Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Milyen bringát vegyek?

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
11925 hozzászólás a témában

#11541
Baluu

Baluu

    vendég

  • fórumtag
  • 125 hozzászólás
AL01!

Én a helyedben a Magellant venném (bárcsak én is vehetnék egyet:) ).
De az elsõ váltót legalább deore-ra cserélném, még a boltban, + én lecseréltetném a hajtókart is firex-re.
Tegnap befizettem egy reinkarnációs tanfolyamra. Rohadt drága volt, dehát egyszer élünk.

"k.rvára megy a pénz!" - mondogatta apám is, anyám is, csak más- máshangsúllyal...

#11542
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás

A lockout pedig azt jelenti hogy egy kis kapcsolóval le tudod csökkenteni a teló útját.

maradjunk inkább annyiban hogy le tudod zárni a mozgást. a rugóút csökkentéshez már komolyabb teló kéne. a truva kar is bizalomgerjesztõbb mint az sr.

#11543
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Koszonom a valaszt!

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#11544
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás
A Sr a közvélemény szerint megbízhatatlanabb mint a Rs.A magellánon is 9 sebességes a cucc.A lockout pedig azt jelenti hogy egy kis kapcsolóval le tudod csökkenteni a teló útját.Pl betonon mászáshoz.

#11545
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
A lockout mit jelent? Sajna ez nekem meg nem mond semmit. Az SR rossz tapasztalat miatt nem vagy az RS jo tapasztalat miatt inkabb azt? Szoval az SR rossz vagy az RS jo? :-) Es a tobbi cucc? Ugye az egyik bike+ / WTB, a masik deore / ritchey. Illetve most nezem a magellanon 8-as shimano koszoru van, a kellys-en 9-es sram.

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#11546
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
én a magellant venném, az alivio váltót meg elég olcsón be lehet cserélni egy deor-ra és akkor jó is vagy. inkább rs, mint suntour

#11547
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás
a magellán a legjobb szerintem de kilóg a sorból az a alivió elsõ váltó. gond nem lesz vele cask kilóg névileg:D viszont nem isemrem a suntour telókat de lehet h az axon jobb mint a judy annyiban hvan benne lockout. viszont a judy az nagyon fasza kis teló.

#11548
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
A felhasznalas tovabbra is CC viszont ezzel mar szivesen belerontanek neha egy kis terepre is. Semmi DH, csak lightosan.

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#11549
al01

al01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Sziasztok!

Ugy nez ki elmegy a Wheeler, igy meg tudom venni az uj bicajt.

Ket tipus kozott vacilalok. Velemeny?

1. jelolt:

http://kerekpar.hu/t...k/mtb/ferfi/975
Kelly's Magic
Váz: Dualtec 7005 DB alu.
Villa: Suntour Axon-D 100mm Lockout 100mm
Kormány: Ritchey Comp
Kormányfej: Ritchey Pro
Kormányfej készlet: Ritchey Logic Zero integrált
Gumiköpeny: Maxxis Minotaur Full Knob
Felni: KBIX WMX szegecselt
Agy elsõ: Shimano Deore
Agy hátsó: Shimano Deore
Fogaskoszorú: Sram PG-950-9 11-34T
Hajtómü: Suntour XCC 314
Pedál: alu/acél
Váltó elsõ: Shimano LX 2005
Váltó hátsó: Shimano LX 2005
Váltókar: Shimano Deore
Fékkar: Shimano Deore
Fék: Tektro 832AL
Nyereg: KBIX Ultraform PRO-Race
Nyeregcsõ: Ritchey
Súly: 12,75 kg.
145e

2. jelolt:

http://kerekpar.hu/t.../mtb/ferfi/1088
Magellan Serpens Deore
Váz: Kinesis 7005 alu
Villa: Rock Shox Judy XC 1-1/8" ahead
Kormány: BikePositive alu 610/30/2,2
Kormányfej: BikePositive alu
Kormányfej készlet: WTB Race 1 1/8" alu
Gumiköpeny: WTB Exiwolf Comp 2,1
Felni: WTB Dual Duty XC 32H szegecselt
Agy elsõ: BikePositive ipari csapágy
Agy hátsó: BikePositive ipari csapágy
Fogaskoszorú: Shimano HG50
Hajtómü: Truvativ Blaze ISIS Drive 175mm
Pedál: BikePositive alu platform
Váltó elsõ: Shimano Alivio
Váltó hátsó: Shimano LX
Váltókar: Shimano Deore
Fékkar: Shimano Deore
Fék: Shimano Deore
Nyereg: WTB Rocket V Comp
Nyeregcsõ: BikePositive alu 27,2x400mm
Súly: - kg.

121e

Illetve vesztartaleknak a 3. Viszont ugy erzem, hogy megeri radobni azt a kulonbseget penzben, amivel az elso jelolt tobbe kerul. Szoval ez csak amolyan nagoyn esetleges:

http://kerekpar.hu/t...k/mtb/ferfi/970
Kelly's Magnus
Váz: Dualtec 7005 DB alu.
Villa: Suntour XCP75 100mm Lockout
Kormány: Ritchey Comp
Kormányfej: Ritchey Pro
Kormányfej készlet: Ritchey Logic Zero integrált
Gumiköpeny: Kellys Cobra 2,0 skinwall
Felni: KBIX WMX szegecselt
Agy elsõ: Shimano Deore
Agy hátsó: Shimano Deore
Fogaskoszorú: Sram PG-950-9 11-34T
Hajtómü: Suntour XCC 314
Pedál: alu/acél
Váltó elsõ: Shimano Deore
Váltó hátsó: Shimano Deore
Váltókar: Shimano Deore
Fékkar: Shimano Deore
Fék: Tektro 832AL
Nyereg: KBIX Ultraform PRO-Race
Nyeregcsõ: Ritchey
Súly: 12,95 kg.

