Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Milyen bringát vegyek?

* * * * * 3 szavazat

• Lépj be és szólj hozzá
11816 hozzászólás a témában

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 21.028 hozzászólás

Kross Evado kerékpárról szeretném kérni a véleményeteket.Ha nem publikus, akkor PM-ben.Előre is köszönöm.

evado 1 vagy 10 ? mert nem mindegy :)

amúgy korrekt bár van jobb ár/érték arányú márka

evado  1 es 2 es modelleket hanyagolnám, racsnis fogaskoszorú annyira nem korszerű és időtálló.

vázak meg. nem nagyon látom a gondokat.

megelöző 4 évben olyan 3500  bringa ment ki a cégtől , 4 repedt vázzal találkoztam, ebből 3at gond nélkül cseréltek, jegyzem 2 nagyjából használói hiba volt, a 4edik (az nem is tölünk ment, csak szivességből intéztük) a kedves vevő nem registrtálta be a vázat a gyártónál ami a hosszitott gari feltétele.amúgy azt is cserélték volna.

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

retrofan

retrofan

fórumtag

• fórumtag
  • 53 hozzászólás

Marton! Kérlek ajánlj egy márkát ami szerinted ár/érték arányban legjobb az alábbi szempontok szerint.

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.211 hozzászólás

Talán számomra ami a legfontosabb,hogy élettartam garis legyen a váza,a mai gyártásminőséget nézve. 

196cm-el kerékpárt sem egyszerű választani,külön vázat meg ha jól látom 1-2 gyártón kívül nem is kínál senki.

Milyen a mai gyártásminőség, ami nem bírná a városi közlekedést vagy a hétvégi 30 km-es túrád? Mesélj már, miket hallottál v láttál?

Főleg a te keresett 150ezres kategóriádban nem lesz rommá könnyítve egyik váz sem. Szóval szerintem bármilyen bringát választhatsz.

Az élettartam gariról annyit, hogy több ismerőst is kiröhögtek és elkergettek (Trek, Nella kerékpárbolt) az élettartam garis vázukkal. Kifogás mindig lehet.

Marci

retrofan

retrofan

fórumtag

• fórumtag
  • 53 hozzászólás

Kross Evado kerékpárról szeretném kérni a véleményeteket.Ha nem publikus, akkor PM-ben.Előre is köszönöm.

retrofan

retrofan

fórumtag

• fórumtag
  • 53 hozzászólás

Talán számomra ami a legfontosabb,hogy élettartam garis legyen a váza,a mai gyártásminőséget nézve. 

196cm-el kerékpárt sem egyszerű választani,külön vázat meg ha jól látom 1-2 gyártón kívül nem is kínál senki.

retrofan módosította - 2020. január 31. - 11:17

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 21.028 hozzászólás

Bikertigger,kérlek fejtsd ki egy pár mondatban pm-ben miért nem vennél alapmodellt prémium márkában.

Előre is köszi.

semmi titkos nincs benne el szoktam mondani a vevőknek is. röviden simám nem jók ár/érték arányban, 20-30 %-ot fizetsz a 4-5-6-8 betűért a vázon. az esetek döntő többségében ebben a kategóriában sem geometriában sem vázanyagban sem egyéb jellemzőben pont semmivel nem tudnak többet ezek a bringák, viszont felszereltségben sokkal gyengébbek. bármennyire kedvelema specit, cannondale-t, treket pl valahol az 1000-1200 eurós határ az ahol már érdemes rajtuk elgondolkodni. (és akkor is csak a sporteszközöknél, egy trekkingnél már nem biztos)

s mindez nem igaz az orszuágútiikra. ott szvsz inkább egy sorás trek egy kiváló vázon, mint egy akár 2 szinttel jobbnak látszó de kb csak a kincses kalendáriumban elfogadható geós csehszlovák, román, német, kinai etc szerelvény.

Bikertigger módosította - 2020. január 30. - 13:46

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "

retrofan

retrofan

fórumtag

• fórumtag
  • 53 hozzászólás

Bikertigger,kérlek fejtsd ki egy pár mondatban pm-ben miért nem vennél alapmodellt prémium márkában.

Előre is köszi.

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 21.028 hozzászólás

Ezért az árért már inkább ezt. http://www.k2-bike.h...kerekpar-blk-18

mivel zömmel városi használat feltételezem egész évben, nem véletlen volt az agyváltós modell (van belőle láncváltós is, meg 8as agyváltós is, de a vázolt igényekre elég a 3as is sztem )

mellesleg én sose vennék prémium márkából alapmodellt, de persze mindenki saját döntése

retrofan

retrofan

fórumtag

• fórumtag
  • 53 hozzászólás

Ezért az árért már inkább ezt. http://www.k2-bike.h...kerekpar-blk-18

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 21.028 hozzászólás

Városi közlekedésre,és hétvégente 20-30km aszfaltos gurulásokra,semmi komolyabb emelkedőkkel.

megnézném ezt

https://www.crosscycle.hu/spria-605

retrofan

retrofan

fórumtag

• fórumtag
  • 53 hozzászólás

Városi közlekedésre,és hétvégente 20-30km aszfaltos gurulásokra,semmi komolyabb emelkedőkkel.

