Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Ki milyen bringával nyomul?

- - - - -

  • Please log in to reply
19026 replies to this topic

#1
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,544 posts

Csak a fejemben valami nem hagyott nyugodni, hogy legyen már benne 48-as külső tongue.png rolleyes.gif cool.png.

És nagyon jó lett vele kinézetre is biggrin.png. Terepen egészen biztosan hatékonyabb, kényelmesebb, aszalton meg nem érdekel nagyon, hajtom és kész. Bőven van hely a sárnak úgy, hogy a Giant változtatható tengelytáv még mindig a rövidebb állásban van. Hosszabb állásban egészen komoly 650B-s monster gravel lenne az eredmény. Ez a nagyon világos oldalfal nem jön be, visszanéztem a 44-es külsővel készült fotókat, 4 hónap és bebarnulnak. 

 

IMG-20240509-184511-1.jpg


  • Rabbit, donciccio and zscs like this

#2
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,685 posts

Így van, a váz alu. Hajtásmerevség szempontból az tudom mondani, hogy nekem ez egy megfoghatatlan paraméter, acél és alu vázaim voltak, külön sosem éreztem, hogy valamelyiket más hajtani. Zötyögni vele - talán más. 

Sajnálom, hogy nem forgalmazza már az R2-bike, villát is ebayről sikerült vennem pár éve, pedig a boostos változata is nagyon ki volt nézve, de így már nem erőltetem. Sajnos a méretezése nekem nem bizonyult ideálisnak, a két méret közötti lenne a legjobb, vagy ha alacsonyabbra készítenék őket, és akkor L-es.. a Trek pont jobb egy picit.

 

Hát ez valami gyönyörű! Ráadásul elöl-hátul merev és egysebességes... A Niner nekem is ott van a kívánságlistán...

A karbonváz mennyire érződik hatékonynak hajtás szempontjából? Nekem egy tuningolt 2018-as Kona Unitom van (Mavic Crossmax SL kerekekkel és Ritchey karbon villával) és (a jelentős tömegen kívül) az egyetlen bajom vele a szánalmas nyomatékom alatt is érezhetően csavarodó középcsapágy-terület. Egyébként az egyik legviccesebb kerékpárom, leginkább az egysebességessége miatt.



#3
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,890 posts

Hát ez valami gyönyörű! Ráadásul elöl-hátul merev és egysebességes... A Niner nekem is ott van a kívánságlistán...

A karbonváz mennyire érződik hatékonynak hajtás szempontjából? Nekem egy tuningolt 2018-as Kona Unitom van (Mavic Crossmax SL kerekekkel és Ritchey karbon villával) és (a jelentős tömegen kívül) az egyetlen bajom vele a szánalmas nyomatékom alatt is érezhetően csavarodó középcsapágy-terület. Egyébként az egyik legviccesebb kerékpárom, leginkább az egysebességessége miatt.

 

a váz alu, csak a villa karbon. wink.png


Edited by Kisherceg, 2024. May 08. - 21:46.

  • ZolkoW likes this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#4
tolli

tolli

    vendég

  • fórumtag
  • 91 posts
  • LocationZalaegerszeg, Hungary

Hát ez valami gyönyörű! Ráadásul elöl-hátul merev és egysebességes... A Niner nekem is ott van a kívánságlistán...

A karbonváz mennyire érződik hatékonynak hajtás szempontjából? Nekem egy tuningolt 2018-as Kona Unitom van (Mavic Crossmax SL kerekekkel és Ritchey karbon villával) és (a jelentős tömegen kívül) az egyetlen bajom vele a szánalmas nyomatékom alatt is érezhetően csavarodó középcsapágy-terület. Egyébként az egyik legviccesebb kerékpárom, leginkább az egysebességessége miatt.

Ja, belekukkantva a grammozós topicba, ezen semmi különösen könnyű nincs a villát és a 0 grammos váltást leszámítva, így pedállal, kulacstartókkal, teltkarcsú külsőkkel 9,95 Kg.

Sosem volt előtte 10 kiló alatti bicóm  montim. Markolatból már érkezik az új, rá lehet szokni a szilikonra. Meg lesz még itt 19-es, esetleg 18-as lánckerék próbálgatva, de tegnap is egész jól boldogultam vele. nem is a tolás a gond, azt még nem kellett, hanem az enyhe lejtők smile.png



#5
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,544 posts

Nagyon klassz masina, gratulálok hozzá!

