Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19117 hozzászólás a témában

#16281
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
tetszik. ;)
korrekt kis masina.
annyi durvulós gépet linkeltek ide, hogy lassan elcsábulok... :(

hajtókar nem RPM véletlenül? (FSA utánzat)

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#16282
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
Elkészült:
Feltöltött kép

Feltöltött kép



Alkatrész lista:

Váz: Magellan Polarx FS
Rugóstag: Xfusion Glyde Rl 56mm
Villa: Rockshox Pike Team
Elsõ kerék: Novatech+Singletrack
Hátsó kerék: Novatech+Mavic 321d
Elsõ fék: Shimano XT
Hátsó fék: Hayes Nine
Gumik: Specialized Enduro 2.2
Hajtókar: Nemtom
Lánc+Fogsor: Shimano
Hátsó váltó: Shimano deore
Kormány: Truvativ Hussefelt Dh
Stucni: Truvativ Hussefelt Dh

BoxGuide láncvezetó és egy komolyabb rugóstag tervben van.

#16283
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
amennyira fantasztikusan jó az az lx fék, annyira a hátsóváltó is fantasztikusan jó...
kb ugyanaz a szint, helyén kell kezelni, és akkor nincs meglepetés

#16284
mizie

mizie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 813 hozzászólás

jól hangzik...az egész szett (hajtókat, váltók, váltókarok) 570-es szériából van a bringámon. kék LX az egész meghajtás:) a fékeket nem tom. az is 2004-es LX, gondolom a változatosság kedvéért 570-es az is:D


csak a váltóról mondták h szar, az én 04-es lx fékem példul fantasztikusan jó!

#16285
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Hát láncfeszítõ fék nyereg szerintem nem ok.

Teló milyen? Mert olyan gizdának tûnik de nem vágom pontosan milyen.


Ez alatt mit értesz? Láncfeszítõt nem akartam, de minimál láncvillához, meg ehhez az áttételhez kellett - pörgõsnek kell lennie, mert hegyen lakom.
Fék olcsós, ~öccá e-h szett, nem kell rá jobb, Altrix
Nyereg szintén olcsós, Altrix az is

A gizda teló meg egy Psylo.

#16286
mykonzerv

mykonzerv

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 263 hozzászólás

Rendszeres használat mellett kb fél év alatt a rugóerõ elhagyja, és innentõl se nem vált pontosan, se nem feszít elég erõsen. Nekem egy feladta a cc gépen, egy az FR gépen, és egy a párom CC gépén...
Üdv:Thy



jól hangzik...az egész szett (hajtókat, váltók, váltókarok) 570-es szériából van a bringámon. kék LX az egész meghajtás:) a fékeket nem tom. az is 2004-es LX, gondolom a változatosság kedvéért 570-es az is:D

#16287
troger

troger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 296 hozzászólás
sajnos nem tudom a súlyát, de 10 kiló alatt volt.
Az osztrák bringaboltos akitõl vettem súlymániás volt, s cserélt egy csomó dolgot rajta. pl bontrager kerekeket dt 240 s komplett kerékre.
Mivel nehezítek így talán lessz 11 kiló is.
pedál csere speedplay frog-shimano 540, 330 g. külsõ csere 540 grammosra, kormány csere szintén nehezebbre és a telót is negezebbre cserélem a sid.et egy marathon race-ra.

#16288
FRIZ 22

FRIZ 22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 264 hozzászólás

Íme az én bringám. Gondoltam felteszek egy képet róla, bár változni fog rajta egy-két dolog még.
http://pix.bikemag.h...197609&cat=2393
Amúgy a váz 17,5" én meg vagy 185 centi vagyok.
De az elsõ montim egy 20"-os mongoose iboc óta kicsi vázzal megyek.


Súlyadatot tudsz dobni?
Hasonló cuccokkal raktam én is össze egy fullyt.

És micsoda véletlen, 20” iboc korszakom nekem is megvolt, tesó:)

#16289
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.883 hozzászólás

nem annyira új,~fél éves összerakás, de most fotómutogatós kedvem van :)


Hát láncfeszítõ fék nyereg szerintem nem ok.