Sandman

Sandman

vendég

• fórumtag
  • 373 hozzászólás

szvsz kellys, cross 

kicsit bővebb whislist (túra csak aszfalt, csak sík vagy hegyen völgyön, ilesmik ?)

Sziasztok!

Városi közlekedésre és hétvégi 20-30km-es túrákra,melyik a legjobb ár-érték aránnyal rendelkező márka?

A keret 100-150e ft között.

Köszönöm a válaszokat.

Plusz nem vetném el a minőségi használtakat sem, pl. valami ilyesmivel a világból kimehetsz (de csak itt az apróban van 8-10 ami megfelel a leírtaknak):

https://apro.bikemag...e-alfine8-31373

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 21.028 hozzászólás

Sziasztok!

Városi közlekedésre és hétvégi 20-30km-es túrákra,melyik a legjobb ár-érték aránnyal rendelkező márka?

Köszönöm a válaszokat.

szvsz kellys, cross 

kicsit bővebb whislist (túra csak aszfalt, csak sík vagy hegyen völgyön, ilesmik ?)

Bikertigger módosította - 2020. január 28. - 12:25

retrofan

retrofan

fórumtag

• fórumtag
  • 53 hozzászólás

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.

retrofan módosította - 2020. január 27. - 20:53

ZolkoW

ZolkoW

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.454 hozzászólás

B) áprilisban kellett volna megvenni az 500 Fontos London Roadot... az akkor postával lett volna 210 eHUF körül, ehelyett? Építve biztos nem jött ki 300-ból, de nem mertem összeszámolni...

Rabbit, köszi, láttam ezt a Meridát, de ez kicsi lenne, asszem.

Zolkow, te ne magyarázz, te is hibás vagy!!! A bootzipper egyszer már kiesett, mert kb ugyanaz,mintha 650b kerekeket tennék a unitba.

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.269 hozzászólás

végül melyik lett? :)

más:

mivel a gondolataim csak nem állnak meg, hanem forognak a haladósabb, messzebb megyek, talán_nem_lesz_rossz országúti gravel témakörben, megkérdezném a nagyérdeműt, hogy a dekás rc500 helyett/mellett van-e más értelmes alternatíva a 200eFt+/-10%-os sávban? (persze az ennyiért_vegyél_használtat válaszon túl) mert az ötszáz szép is, jó(nak) is (tűnik) ennyiért és belefér nagyobb (akár 650valami ) gumi is. (persze ha nem jön be, eladni nem nagyon fogom tudni... :unsure: )

Köszönöm kérdésed, a racionalitás mellett döntöttem és a "fosadék"  :D  :)  lett a befutó. Egyelőre csak totyog vele de legalább nem a másét veszi el (bringa van a képen, nem off). 

Ben-bringa.jpg

más: tuti nem találsz annyiért használható darabot ami új és gravel.

Hirtelen a PlanetX gépek jutottak az eszembe mert folyamatosan kapom a hírleveleket, de sokkal drágábbak, igaz többet is nyújtanak valószínűleg. 

• Kisherceg és Rabbit kedveli ezt

blash

blash

vendég

• fórumtag
  • 692 hozzászólás

182cm és a "kompakt" méretezést szeretem. M lenne a választott az 500 esetén. Ültem L méretűn, egyértelműen hosszú volt nekem, hiába ez lenne a ajánlott a táblájuk szerint.

Meridaból m vagy m-l lenne, de őszintén szólva nem is tetszik. :)

35-ös stucni kell rá :PP

Blash, végülis rendeltél már?

Nem még :/

Amúgy kinek mi a kifogása a Pinnacle Arkose R2 ellen?

pinnacle-arkose-r2-2019-road-bike-black-

Mongyuk épp most áraztak le a D3-at is, különbség csak a gumiban, hajtóműben (Shimano RS510 50-34 vs. Praxis Alba M30 48-32), felniben (D3-ban valami szélesebb WTB van). Aszem hirtelen ennyi, ami feltűnt. A lila váz szebb.

pinnacle-arkose-d3-2019-adventure-road-b

blash módosította - 2019. december 12. - 20:07

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.485 hozzászólás

Biztos kicsi? Nekem L-es van, valamiért úgy emlékszem, hogy Neked kisebb váz kell. A Decásból mekkorát vennél?

182cm és a "kompakt" méretezést szeretem. M lenne a választott az 500 esetén. Ültem L méretűn, egyértelműen hosszú volt nekem, hiába ez lenne a ajánlott a táblájuk szerint.

Meridaból m vagy m-l lenne, de őszintén szólva nem is tetszik. :)
  • Rabbit kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

Rabbit

Rabbit

törzsvendég

• fórumtag
  • 671 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Rabbit, köszi, láttam ezt a Meridát, de ez kicsi lenne, asszem.

Zolkow, te ne magyarázz, te is hibás vagy!!! A bootzipper egyszer már kiesett, mert kb ugyanaz,mintha 650b kerekeket tennék a unitba.

Biztos kicsi? Nekem L-es van, valamiért úgy emlékszem, hogy Neked kisebb váz kell. A Decásból mekkorát vennél?

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 6.485 hozzászólás
Blash, végülis rendeltél már?

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"