Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Táplálkozás, étrend, fogyókúra

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1408 hozzászólás a témában

#61
Sleek

Sleek

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 299 hozzászólás

Hát, sportolás közben már késõ bevenni. Inkább elõtte szedjed.
Amúgy patikában is van sokféle Mg (pl. Magne B6) vagy DM-ben, Rossmann-ban is vannak Mg tabletták, több féle.

Azok nem sok mindent érnek sajna és jó drágák :(((

SE Calcium-Magnesium (100 tabletta)
Összetétel adagonként (1 adag = 1 tabletta):
kalcium (kalcium karbonát, osztrigahéj és kalcium glukonát formájában) - 500mg
magnézium (megnézium oxid és magnézium glukonát formájában) - 250mg
1610ft

#62
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Hosszú tekerések során elõfordul,hogy a vége felé görcsöl a vádlim.Azt hallottam,hogy erre megoldás lehet sportolás közben a magnézium bevitel.Igaz ez?Ha igen milyen formában lehetne bevinni?Tudtok ajánlani valamilyen vízben oldódó változatot?

Hát, sportolás közben már késõ bevenni. Inkább elõtte szedjed.
Amúgy patikában is van sokféle Mg (pl. Magne B6) vagy DM-ben, Rossmann-ban is vannak Mg tabletták, több féle.
Marci

#63
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Itt van. Akerékpárbolt Szombat záráskor legalábbis volt még vagy 8.

Köszi!
Láttam, hogy forgalmazók, pénteken talán megyek Budapestre és útba ejtem.

Tig, köszönöm. Ha nem lesz készleten náluk, akkor kereslek ez ügyben.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#64
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Itt van. Akerékpárbolt Szombat záráskor legalábbis volt még vagy 8.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#65
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

.
Nekem a High5 zero salt pezsgõtabletta vált be. Hátránya, hogy alig lehet kapni pár helyen kis hazánkban.


elvileg most már majd 2 hetente megyek Zeg-re, ha kell hozok (ha van nekik ippeg, dehát ha nekik nincs akkor másnek se negyon).
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#66
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Hosszú tekerések során elõfordul,hogy a vége felé görcsöl a vádlim.Azt hallottam,hogy erre megoldás lehet sportolás közben a magnézium bevitel.Igaz ez?Ha igen milyen formában lehetne bevinni?Tudtok ajánlani valamilyen vízben oldódó változatot?

Magnézium és egyéb ásványi anyagok, nyomelemek plusz a megfelelõ tápanyagbevitel is fontos. Sokan a fehérjét hanyagolják.
Nekem a High5 zero salt pezsgõtabletta vált be. Hátránya, hogy alig lehet kapni pár helyen kis hazánkban. Magne+b6 ivóampulla is jó megoldás magnézium pótlásra

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#67
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás
Hosszú tekerések során elõfordul,hogy a vége felé görcsöl a vádlim.Azt hallottam,hogy erre megoldás lehet sportolás közben a magnézium bevitel.Igaz ez?Ha igen milyen formában lehetne bevinni?Tudtok ajánlani valamilyen vízben oldódó változatot?

#68
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
:-)
Magellan-os

#69
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

Tudom,kicsit mégis képben vagyok.:-)
Most felbõszítettem a testépítõket és a kondizókat?!


Szerintem nem, kapnak õk hideget , meleget. Ez olyasmi lehet, mint a focidrukker,mindent jobban tud a bírónál.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#70
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Tudom,kicsit mégis képben vagyok.:-)
Most felbõszítettem a testépítõket és a kondizókat?!
Magellan-os

#71
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

Nõnek,nõnek,de leginkább csak a víztõl,creatintól...


Ha egy picit is képben lennél akkor tudnád,hogy a kreatin abbahagyásával a víz is kiürül :)

#72
oroberto

oroberto

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
Szerintem a kerékpározás és a gyúrás nagyon jól kiegészítheti egymást.

#73
oroberto

oroberto

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
:):)

#74
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Persze,persze!Súlyzós edzés!És nem hülyeség ezt végezni felsõtestre,mert hát ezt nem mozgatja annyira a bringázás.De nem izomtömeg növelés!Én olyan emberekrõl beszélek,akik nézegetik magukat a tükörben,azt vizslatják,mennyit nõttek.Nõnek,nõnek,de leginkább csak a víztõl,creatintól...
Magellan-os

#75
cindercone82

cindercone82

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.530 hozzászólás

Engem meg a gyúrás untat!Tízenéves koromban fater erõltette volna rám,akkor még csináltam is otthon.De aki bringás,az ne akarjon magára fölszedni több kiló izmot.Vagy bringa,vagy gyúrás!Engem már nem is érdekel,ki hány évesnek néz,vagy hogy nem vagyok kidobó alkat.Én bringás vagyok!Régebben vonakodva mentem be bárhová bringás(feszes)ruhában,de ezt is kinõttem.Bankba is bementem már így.