Teló milyen? Mert olyan gizdának tûnik de nem vágom pontosan milyen.

#16290
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Szép nagyon, csak az a nyereg nem teccik annyira, nekem az olyan ormótlan.....a festése meg engem a Fondriest-re emlékeztet...

És nem eladni!!:)

#16291
troger

troger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 296 hozzászólás
Szasz.

http://pix.bikemag.h...roger&perpage=9

Ezért lettem troger :-)

Felmentem vele a 24- órásra, a fiatalok legagyizták, az öreg halaknak meg csorgott a nyáluk a komplett 91-es xt szett láttán.

Ha láttad volna a bringát pedálban hamarabb beugrottam volna.


Hali.

#16292
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
[OFF]troger vazz, a nickbõl sosem találtam volna ki, hogy te vagy te. :D [/OFF]

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#16293
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
nem annyira új,~fél éves összerakás, de most fotómutogatós kedvem van :)

Feltöltött kép

#16294
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Én szemeztem vele amúgy, de aztán nem vettem meg.....:)
Örlj neki...:)

#16295
troger

troger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 296 hozzászólás
Magellanboy.

De igen ez volt az, és senkinek sem kellett 350 ezerért a komplett bringa, ami gyakorlatilag új volt :-)

Azonban máshogy megoldottam a sürgetõ kp. hiányt így megmaradt.

Most már örökké, mondjuk akkor volt még egy ütõs bringám, amit azóta eladtam egy hollandusnak.

Hali.

#16296
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

Thy: Hogy oldod meg a tárcsakérdést amikor az XTR kerekeket az FRM-re cseréled? Azon is van egy pár tárcsa?

Igen, azon is 180/160-as tárcsák vannak, csak azon 6 csvaros, de gondolkodom az FRM tárcsák beszerzésén:) Mert olyan szépek:)
És bízom benne, hogy a frissen kihézagolt fék a másik tárcsával is kompatibilis lesz, nem kell mindig újra hézagolni...

#16297
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.608 hozzászólás
Thy: Hogy oldod meg a tárcsakérdést amikor az XTR kerekeket az FRM-re cseréled? Azon is van egy pár tárcsa?

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#16298
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Troger: nem lehet hogy ez a bike volt az apróban hirdetve 350-ért?
olyan ismerõs nekem....amúgy grat nagyon szép....és a másik kettõ is....

#16299
thommey

thommey

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.344 hozzászólás

Az szomorú, mert nekem is az 570-es figyel hátul és eddig nagyon meg vagyok vele elégedve! Lehet valami bõvebbet tudni, hogy miért is szarok csak hogy tudjam mire figyeljek majd!

Rendszeres használat mellett kb fél év alatt a rugóerõ elhagyja, és innentõl se nem vált pontosan, se nem feszít elég erõsen. Nekem egy feladta a cc gépen, egy az FR gépen, és egy a párom CC gépén...
Üdv:Thy

#16300
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.386 hozzászólás
Az LX azért van rajta a Trance-en, mert az az egyik legrégebbi alkatrészem (kivéve az XtC-n látható "oldszkúl" XT-LX cuccost) és még nem cseréltem le. Egyébként én sem értem hogy miért sz@r, nem volt soha semmi bajom vele.
Amúgy már gondolkozom egy '07-es XT váltó+v.kar összeállításon...:chin:

Egyébként a képhez képest annyi változás van, hogy már nem Explorer 2.1 hanem Vertical Pro 2.3 gumesz van rajta. Így lett 12,5 kg. És mindenhol el/fel/le/átmegy.... :-))


Igen, az XtC váza jelenleg "ex" státuszban, a kedvenc bringaboltomban várja új gazdi jelentkezését. Ha nem viszi el senki, akkor SS lesz belõle... Csak kéne egy merev villa bele, amivel nem esik orra és jól is néz ki... Nincs egy felesleges Morati villája valakinek? Vagy hasonló?:witaj:

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"