Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
19117 hozzászólás a témában

#6941
Ðave

Ðave

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

A vázat cserélném, tapasztalatból mondom, nagyon meglepõdnél egy jobb váztól mennyivel jobban mennél, utána sírva fakadnál az 590-estõl.Feltöltött kép


Nem akartam elõjönni ezzel, mert még azt mondanátok milyen vagyok, de a váz lóg ki egy kissé a sorból...

Valószínû hogy egy cc specifikus vázzal valóban jobb lenne menni...

#6942
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Igen, 30000 km minimum van benne. És gyepáltam rendesen, maratonokon rövid táv összetett 50ben mindig benne voltam. (Na jó 1-2szer nem) Szóval megbízható. És ez még nem is úgynevezett "versenyváz)

Szóval szerintetek is nagy a stucni dõlésszöge? Ez csak megerõsít.

A vázat cserélném, tapasztalatból mondom, nagyon meglepõdnél egy jobb váztól mennyivel jobban mennél, utána sírva fakadnál az 590-estõl.Feltöltött kép

#6943
filmes

filmes

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.600 hozzászólás

így?
Feltöltött kép


Azannya! Szép lett! Bár nekem túl színes:D A tagot kipróbálnám!

#6944
adamkg

adamkg

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.715 hozzászólás
Danke, Danke.

Sala: 10 oldalas a használati és beállítási utasítás. Szerencsére megadnak egy sablon beállítást mind a négy állító egységre (1 komplett A4-es táblázat), amin már csak kis dolgokat kellett változtatnom. Az a típusú tag, amin csak menet közben tûnnek fel az állítások. A parkolóban nyomogatva nincs változás.

Viszont nincs olyan, hogy megindulás. Egyszerûen nem érezni, hogy honnan indul a mozgás, annyira finom.

Menet közben meg csak annyi tûnik fel, hogy iszonyatos tempót lehet menni sziklákon is, de ugrottam dirt érkezõ tetejébe is, és nem koppant fel, nem szisszent, nem éreztem, hogy elfogyott az útja.

Szerényen azért arany színû a külseje, mert a "világ legjobb tagjához ez méltó". Vasquez vagy Muego (valamelyik spanyol vk-s) is ilyen taggal megy, de neki is csengetni kellett érte. Nagyon el vannak szállva maguktól, de be kell látni, van mire verjék. A fekete borítás meg azért van az arany fölött, hogy ne lehessen az Obtainium titán rugóit ráhúzni, hanem csak a drágább sajátjukat. (Kis genyák.)

Rocsi: a váz meg neked való: 347 mm a közepe. Kanyarban hihetetlen, de tekerni nagyon okosan kell. Amúgy elég kicsinek látszik a váz, de 1205 mm a tengelytáv a leghosszabb és leglaposabb állásban. Mégis nagyon fürge a csiki-csukikban. Tekerés közben meg totál aktív marad a feneke, és nem pogózik, nem cibálja a láncot. Ilyet eddig csak az IH Sundaynél éreztem.

Pepének is ilyenje van, igaz BOS taggal. Csak, hogy õt is utálhasd. Õ meg ugye idén lett senior bajnok.

Még nincs teljesen kész, de már 17,5 kg-nál járok. Ha lesz új terelõ, meg agy, és Wetscreameket teszek fel, akkor már 17 alatt lesz.:)

VV: neked meg köszi a stucnit. Még mindig az a kedvenc alkatrészem az egész géprõl. Elégedett vagy a felszereltséggel?:)

#6945
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
ádám, mész a p.csába. tényleg kezd ciki lenni a szegény öreg scottom :D komoly gépanyag alakul a seniorban...

#6946
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Szóval szerintetek is nagy a stucni dõlésszöge? Ez csak megerõsít.

ezt Neked kell érezni.
próbálj kölcsön kérni egy laposabb stucnit, aztán ha azzal jobb, akkor nagy a dõlésszöge :) relatív, hogy mi számít nagy dõlésszögnek.

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#6947
Zoomstag

Zoomstag

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.046 hozzászólás
adamkg mondjon le.:)
nem semmi egy masina.

Izomtéridõninja-geológus!


#6948
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.254 hozzászólás
  • LocationSvájc
ez pont igy lenne :D

fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

https://www.veloinfanger.ch/


#6949
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
fogadjunk te meg szetszedned es aztan orakon at magyaraznad hogy hol van elb@szva es mit kellene rajta atvarialni.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#6950
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.254 hozzászólás
  • LocationSvájc
fogadjunk nem meri állítgatni :D

fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

https://www.veloinfanger.ch/


#6951
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Adam vazze CC tag...

