Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tárcsafékek - általános eszmecsere

* * * * * 2 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18505 hozzászólás a témában

#881
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs

melyik xtr ?

 

amúgy xtr elad és vesz xt vagy slx. ok tudom 25 gramm plusz, de legalább jó. vagy a legújabb xtr állítólag már jó, de ezt az újságbaírók mongyák, szal nem biztos :)

jap hűtőbordás verzióval szemezek, akár xr akár xtr vonalon..

 

975+icetech


albertfish módosította - 2015. május 14. - 15:20

Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#882
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

melyik xtr ?

 

amúgy xtr elad és vesz xt vagy slx. ok tudom 25 gramm plusz, de legalább jó. vagy a legújabb xtr állítólag már jó, de ezt az újságbaírók mongyák, szal nem biztos :)

Majdnem 2 éve van XTR trail a montimon, 2x160-as tárcsával is szépen fog és elég érzéketlen a fellevegősödésre. A Maguráimmal anno sokkal többet kínlódtam. Viszont az mondanám, ha sokat megy az ember, olajcserét évente érdemes megoldani benne, 1 év alatt fekete lesz benne a gyári piros olaj.

 

Fémes betéttel nálam is olyan, ahogyan Gabóca írta. Egy keményebb CC kör hegyen és olyan, amilyennek lennie kell.



#883
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

szomoru..

 

ötlet?!

melyik xtr ?

 

amúgy xtr elad és vesz xt vagy slx. ok tudom 25 gramm plusz, de legalább jó. vagy a legújabb xtr állítólag már jó, de ezt az újságbaírók mongyák, szal nem biztos :)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#884
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs

Akkor ott valami nem gömbölyű, semmi extrém nem kell a bekoptatáshoz, nekem berakás után is rögtön normálisan fog, k.b. 70%, sima CC-s 40-es kör után 100%.

szomoru..

 

ötlet?!


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#885
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

ezt jó hallani..ma cseréltem betétet az xtr-ben, hát a gyári fémes shimano ugyan úgy nem fog mint a csontra kopott zöld ebc :) mennyi a bekopása? mentem egy rövidebb kört, de meredek betonos lejtőkkel zártam kínomban, szakaszosan nagyokat fékezve, de sajnáltam már a gumit ami kopott közben...

Akkor ott valami nem gömbölyű, semmi extrém nem kell a bekoptatáshoz, nekem berakás után is rögtön normálisan fog, k.b. 70%, sima CC-s 40-es kör után 100%.



#886
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs

az az slx kb olyan hogy, mikor nálam van valami tesztbringa, ami ilyennel van, határozottan figyelnem kell hogy ne essek orra vele. pedig 90+, és nem most kezdtem tárcsaféket használni... :)

 

ezt jó hallani..ma cseréltem betétet az xtr-ben, hát a gyári fémes shimano ugyan úgy nem fog mint a csontra kopott zöld ebc :) mennyi a bekopása? mentem egy rövidebb kört, de meredek betonos lejtőkkel zártam kínomban, szakaszosan nagyokat fékezve, de sajnáltam már a gumit ami kopott közben...


Egy Házam van, annak az Égbolt a teteje,padló a végtelen Föld, falak nincsenek.Apám a Nap, Hold Anyám, Csillagok a gyermekek,határtalan horgolják illatok a kertemet.Óceánkád, láng a lámpa, arcom tóban mosom,hegytetõ az irodám, ottan, józan gondolkozom..

BDPST melókeresés in progressz..ha tudsz valamit ne titkolózz! 


#887
k.peter

k.peter

    fórumtag

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás

Találkozott már valaki dot 5.1 és ásványi olaj összekeverésével?
Van nálam egy Hope fék,amin tavaly volt a zelső olajcsere,akkor szép tiszta dot folyadék jött le belőle.
Nemrégiben a tulaj máshoz vitte olajcserére,azót a fék használhatatlan.
A fékkar tartályából pumpálásra nem viszi be a folyadékot.
Alulról megnyomtam fecskendővel,majd nagynyomású levegővel és a fékkarba ilyan fehér opálos massza jött ki.
Szagra sem amegszokott büdös dot.
Menthető még a fék?


