Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
2850 hozzászólás a témában

#2601
vendég_pier_*

vendég_pier_*
  • vendég
Erõs igazság van abban , hogy mirõl ismerhetõ fel a visszaköszönõ kerékpáros.Kicsit sarkított ez a része a dolognak , mert nekem pl természetes ,hogy a Józsi bácsi, Margit néni nem a mi társaságunk.
Egyébként van egy másik szimpatikus társaság :az idõsebb magányos farkas , egy polóban , tornacipõ , rövid naci, a csomitartón táskák.Frankón el lehet társalogni bármelyikükkel.
A külsõségek nélkül is lehet hasonlóság bringás és bringás között.

#2602
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

furi ez...
hasonszõrû alakoknak köszönök- de bevallom, városban, feri bának hazafele a kocsmából a csepellel nem. meg, azoknak akik a bicót láthatólag "csak" boltig-suliba használják,/bár, ez is dicséretes/ s látom rajtuk, hogy valszeg, nem túlzottan osztoznak kerékpárimádatomban-egyszerûen csak közlekednek. Sztem ,ezek hülyének is néznének, ha mindenkinek integenék, mint mr. bean...de ha elõre köszönnek , persze vizsonzom ,de ez a normális, legalább is oviban azt mondták, anno...
De, ha nyomulok vhol akár aszfalt, akár erdõ, s szembe jön valami alak, akkor persze mindig, de ott 100%ban jön vissza a biccentés.


na, valami ilyesmit mondogattam volt énis..
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#2603
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
furi ez...
hasonszõrû alakoknak köszönök- de bevallom, városban, feri bának hazafele a kocsmából a csepellel nem. meg, azoknak akik a bicót láthatólag "csak" boltig-suliba használják,/bár, ez is dicséretes/ s látom rajtuk, hogy valszeg, nem túlzottan osztoznak kerékpárimádatomban-egyszerûen csak közlekednek. Sztem ,ezek hülyének is néznének, ha mindenkinek integenék, mint mr. bean...de ha elõre köszönnek , persze vizsonzom ,de ez a normális, legalább is oviban azt mondták, anno...
De, ha nyomulok vhol akár aszfalt, akár erdõ, s szembe jön valami alak, akkor persze mindig, de ott 100%ban jön vissza a biccentés.
országutisok elég kevesen köszönnek vissza. fõleg, a lebiggyesztett ajku, felhajtott sildû micisapkások, nézik végig miliõm, még ha az országutival megyek, akkor is... mondjuk, engem nem zavar. de szoktam szórakoztatni magam, macskákkal, rámijákolok, biztosabb idegzetû, csöves, láthatóan világlátott hippikutyáknak kijár egy "hello bolha!" traktorosokkal, ill, kamionosokkal, azok ált, tülkölnek egy baszott nagyot, fõleg, ha hallom a hátam mögül, hogy má' 3at igyexik visszatúrni, mer ott billegek elõtte, szembõ' meg jönnek. ilyenkor ha van hely, le a padkára, s intek neki, hogy toljad, vaze.
90% megköszöni, egy böhöm tülökkel, ált.
Mondjuk, Bp.-n biztos más a helyzet, több a bicós, de vidéken 90% visszaköszön, s kb. igy gondolkodik/hat/ mint én... legalább is haverok igen.
De sok múlik a kinézeten. minél több rajtad a bicós életvitelre jell. dolog, - mez, buzinaci, kezstyû, bukó, stb...annál nagyobb a köszönési ráta, szvsz.

#2604
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Miért, az autósok is (be)integetnek valamit egymásnak a dugóban, néha még örömükben dudálnak is. ;)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#2605
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

rendbe van.
kövezz meg, akkoris ez maradok.
Ha köszönsz visszaköszönök, ezt megígérhetem.

és ha újra elolvasnád, amit írtam:


najó.. ez meddõ vita szerintem..

- Nem foglak megkövezni érte.
- Köszönöm.
Elolvastam. De azt írtad, hogy nagyon ritkán, és csak akkor, ha bizonyos feltételek fennállnak. Nem szabad feltételeket támasztanod. Soha ne foglalkozz azzal, hogy más minek tart. Saját magad elõtt kell elszámolnod a dolgaiddal, nem mással.
- Nem hinném, hogy meddõ vita lenne. Bizonyos kérdésrõl értelmes emberek elmondták véleményüket, eszmét cseréltek.
- Tisztelem és elfogadom más ember véleményét, még ha az el is tér az általam kialakított értékrendtõl. Természetesen vannak kivételek, de ezek minden esetben szélsõséges nézetek.


#2606
vendég_pier_*

vendég_pier_*
  • vendég
Nincs itt vita.Hisz bringások vagyunk......

#2607
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
rendbe van.
kövezz meg, akkoris ez maradok.
Ha köszönsz visszaköszönök, ezt megígérhetem.

