Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Milyen bringát vegyek?

* * * * * 3 szavazat

• Lépj be és szólj hozzá
11700 hozzászólás a témában

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.108 hozzászólás
  • LocationBécs

es milyen volt? :)

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.669 hozzászólás

A számok a barátaim, áttanulmányoztam a geo táblázatot és összehasonlítottam a Haro Mary SS 18-as méreteivel, elolvastam a Kona méretezési javaslatát és még a Probikeshop oldalán is kérdeztem. Mivel minden az "inkább M" irányba mutatott, 2018-as M-est rendeltem. (Így édesanyámnak nem tudom beadni, hogy ez ugyanaz a bicikli, mint a Mary) A fekete-sárga szín jobban is tetszik, az az igazság. A plusz 300 EUR elég fájdalmas volt a lelkemnek, de azt hiszem amint megérkezik a bicikli, ez megszűnik :)

Köszönöm az információkat, jó tekerést!

szívesen. :) a "sima" unit lesz ugye? az ss? képet majd tegyél fel!

igen, a 300 eur-t el tudom képzelni, hogy fájdalmas volt. mikor tavasszal rendeltem, nagyon gondolkoztam a 2016-os modellen, nagyon tetszett a sárga-piros rasztás festés. aztán győzött a kíváncsiság (27,5+), de utólag sajnálom, hogy nem a régebbit/olcsóbbat vettem. az egyetlen "vigasz", hogy így a 27,5+-ról el tudom mondani, hogy "megvolt". :D

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

ttamas22

ttamas22

újonc

• fórumtag
  • 19 hozzászólás

nincs mit, de a te magasságodhoz szerintem kicsi az S méretű váz.

A számok a barátaim, áttanulmányoztam a geo táblázatot és összehasonlítottam a Haro Mary SS 18-as méreteivel, elolvastam a Kona méretezési javaslatát és még a Probikeshop oldalán is kérdeztem. Mivel minden az "inkább M" irányba mutatott, 2018-as M-est rendeltem. (Így édesanyámnak nem tudom beadni, hogy ez ugyanaz a bicikli, mint a Mary) A fekete-sárga szín jobban is tetszik, az az igazság. A plusz 300 EUR elég fájdalmas volt a lelkemnek, de azt hiszem amint megérkezik a bicikli, ez megszűnik :)

Köszönöm az információkat, jó tekerést!

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.669 hozzászólás

...és van is a Probikeshop-ban S-es 2017-es... ezer köszönet!

nincs mit, de a te magasságodhoz szerintem kicsi az S méretű váz.

ttamas22

ttamas22

újonc

• fórumtag
  • 19 hozzászólás

Ausztriába? Inkább nézz be az apróba, az enyém éppen eladó.2017-es. ;)

Ha mindenképpen új kell, akkor:
probikeshop.com

...és van is a Probikeshop-ban S-es 2017-es... ezer köszönet!

ttamas22

ttamas22

újonc

• fórumtag
  • 19 hozzászólás

probikeshop.com

L-est hirdetsz, most adom el a Haro Mary SS-emet, mert nagy, S-es méretet keresek, csak 172 cm-nyire nőttem :) Köszönöm a javaslatot, körülnézek a probikeshopban.

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.669 hozzászólás

probikeshop.com

ttamas22

ttamas22

újonc

• fórumtag
  • 19 hozzászólás

Sziasztok!

Jelenleg van magyarországi importőre a Konának vagy Ausztriába kell mennem, ha egy Kona Unit-ot szeretnék rendelni/vásárolni?

Kösz,

Tamás

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.773 hozzászólás

Ez a Superior nem tudom hogy volt versenyben nálad a RM Blizz-el szemben ? Egészen más világ a két gép. Az egyik egy vér XC gép, a Blizz meg a "merev-trail" kategória. Nézd meg pl a fejcsőszögeket, rugóutat,.

Amúgy szerintem jól választottál a Blizz-el. Majd írj róla néhány mondatot, milyen vele menni !

