Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Londoniak here!:D

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
230 hozzászólás a témában

#1
xenium

xenium

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.448 hozzászólás
körforgalomban is mehetsz, busz sávban is ha nincs tiltva, zebrán akkor tekerhetsz át, ha van jelzõlámpa külön bringásnak, ha nincs gyalog.

tekerj normálisan "józan paraszti ésszel" és nem lehet gond

terepen figyelj a táblákra, sok a private land amin keresztül lehet gyalogolni, de bringázni vagy lovagolni pl. nem

http://www3.hants.gov.uk/qecp
ezt ajánlom ott van nem messze és elég nagy is sok bringás jár oda
Sei, soku Si.

#2
Márkó76

Márkó76

    vendég

  • fórumtag
  • 89 hozzászólás

sisak nem kotelezo, ahogy a kukasmelleny sem. persze ajanljak, de megbuntizni nem fognak erte. ami kell az lampa elol hatul, prizma hatul, fenyvisszaverok, csengo [ez hasznos is, sokan gyalogolnak a bringauton] meg mukodo fekek.

varosban nagyjabol barhol mehetsz, egyiranyuba szembe szerintem nem. jardan ne menj, azert tuti megallit a rendor.

varoson belul vannak ketszer ketsavos kozepen elvalasztott utak [autoknak 40-es tabla nem 30 mint altalaban lakott teruleten belul] arra ne menj fel. de azok mellett viszont tulnyomo tobbsegben az egyik oldalon van bringaut. viszont azon a bringauton neked van elsobbsegadas kotelezod minden keresztezodesben. ergo ha valaki lefordul eled az utrol, azt el kell engedned. de ez fel van festve a bringautra.

ha sima ketsavos uton mesz es van felfestve bringas sav, akkor nem kell elsobbseget adnod a lekanyarodonak, viszont az autosok nem nagyon neznek a bal oldali tukorbe. engem is igy utottek el. mentem az auto bal oldalan, szabalyosan a savomban, o meg lekanyarodott. en meg csatt bele az oldalaba. itt is el az arany igazsag hogy elsobbseg az amit meg is adtak.


Koszi a kimerito valaszt! Mar csak az a nyitott kerdes, hogy varoson kivul es terepen mi a helyzet.

#3
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
sisak nem kotelezo, ahogy a kukasmelleny sem. persze ajanljak, de megbuntizni nem fognak erte. ami kell az lampa elol hatul, prizma hatul, fenyvisszaverok, csengo [ez hasznos is, sokan gyalogolnak a bringauton] meg mukodo fekek.

varosban nagyjabol barhol mehetsz, egyiranyuba szembe szerintem nem. jardan ne menj, azert tuti megallit a rendor.

varoson belul vannak ketszer ketsavos kozepen elvalasztott utak [autoknak 40-es tabla nem 30 mint altalaban lakott teruleten belul] arra ne menj fel. de azok mellett viszont tulnyomo tobbsegben az egyik oldalon van bringaut. viszont azon a bringauton neked van elsobbsegadas kotelezod minden keresztezodesben. ergo ha valaki lefordul eled az utrol, azt el kell engedned. de ez fel van festve a bringautra.

ha sima ketsavos uton mesz es van felfestve bringas sav, akkor nem kell elsobbseget adnod a lekanyarodonak, viszont az autosok nem nagyon neznek a bal oldali tukorbe. engem is igy utottek el. mentem az auto bal oldalan, szabalyosan a savomban, o meg lekanyarodott. en meg csatt bele az oldalaba. itt is el az arany igazsag hogy elsobbseg az amit meg is adtak.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#4
Márkó76

Márkó76

    vendég

  • fórumtag
  • 89 hozzászólás
[/QUOTE]
az angollal elboldogulsz, ha ott élsz:
http://www.direct.go...lists/index.htm[/QUOTE]

Koszi, de ez szamomra nem teljesen egyertelmu. Jobb lenne, ha valaki a szemelyes tapasztalatai alapjan valaszolna par szoban, kulonosen az erdekelne, hogy hogyan lehet eldonteni, hogy milyen utra nem lehet ramenni, ha az nincs kulon tilto tablaval jelezve, es a sisakhasznalattal kapcsolatos dolgok. Az emberek tobbsegen nem latok de azert ki tudja, nem lenne jo, ha pont engem buntetnenek mert a sisakjaimat nem tudtam magammal hozni, amig nem lesz penzem venni egyet, addig kenytelen vagyok nelkule tekerni.

#5
xenium

xenium

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.448 hozzászólás

Sziasztok

Egy használt váz vásárlásán töröm a fejem az UK -bõl (Bristol).
Milyen csomagküldõ szolgálatot ajánlanátok, mi a tuti?
Parcelforce?

Üdv QBA


Az is egy lehetõség meg DPD, DHL pl.


Sziasztok! Tudnatok tanacsot adni, hogy Angliaban milyen spec szabalyok vonatkoznak a kerekparosokra? Olyanokra gondolok, hogy kotelezo e a sisak-kukasmelleny, milyen utakra nem lehet ramenni, milyen kotelezo felszereltseg van eloirva es ilyesmik. Nagyon nem birnam, ha megbuntetnenek!


az angollal elboldogulsz, ha ott élsz:
http://www.direct.go...lists/index.htm
Sei, soku Si.