Imádtam mikor egysebis bringám volt és a hegyekben/terepen mentem. Térdem jelezte sajnos, hogy nem kellene.... 


  • ZolkoW likes this

#6
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,685 posts

Ja, belekukkantva a grammozós topicba, ezen semmi különösen könnyű nincs a villát és a 0 grammos váltást leszámítva, így pedállal, kulacstartókkal, teltkarcsú külsőkkel 9,95 Kg.

Sosem volt előtte 10 kiló alatti bicóm  montim. Markolatból már érkezik az új, rá lehet szokni a szilikonra. Meg lesz még itt 19-es, esetleg 18-as lánckerék próbálgatva, de tegnap is egész jól boldogultam vele. nem is a tolás a gond, azt még nem kellett, hanem az enyhe lejtők :)

Jól, van! Elegem lett abból, hogy nem írok ide, szóval írok!

Túlzás a nyomulás, de van ilyenem. Egy kört már mentem vele. Ez is vagy fél évet készült, először rossz (pedig Niner..angry.png ) excentert sikerült rendelnem, a 3D nyomtatottat már korábban elvetettem, ez a noném pedig elsőre korrektnek tűnik. 30:20. Olyan gyengéknek, és türelmeseknek, mint én. 

Ja, 27,5 x 2,6, mert hát nájner. De elsősorban inkább mert a pluszos fasza. Az ilyen csirke kvázipluszos is, de hátul ez is éppcsak elforog (nyugi, van vagy fél centi oldalanként, de ezt a vázat még nem ezt szem előtt tartva tervezték. Örülök, hogy ez is összejött egyáltalán) 

1x1_9er_1715080200.jpg


  • karakoram and tolli like this

#7
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,685 posts

nézzük csak.. asszem, 25 belül, ezt igazából gravelre vettem, arra is tetszik. Régebbi NN minta, kár, hogy megszüntették, illetve valami más néven,  fapadosabb verzióban él tovább. 29-esből nem fért volna el a rendes 2.4 sem, kicsit szűkre szabták ott a helyet ott hátul.



#8
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,638 posts

Tehát ez egy 29es váz de te 27,5 x 2,6 kerékkel raktad össze? Milyen széles felnit választottál?
Nekem is pont ilyen kombó a bringám. És imádom. smile.png

(Nobby Nic -ből is van 27,5 X 2,6os? Nem tudtam.)


Edited by marton, 2024. May 07. - 16:42.

Marci

#9
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,685 posts

Jól, van! Elegem lett abból, hogy nem írok ide, szóval írok!

Túlzás a nyomulás, de van ilyenem. Egy kört már mentem vele. Ez is vagy fél évet készült, először rossz (pedig Niner..angry.png ) excentert sikerült rendelnem, a 3D nyomtatottat már korábban elvetettem, ez a noném pedig elsőre korrektnek tűnik. 30:20. Olyan gyengéknek, és türelmeseknek, mint én. 

Ja, 27,5 x 2,6, mert hát nájner. De elsősorban inkább mert a pluszos fasza. Az ilyen csirke kvázipluszos is, de hátul ez is éppcsak elforog (nyugi, van vagy fél centi oldalanként, de ezt a vázat még nem ezt szem előtt tartva tervezték. Örülök, hogy ez is összejött egyáltalán) 

1x1_9er_1715080200.jpg


  • karakoram, marton, Kisherceg and 4 others like this

#10
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,237 posts
  • LocationSvájc
En ezt hasznalom, imadjuk, Kingat ezzel rangatom fel
https://traxmtb.com/...roducto/trax-3/
  • karakoram and Kisherceg like this
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#11
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 130 posts
A TowWhee-ből nekem a felnőtteknek való van, area vettem, ha nem ebike-os barátaim jönnek bringázni és meg akarok minél több jó helyet mutatni Nekik, akkor a meredekeken ezzel húzom fel őket, az a szuper benne, hogy nagyon finoman nyúlik ezért nem rángatja azt akit vontatbaz ember vele, hanem teljesen természetes érzés, ősszel barátomék voltak itt, felesége jött az én másik elektromosommal én meg húztam a Levo-val úgy, hogy még a gyerek is ült a montiján a gyerekülésben.🙂
A nyereg pálcájára tehető karabíneres kiegészítőt vedd hozzá, maga a kötél is baromi kis helyre betehető akár zsebbe is.

https://www.bike24.c...rchTerm=Towwhee

https://www.bike24.com/p2458171.html

Arra amire én is használtam tök jó volt a Camping a játszótérre (vagy a Tacskó), utána meg a tipikus BMX.
Valamiért a hegyekbe eszembe sem jutott felmenni, pedig apám vitt kirándulni rendszeresen. Az első mtb-vel már húztam viszont fel, szét is esett (az a típus volt amit el sem vállalnak ma már a komolyabb boltok) biggrin.png .