Amúgy a német bringatesztekben ájuldoznak 27+ kerekű masináktól, a nagyobb tapadás szerintük egészen más világ.

Hát tudnám soká fejtegetni, de röviden bár imádom a sup-ot, de amellé nekem kéne egy fulli előbb utóbb. ehhez meg - úgy érzem- nem.

persze egy kicsit szebb világban, lenne a sup (persze egy jobb telóval) meg egy b+-os blizzard (14 centi rugóút), hogy házon belül maradjunk :)

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 2.977 hozzászólás

Ez a Superior nem tudom hogy volt versenyben nálad a RM Blizz-el szemben ? Egészen más világ a két gép. Az egyik egy vér XC gép, a Blizz meg a "merev-trail" kategória. Nézd meg pl a fejcsőszögeket, rugóutat,.

Amúgy szerintem jól választottál a Blizz-el. Majd írj róla néhány mondatot, milyen vele menni !

Amúgy a német bringatesztekben ájuldoznak 27+ kerekű masináktól, a nagyobb tapadás szerintük egészen más világ.

marton módosította - 2017. október 15. - 23:39

Marci

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.773 hozzászólás

szerintem jó döntés volt a 29er-t rendelni, teljesen jó az okfejtés is, amivel eljutottál hozzá. :) nem tudom, neked mennyire tetszett  a B+ mikor próbáltad, szerintem nem akkora truváj, mint amekkora felhajtás van körülötte.

nekem nagyon bejött. lehet csak ez a konfig sikerült borzasztó jól,- az alu verziót nem tudtam kipróbálni mert csak 18-as tesztgépünk volt, és abból csak 70 centis ülőmagasságot tudok csinálni, az meg nagyon kevés. de ez olyannyira meggyőzött hogy shifteltem is az eredeti jelöltet :

https://superiorbike...cyan-blue-black

igazából a merevfarú normál 650b-nek nem nagyon érzem létjogosultságát.

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.669 hozzászólás

szerintem jó döntés volt a 29er-t rendelni, teljesen jó az okfejtés is, amivel eljutottál hozzá. :) nem tudom, neked mennyire tetszett  a B+ mikor próbáltad, szerintem nem akkora truváj, mint amekkora felhajtás van körülötte.

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.773 hozzászólás

Nu Kartársak !

akasztják a hóhért :)

na azt tudom mi lesz, csak a 2 verzió közt hezitálok.

a koncepció a következő :

a váz ugyanaz, csak a gyári setup tér el kerékméretben, (29", B+) meg szereltségben.

https://rockmachine....range-dark-grey

https://rockmachine....ve-yellow-black

főleg B+ használat (2,8 as nobby/ron páros), másik keréxett 29-es inkább aszfaltos használaltra, dózer útra.

RF hajtómű marad, csak kap 34-es tányért (nem lenne idegen a 36-os sem, csak nem fér el), 11-s slx vagy xt kar és váltó, (ha fogják euba hozni a 11-es sunrace váltót meg a kijelzős kart akkor az) 11/46-os sunrace sor. Fék 6000-es deore vagy slx (de csak a sznobizmus miatt, meglepőe jól működött a 396-os) xt agyak, wtb felnik, dropper cső. teló revelation boost(18-as változat) ezt nem tudom itthon nk áron megvenni szal ez kintről 5-600 euro közti költség).

na kékeszöld. ha a teló nem lenne olyan köpedelem, még tán meg is barátkoznék vele, bár a másik (29") kerékszettnél akkor kötve lennék xd -t tudó agyhoz. viszont tartok tőle a teló (aion) nem könnyen eladható, és nem is szívesen adok el olyasmit amiről tudom hogy fos). a gx eagle cuccok talán piacképesek ésszerű áron, előny a dolognál hogy a dropper post adott.

feka / narancs (már megbarátkoztam a ktm színnel :)) . eladhatóbbnak tűnő teló (acél becs recon), és szett, kerék maradhat csak a b+-os kell, viszont ami dob rajta a dropper cső (és azt se nagyon tudok itthonról (meg jöhetnek is tippek melyik a legjobb vétel, kösz :)))

számításaim szerint kb azonos nagyságrendre jön ki a 2.

szal ez a dilemma (mongy megrendeltem már a 29est, de nincs kőbe vésve)

köszi

P3000

P3000

fórumtag

• fórumtag
  • 70 hozzászólás

Sziasztok!

