Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Táplálkozás, étrend, fogyókúra

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1408 hozzászólás a témában

#81
oroberto

oroberto

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás

Oroberto: nagyon komolyan leírtad, köszi! Valami ilyesmire gondoltam, talán még az említett csodaszereket is bevállalom, még meglátom. (Csak ez az átkozott csokoládé ne lenne!...) :-D


Meg tudlak érteni én is nagy csoki zabáló vagyok, de akaraterõ és kitartás kérdése egy idõ után már nem fog hiányozni. Táplálékegészítõk nem csodaszerek :) komoly tudomány áll mögöttük, lényeg hogy rendeltetésszerûen kell õket használni, nagy segítség a szervezetnek. Nem fúj fel nem leszel impotens stb. rengeteg rossz sztereotípia kering az emberek fejében. Én 14 éves korom óta heti rendszerességgel mozgok, de 30 felül már csökken a tesztoszteron és ezzel együtt jobban jönnek fel a kilók, férfiaknál általában hasra, én is ott vettem észre, vagyis a nyaraláson készült képeken :D, aztán elkezdtem a ettõl megszabadulok projectet akkor 17% volt a zsír rajtam, 185 cm 85 kg-nál.

#82
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Ha már mindenképp kell édesség a csoki helyet próbálj gyümölcs joghurtot vagy aszalt gyümölcsöt.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#83
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Oroberto: nagyon komolyan leírtad, köszi! Valami ilyesmire gondoltam, talán még az említett csodaszereket is bevállalom, még meglátom. (Csak ez az átkozott csokoládé ne lenne!...) :-D
Louis, Zeezoltano: van rajtam egy kis felesleg, és anno 75-76 kilósan éreztem magam a legjobban, csak ez már 4-5 éve volt. Olyan 77 kilós szint már bõven jó, testzsírom pedig viszonylag magas, legutóbb 14-17 közt mocorgott az utóbbi 1 évben. Karácsony után utóbbi felé tendálva... ;-) Konditeremben van ilyen "kitartós" mérõ, megmérem majd ismét. Hasamról lenne mit ledobnom, az a helyzet, a bicajon meg súlyos tízezrek árán minek könnyítsek, ha rólam is leficcenhenének grammok ezrei! ;-)

#84
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
kemény vagy, lajos, gecc.

#85
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
zscs!úgy érzed,hogy van rajtad fölösleg?Vagy versenyeken akarsz indulni és azért fogynál?Valóban az izom/zsír arány a lényeg.A tükör sokat elárul,ha végigméred magad,látod,hogy honnan kellene fogyni.Én 29,idén talán 30:-) éves leszek,180cm és 72 kg vagyok.Ha nagyon kekeckednék magammal,hasból tudnék legtöbbet fogyni.Máshol nem látok magamon nagyobb tömegû zsírt.Kajákat átlagosakat fogyasztok és mindent(hurka,kolbász is)de azért figyelek,hogy mit eszem bringázás/mozgás elõtt,közben,után.Ja hízásra amúgy hajlamos vagyok,de ez nem nagyon következik be.Melóba Egeren belül gyalog járok(napi kb 7 km),ha nincs esõ,kb.-3 fok alatt a hõm.,akkor bicajjal járok be Egerbe.Ez alkalmanként min.40km,és ha nincs otthon teendõ,még meg is hosszabbítom.A bringa melóba heti max.3 alkalom.Hétvégén,ha van rá idõ,akkor nagyobb tekerés is megy,akár terepen,akár aszfalton.
Magellan-os

#86
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 hozzászólás
Mondjuk nekem zenekarozhatnak hogy túlsúlyos vagyok a 173/82kg val. Egész nap fizikai melót végzek nekem így jó. Ha meg megjönnek a tavaszi melók akkor a traktor úgy is lerázza a földeken. Amikor 58 kg voltam két évvel ezelõtt akkor az volt a baj
Igaz leraktam a cigit és amit megspóroltam pénzt abból vettem a bringám meg a többit elköltöm alkatrészre. ))
Meg multivitaminra :)))

#87
oroberto

oroberto

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
Sok embernek leírva ideális a súlya a testmagassághoz képest, viszont a zsír-izomtömeg arány nem mindig jó vagy olyan amilyet szeretnénk.