és ha újra elolvasnád, amit írtam:

illetve nagyon nagyon ritkán, de köszönök elõre.
de ez akkor "megy" ha szemkontaktusom van a delikvenssel és némi értelmet fedezek fel.


najó.. ez meddõ vita szerintem..
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#2608
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Nem hinném, hogy rossz vagy. Arra, aki nem köszön, más jelzõt szoktak aggatni. Ezzel nem arra akarok célozni, hogy ilyen jelzõvel illetnélek. Ha annyira tartod azokat, akiket említettél, amennyire, akkor mit érdekel, hogy két méterrel arrébb mirõl dumálnak, és kiröhögnek, vagy sem? Legyen benned tartás, és viselkedj emberhez méltóan.


#2609
vendég_pier_*

vendég_pier_*
  • vendég
"bár mindjuk azt se mire akarsz kilyukadni"
Annál reklamáljál kötözködés gyanánt , aki ezt bepötyögte....
Érdekes , hogy a "nem köszönök csak ha ismerlek " stilusoddal te beszélsz a kormányon átlátásról.
Egyébként én köszönni fogok NEKED is ha szemben találsz kerékpározni...

#2610
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
pier: nem integetek kamionosnak, de kösz hogy kötekszel.
a kamiont csak azért kevertem ide, mert kérted, hogy mondjak még ilyen közösséget.
mondjuk, ha tovább látnál a kormányodon.......


VV : én meguntam hogy jártatom a pofám és 2méterrel arébb meg teszemazt kiröhög, hogy háá ez a hülye meg mit akart.

úgyhogy, akkor rossz vagyok.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#2611
vendég_pier_*

vendég_pier_*
  • vendég
Integess a kamionosoknak.Ott tízbõl tíz visszaköszön...

#2612
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
És szerinted ez a megoldás? Így ugyan arra a szintre süllyedsz, ahol ezek vannak.


#2613
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
Mert kiábrándultam?
tízbõl, ha egy visszaköszön, az már siker. ....

illetve nagyon nagyon ritkán, de köszönök elõre.
de ez akkor "megy" ha szemkontaktusom van a delikvenssel és némi értelmet fedezek fel.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#2614
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
"Én speciel, csak visszaköszönni vagyok hajlandó bringásnak..
kivéve, ha már ismerem."

Mert?


#2615
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

kb arra , hogy a kamionos a saját márkatársát üdvözli vagy legfeljebb azt akivel egy cégnél dolgozik.


Gondolhatod, hogy nem hasraütéses alapon mondtam, amit mondtam.
szóval NEM CSAK a cégtársat és márkatársat köszöntik..
Van olyan összetartó társaság, mint a bringások, ha nem összetartóbb..
(belföldisekre _annyira_ nem mindig igaz.)

Én speciel, csak visszaköszönni vagyok hajlandó bringásnak..
kivéve, ha már ismerem.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#2616
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Hogy mire??????????????????????????????????????????????????
kb arra , hogy a kamionos a saját márkatársát üdvözli vagy legfeljebb azt akivel egy cégnél dolgozik.
Egy bringás mint én és még sokan mások meg nem a márkát és az értéket veszik figyelembe hanem az egymás mögött elhelyezkedõ két kereket.
(Tudod kerékpár:))

ahhoz képest már elég sokan nem köszönnek vissza....ahogy Valeria is írta, 5-6 éve még a motorosok is tök összetartó társaság volt....ma meg már.....anno nem tudtál az út szélén állni úgy hogy ne szólítson meg motorostesó hogy gond van-e ...most meg ahhoz képest ott dögölhetsz meg, az út szélén....és ez kezd átjönni ide bringáskörökbe is...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2617
vendég_pier_*

vendég_pier_*
  • vendég
Hogy mire??????????????????????????????????????????????????
kb arra , hogy a kamionos a saját márkatársát üdvözli vagy legfeljebb azt akivel egy cégnél dolgozik.
Egy bringás mint én és még sokan mások meg nem a márkát és az értéket veszik figyelembe hanem az egymás mögött elhelyezkedõ két kereket.
(Tudod kerékpár:))

#2618
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Ott:márkák, fuvarozók.
Ez szvsz sokkal több!


Ezt nem értem...

bár mindjuk azt se mire akarsz kilyukadni ;)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#2619
vendég_pier_*

vendég_pier_*
  • vendég
Ott:márkák, fuvarozók.
Ez szvsz sokkal több!

#2620
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

dohogo off
A bringázásban az összetartás a legjobb.Amíg a másik hozzám hasonló bringással ismeretlenül köszöntjük egymást addig se autós , se gyalogos nem ellenél.
Hol látni ilyet autós vagy bármilyen más körökben????
dohogo on

Az a baj, hogy a bringás társadalom is higul, ugyan úgy mint a motoros. Egyre több a gyökér, aki elfelejt vagy nem is akar köszönni. Általában én köszönök elõre, és talán ha felük köszön vissza. A többi úgy elmegy mellettem, mint ha ott se lennék. És ezek köre is vegyes; van közöttük hobbikerékpáros, amatõr, de profi is. Jómagam amatõr vagyok, de egyáltalán nem derogál akár egy hobbikerékpáros családot is üdvözölni, ha összefutok velük az erdõben.