`zanyad.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#6952
Hotte

Hotte

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 478 hozzászólás

Hotte..ha jól értem a vázba és néhány alkatrészbe majdnem 40000 km van fõleg terepen
Hát ha az uj meridák is ilyen tartósak lesznek nem vagyok megijedve:)

Igen, 30000 km minimum van benne. És gyepáltam rendesen, maratonokon rövid táv összetett 50ben mindig benne voltam. (Na jó 1-2szer nem) Szóval megbízható. És ez még nem is úgynevezett "versenyváz)

Szóval szerintetek is nagy a stucni dõlésszöge? Ez csak megerõsít.
http://tanitonenijeg...i.blogspot.com/

'Alles easy, no problem.' Hotte

#6953
csaba8

csaba8

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 955 hozzászólás
Hotte..ha jól értem a vázba és néhány alkatrészbe majdnem 40000 km van fõleg terepen
Hát ha az uj meridák is ilyen tartósak lesznek nem vagyok megijedve:)

#6954
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Csak, hogy tiszta legyen, én Hotte bringájára gondoltam, bár gondolom te is.

Én is. Egyébként is Ádám stucniját én rendeltem, úgy hogy azzal nem lehet gond.:D


#6955
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Csak, hogy tiszta legyen, én Hotte bringájára gondoltam, bár gondolom te is.

#6956
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

A stucnival mi a baj?

Túl nagy az emelkedése


#6957
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
A stucnival mi a baj?

#6958
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

http://www.flickr.com/photos/9329299@N07/4292399705/
Már túl vagyok vele 5 téli versenyen. Nem õ a gyenge láncszem.:)[IMG]http://http://www.flickr.com/photos/9329299@N07/4292399705/[/IMG]
http://www.flickr.com/photos/9329299@N07/4292399705/

Miért nem tudom belinkelni a fotót?

Már ideje volt, hogy felrakd...:D


#6959
Hotte

Hotte

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 478 hozzászólás
Sziasztok! Már egy ideje tervezem, hogy felteszem ide a bicajom. Leírom a jellemzõit és képet is rakok fel. Bármilyen kritikai észrevételt vagy jobbító szándékot szívesen fogadok, mert szeretnék még fejleszteni a gépen.

Naszóval az elvem az volt, hogy nem akartam horribilis összeget rászánni, gramm mániás sem vagyok (a karbon nem szimpatikus), viszont azért van egy igényszintem és a balesetveszélyesség is szempont volt. A bicajt 2003 tavaszán kaptam ezzel a vázzal, full alivio szettel és egy szinte semmi komolyabbat nem mozgó suntour villával (100ezerõl 82re alkudtuk). Amikor versenyezni kezdtem (maratonok) a villa nagyon kevés lett, az alivio szett meg egész egyszerûen szétesett. Csak azt cseréltem le, amit igazán muszály volt.

Évi 5-6 ezer km-t megyek, többségében a Bükkben és hát ki van használva a gép rendesen. Az XT cucc remekül mûködik, egy szó panaszom nem lehet. Majd még stucnit akarok cserélni, mert az nem igazán passzol a villához meg esetleg nyerget.

Váz: Merida Kalahari 590
Villa: Manitou R7 (200x)
Kerekek: Sunrims DS2-XC
Külsõk: Specialized Fast Trak
Fékek: Avid7 elõl, hátul még az eredeti merida fék
Fékváltókar: Shimano Alivio (eredeti)
Hátsó váltó: Shimano XT (új)
Lánc: Shimano
Fogaskeréksor: Shimano (8-as)
Elsõ váltó: Shimano Alivio (még az eredeti)
Hajtómû: Shimano Deore
Pedál: Shimano SPD valami

http://images.iwiw.n...64092209177_box
http://images.iwiw.n...64092343793_box

Ez ilyen téli set-up, nyáron azért leszedek róla mindent, amit lehet.
http://tanitonenijeg...i.blogspot.com/

'Alles easy, no problem.' Hotte

#6960
jocek03

jocek03

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás

http://www.flickr.com/photos/9329299@N07/4292399705/
Már túl vagyok vele 5 téli versenyen. Nem õ a gyenge láncszem.:)[IMG]http://http://www.flickr.com/photos/9329299@N07/4292399705/[/IMG]
http://www.flickr.com/photos/9329299@N07/4292399705/

Miért nem tudom belinkelni a fotót?



királyságos!
rugós tag hogy szuperál?