Sziasztok!
Cross és/vagy trekking szerû kerékpárt szeretnék vásárolni magamnak és ebben szeretnék tanácsot illetve segítséget kérni.
Leginkább hobbira (pihenés / sport) illetve idõnként "közlekedésre" szeretném használni.
Az összeg amit rá szeretnék szánni az kb. 120-150 ezer Forint körül van, persze egy kicsit hajlandó vagyok ettõl eltérni.
Sajnos minden bicikli boltban mást mondanak ezért hátha itt kapok objektív tanácsokat, illetve konkrét modell javaslatot.
60 kg vagyok és 176 cm vagyok.
Egy-két igény amik a keresés során letisztultak bennem:
- Legyen lock-olható teleszkóp rajta.
- A váltó legyen aránylag jó (Acera / Alivio / Deore?), tehát pl. hegyen felfelé váltáskor ne recsegjen és egyébként finoman megbízhatóan mûködjön.
- A váz legyen valami korrekt darab (értem ezt a minõségre és a geometriára), amire késõbb igény esetén nem kár jobb alkatrászeket pakolni.
- Tárcsaféket nagyon szerettem volna, de kezdek lemondani róla.
- Ne legyen nagyon elõre dõlõs az üléspozíció, esetleg ha késõbb a kormányhoz tartozó alkatrészek cseréjével egyenes üléspozícióra is variálható az elõny.
- Talán a 26-osnál nagyobb kerékméret elõnyösebb lenne számomra.
- Legyen kényelmes, de azért sportolni is lehessen vele.
A márkák közül leginkább a Specialized lett szimpatikus, de elég drága és nem találok olyan boltot, ahol rendes kínálat lenne ebbõl a márkából. (Errõl a márkáról csupa jókat olvastam.)
1-2 kerékpár, amit ajánlották, illetve ezeket nézegettem az interneten:
Ajánlották boltban:
http://www.gtbicycle...-3-0-disc-blackhttp://www.ktm-bikes...etrack_copy.phpNekem tetszettek meg az interneten:
http://www.scott-spo...58/55825/218072http://www.trekbikes...series/bodega/#http://www.trekbikes...navigator_3_0/#http://www.merida-bi.../CROSSWAY 20-MDBármire nyitott vagyok, de egy jó minõségû idõtálló kerékpárt szeretnék.
Szívesen venném még azt is, ha tudnátok abban segíteni, hogy milyen méretû kerékpárra van szükségem.
Esetleg hogyan tudom jól megállapítani "élõben", hogy egy adott méret megfelelõ-e nekem.
Elnézést kérek, ha esetleg hülyeséget írtam valamivel kapcsolatban.
Elõre is köszönöm a segítséget.