#88
Sly78

Sly78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.513 hozzászólás

Ha szeretnék kb. 3-4 kilót fogyni 1,5-2 hónap alatt, vajon milyen étrendet kellene választanom, ami nem különbözik sokban a mostanitól? :-)
Sportok, amiket jelenleg ûzni tudok:
- unalmas ugyan, így kíván némi extra motivációt:-), de heti 2x tudok konditerembe menni
- heti 1 gyalogtúra (14-20 km körül, természetesen terepen)
- heti 3 bicajozás aszafalton, 11-12 km (rossz idõjárás esetén 1 óra szobabicajozás)
- heti 3 bicajozás terepen: 24-55 km közt valahol
Étrend:
- heti 1x 1 napon húsfélébõl maximum halat eszem
- sajnos minden egyes vacsora után dukál a csoki:-)
- közepes mennyiségû, bõséges ebéd, közepes, néha sajnos bõséges vacsora

Táplálékkiegészítõt és egyéb cuccokat nem fogyasztok, maximum 1-1 magnézium-B6 tablettát veszek be, ha épp izomlázam lenne.

Terv (elsõ körben):
Elsõ körben a vacsorát kurtítanám meg, hogy vagy ne legyen egyáltalán, vagy csak minimális, illetve (sajnos) a csokit el kell hagynom, nincs mese... Sportot majdnem minden nap ûzök valamit, azzal szerintem nincs nagy gond.

Szerintetek hogyan teljesíthetném a célom, 3-4 kiló fogyást? 184-184,5 cm körüli a magasságom, jelenleg 80-81 kg vagyok és vén szamár, mert a korom három X, plusz 4.


ideális a testsúlyod, szerintem eszetlenség a Te esetedben fogyásról beszélni. egyidõsek vagyunk, én 181cm és 85kg, de én sem érzem, hogy olyan baromi dagadt lennék. igaz, tavaly elõtt még 105 voltam, na az kicsit sok volt :) de szerintem a Te korodban ez a BMI testtömeg index teljesen tökéletes!

#89
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
ZCs lökött vagy, hova fogynál? Elsõ körben a csokit a kukába második körben a vacsora adagot csökkentsd vagy én ha este felé érek haza a futásból vagy a bringázásból akkor már csak egy fehérje turmixot iszom és kész, eléggé eltelít hogy el tudjak aludni viszont tápláló kalóriában meg nagyon kevés.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#90
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 hozzászólás
Mondjuk árlista az jó lenne ez tény :))) Biztos gondolják írj mailt meg telefon

#91
oroberto

oroberto

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás

Szerintetek hogyan teljesíthetném a célom, 3-4 kiló fogyást? 184-184,5 cm körüli a magasságom, jelenleg 80-81 kg vagyok és vén szamár, mert a korom három X, plusz 4.


Szia.