Azért szerintem jót tesz az ha mondjuk télen lemegy az ember terembe rángatni kicsit a vasat. így esetleg a testének olyan része is fejlõdik ami bringázással nemigazán....
Biztos az sem a véletlen mûve hogy a profi versenysportolók edzésprogramjában is van súlyzós edzés. És az hogy valaki lemegy terembe rángatni a vasat az még nem azt jelenti hogy kredenchátú fonottkalácskezû testépítõ lesz.

Minden bonyolult problémának van egy egyszerû, világos és rossz megoldása.
 


#76
Louis

Louis

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Engem meg a gyúrás untat!Tízenéves koromban fater erõltette volna rám,akkor még csináltam is otthon.De aki bringás,az ne akarjon magára fölszedni több kiló izmot.Vagy bringa,vagy gyúrás!Engem már nem is érdekel,ki hány évesnek néz,vagy hogy nem vagyok kidobó alkat.Én bringás vagyok!Régebben vonakodva mentem be bárhová bringás(feszes)ruhában,de ezt is kinõttem.Bankba is bementem már így.
Magellan-os

#77
oroberto

oroberto

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás

Még annyit, hogy engem a szénhidrát fogyaszt, mert elveszi az étvágyamat. szóval ha én csokit vagy tésztát eszek, akkor jól vagyok lakva egy teljes napra. De nem megoldás a csoki evés sem, mert ingerlékennyé tesz és túlpörget. Magyarán rossz közérzetet okoz.


Ebben azért kételkedem, lehet hogy te úgy érzed de a szervezeted teljesen másképpen müködik mint ahogy gondolod a nem evés vagy alig evés a legrosszabb útja a fogyásnak amit el lehet követni a szervezet ellen. A lényeg mint már korábban is írtam diéta (max. 3 hónap), lényege hogy kevés szénhidrát zsír bevitel megemelt fehérje tartalmú ételek, zöldség, gyümölcs és sok folyadék ezt elosztva napi 5x 6x étkezéssel, + aerob mozgás ami felgyorsítja a szervezetedben tárolt zsír felhasználást, nagyon magas pulzusú mozgást kerülni kell.

#78
Lopakodó

Lopakodó

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 283 hozzászólás
[quote name='oroberto']Sok felülést kell csinálni kb 10000 naponta! :)QUOTE]

Ajaj, ettõl féltem :) Talán a mozgással nincs is baj. Pláne hogy jön a jó idõ totál bevagyok fûtve a bringára :) Télen, járok kondizni, de az is inkább kardiózás, mert a tükörben a futószalagon a futás nagyon megy, de sajnos kint a szabadban már nem mert baromira untat a futás.

Csikó koromban nagyon szerettem egykerekezni meg manuálozni. Ez ma már nem megy úgy, mint rég, meg már szerintem hülyén is jönne ki az én koromban, de tény hogy jó kocka hasat formált és nem kellett felüléseket csinálni amitõl meg a derekam fájdúl meg :D Tudom, nem vagyok könnyû eset :P

A keréknél, csak a kerékpár nagyobb találmány  B)


#79
oroberto

oroberto

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás

Hasról hogy lehet lefogyni a leghatékonyabban?


Sok felülést kell csinálni kb 10000 naponta! :) Olyan nincs, hogy csak hasról akarsz fogyni lehet hogy ott van a legtöbb zsír de máshol is van az egész testeden, arcodon sõt még a szerveid körül is. LEghatékonyabban szigorú diéta és mozgással tudod a testedrõl lecsökkenteni a zsírt ebben természetesen a hasadon lévõ zsír is benne lesz. Fontos hogy ésszel kell csinálni, hogy a legkevesebb izomveszteséggel járjon a fogyás. Jó tudni még, hogy a zsír elvesztése forditva történik mint ahogy felmegy, tehát az fog utoljár lemenni ahova a szervezeted elöször hízásnál elkezdi tárolni a zsírt. Rossz hír hogy általában (genetika függõ) ez a has, derék körüli részek tehát ezért keményen meg kell dolgozni ezért adják fel sokan a diétát "fogytam már 4kg és ugyanakkora a hasam" jeligére.

#80
Lopakodó

Lopakodó

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 283 hozzászólás
Én is 185 magas, 82-3 kg vagyok és éppen hogy elmúltam XXX :P. Elméletileg pont jó vagy ideális a testömeg arányom, és aránylag sovány testalkat vagyok, aki fogyásra hajlamos nem pedig hízásra. DE sajnos nekem is van hasam. Én is 75 kg akarok lenni és ha belapulna a hasam meg is volna. Hasról hogy lehet lefogyni a leghatékonyabban?

Még annyit, hogy engem a szénhidrát fogyaszt, mert elveszi az étvágyamat. szóval ha én csokit vagy tésztát eszek, akkor jól vagyok lakva egy teljes napra. De nem megoldás a csoki evés sem, mert ingerlékennyé tesz és túlpörget. Magyarán rossz közérzetet okoz.

A keréknél, csak a kerékpár nagyobb találmány  B)