Szia.
A két olaj nem keverhető. Könnyen lehet hogy károsodott a fék. Nekem pár éve egy Shimano fékbe töltöttek dot fékolajat amibe ásványi kellett volna. Nekem megmarta a gumi alkatrészeket a dot olaj.

#888
k.peter

k.peter

    fórumtag

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás

Találkozott már valaki dot 5.1 és ásványi olaj összekeverésével?
Van nálam egy Hope fék,amin tavaly volt a zelső olajcsere,akkor szép tiszta dot folyadék jött le belőle.
Nemrégiben a tulaj máshoz vitte olajcserére,azót a fék használhatatlan.
A fékkar tartályából pumpálásra nem viszi be a folyadékot.
Alulról megnyomtam fecskendővel,majd nagynyomású levegővel és a fékkarba ilyan fehér opálos massza jött ki.
Szagra sem amegszokott büdös dot.
Menthető még a fék?



#889
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás

Találkozott már valaki dot 5.1 és ásványi olaj összekeverésével?

Van nálam egy Hope fék,amin tavaly volt a zelső olajcsere,akkor szép tiszta dot folyadék jött le belőle.

Nemrégiben a tulaj máshoz vitte olajcserére,azót a fék használhatatlan.

A fékkar tartályából pumpálásra nem viszi be a folyadékot.

Alulról megnyomtam fecskendővel,majd nagynyomású levegővel és a fékkarba ilyan fehér opálos massza jött ki.

Szagra sem  amegszokott büdös dot.

Menthető még a fék?


  • k.peter kedveli ezt

#890
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

Dugattyúk mozgását ellenőrizni lehet, nem kell szervíz. Ha valóban szorul, akkor dugattyútisztítás (izopropil alkohol) esetleg fégtest szétszedés, dugattyú kiszedés és tisztítás, dugattyúház tömítés megnézése. (mondjuk új fék, alig használt, fura lenne ez a dugattyúszorulás). Nyomáspont változás-vándorlásra pedig egy alapos, rendes légtelenítés, ami minden olajos féknél alap.

 

A dugattyúk nem szorultak. A nyomáspont azért változott, mert kopott a fékbetét, és nem állt utána automatikusan a fék. Ezért misztikus a dolog.



#891
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás

Helló!

 

Egy ismerős tavaly ősszel vett egy bicajt, amit Sram Guide RS fékekkel adtak. Mostanában kezdte többet használni, és azt vette észre, hogy a fék nyomáspontja kezd megváltozni. Elvitte szervizbe, és ott azt mondták, hogy a fékbetét elkezdett kopni, de a valamiért a fék nem állítja magát utána automatikusan. És mivel nincs rajta nyomáspont állító lehetőség, ezért olajat kellett bele tölteni...

 

Kérdés, hogy ez "normális" -e egy hidraulikus féknél? Végülis Sram fék.... :wacko:

 

kösz

Dugattyúk mozgását ellenőrizni lehet, nem kell szervíz. Ha valóban szorul, akkor dugattyútisztítás (izopropil alkohol) esetleg fégtest szétszedés, dugattyú kiszedés és tisztítás, dugattyúház tömítés megnézése. (mondjuk új fék, alig használt, fura lenne ez a dugattyúszorulás). Nyomáspont változás-vándorlásra pedig egy alapos, rendes légtelenítés, ami minden olajos féknél alap.



#892
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Kérdés, hogy ez "normális" -e egy hidraulikus féknél? Végülis Sram fék....  :wacko:

 

Nem tudom hogy a SRAM-nál mi a normális de nekem pl. a fordítottja igaz, nem fért bele az új fékbetét és le kéne csapolni egy kis olajat mert szintén fix a nyomáspont (a hétvégi versenyre úgy oldottam meg hogy a fékbetét egyik fele új és a másik egy elkopott amin még épp elég profil van, kicsit átnyomtam a dugattyúkat hogy középen maradjon a tárcsa, nem is kellett állítani a nyergen).



