Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Debreceniek ide! #2

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
34283 hozzászólás a témában

#30761
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Elkéresztetlek én!
Falazunk egymásnak!


#30762
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Szereda jó nekem is! Soma gyere te is!

Halihó

Elvileg jó,de mivel papucs vagyok el kell kéreszkednem! :D

Fél kézzel megállítom a vonatot!!! :)
Pókmalac
Fixi


#30763
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás

csak óvatosan a 190+ pulzussal ilyenkor télen, sikeresen el lehet vele rontani egy szezont...
Sikerült 2006 elején "okosan" spinningelnem 2,5 hónapot, az eredményt Röfi látta Szilvásváradon, amikor egy aszfaltos emelkedõn tolni sem bírtam. :)
Ezért nem járok én spinningre, mert tudom magamról, hogy nem tudom 130 körül tartani a pulzusomat, mert visz a zene, meg a többiek. :)


Én sem folyamatosan 200-al megyek, ez egyszeri alkalom volt, de igyekszem 175-180-közt tartani a pulzusomat végig, nem nagyon szoktam lejjebb engedni, végülis csak 45perc... Tavaly szerintem nem is mentem nagyon rosszul magamhoz képest!

Szereda jó nekem is! Soma gyere te is!


#30764
Kkrisz

Kkrisz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.236 hozzászólás
Én meg veszek jófajta kokszot és lenyomok mindenkit.:)

#30765
nagybub

nagybub

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.615 hozzászólás
Halihó

Spinningen mindenki olyan terheléssel nyomja ahogy jólesik neki,illetve a pulzusa kívánja:)
Azért Gyalogkakukk a 130-as az igen szerény
Armstrong a könyvében leírja hogyan határozd meg a pulzusod határait,illetve hogyan tudod kitolni a határait felfele,ami jól jön versenyeken,hogy le ne szédülj.
Ha csak folyamatosan alacsony pulzuson tekersz,akkor a szervezeted is arra áll rá,nem lesz magas a felsõ határod,és az elsõ emelkedõn,sprintnél kiesel a sorból.... Szerintem....
Kajáról meg annyit,hogy folyamatosan egyél,ne csak akkor amikor már érzed a hiányát,mert akkor már késõ.
Az hogy elõzõ nap ki mit-mennyit eszik,az csak azon múlik mit bír a gyomra
;)

Fél kézzel megállítom a vonatot!!! :)
Pókmalac
Fixi


#30766
földlakó

földlakó

    vendég

  • fórumtag
  • 182 hozzászólás
hod:
igazából nem ismerem akirõl szó van, de ha kerékpáros edzõ, akkor nyilván tudja, kinek milyen edzést tartson. amúgy meg szokták kérdezni, kinek mi az igénye? mármint bemegy Móricka, hogy õ spiningelne, akkor elkezdik hajtani, vagy a céljaival összhangban monnyák neki, micsinájjon?
egyszer bizisten elmegyek egy spiningre :)

epyc:
nagyon korrekt kis edzéshét amit írtál, le vagyok maradva :)

#30767
nefraz

nefraz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 821 hozzászólás
súlyos pénz hiány miatt eladó a következõ
elsõ kerék:bikepo iparis agy sun cr18 felni dt küllõk
hátsókerék: sachs kónuszos agy mach tequila felni dt küllõk

a kettõ együtt 5000magyar forint lenne.
nagyon sürgõs lenne nekem.

A tapasztalat az az iskola, ahol megtanuljuk, hogy milyen hülyék vagyunk .
A monti
A városi


#30768
izomhod

izomhod

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.538 hozzászólás

van bizony!

de azért csak mindenki edzzen 190-es pulzussal, aztán majd meglátjuk, ki éli túl a szezont: aki hallgat a spinningedzõre, vagy aki a szakirodalomra hallgat!


nem spinning-edzõre gondolok, hanem kerékpáros edzõre. az a1ben pl nem is adnak pulzusmérõt, nem tudod követni, csak ha viszed a sajátod.

#30769
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás
Itt egy téli edzéshetem mintegy példaként:)

5-3

Hétfõ: pihi

Kedd: 2 óra, az elején 5x10p 157-161 emelkedõ ülve, 3x lassú, majd 3x normál fordulaton, majd 3x lassú (60 körül) fordulaton, majd 1x normál, R4p 135 az utolsó percet mindegyiknél nyomd föl 165 ig, többi síkon 135-148 között gyors fordulaton

Szerda: 1óra úszás, bontsd szét 50, vagy 100m-rekre, köztük 30mp pihenõvel. Lassan, jólesõen, egyenletesen, váltott úszásnemben., és bringa 1.45ó (görgõ) 10x(30mp bal láb, mindkét 1p, jobb láb 30mp mindkét 1p) váltás 130-140 között, majd 7x30mp nagyon magas fordulaton, (ne pattogj a nyeregben) síkon 150-155, R1.30 normál ford. a többi gyors ford. 140-150

Csütörtök: 2ó bringa síkon, ne menj 150 fölé, rakj bele 5x10mp állva sprintet maxon, R1.50

Péntek: pihenõ

Szombat: 45p futás 150 alatt, majd egybõl 2.5 óra dombos bringa, az emelkedõket 150-155 között ülve normál fordulaton

Vasárnap: 3 óra síkon magas fordulattal, 135-145





Zónák:

Regeneráló: 135 alatt
Extenzív állókép.: 136- 148
Intenzív áll kép.: 149-156
LT: 157-161
Ana: 162 fölött


Nyári edzéseknél bejön még a pénteki nap is.