130e

Enyim Paripa

Excuses are like assholes... Everybody's got one, and they all stink

Let the people speak

#11550
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Jónak tûnik ez Wandal ennyiért... Mondjuk szintén ebben a számban van a MALI War Horse váz 80e Ft környékén. Abból is építhetõ olcsó ösztelós maraton gép...
Nekem mindkettõre beindult a fantáziám.

azért azt a mali-t én nem merném bevállalni, fõleg a maliék garis ügyintézését ismerve...

#11551
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Köszönöm a tanácsot!
Ezek szerint akkor jobban tenném ha a Crux-ot venném?! Muszáj megkérdeznem, mert amatõr vagyok: Miért?
Utánanéztem és teszik az is, nem is kicsit. Nekem ami most fontos lenne az a jó váz, mert azt egy ideig nem szeretném cserélni, hanem idõvel egy komoly bicajt épiteni köré. Tehát a kérdésem az lenne, hogy a Crux váz megfelelö-e hosszabb távra?

szia lumac..

véleményem szerint azért jársz a legjobban a crux-szal mert az adott összegért azon kapod a legkevesebb elbujtatott gagyi alaktrészt...még ha a 11 kg körüli súly amit megad a cseke gyárilag nem is igaz legalább 1 kilóval könyebb a konánál is meg a kellysnél is...majdnem biztos vagyok benne hogy a 3 közül a legjobb váz a cruxé, mindegyik taiwanon készül, de a magellan legalább ismert csõgyártó csõszettjébõl, a másik 2 ki tudja.... teló is ebben a legjobb, hajtómû is, kerekek, kiegészítõk...

#11552
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás
akkor már inkább a kelly's amirõl ha elhasználódott a meghajtás jövõre vehetsz rá egy full LX szettet és akkor már télleg van egy jó maraton bringád.

#11553
ThufirHawat

ThufirHawat

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
Jónak tûnik ez Wandal ennyiért... Mondjuk szintén ebben a számban van a MALI War Horse váz 80e Ft környékén. Abból is építhetõ olcsó ösztelós maraton gép...
Nekem mindkettõre beindult a fantáziám.
"nem vagyok senki csak ûzöm a vadat
másnak hajtok, mások hajtanak"

#11554
lumac

lumac

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás

szerintem ebben az árkategóriában (legalábbis a kona 159éhez képest, a kellyst nerm tom mennyi) a magellan crux-al járnál legjobban, de ha ez a 2 akkor :...ami nekem a Kellys ben nem tetszik az a teló (aztán lehet csak elõitéletem van a Sountur cuccokkal) hajtómû (szintén Sr) meg az integrált kormánycsapágy...fékje vszinû jobb mint a konáé, meg a geometriája is CC-sebb (persze 80mm-t mozgó telóval a konáé is javul)


Köszönöm a tanácsot!
Ezek szerint akkor jobban tenném ha a Crux-ot venném?! Muszáj megkérdeznem, mert amatõr vagyok: Miért?
Utánanéztem és teszik az is, nem is kicsit. Nekem ami most fontos lenne az a jó váz, mert azt egy ideig nem szeretném cserélni, hanem idõvel egy komoly bicajt épiteni köré. Tehát a kérdésem az lenne, hogy a Crux váz megfelelö-e hosszabb távra?

#11555
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás
56 kilóm alá elég az amíg el nem kopik.na maj ha nagy leszek és sok pézem lesz ilyet veszek.

#11556
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

kelly's wandalról mi a vélemény? ott van az ehavi bikkmakk hátulján.

kezdésnek jó...az integrált kormánycsapágyat kivéve, tök úgy néz ki mint Kona Kikapu a tavalyi szériáig...a lengõkar, az asszimetrikus láncvilla stb...lesz rajta mit fejleszteni, de végül is a "nagyoknál" ennyiért jóformán csak vázat kapsz....azér én kis ráfizetéssel már a boltban cseréltetném a hajtómûvet, meg a rúgostagot ....

#11557
golya

golya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.347 hozzászólás
kelly's wandalról mi a vélemény? ott van az ehavi bikkmakk hátulján.

#11558
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok!

A problémám röviden: Kona Blast vs. Kellys Madman

Mindkettõ nagyon teszik, de nem vagyok igazán hozzáértõ, elsõ komolyabb bringám lenne. Amire kellene:CC felhasználás lightosabb durvulással.
Válaszokat elõre is köszönöm!

szerintem ebben az árkategóriában (legalábbis a kona 159éhez képest, a kellyst nerm tom mennyi) a magellan crux-al járnál legjobban, de ha ez a 2 akkor :...ami nekem a Kellys ben nem tetszik az a teló (aztán lehet csak elõitéletem van a Sountur cuccokkal) hajtómû (szintén Sr) meg az integrált kormánycsapágy...fékje vszinû jobb mint a konáé, meg a geometriája is CC-sebb (persze 80mm-t mozgó telóval a konáé is javul)

#11559
lumac

lumac

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Sziasztok!

A problémám röviden: Kona Blast vs. Kellys Madman

Mindkettõ nagyon teszik, de nem vagyok igazán hozzáértõ, elsõ komolyabb bringám lenne. Amire kellene:CC felhasználás lightosabb durvulással.
Válaszokat elõre is köszönöm!

#11560
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
hát én láttam a metróban összehajthatót is 40-ért az is hasonlóan jó. :rolleyes: