Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18471 hozzászólás a témában

#18401
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
de van 160-asban is, csak 99.99% hogy nem kapható.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18402
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
170eset mondtam 3 posttal korábban;)
gyári csomagban van. hozni is tudnak.
és 160as volt a kérdés;)

#18403
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
illetve hope adapter is létezik

talán 185-öshöz
Autist Team:)



#18404
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
létezik, sh!manoban is (170 mm rotor only):
Feltöltött kép
Feltöltött kép
más kérdés hogy itthon nem kapható...

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18405
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
igen, hisz a PM rögzítés helyére kéne rögzülnie az IS csavarszemeknek ami a féknyergen van. kb.
most hogy létezik e ilyen adapter nemtudom, mikor kerestük nagykerekben, akkor nemvolt.

#18406
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.872 hozzászólás

IS -es fék PM-es villára 160as tárcsához? ennek igen apró a valószinüsége, shimanonál 170es tárcsával, és külön adapterrel oldják meg


Ja, erre gondoltam!
Szal kevés lenne a hely az adapternek?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#18407
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
IS -es fék PM-es villára 160as tárcsához? ennek igen apró a valószinüsége, shimanonál 170es tárcsával, és külön adapterrel oldják meg
vagy
PM-es fék IS-es villához 160as tárcsával? itt gyári adapterrel használják, is-pm adapterrel pl avid~2e
vagy?

#18408
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.872 hozzászólás
Lehet hogy buta kérdés lesz, de létezik IS--->PS adapter, amelyikkel a 160-as tárcsához tervezett munkahengert tovább lehet használni a 160-as tárcsával?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#18409
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás
Különben is! Minek 203-as tárcsa??????!!!!!!!!! Vhááá
Csomó plusz tüme
g. Tárcsa, adapter.... legalább a bowdenház rövidebb :D

"A patentzár nem 1 erõviselõ szempont" Semetei Rándor


#18410
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
elvileg jó lehet az is, ha csak 2 centivel kialátétezed mindkét csavart.
de ha igényes vagy, akkor megveszed boltban, mert:
- alu anyag drága, megcsináltatni aluból sem olcsó, összességében olcsóbb a bolti
- a bolti szép feketére van eloxálva és biztos pontos
- ha te acélból akarod csináltatni, akkor a bolti könnyebb.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18411
Szsly

Szsly

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
A két csavarmenet közti rész hajlik.
Spálya: Tudom milyen egy robbantott kép, azért volt ott a szmályli :)

#18412
Spalya

Spalya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 301 hozzászólás

De azért örülnék egy adapter robbantott képnek :)

Az adapterrõl robbantottat nem találsz mert az adapter 1db alkatrész. Robbantott rajz komplett egységekrõl szokott lenni, egyfajta összeállítási rajz.

"A patentzár nem 1 erõviselõ szempont" Semetei Rándor


#18413
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
mi hajlik vissza? nem értem. nem merõleges a villára és a tárcsára a csavarmenet?

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#18414
Szsly

Szsly

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás

ha simán feltennéd a tárcsaféket, akkor az ugye 160mm-es tárcsához lenne jó. ezt elosztod kettõvel=80mm.
A 203mm-es tárcsa átmérõt is kettõvel leosztod=101,5 mm. A 101,5 mm-bõl levonod a 80mm-t megkapod, hogy 21,5 mm adaptert kell raknod a tárcsafék alá, hogy jó legyen.
legalább is én így csinálnám


Igen énis (203-160)/2 de van benn hajlat is hogy elférjen a fék. De gondolom megoldás ha csavarrész után egybõl a villafele hajlik és igy elfér.Csakhát ezt hogy magyarázom el az embernek...
De azért örülnék egy adapter robbantott képnek :)

#18415
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás

Sziasztok

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy:

Van egy 203mm es Avid fékem.ÉS Manitou Black Elite villám. És egy emberem, aki tud nekem csinálni adaptert. Már csak a méreteket kellene neki elárulnom, de Avid oldalán nemsokat találtam róla.Csak azt hogy 74mm a két csavar közti távolság. Tudna nekem valaki segíteni? Belinkelni, vagy leírni stb...

köszönöm


ha simán feltennéd a tárcsaféket, akkor az ugye 160mm-es tárcsához lenne jó. ezt elosztod kettõvel=80mm.
A 203mm-es tárcsa átmérõt is kettõvel leosztod=101,5 mm. A 101,5 mm-bõl levonod a 80mm-t megkapod, hogy 21,5 mm adaptert kell raknod a tárcsafék alá, hogy jó legyen.
legalább is én így csinálnám

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#18416
Szsly

Szsly

    vendég

  • fórumtag
  • 11 hozzászólás
Sziasztok

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy:

Van egy 203mm es Avid fékem.ÉS Manitou Black Elite villám. És egy emberem, aki tud nekem csinálni adaptert. Már csak a méreteket kellene neki elárulnom, de Avid oldalán nemsokat találtam róla.Csak azt hogy 74mm a két csavar közti távolság. Tudna nekem valaki segíteni? Belinkelni, vagy leírni stb...

köszönöm

#18417
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
igen, akár jó is lehet.
a lényeg az, hogy a hõvezetése nem jó, tehát nem az fékpofa anyagösszetétele miatt "sül be" hanem mert nem képes elvezetni a felgyülemlett hõt. (bár igy belegondolva lehet köze van az összetételhez :)) mindegy. szóval van esély rá hogy jó lesz.
vegyél valami olcsót (bbb-t javallom) és akkor nem buksz sok pénzt ;)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#18418
andris

andris

    mod

  • globális moderátor
  • 10.714 hozzászólás
már kérdeztem az XTR tárcsafék besülésérõl. most tovább érdeklõdnék. a besülés az ugye a fékpofán és a tárcsán múlik, ami a régebbi XTR fékekre volt jellemzõ. ha én veszek egy régebbi féket, de cserélem benn a pofákat, akkor akár jó is lehet a cucc ugye?!

Kerékpáros hírek - bikemag.hu
Blog - blog.bringasandras.hu



#18419
rvilike_2

rvilike_2

    vendég

  • fórumtag
  • 181 hozzászólás
Ertem, koszi. Az kb mennyibe faj es hol lehet kapni?

#18420
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
rvilike: vedd meg a bleed kitet sztem

elég speciális megoldása van a feltöltésnek, szal nem nagyon lehet megoldani anélkül...
Autist Team:)