Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 votes

  • Please log in to reply
18505 replies to this topic

#941
Atombike

Atombike

    vendég

  • fórumtag
  • 129 posts

Hali, tudok ajánlani boltot / webshop-ot ahol kapható Avid X0 TRAIL fék szett?

 

Eddig csak elsőt találtam EU-ban, USA-ból / Kínából nem rendelnék ilyesmit.

Nem is értem miért nem árulják itthon, már 2013-ban kiadták.

 

Vagy az elsőt lehetne használni hátul is hosszabb kábellel?



#942
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek

 morbid hogy az első fék sem lett 100%-os mert a dual aires rebán sem volt teljesen jó a felfekvés.

 végül az a következtetés jött le, hogy ezt a gépet teljes egészében sramra gyártották. 

Bocs ha tévedek, de szerintem ilyen nincs! A rebán (mindegyiken) alap PM konzol van. Gyártanak specit pl. Magura fékkel XT váltóval stb. akkor azokkal hogy kompatibilis?



#943
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 posts

No mint az kiderült a gépet a Specko sramra készítette. Szinte mindenhol aahol shimanora raktuk át gond volt. Végül a hátsó féket ki alátételte a specko helyi szakszervize, de morbid hogy az első fék sem lett 100%-os mert a dual aires rebán sem volt teljesen jó a felfekvés. Nyilván utánna jártunka  speckonál shimanonál hazai márkaképviseleteknél, és végül az a következtetés jött le, hogy ezt a gépet teljes egészében sramra gyártották. Egyébként még a stucni is valami furi mert asszimetrikus a feső alátét szerkezete! Na mindenestre most majnem 100%-os a fék, és hát a próbakör is mutatta hogy az slx fék szénné veri nálam az avid elixirt!



#944
szak

szak

    vendég

  • fórumtag
  • 350 posts

Hello szakik!

Még soha nem használtam féktisztító spray-t. Jó dolog ez? Bele lehet fújni a féktestbe is? Kérlek írjátok meg a tapasztalataitokat. Köszi



#945
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek

Sziasztok!

Fékbetéteket szeretnék venni egy Tektro Draco fékhez, ez lenne a választottam: 
http://ebike.hu/term...a-tarcsafekhez/

De a leírásban nincs benne az hogy ez a Dracohoz is jó lenne de az Auriga ott van és szerintem ugyan az a fékbetét kell mindkettőbe.
Jól gondolom? 

Ezekhez jó!

 

  • Shimano - M515, M525, M575, M495, M486, M485, M475, M466, M465, M447, M446, M445, M416, M415, M395 and M375, BR-C501 and BR-C601
  • Tektro - Aquila, Draco, Auriga, Gemini, Orion, Dorado and HDC.
  • TRP - Hylex, HYRD and Spyre.
  • Giant - MPH Root.
  • RST - D-power

  • Kisherceg and Scotty19 like this

#946
Scotty19

Scotty19

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 377 posts

Sziasztok!

Fékbetéteket szeretnék venni egy Tektro Draco fékhez, ez lenne a választottam: 
http://ebike.hu/term...a-tarcsafekhez/

De a leírásban nincs benne az hogy ez a Dracohoz is jó lenne de az Auriga ott van és szerintem ugyan az a fékbetét kell mindkettőbe.
Jól gondolom? 


Sírva születtél, körülötted mindenki nevetett, igyekezz úgy élni, hogy nevetve távozz, és körülötted mindenki sírjon.

#947
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Mivela hatso villa alapbol 140re van belove igy a 160hozkell az aadaotor! Meproaltuk analkul gyarilag az aavidhoz is volt adapter!

Ez így van, Cannondale F29-nél ugyan ez a helyzet, alapból 140-es tárcsához PM, én egy ilyet tettem fel Shimanohoz, ennél külön csavar rögzít a vázhoz, fék állításnál nem abban macerálod a menetet.

 

http://www.tnc-hambu...eibe--1924.html



#948
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 posts
Fénykép?

#949
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 posts
Mivela hatso villa alapbol 140re van belove igy a 160hozkell az aadaotor! Meproaltuk analkul gyarilag az aavidhoz is volt adapter!

#950
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 posts

Egy haver szerelte be az avid csavarjaivalmeg a gumi adapterrel nem tudom hgy bent maradtak e csak mivelmasokbol szervizbe is bevittem ott mondtak hogy nem jo es utanna vettuk csak eszre hogy a shinak nincs 160as hatso p\p adaptere!


Alátétek nélkül, rövidebb csavarokkal tökéletes lesz.

#951
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts

Egy haver szerelte be az avid csavarjaivalmeg a gumi adapterrel nem tudom hgy bent maradtak e csak mivelmasokbol szervizbe is bevittem ott mondtak hogy nem jo es utanna vettuk csak eszre hogy a shinak nincs 160as hatso p\p adaptere!

a PM felfogatás alapból maga a 160as méret. Ettől eltérő méretezésű tárcsához kell csak adapter. O.k. ?