Towwhee-t pont néztem, valószínűleg veszek majd, a derékra köthető kiegészítőt néztem rá pluszban (nem akaródzik a Giant gravel fenekét ezzel nyúzni, igaz egy rendes nyeregcsőre szerelhető bikepacking táska sem jobb). Illetve elég minimalista vagyok, utálom ha van nálam valami meg a bringára kell tekerni és hasonlók rolleyes.gifwacko.pngblink.png.


  • karakoram likes this

#12
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,544 posts

Nagyon szuper Riprock, láttam ilyet élőben, baromi jó kis bringa, annak idején mekkorát néztünk volna egy ilyenre a Csepel Tacskó helyett amit persze imádtunk. Meredekebb részekre nem próbáltátok a TowWhee-t?
 

 

Arra amire én is használtam tök jó volt a Camping a játszótérre (vagy a Tacskó), utána meg a tipikus BMX.

Valamiért a hegyekbe eszembe sem jutott felmenni, pedig apám vitt kirándulni rendszeresen. Az első mtb-vel már húztam viszont fel, szét is esett (az a típus volt amit el sem vállalnak ma már a komolyabb boltok) biggrin.png . 

 

Towwhee-t pont néztem, valószínűleg veszek majd, a derékra köthető kiegészítőt néztem rá pluszban (nem akaródzik a Giant gravel fenekét ezzel nyúzni, igaz egy rendes nyeregcsőre szerelhető bikepacking táska sem jobb). Illetve elég minimalista vagyok, utálom ha van nálam valami meg a bringára kell tekerni és hasonlók rolleyes.gif wacko.png blink.png.  


  • madgab likes this

#13
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,890 posts
Mondjuk nem fekete, ami azért elég béna....

Viccelek! ;):)
  • karakoram likes this

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#14
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 130 posts
Nagyon szuper Riprock, láttam ilyet élőben, baromi jó kis bringa, annak idején mekkorát néztünk volna egy ilyenre a Csepel Tacskó helyett amit persze imádtunk. Meredekebb részekre nem próbáltátok a TowWhee-t?

Fiam új kerékpárja, 20"-os.
Hozzánk kell az ehhez hasonló áttétel ami nem sok modellen van, amúgy lehet nem ezt választottam volna. Jó kerékpár viszont nem könnyű. Tárcsa nem kellett volna feltétlenül, ami v-fékes azon kellett volna cserélnem a váltórendszert. Az eddig használt Earlyrider márkából 320 000 HUF lett volna ami sokkal jobb de azt túlzásnak érzem, 1.4 kilóval könnyebb. Az biztos, hogy szép, jól megy, jól hajtja, stabil az összkép. Hazafelé egy 10%-os emelkedőt is be tudott vele vállalni legutóbb. Félreértés ne essék ezeket nem én nyomom nála, a lankásabb részen toltuk de utána Ő indult meg. A közelben van egy kis freeride park, ott is nyomja le és fel. Vicces vagyok ott a gravel nyergében biggrin.pngsmile.png.

IMG-20240217-110625-1.jpg
IMG-20240217-110634-1.jpg
IMG-20240217-110645-1.jpg



#15
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 posts

Erre modták anno felénk, hogy nem mindegy, hogy egy gyereknek fasza apja vagy apja fa.za van...

Szép bringa. smile.png

 

 

Fiam új kerékpárja, 20"-os. 

 


  • karakoram likes this

#16
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,544 posts

Fiam új kerékpárja, 20"-os. 