Tízéves alu országútim lecserélése (őszintén szólva megunása, nem szépítem a dolgot) okán vagyok karbonváz vadászatban. A cuccokat átpakolnám rá, arra nem kell költeni. A keret 100 ezer forint, szóval használt jön szóba*. 182 cm magas vagyok, jelenleg egy 56-os vázam van 90-es stucnival, szóval 56 vagy akár 54-es megfelelne. A felhasználás 1-2 órás tempósabb tekerés, heti 3-4 alkalommal. Mit gondoltok, ez: http://apro.bikemag....tt-l405773.html jó vétel lenne? Pár hete már nézegetem az aprót, ebben az árkategóriában azért nagyot nem lehet durrantani, 7-8 éves vázak, normális állapotban. A kínálat elég szűkös, vázszetttet annyira nem hirdetnek, ahogy látom. 

*gondolkoztam még a Planet X Pro Carbon vázban, amit ekörül meg lehetne csípni, de nem tudom, hogy érdemes-e belevágni abba az útba. 

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.773 hozzászólás

köszi, ezeket jó tudni. az sr telóknál nem úgy volt, hogy mostanában egészen jó telókat gyártanak?

ez nem is rossz. :) de ez is 12,8kg. :P

a karbon csak 11 (ja tudom az nem játszik) de majd enyémet próbálhatod ha gondolod (L-est fogok venni)

ja srnél is pár éve úgy van hogy jövőre majd tényleg jó lesz

bemutatón tök attraktív a 3 perces olajcsere/karbantartás, meg jó fejek a fritz mérnökök, csak még mindig az a kis plusz hiányzik. van amúgy olyan ami már majdnem olyan jó mint mindjuk egy yari. csak nagyker áron is többe kerük mintaamaz  a fritz webshopban. (jó listaáron nyilván más a helyzet). még azt is mondanám hogy a mienket hangoltatják ilyenre, hogy jó legyen az 58 méteres repkedésekhez, de angolok tranceben tesztelték és hát ők sem festettek túl szép képet róla.

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 986 hozzászólás

Bekezdésenként, sorban:

Végülis igen, de inkább full-rigid. :)

Az On-One-t néztem, tetszik is. Kérdés, hogy a villa QR9mm vagy 15mm? Én nem látom sehol feltüntetve. Ha már On-One bundle, ez sem rossz, bár nekem már túlságosan "endurós". Persze a 45650B fejcsőszöges sem éppen klasszik cc-s..

https://www.on-one.c...wheelset-bundle

A Solaris nem igazán tetszik, ráadásul nagykerekű... Explosif kompletten elérhető az EU-ban is, de ideit már csak kis méretben láttam. Akciósan egészen elfogadható az ára is. NS és Surge: a múltkor is mondtam, ezek már a FR/enduro széle a spektrumnak, ahogyan talán a Stanton is. 

Tarn, valahogy kiesett a látókörömből, megnézem, köszi! Merida: hm-hm,hm-hm. Valahogy kimaradt, pedig láttam már. Bár Merida lévén nem fogott meg...  :rolleyes:  BoE, jesszus, láttam, egyik fórumtársunk meg is nézte élőben. Őt sem fogta meg, pedig hajlik a Cannondale irányába... :)

Közben a Giant Fathom-ot nézegettem, nagy kár a PF-ért...

