Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
2850 hozzászólás a témában

#1881
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.416 hozzászólás
lehet hogy freud van a dologban:

ugyanis a KRESZ szerint a dudát (vagyis kürtöt) arra is használhatjuk (lakott területen kívül, RÖVID kürtjel), hogy elõzéskor figyelmeztessük az elõzendõ illetõt. És valami rémlik ebbõl nekik.

de sztem csak idegbõl nyomják, hogy mennyé má le (legalábbis nekem ilyenek dudálnak). Aztán meg néz amikor leelõzöm mer csak 25-30-el megy...nem hiszik el hogy mni is tudunk 30 feletti sebességgel menni.
Meguntam az aláírásom....

#1882
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.844 hozzászólás
És ha kedd van? Akkor is dohogok, me' köcsögök dudálnak és a bringaúton parkolnak.

Apropó, nem járt vki tegnap estefelé az Andrássyn? Egy szép ezüstmetál, asszem A4es tükre oly szépen fityegett...

Egyébként meg fasza, hogy jönnek a turisták, tényleg, imdom, hogy nálunk költik a valutájukat és átbassza õket a Citadellán az árusok serege, de attól még lehet normálisan gyalogolni ebben a tetves városban. Kézenfogva jönnek velem szemben a Szabadság hídon. Én nem mentem túl gyorsan, de azért látható volt, hogy haladok. Lehúzódok jobbra, hogy akkor majd a hájas németje arrébb rakja a valagát, de nem. Közeledek, de még mindig nem reagál, pedig látom, hogy lát! Ekkor felegyenesedek a nyeregben, széttárom a karomat és kérdõn nézek rájuk, majd hirtelen satufék, és meglepõdik. Mit meglepõdik, megijed! Hogy né' má' Günter, egy ilyen biciklis a semmibõl!! Mekkora paraszt, vazzeee, ide se jövünk többet. Menjenek is haza a nagy jóléti nyugatra. Ehh..

Meg a Bajcsyn is oly szépen kialakították a bicikliutat... isten áldja azt az ügyeskezû tervezõt, aki a padot pont a bicajút szélére rakatta, hogy az ott üldögélõk pont be tudják nyújtani a lábaikat az útra.. ehh.. meg az ott andalgó szerelmespárokra is szakadjon rá az égbolt, és persze akkor az én k***a a***t!

Meg hogy is van az, hogy a civilizált népek lenézik a törzsi varázslókat, akik tánccal próbálják elûzni az esõfelhõket, amíg õk azt hiszik a dudálástól feloszlik a közelekedési dugó?!

#1883
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
alap válasz: a féket nyomd b+ ne a dudát!

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1884
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Ha tisztes távolból dudál, akkor szimplán nem értem, vagy nem veszem magamra, fõleg városban, ha közvetlen közelrõl dudál, akkor meg már minek? Egy tapasztalatlanabb bringás esetleg megijed, hátranéz, kicsit elhúzza a kormányt, és már alá is esett.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#1885
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
néha hasznos ha dudál.
bár elhiszem, hogy valaki képes ettõl megijedni.
de ha egy kedves kerékpáos társunk bent kóborol az út közepén, akkor a dudaszóra átlagban megtalálja a helyét.
(nem a tökig nyomva dudálnak 2percig mögötted címû dolog)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1886
vendég_galuska_*

vendég_galuska_*
  • vendég
A dudálósokat én is rühellem, múltkor ki is oktattam egy tipikus szõke-szolizott kisautós p***t, hogy ne tegye, mert leginkább megijeszti a biciklist és abból lesz a baj. Szerintem egyébként félnek tõlünk, mert ha meglátnak egy bringást, ösztönösen nyomják, ha kell, ha nem. Az említett p***a azért dudált, mert "elékanyarodtam". Más kérdés, hogy a bringám és a kisautója közt ekkor még kb. 25 m távolság volt és kb. 10 km/h-val hajtott ki õ is egy utcából... Nem tudnak vezetni, félnek (ütõs kombináció) hát nyomják a dudát.

#1887
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

kinemszarja le az olaszokat?! nekem ne dudáljanak, mert esetleg befingok az ablakon, aztán lehet anyázni meg szellõztetni.


má' kedd van, ne dohogjá már annyit :)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1888
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.844 hozzászólás
kinemszarja le az olaszokat?! nekem ne dudáljanak, mert esetleg befingok az ablakon, aztán lehet anyázni meg szellõztetni.