Hozzánk kell az ehhez hasonló áttétel ami nem sok modellen van, amúgy lehet nem ezt választottam volna. Jó kerékpár viszont nem könnyű. Tárcsa nem kellett volna feltétlenül, ami v-fékes azon kellett volna cserélnem a váltórendszert. Az eddig használt Earlyrider márkából 320 000 HUF lett volna ami sokkal jobb de azt túlzásnak érzem, 1.4 kilóval könnyebb. Az biztos, hogy szép, jól megy, jól hajtja, stabil az összkép. Hazafelé egy 10%-os emelkedőt is be tudott vele vállalni legutóbb. Félreértés ne essék ezeket nem én nyomom nála, a lankásabb részen toltuk de utána Ő indult meg. A közelben van egy kis freeride park, ott is nyomja le és fel. Vicces vagyok ott a gravel nyergében biggrin.png smile.png

 

IMG-20240217-110625-1.jpg

IMG-20240217-110634-1.jpg

IMG-20240217-110645-1.jpg

 

 

 

 


  • Kisherceg, Rabbit, madgab and 2 others like this

#17
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,544 posts

Backroad elnevezés tetszik, Rose-nak is mert így hívják a gravel bringájukat biggrin.png.

Szerencsére hibátlan a kutyahelyzet, 1 hely van ahova öreg néni miatt nem megyek mert persze nagy kutyákkal sétál reggel 6 körül és nem bír velük....

 

Klassz környék, klassz, hozzávaló bicajjal. Hívhatjuk backroadnak, az simán illik erre.

Szeretttem nagyon a Hármason bicajozni én is, míg volt társaság, illetve a közelben laktam. Most a déli végeken körözgetek, Kamaraerdő felé, ott többet kell bűvészkedni egy kis szint összegereblyézéséért, cserébe nincs annyi kő, így a 35-ös gumi is okés.

Reggel a kutyahelyzet vállalható? Volt olyan eset, mikor törpedisznót sétáltató alakkal találkoztam arrafelé annak idején.


  • Rabbit likes this

#18
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 999 posts
  • LocationKelenföld

A környék ahol lakom hazai viszonylatban hegy biggrin.png

Óbudáról indulva ha átteker az ember a hegyen keresztül kerülővel a Szépvölgyi út felé majd onnan akár szintén kerülővel (Rózsadomb) a Hármashatár-hegyen fel be az erdőbe az ennyi tud lenni könnyen. Nagyon klassz kis utcák vannak betonon és az erdőről nem is beszélve. Tele van 7-10-15 százalékos emelkedővel az útvonal. Erre tipikusan nagyon jó a gravel bárki bármit is mond. 

 

  

Klassz környék, klassz, hozzávaló bicajjal. Hívhatjuk backroadnak, az simán illik erre.

Szeretttem nagyon a Hármason bicajozni én is, míg volt társaság, illetve a közelben laktam. Most a déli végeken körözgetek, Kamaraerdő felé, ott többet kell bűvészkedni egy kis szint összegereblyézéséért, cserébe nincs annyi kő, így a 35-ös gumi is okés.

Reggel a kutyahelyzet vállalható? Volt olyan eset, mikor törpedisznót sétáltató alakkal találkoztam arrafelé annak idején.



#19
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,544 posts

A környék ahol lakom hazai viszonylatban hegy biggrin.png

Óbudáról indulva ha átteker az ember a hegyen keresztül kerülővel a Szépvölgyi út felé majd onnan akár szintén kerülővel (Rózsadomb) a Hármashatár-hegyen fel be az erdőbe az ennyi tud lenni könnyen. Nagyon klassz kis utcák vannak betonon és az erdőről nem is beszélve. Tele van 7-10-15 százalékos emelkedővel az útvonal. Erre tipikusan nagyon jó a gravel bárki bármit is mond. 

 

strava.jpg   


  • Rabbit likes this

#20
tolli

tolli

    vendég

  • fórumtag
  • 91 posts
  • LocationZalaegerszeg, Hungary

Jól néz ki, annak ellenére, hogy elég fekete :) Ma már össze is tudod sarazni... Merre jártál vele? 25 km-en 800+ méternyi szintemelkedés mid felfelé, mind lefelé elég vidám lehetett.

Tudom, hogy alig vártátok a képeket biggrin.png

Egy álom! Nem tudtam sokat menni ma hajnalban, 25 km-en nyomtam 830 méter szintet, de ha ez ilyen lesz akkor nagyon fogom szeretni. Csendes, kényelmes, semmi probléma (nyekergés, kattogás, stb). 

 

IMG-20231014-084926.jpg

IMG-20231014-084932.jpg

IMG-20231014-084951.jpg


  • karakoram likes this