Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Aktuális hírek, jövõ évi újdonságok

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
9163 hozzászólás a témában

#9121
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

Viszont, ha fel kell tolni 40esre a becsúszót, elveszik a súlyelõny, meg annak már súrlódása van.


na hát ezaz. ezeket én el is felejtettem írni. agyonkefélik ezt a szimplavállas témát, pedig a duplavállas, mint konstrukció nem nagyon überelhetõ.
megkockáztatom, hogy DH-ban bár fontos a súly, de azért a mûködés/karakterisztika és a jó terheléselosztás miatti kisebb átmérõ miatti könnyebb megindulás fontosabb kell legyen. meg a laposabb alsõ váll miatti alacsonyabb beépítési magasság.
ha a 888 három kiló alatt lenne, max 555-ös beépítési magassággal, az lenne a tökéletes villa. DH-ra

#9122
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

de..... hát nem úgy választ az ember telót, hogy tudja, milyen mozgásra van szüksége? én aszittem
egy DH-s nem választ szimplavállast, pusztán azért, mert sok a csõ és zavarja a kormánypöriben, mert a karakterisztika fontosabb.
de egy HC freerider sem azért nem vesz Boxxert, mert nem fog tudni körmánypörizni, hanem, mert progresszív villa kell neki a letörések miatt...

aki nem mozgás alapján választ villát, az a csõmennyiség alapján, meg teccik, nem teccik alapon teszi?
de most komolyan kérdezem ;)

lcs:D

hogy hogy választottam villát? kaptam egy pike-t fillérekért, gyorsab meg is vettem
nem volt nagy választási lehetõség, mivel ilyen árban más gyártó nem csinál villát...


de itt nem is különböztettünk meg sem dh-st sem fr-ost..
csak leírtuk hogy nem kõ duplaváll, mert nem. mert nem az én/mi stílusom/unk

és a súly sem utolsó szempont!

#9123
Zap

Zap

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.961 hozzászólás
Nekem pl. azért van szimplavállasom, mert cirka 1 kilóval könnyebb és sokkal mozgékonyabb lett tõle a vas. De már a 15 centi is érezhetõ, merev azért, de nem annyira biztos érzés, mint a Boxxi volt.
Viszont, ha fel kell tolni 40esre a becsúszót, elveszik a súlyelõny, meg annak már súrlódása van.

Aktuális civil


#9124
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
de..... hát nem úgy választ az ember telót, hogy tudja, milyen mozgásra van szüksége? én aszittem
egy DH-s nem választ szimplavállast, pusztán azért, mert sok a csõ és zavarja a kormánypöriben, mert a karakterisztika fontosabb.
de egy HC freerider sem azért nem vesz Boxxert, mert nem fog tudni körmánypörizni, hanem, mert progresszív villa kell neki a letörések miatt...

aki nem mozgás alapján választ villát, az a csõmennyiség alapján, meg teccik, nem teccik alapon teszi?
de most komolyan kérdezem ;)

#9125
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
lcs, ezt pont nem írta senki!
mozgásról, technikai részrõl sem beszélt senki
csak azt írtuk, lor is, hogy neki nem kell az hogy a becsúszó az alsó vállon túlérjen.

semmi összehasonlítgatás, tehcnikai adottságok kitárgyalása, egyéb sem volt.

és a mozgás az ami.. tehát ha már mai tehcnologiával készül nekem megfelel....

#9126
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
nemmellesleg duplavállasban könnyebb szép lineáris karakterisztikát elõidézni, mivel hosszabb rugó fér bele, nagyobb olajtér, stb...
ezt mindig mindenki elfelejti, pedig tök alap.
nem csak a "teccik/nemteccik", meg a "kormánypöri", meg a "felesleges/nem felesleges" szempontok léteznek.
tehát nem csak attól FR, vagy DH villa valami, mert ránézésre szimpla, vagy duplavállas

#9127
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
nekem se nem tetszett a dupla vall.
nekem nincs ra szuksegem.

van ahol van ertelme
de nem mindenhol
viszont ez oda vissza igaz

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#9128
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
tudom, de ezt nem is írta sneki:-D
azt írtam(nemcsak én) hogy nekem nemkõ duplavállas, mert nemszeretem hogy lassan nem lehet manõverezni vele annyira mint a kisgéppel:-)
"kisgép"

de pl lenne egy nagy gépem, valami jó kis 888-al, nem dobnám ki mert duplavállas...
csak kisgépbe(bullit és klónjai) nemkõ ilyen:-)