#893
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

Helló!

 

Egy ismerős tavaly ősszel vett egy bicajt, amit Sram Guide RS fékekkel adtak. Mostanában kezdte többet használni, és azt vette észre, hogy a fék nyomáspontja kezd megváltozni. Elvitte szervizbe, és ott azt mondták, hogy a fékbetét elkezdett kopni, de a valamiért a fék nem állítja magát utána automatikusan. És mivel nincs rajta nyomáspont állító lehetőség, ezért olajat kellett bele tölteni...

 

Kérdés, hogy ez "normális" -e egy hidraulikus féknél? Végülis Sram fék.... :wacko:

 

kösz



#894
k.peter

k.peter

    fórumtag

  • fórumtag
  • 20 hozzászólás
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Most vettem használtan egy Cannondale Trail SL4 bringát, amin Cannondale Helix 6 fék van. A bringa másfél éves és 600km. van benne. (Csak város.)
A fék borzalmasan hangos, morgó, szinte kereplő hangot ad erősebb vagy középerős fékezésnél és ütemesen is fog. Olyan érzés mintha egy ponton vastagabb lenne a tárcsa. Első és a hátsó is ugyanúgy viselkedik. Nem tudom mi lehet a baj, mivel a tárcsákon nem látok sérülész, nem is ütnek és fékbetét sincs elkopva.
Teszteken dícsérik ezt a féket, tehát biztos nem konstrukciós hiba...

#895
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Nem veszek különbözőt, mert idegesítenének a különböző fékkarok :)

De jogos, h hátra kb felesleges egy SLX 

Hát igen, a sok hüleee sportkocsi gyártó  meg hátra is Brembót tesz, pedig tök fölösleges... ;)


  • mof és zeezoltano kedveli ezt

#896
ghjklmff

ghjklmff

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás

Nem veszek különbözőt, mert idegesítenének a különböző fékkarok :)

De jogos, h hátra kb felesleges egy SLX 


ghjklmff módosította - 2015. május 07. - 22:34


#897
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Kicsit azért sarkítottam... ;)

Ok  :) .


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#898
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Kicsit azért sarkítottam... ;)

Teljesen igaz. Nem is állítom, hogy nem kell drágább, magasabb színvonalú fék. Inkább csak át kell jól gondolni vásárlás előtt, főleg ha hátulra kerül. Ez az én tapasztalatom.



#899
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Azé' a blokkolás előtt is van még élet, nem mindegy, hogyan jutunk el addig. Baromira kevesen vagyunk, akik minden esetben blokkolóra fékezve lassítanak. Sőt, asszem én sem... :D

Na ez az, amiben esetleg egy drágább fék többet ad. 

 

Teljesen igaz. Nem is állítom, hogy nem kell drágább, magasabb színvonalú fék. Inkább csak át kell jól gondolni vásárlás előtt, főleg ha hátulra kerül. Ez az én tapasztalatom.

 

Én se blokkolva fékezek mindig, sőt, a múltkor a két lejtőn is lementem csak első fékkel, mert a hátsó elment, mire felértem. És nem is voltam sokkal lassabb, mintha hátsó fékem is lett volna.

Amúgy az általam említett Shimano egész jól adagolható, de természetesen egy komolyabb fék sokkal jobb minden szempontból.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#900
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Azé' a blokkolás előtt is van még élet, nem mindegy, hogyan jutunk el addig. Baromira kevesen vagyunk, akik minden esetben blokkolóra fékezve lassítanak. Sőt, asszem én sem... :D 

Na ez az, amiben esetleg egy drágább fék többet ad. 

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy hátra nem feltétlenül kell magasabb kategóriás fék. Előre viszont mindenképpen, főleg ha egy ujjas fékezés a cél.


  • zeezoltano kedveli ezt