Marci

#952
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Már elnézést, de PM/PM 160/160 átalakító hogy lenne mikor nem alakít át semmit.


Edited by zeezoltano, 2015. March 14. - 08:50.

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#953
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 posts

Az alátéteket bent hagytad azt nyereg és az adapter közt?



Egy haver szerelte be az avid csavarjaivalmeg a gumi adapterrel nem tudom hgy bent maradtak e csak mivelmasokbol szervizbe is bevittem ott mondtak hogy nem jo es utanna vettuk csak eszre hogy a shinak nincs 160as hatso p\p adaptere!

#954
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Sziasztok!

Hatha van otletetek! Beujjitottam a speckomra egy slx fekszettet elol 180 as hatul 160 as tarcsakkal! Igen am de eddig avid elixir volt fent es a hatso avid adapterrel nem megfelelo helyre fog a fek! A shimanonal meg nemlatok megfelelo adaptert mert nekem talan p\p vagy s\s kellene nem konyitok hozzabocs! Szal mit tudok tenni?

Talán fényképezd már le a problémádat, mert itt viszonylag kevesen járunk látnok tanfolyamra.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#955
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek

Sziasztok!

Hatha van otletetek! Beujjitottam a speckomra egy slx fekszettet elol 180 as hatul 160 as tarcsakkal! Igen am de eddig avid elixir volt fent es a hatso avid adapterrel nem megfelelo helyre fog a fek! A shimanonal meg nemlatok megfelelo adaptert mert nekem talan p\p vagy s\s kellene nem konyitok hozzabocs! Szal mit tudok tenni?

Az alátéteket bent hagytad a nyereg és az adapter közt?



#956
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 posts
Sziasztok!

Hatha van otletetek! Beujjitottam a speckomra egy slx fekszettet elol 180 as hatul 160 as tarcsakkal! Igen am de eddig avid elixir volt fent es a hatso avid adapterrel nem megfelelo helyre fog a fek! A shimanonal meg nemlatok megfelelo adaptert mert nekem talan p\p vagy s\s kellene nem konyitok hozzabocs! Szal mit tudok tenni?

#957
spbalint

spbalint

    újonc

  • fórumtag
  • 1 posts

Sziasztok!

 

Egy jó pár oldalt visszaolvastam, mert sejtem, elég gyakori lehet a problémám olyanoknál, akik nem konyítanak a tárcsafékhez, mégpedig az, hogy szárazon tökéletesen működik, de ha nedves, vagy picit is párás, akkor visítva ugrál szinte 0 fékerővel. tektro hdc 330, nos az lenne a kérdésem, hogy van e erre bármi megoldás?

A fék a bringán volt, így vettem, ha esetleg a gagyisága okozza, most még van lehetőségem mást venni.



#958
bootforce

bootforce

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts

Rendben, köszönöm szépen.
Akkor megpróbálok SLX-et szerezni mind2 oldalra. 

 

a fejre fordított fékkar nem a legjobb ötlet, mivel agyoncsapod a kar ergonómiáját (és megjelenését), bár a deore karja forgatható, ha nem tévedek.az slx-nél viszont fejre állna a túlfolyó is, ami nem tűnik egészséges ötletnek.

 

ha nincs valami különös oka annak, hogy eltérő típust választottál első-hátsó gyanánt, akkor azt mondanám, vedd meg inkább az slx-et mindkettőből, jobban jársz. a deore-ra még senkitől nem hallottam dicsérő szavakat, amit meg is értek az általam próbált darab ismeretében.

 

két slx karja egymást között felcserélhető, de bizonyára szükség lesz egy légtelenítésre is.



#959
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,993 posts

a fejre fordított fékkar nem a legjobb ötlet, mivel agyoncsapod a kar ergonómiáját (és megjelenését), bár a deore karja forgatható, ha nem tévedek.az slx-nél viszont fejre állna a túlfolyó is, ami nem tűnik egészséges ötletnek.

 

ha nincs valami különös oka annak, hogy eltérő típust választottál első-hátsó gyanánt, akkor azt mondanám, vedd meg inkább az slx-et mindkettőből, jobban jársz. a deore-ra még senkitől nem hallottam dicsérő szavakat, amit meg is értek az általam próbált darab ismeretében.

 

két slx karja egymást között felcserélhető, de bizonyára szükség lesz egy légtelenítésre is.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#960
bootforce

bootforce

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts

Sziasztok!

Shimano Deore BR-M575 (hátra) és BR-M675 (előre) fékek vásárlásán gondolkodom.
A gondom az lenne hogy mivel a motoron már megszoktam hogy jobboldalt van az első fék, ezért az enyémet is oda szeretném tenni.
Ebből kifolyólag jelent-e gondot hogy "fejre" fordítom a kormányon a munkahengert?
Ha igen akkor megoldás-e hogy megcserélem a 2 fékkar között a csöveket?

B: a BR-M615 féknyergében a dugattyúk műanyagok még, vagy már áttértek a kerámiára ott is? 

Köszi.:b