#9129
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Azt elhiszem hogy neked nem kell, de attol meg nem baromsag ;)
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#9130
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
csakhogy nekem az meg nem sport hogy megyek lefelé...
legalábbis itt pesten nekem nem elég ez.

ilyen hegyen

nagoyn jól tudom, de spec már az is zavart hogy zolcsi gépével nem tudtam megfordulni a saláék elött...:-)

a kp meg sajna a fék miatt sem megy, de egy gyönyörü x up manual, vagy hasonló.. na az fincsi!


Vole: ezért lesz 66-om, és nem 888-am
mert nem vonz a duplaváll, sõt!
itthonra nekem nemkell.

#9131
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás

minek feszegetni már a 2007-es témát? nagy lehet a baj a gyártók háza táján, ha már most be kell harangozni, hogy két év múlva mi lesz a menõ. már most indul a harc a vásárlókért? vagy már most el kell rá kezdenünk gyûjteni, hogy meg tudjunk venni egy-egy jó alkatrészt?


Nem feltetlenul beharangozas. Ezert szeretjuk az RS -t, mert mielott kiad egy villat, legalabb egy evig teszteli, hogy tokeletes legyen ( Peat alatt ket eve levegos Boxxer van, ezert nem felek annyira a Solo Air -tol a Boxxiban ). Ellenben a Marzo, papiron megtervezik, aztan indul a gyartas :) Ha szar lesz, akkor meg kovetkezo evben javitanak rajta.

utálom a duplavállat mert nem lehet vele kanyarodni..


Ez csak akkor igaz ha gyokkettovel mesz. Afolott ertelmet veszti a mondatod, ugyanis megneznelek ha csak egy 15-20 -as temponal te tokig elforditod a Boxxit. A kormanypori meg nem DH -s dolog, ergo a duplavall jobb, erosebb, maszivabb mint a szimplavall, vagy azonos erosseg mellett konyebb.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#9132
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
pl nekem.

utálom a duplavállat mert nem lehet vele kanyarodni..
kis kompakt gépeket lehet szimplavállal csinálni...

#9133
kölyök8

kölyök8

    maximus

  • fórumtag
  • 13.478 hozzászólás
De minek?!

A Kokkknak nem az életkora határozza meg az agymenéseit, hanem a tényleges tartózkodási helye és az általa felvett órák idején a sulja közti távolság által keltett feszültség nagysága. Meg, hogy hogy kelt. :D


#9134
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
pff
joy azér szar mert sokworx...:-D
rs meg tud villát gyártani, és ez is jólesz:-D

szép karcsú:-)

#9135
kölyök8

kölyök8

    maximus

  • fórumtag
  • 13.478 hozzászólás
Lassan külön kategória lesz a DH-n a duplavállas, meg a szimplavállas... Ocsmány. Volt már a Joy is és mekkora kalap szar volt?! Attól, hogy RS, nem lesz sokkal több értelme. PEdig RS párti vagyok, de ez f@szság. A boxxer a teleszkóp. A többi csak rugós villa... :D

A Kokkknak nem az életkora határozza meg az agymenéseit, hanem a tényleges tartózkodási helye és az általa felvett órák idején a sulja közti távolság által keltett feszültség nagysága. Meg, hogy hogy kelt. :D


#9136
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
ez egy elhizott pike.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#9137
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
nekem tetszene ha ez lenne.
majd kiderül!
nemsoká úgyis jön még csomó dolog elõre a cuccokról..
addig nemérdemes kimondani h nemigaz.
majd kiderül!

#9138
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
akkor mondjuk ki hogy hoax :D
amúgy a fenti képekbõl 5en 5féle teló van ha megnézitek
fele télleg 40es (v 36os) becsúszóval, van ami csak 32es
a váll se egyforma minden képen

#9139
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
biztos én látom rosszul,de a becsuszobol ami kilóg az szerintem nincs 200mm

meg az a váll...
szerintem ez evoluciós zsákutca ebben a formában

#9140
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
marzónak most sincs combos válla, csak egy alu lap:-D

mind1, remélem jócskák lesznek ezek, és a 66 is.