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#30770
Kkrisz

Kkrisz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.236 hozzászólás
Nekem az is nagy megterhelés, amikor 2.2km-t kell tekernem a munkába,
8 óra HETI alvással.:)

#30771
hyperr

hyperr

    vendég

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás
Hello.

Túlétem a sielést , súlyosabb baleset nélkül :-)

Szerdan akkor valoszinuleg en is megyek, a 16:55 jo nekem is, a hely is...

#30772
földlakó

földlakó

    vendég

  • fórumtag
  • 182 hozzászólás
Legyen hát közkincs a titkos tudomány másik gyöngyszeme is :)

www.remak.konzola.sk


Ez Remák Zoli honlapja, ahol teljes részletességgel ír a téli edzésekrõl. A Bringa magazinba írt cikksorozata is megvan itt beszkennelve, lehet belõle tanulni.
Igaz, hogy õ profi (volt), de az elvek ugyanazok...
Remák 2007 végén visszavonult, de azt hiszem egy darabig még fogalom marad a neve.


#30773
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás

Azt hiszem ennek a pulzus témának kicsit utána olvasok.


amire alapszinten szükség lehet az itt le van írva: ;)
Eisenkrammer - Edzéstervezés 1-4

#30774
földlakó

földlakó

    vendég

  • fórumtag
  • 182 hozzászólás

márpedig max. pulzus 90%án (mindegy kinek mennyi is az) edzeni hónapokat alapozó idõszakban nem okos dolog, de errõl ne nyissunk vitát, van errõl rendes szakirodalom :)


van bizony!

de azért csak mindenki edzzen 190-es pulzussal, aztán majd meglátjuk, ki éli túl a szezont: aki hallgat a spinningedzõre, vagy aki a szakirodalomra hallgat!

biztos nem tesz rosszat a keringésnek, de kérdés hogy ki mit akar: "fitt" lenni a szó köznapi értelmében, vagy alapozni... én 140 körül megállok, 160 fölé meg végképp isten ments! január van még. a profik 110-es pulzussal mennek télen több órákat, állítólag. mondjuk akinek 40 alatt van a nyugalmi pulzusa, az biztos tud ilyet...

Szerda: király, gyertek is, az a jó ha többen vagyunk!

#30775
ynga

ynga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 541 hozzászólás
izomhod, a picike mindenedet, még mi nem kéne?:)

epyc, akkor a Bükköt jól eltoltuk azzal a pizzával...

Azt hiszem ennek a pulzus témának kicsit utána olvasok.
Ride 'n' roll

#30776
izomhod

izomhod

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.538 hozzászólás

márpedig max. pulzus 90%án (mindegy kinek mennyi is az) edzeni hónapokat alapozó idõszakban nem okos dolog, de errõl ne nyissunk vitát, van errõl rendes szakirodalom :)


asszem ez is így van, de szakavatott edzõ belevihet ebbe is, és õ tudja mibõl mennyi az elég.

:)

#30777
izomhod

izomhod

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.538 hozzászólás

Ezt nem értem. Miért lehetne elrontani? Kajával könnyebben el lehet rontani egy maratont (elõtte való este jóóóól bepizzázunk, stb...), mint azzal hogy küszöbön edzel.

Amúgy kicsit túl van misztifikálva ez a százkilencven-kéccázas pulzus. Yngánál a 190-es pulzus az nálam lehet 160-170-nek felel meg (köztünk van 35-40 kiló, más alkat és én elõtte mást is sportoltam, eltérõ a szívméretünk és még lehetne sorolni). Sok mindentõl függ, nem lehet kijelenteni, hogy márpedig a 190 sok. Nekem sok lenne, mert nekem a tavalyi full terhelés alatt mért érték 187 körüli eredményt produkált (190-nél már elájulnék:D). Én azt mondom, hogy nyomni kell egy terheléses tesztet és akkor kiderül mennyi a max.


így van

#30778
wody21

wody21

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 390 hozzászólás

Szerda 16:55, Vámospércsi - B.N.A. sarok?
Panoráma vendéglõ, balra el, Martinka, H.sámson, Deb.

Ki aki jön?

Helo! wody biztos megy! Gyertek SOKan : )

#30779
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
márpedig max. pulzus 90%án (mindegy kinek mennyi is az) edzeni hónapokat alapozó idõszakban nem okos dolog, de errõl ne nyissunk vitát, van errõl rendes szakirodalom :)

#30780
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás

csak óvatosan a 190+ pulzussal ilyenkor télen, sikeresen el lehet vele rontani egy szezont...
Sikerült 2006 elején "okosan" spinningelnem 2,5 hónapot, az eredményt Röfi látta Szilvásváradon, amikor egy aszfaltos emelkedõn tolni sem bírtam. :)
Ezért nem járok én spinningre, mert tudom magamról, hogy nem tudom 130 körül tartani a pulzusomat, mert visz a zene, meg a többiek. :)


Ezt nem értem. Miért lehetne elrontani? Kajával könnyebben el lehet rontani egy maratont (elõtte való este jóóóól bepizzázunk, stb...), mint azzal hogy küszöbön edzel.

Amúgy kicsit túl van misztifikálva ez a százkilencven-kéccázas pulzus. Yngánál a 190-es pulzus az nálam lehet 160-170-nek felel meg (köztünk van 35-40 kiló, más alkat és én elõtte mást is sportoltam, eltérõ a szívméretünk és még lehetne sorolni). Sok mindentõl függ, nem lehet kijelenteni, hogy márpedig a 190 sok. Nekem sok lenne, mert nekem a tavalyi full terhelés alatt mért érték 187 körüli eredményt produkált (190-nél már elájulnék:D). Én azt mondom, hogy nyomni kell egy terheléses tesztet és akkor kiderül mennyi a max.

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"