Próbálok tanácsot adni én nekem sikerült amit te most szeretnél, annyi idõs vagyok es súlyos voltam, mint te jelenleg. Elég a 76 kg-ig fogynod az meg jó versenysúly alá nem menj, tehát 3-4 Kg az nem sok jó lenne tudni, hogy mennyi rajtad a zsír mert, gondolom abból szeretnél fogyni nem izomból, elõször is kell egy pontos jól mûködõ mérleg.
Cél: heti 0,5- max 1 kg arra 2 hónap nagyszerûen teljesitheto, a legfontosabb hogy be kell tartani egy étrendet (ez a legnehezebb) szerintem, Szóval a titok le kell csokkneteni a napi szénhidrát + zsír bevitel es meg kell növelni a fehérje bevitelt az izomzat megtartása miatt. 5x étkezes kevés szénhidrát bevitel miatt!
Reggelire zabpehely (kevés vízzel!) tízórai egy db alma ebéd rizs vagy zoldsegkoret csirkemellel vagy hallal uzsonna egy db joghurt vagy valami gyumolcs, vacsora lehet zabpehely pirítós rizst csirkemell hal fött tojás.
Ezeket kell variálni, magas fehérje bevitel keves szénhidrát a cél, ha kenyeret szeretnél, akkor pirítsd meg! gyumolcs fõleg zoldseg mehet nyugodtan, kevés krumpli is. Fontos kaja mellé kb. 2-3 liter víz (szensavmentes asvanyviz) naponta anyagcsere miatt zöld tea minden nelkul nagyon jó csak ajánlani tudom!
Mozgás: konditerem fontos hogy ne hanyagold és nagy súlyokkal használj (izommegtartás és kalória felhasználás miatt)
többi mozgás aerob legyen 60-75 % pulzussal kb. 1 órát naponta bicikli, futás tökéletes, gyaloglásnál nem biztos hogy megfelelõ a pulzus tartomány, 7napbol legyen 1 pihenõ nap (kaja marad).

Amit nem szabad: Cukros üditõk energia italok tészták, cukor, csokit felejtsd el disznóhús csülök kolbász hurka:)
Ha nagyon csokira vágysz, mert nehéz amúgy tartani ezt 1-2 hónapig akkor csokis müzli szelet vagy sima müzli szelet.

Táplálékkiegészitok (jó, ha van, hasznosak): Magnézium kalcium c vitamin tabletta (500 mg)
Zsirégetõ (nem fontos de ez is segíti a fogyást) Brutal Scitec nutrixxion (edzés elõtt nem szabad beszedni mert felesleges akkor az mozgás teszi a dolgát.)
Fehérje, tejsavó koncentrátum (izomzat megtartás miatt fontos) Brutal Scitec
Izotóniás ital: pl. (Endurance Fuel) en ezt használom.

Remélem tudtam segiteni, ha ezt betartod, akkor sima ügy, ha még valamire kíváncsi vagy nem világos írj nyugodtan.

#92
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Szerintetek hogyan teljesíthetném a célom, 3-4 kiló fogyást? 184-184,5 cm körüli a magasságom, jelenleg 80-81 kg vagyok és vén szamár, mert a korom három X, plusz 4.


Én is 3x +4 vagyok 184cm és 75 kiló és soványnak érzem magam. Fogyni szerintem nem nehéz ha mellõzöd az esti szénhidrátos kajákat és ezt pótolni nem savas gyümölcsökkel vagy salátákkal. Nekem anno bevált de most inkább +5kg kellene felfelé amit szerintem nehezebb elérni.

#93
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Ha szeretnék kb. 3-4 kilót fogyni 1,5-2 hónap alatt, vajon milyen étrendet kellene választanom, ami nem különbözik sokban a mostanitól? :-)
Sportok, amiket jelenleg ûzni tudok:
- unalmas ugyan, így kíván némi extra motivációt:-), de heti 2x tudok konditerembe menni
- heti 1 gyalogtúra (14-20 km körül, természetesen terepen)
- heti 3 bicajozás aszafalton, 11-12 km (rossz idõjárás esetén 1 óra szobabicajozás)
- heti 3 bicajozás terepen: 24-55 km közt valahol
Étrend:
- heti 1x 1 napon húsfélébõl maximum halat eszem
- sajnos minden egyes vacsora után dukál a csoki:-)
- közepes mennyiségû, bõséges ebéd, közepes, néha sajnos bõséges vacsora

Táplálékkiegészítõt és egyéb cuccokat nem fogyasztok, maximum 1-1 magnézium-B6 tablettát veszek be, ha épp izomlázam lenne.

Terv (elsõ körben):
Elsõ körben a vacsorát kurtítanám meg, hogy vagy ne legyen egyáltalán, vagy csak minimális, illetve (sajnos) a csokit el kell hagynom, nincs mese... Sportot majdnem minden nap ûzök valamit, azzal szerintem nincs nagy gond.