https://www.bike24.com/p2186520.html

https://www.bike24.com/p2241620.html

Én volnék a fórumtárs a BoE ügyben :). Igazából le lehet csupaszítani (akkor lehetett), a váz+villa+SI hajtókar nagyon jók, a kerekeket be kell nyelni. Azokkal az alkatrészekkel melyek itthon vannak nekem megvásároltam volna abban az esetben ha fekete vagy sötét színű. Élőben nem kék hanem zöldes beütése van, fotózhatatlan színhelyesen kis géppel, telefonnal (a neten is mindenhol kék). Jó a geo. A külsők rettenetesen nehezek, a felnik jók megint, agyat lehet cserélni idővel. Nagyon jókat írnak róla mindenhol. Unit-ról ha átpakolsz akkor csak egy jó kereket kell összedobnod meg könnyű külsőket (én akkor Schwalbe-t néztem, 2.8-as méretben "fele annyit" nyom mint a WTB). Izgalmas egy jószág az biztosan!

Krampus? Elég modern lett, de azért klasszikus vonások is maradtak.

http://surlybikes.co...ampus/bike_info

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.669 hozzászólás

giant saját márkás cuccai közül. az agyak szoktak széthullani, a sr-nek meg még van mit tanulni telók terén.

abban amit a ki milyenben linkeltem,(RM blizz crb)  aion van (35ös becsúszokkal) az a 2 alkatrészből az egyik amiért a gyengébb felszereltségű modellt fogom venni.

köszi, ezeket jó tudni. az sr telóknál nem úgy volt, hogy mostanában egészen jó telókat gyártanak?

ez nem is rossz. :) de ez is 12,8kg. :P

Kisherceg módosította - 2017. október 03. - 20:55

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.773 hozzászólás

blash, írtam, hogy alu is lehet. giant, mi a gond a rajta lévő cuccokkal? a Fathom 1 egyáltalán nem rossz, a fékeket leszámítva. a villát, oké, nem ismerem. ennyi pénzért mástól sem nagyon kapsz könnyebbet (12,1kg) ebben a kategóriában...

giant saját márkás cuccai közül. az agyak szoktak széthullani, a sr-nek meg még van mit tanulni telók terén.

abban amit a ki milyenben linkeltem,(RM blizz crb)  aion van (35ös becsúszokkal) az a 2 alkatrészből az egyik amiért a gyengébb felszereltségű modellt fogom venni.

imiike1998

imiike1998

újonc

• fórumtag
  • 11 hozzászólás

blash, írtam, hogy alu is lehet. giant, mi a gond a rajta lévő cuccokkal? a Fathom 1 egyáltalán nem rossz, a fékeket leszámítva. a villát, oké, nem ismerem. ennyi pénzért mástól sem nagyon kapsz könnyebbet (12,1kg) ebben a kategóriában...

szóval tényleg nem értem, ezt miért írtad, a kross-t meg aztán végképp nem.... 

ránézésre, kép alapján jó méret.

Értem. Csak az a fura, hogy amikor a lábam között van a bicó, a felsőcső éri az "alvázamat", ami elvileg nem túl szerencsés, és elvileg a hibás méret miatt van. :/

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 5.669 hozzászólás

Es az alu vazert nem kar? Engem nem a pressfites kozepresz tartana vissza ezektol a giantektol, azzal epp nincs sok bajom, hanem szinte a teljes felszereltseg. Meg jo nehezek is, gyari meres szerint 12,4 kilos? :DD

Acel vazas kross kell neked, 13 kilo felett, meg az ara is 600 ezer felett, ami persze vicces, meg hogy a termekfotokon a lobaszo vazakat mutogatjak: www.kross.pl/hu/2018/trail/pure-trail

szóval tényleg nem értem, ezt miért írtad, a kross-t meg aztán végképp nem.... 

Üdv!
Szerintetek nagy nekem ez a bicó?
19-es váz 27.5-ös kerekekkel.(KTM Alpine Comp 27.5) Illetve szerintetek mennyit érhet? Gyakorlatilag zsír új, alig használtam néhány körre, egyetlen "hibája", hogy az ülés szélén van egy kisebb horzsolás, amúgy panelben volt tárolva, makulátlan szinte. Előre is köszi. :)
KÉP:---> https://mobilarena.h...1127_180825.jpg

ránézésre, kép alapján jó méret.