#6
Márkó76

Márkó76

    vendég

  • fórumtag
  • 89 hozzászólás
Sziasztok! Tudnatok tanacsot adni, hogy Angliaban milyen spec szabalyok vonatkoznak a kerekparosokra? Olyanokra gondolok, hogy kotelezo e a sisak-kukasmelleny, milyen utakra nem lehet ramenni, milyen kotelezo felszereltseg van eloirva es ilyesmik. Nagyon nem birnam, ha megbuntetnenek! :)

#7
Kuruczgyerek

Kuruczgyerek

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Sziasztok

Egy használt váz vásárlásán töröm a fejem az UK -bõl (Bristol).
Milyen csomagküldõ szolgálatot ajánlanátok, mi a tuti?
Parcelforce?

Üdv QBA

#8
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
hat majd meglatom mi sikerul. egyelore kell egy uj fenykepezo mert a jelenleginek meghalt az akksija, es amugysem egy tulsagosan fejlett valami.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#9
tavi

tavi

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Azt fenykepezel le ami csak jolesik! :) De telleg mi pl minden hetvegen bringazunk azt akkor fenykepezunk... valamikor csak hulyesegeket de a lenyeg hogy Te csinald szal sajat kep legyen!
Az hogy nem vagy profi html-es az nem gond mert ugyis php-ben csinalom es azt majd en megcsinalom!!
Egyenlore csak altalanos dolgokkal foglalkozna meg forum meg keptar... A keptar az meg erzekeny resz mert nemtudom hogy automatikusan menjen vagy jovahagyasos rendszerben... (szoval barki szabadon toltson fel vagy legyen egy atmeneti szekcio azt valamelyik admin jovahagyasa kelljen ahhoz hogy megjelenjenek a kepek)..

#10
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
nem vagyok valami nagy fotos, szal nekem ha nem mondjak meg hogy mit kell lefenykepezni magamtol nem fogok rajonni

es milyen portal lenne ez? marmint mi a funkcioja? html kodolasban sem vagyok tulsagosan otthon...
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#11
tavi

tavi

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Ha ilyen regota vagy itt akkor biztos nagyon jol beszelsz angolul!! :) Akkor majd Te csinalod a portal angol forditasat oke?? Nah jo csak vicceltem, de ha van hozza kedved akkor telleg megcsinalhatod majd! :)
Kepek azok minden mennyisegben johetnek!! Lehetoleg angliarol szoljon, tehat ne hianyos oltozetu holgyek legyenek rajta :) szoval ha rajtavagy vagy Te csinaltad az mind jo!! Meg ha esetleg van valami jo otleted hogy hogy nezzen ki a portal vagy hogy milyen funkcioi legyenek akkor szolj!! Az otleteknek mindig orulok!!

#12
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
2005 ota itt vagyok [...]

es szoktam tekeregni, jah, munkakori leiras

bedfordshire, buckinghamshire, hertfordshire, essex, suffolk, plusz london eszaki resze

mirol kellene kepet csinalni? :)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#13
tavi

tavi

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
udv!
miota elsz ebben a gyonyoru orszagban? :)
amugy en haverommal ma voltam bringaval bristolba azt megneztuk a suspension bridge-et meg egy-ket erdekesebb helyet...
Te szoktal igy orszagon belul tekeregni?? csak azert kerdem mert csinalok/csinalunk egy portalt es kellene hozza minel tobb kep meg ami csak van!
udv
viktor

#14
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
uhum.

udv ;)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#15
tavi

tavi

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
hello Tamaska!
a sziget alatt angliat erted??

#16
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
gondoltam megkerdem mar van e meg valaki rajtam kivul itt a szigeten


hm?
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#17
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
roviden: nem

a legkozelebbi hely ahol relativ magas helyek vannak, az wales. az meg nem nagyon van kozel Hastingshez. persze a kozel az ugye viszonyitas kerdese. :)

edit:

van egy ilyen a kozelben, hogy http://www.deersleapbikes.com/

north shore meg ilyenek, ha ez bejon
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#18
Alias

Alias

    vendég

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás
Hello!

Nyáron megyek ki 1 honapra Hastingsba. tudtok valami helyet a közelében , ahol lehet DH-zni?
érdemes kivinem a bringát?
Köszi elõre is

#19
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
vagy megkerheted a haverodat akinek van egy kisaruszallitoja hogy dobozzal csomaggal egyutt vigyen ki a repterre. felteve hogy nem valami beteg idopontban [reggel 6 es tarsai] utazol es nem most a heten.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#20
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Hat lehet hogy az lesz hogy melohelyre behozom a vasat, azt hozok cyclesurgery-bol dobozt. Csak hat a lustasagom mast diktalt, meg atszopodni a varoson egy boronddel+dobozzal eleg tre, a gurulos bringaszallito jobb buli.
De meg vehetsz a heten magadnak egyet es akkor kolcson is adhatod;)

Montis dobozba be lehet preselni egy orszagutit, vagy tul kicsi? (Flexet nem szeretnek hasznalni a muvelethez)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.