Szerintetek hogyan teljesíthetném a célom, 3-4 kiló fogyást? 184-184,5 cm körüli a magasságom, jelenleg 80-81 kg vagyok és vén szamár, mert a korom három X, plusz 4.

#94
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Scitec termékek szerintem a legjobbak de ezt az ára is tükrözi


Köszi, felvillanyoztad az estém. :-)

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#95
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Scitec termékek szerintem a legjobbak de ezt az ára is tükrözi

Én régen egy másik terméket használtam mert melóhelyre õk szállították a tejport és így volt kedvezményem
A cím
www.tejpor.hu : tejpor kereskedelem, zsíros tejpor - sovány tejpor értékesítés, tejporkeverékek gyártása : Buda Family Kft.

Ritka gyagya weboldal minden termékrõl leírás meg hogy csak 10000ft felett szállítanak ki, de hogy melyik termék menyibe kerül arról sehol semmi.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#96
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 hozzászólás
Scitec termékek szerintem a legjobbak de ezt az ára is tükrözi

Én régen egy másik terméket használtam mert melóhelyre õk szállították a tejport és így volt kedvezményem
A cím
www.tejpor.hu : tejpor kereskedelem, zsíros tejpor - sovány tejpor értékesítés, tejporkeverékek gyártása : Buda Family Kft.

#97
Dormi

Dormi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.125 hozzászólás
Mivle régen volt itt uccsó post, lehet jöttek új termékek ki, szóval felmerül a kérdés megint. Szeretnék valami minimális mesterséges hordozóanyagot és adalékot tartalmazó fehérjét használni. Ár viszonylag lényegtelen, inkább az a mérce, hogy olcsóbban kijöjjön, mint ha étkezésbõl próbálnám behozni (meg ugye abból nem is szívódna fel annyi). Szeretném ha fejlõdnének azok az izmok, mert egyre keményebben edzek most (saját eddigi edzéseimhez viszonyítva), akár lábra, akár felsõtestre, de valami kellene, mert úgy érzem, mint ha jelenleg megállt volna a dolog, pedig a gyakorlatok száma/erõssége is folyamatosan növelt, de mégsem érzem már egy ideje, hogy érne is valamit.

Jelenleg mi a jó a piacon?
Ott virágozz, ahova elültettek!

#98
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 hozzászólás
Sziasztok tudom nem a reklám helye de kicsit olcsóbban lehet most rendelni hármas pakkot.
AS XPower Flash (3x500 g)

#99
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 hozzászólás
Megrendeltem 2 doboz Aminostar® X-Power Flasht az egyik narancsos a másik barackos. Kíváncsi leszek mennyit dob majd a bringázáson. Amit még kiszeretnék próbálni az az X-Iont speed koncentrátum. Valaki használt ilyent? Vélemények róla? A bringalandban most 4 800 Ft a literes

#100
AkPi

AkPi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 334 hozzászólás

Kinéztem egy zsírégetõ tablettát:
Nutrixxion L-Carnitine - zsírégetõ tabletta

Viszont ajánlották nekem helyette ezt (mert fele annyiba kerül):
BioTech L-CARNITINE 1000 MG

Annyit látok, hogy ebben nincs energia ill. élelmi rostok... Szerintetek ezek fontosak, ha az elsõdleges cél a zsírégetés?
Hatékonyabb az L-Carnitine-t két kisebb adagban bevinni az egyszeri nagyobb adag helyett?
Ti melyiket vennétek meg?


elsõsorban a kaja legyen rendben, mert anélkül nem fog menni a zsírégetés...amúgy a kettõ közül szerintem inkább a BioTech-et válaszd, mert L-carnitineben nagy különbség szerintem nincs a gyártok között..tehát ugyan azt kapod kb csak olcsóban.
Szerintem mehet edzés elõtt 30'-el a nagy adag.
"A fájdalom csak ideiglenes. Eltarthat egy percig, egy óráig, egy napig vagy egy évig, de végül elmúlik, és valami más lép a helyébe. De ha az ember feladja, akkor örökké fog tartani. "