padkát esetleg lássam.

a ködlámpával egy baj van. a fizika. vagy lelátsz a kocsi elé és akkor jó a tompított vagy akkora köd van, hogy nem látsz le, akkor meg így is, úgy is cseszheted.

de az összes probléma megoldására kötelezõvé tenném az autókban a tompított fényszóró használatát és a ködlámpa, illetve fõleg a ködzárófény automatizálását.
plusz a rendõröknek a traffizás helyett a félig vagy teljesen vak autókra kellene rászállniuk, kiégett izzóért kapna valaki 10ezres büntit, ha a helyszínen nem tudja kicserélni, rögtön rend lenne...
az a típus a kedvencem, akinek kiég a tompítottja, erre felnyomja a ködlámpát. ugyanúgy nem lát, de legalább vakít.

dohogó off :)

#94
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

azt sose értettem, hogy gyári xenon mellé minek ködlámpa... :) azon kívül, hogy a szembejövõt vakítja, kb. semmit nem ér.


Ködlámpát ugye ködben! Akkor nem vakít senkit, nem esõ lámpa a neve ahogy sokan használják, közvetlen autó elé és szélre, az árokhoz vetít segít támpontot adni segig érõ ködben.

#95
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
azt sose értettem, hogy gyári xenon mellé minek ködlámpa... :) azon kívül, hogy a szembejövõt vakítja, kb. semmit nem ér.

#96
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

azért ezzel csak óvatosan. xenonnál ha rossz helyre vagy rossz módon nyúlsz a lencsébe és a foncsorhoz, dobhatod el az egész lámpát.


A lencse tömör üveg, nem lehet rosszul belenyúlni, a foncsorhoz mikroszálas szemüveg törlõkendõ, a fényerõ növekedés a tompítottnál és a ködlámpánál megfizethetetlen, és nem került egy fillérbe sem.

#97
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

Én az enyémet szétkaptam, a foncsor hibátlan volt, de a vetítõ lencsék nagyon elkoszolódtak, megtakarítottam, szemmel láthatóan átláthatóbb lett a lencse.


azért ezzel csak óvatosan. xenonnál ha rossz helyre vagy rossz módon nyúlsz a lencsébe és a foncsorhoz, dobhatod el az egész lámpát.

#98
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

adott egy gyári xenon lámpa, ami olyan szarul világít, hogy már fáj. hogy lehet ezen javítani? b6 passat.


Én az enyémet szétkaptam, a foncsor hibátlan volt, de a vetítõ lencsék nagyon elkoszolódtak, megtakarítottam, szemmel láthatóan átláthatóbb lett a lencse.

#99
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
nekem is b6-om (b5.5) van, 9 vagy 10e darabja az izzónak, gyári vw, csekééknél (r-lineclub.hu). ki tudod cserélni otthon is, de asszem 3ezer ft volt am unkadíj, annyit mindenképp megér.

#100
DéBé

DéBé

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.716 hozzászólás
nem bonyolultabb mint egy normál izzószálas. bár az új mûanyag autókba a fene se tudja. anyagár itt van pl.: xenon.hu, én innen vettem az enyém