#1889
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

A masik hogy en ugy tudom a dudalast veszhelyzet vagy veszelyes helyzet eseten lehet/kell alkalmazni vagyis hogy egy pl egy esetleges balesetet megelozzunk, minden mas esetben nem szabad (max fenykurt), de legalabbis nem figyelemfelkeltesre, meg villogasra, meg a jardan kozlekedo gyalogos noknek beszolasra) mivel felreertesekre adhat okot, es balesetet is eredmenyezhet (tudnek peldat mondani). Napersze ha mindenki betartana azt a "minimumot" ami a Kreszben van -vagy legalabb odafigyelne-, akkor nem lennenek balesetek sem.


voltál már olaszországban? :)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1890
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Nemcsak az osztrakok, de a nyugati autosok nagy tobbsege is, ugy vettem eszre teljesen mas vezetesi stilust kovet, nem aggressziv, nem kovetelozo, nem debil , de itt is vannak kivetelek.
A masik hogy en ugy tudom a dudalast veszhelyzet vagy veszelyes helyzet eseten lehet/kell alkalmazni vagyis hogy egy pl egy esetleges balesetet megelozzunk, minden mas esetben nem szabad (max fenykurt), de legalabbis nem figyelemfelkeltesre, meg villogasra, meg a jardan kozlekedo gyalogos noknek beszolasra) mivel felreertesekre adhat okot, es balesetet is eredmenyezhet (tudnek peldat mondani). Napersze ha mindenki betartana azt a "minimumot" ami a Kreszben van -vagy legalabb odafigyelne-, akkor nem lennenek balesetek sem.

#1891
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás

Na úgy látszik most kivételesen nem csak a magyar autósokat lehet szidni, pont ugyanezt csinálják az osztrákok is.


hát itt a határ mellett elég sok osztrák autózik és szerintem még õk a legnormálisabbak. ha jön szembe vmi addig nem elõznek mig el nem megy és biztonságosan min. 1 ajtonyitástávolságra el nem tudnak menni melletted

#1892
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.093 hozzászólás

UTÁLOM A HÉTFÕKET!

Még 4et kell aludni és 10 nap szabadság!!!

Nekem csak kettõt és 15 nap szabi.
:-)

ON:
lor-nak,magellanboy-nak,pézsé-nek és a többi Borsodi kerekezõnek,akik járnak Kazincbarcika és Múcsony között: a Szeles-aknai egyenes életveszélyes.
A sajószentpéteri hídépítés miatt elterelték a forgalmat Múcsony felé,így a teherforgalom,ami normál körülmények között a 26-os (Miskolc-Ózd) úton dübörög,az most itt leledzik.
A kamionosok szószerint értelmezik,hogy õk az utak királyai.
Aki ismeri az általam említett szakasz,az tudja,hogy nem igazán széles aszflatcsíkról van szó.
Ma délelõtt,ha mondjuk valamiféle zenét sugárzó készüléket hordok a fejemen,fülemen (amit sohasem teszek),akkor nem nagyon tudnám e sorokat pötyögni.
Egy batár kamion simán leradíroz az útról,ha nem dobom be magam az útszéli fûbe.
ÁLLATOK!!!!
:-(
"Ínség és meggyõzés - ez az a két erõ,mely tettekre bírja az embereket. Támassz ínséget,kormányozd a véleményeket és felboríthatsz minden meglevõ rendszert,bármilyen szervezett is legyen az."

#1893
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.844 hozzászólás

Nekem senki ne dudáljon a seggembe.


Hehehehehehehehehehehehe... a' biza nem jó, az má' egyszer biztos!

#1894
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.844 hozzászólás
UTÁLOM A HÉTFÕKET!

Még 4et kell aludni és 10 nap szabadság!!!

#1895
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Hamár itt tartunk az is király amikor autóval közlekedek, bekanyarodok valahova, az áthaladó gyalogosokat átengedem mert a, elsõbbségük van, b, udvarias is vagyok, c, át csak nem megyek rajtuk, a mögöttem jövõ meg teli torokból dudál rám...

na a napi 3. ilyennél /+spékelve ugyanez zebránál/ szoktam kiszállni "kreszoktatást" tartani
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1896
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Hamár itt tartunk az is király amikor autóval közlekedek, bekanyarodok valahova, az áthaladó gyalogosokat átengedem mert a, elsõbbségük van, b, udvarias is vagyok, c, át csak nem megyek rajtuk, a mögöttem jövõ meg teli torokból dudál rám...

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#1897
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Arról nem is beszélve, hogy közvetlenül mögöttem már hiába dudál. Tisztes távolból esetleg van értelme. :)

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#1898
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.349 hozzászólás
Nekem már többször is dudáltak teljesen szabályos menetnél. Én nem jófejségnek vettem és kétszer láttam is hogy õk sem annak szánták. Nekem senki ne dudáljon a seggembe.

#1899
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
azert egy szolid dudat jelzeskepp jo fej dolognak tartok.
nem hinnem, hogy talalkoztam volna ilyennel, csak itt ulve azon gondolkozom, hogy jo lehet.


dohog dohog dohog

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#1900
regent

regent

    vendég

  • fórumtag
  • 233 hozzászólás

Talan veletek is elofordult ,az egyik ha lehet legnagyobb szivatas (a fellokes elutes utan ) az autosok reszerol, hogy pont amikor melletek er es elhalad akkor nyom egy teli CO -s gazfroccsot az Istenadta.
Az mar hab volt a tortan, hogy epp felfele tekertem a Janos-hill-re kb 5-el es a tudom amugy is erosen orditozott levegoert. Komolyan nem ertek nehany embert.


Na úgy látszik most kivételesen nem csak a magyar autósokat lehet szidni, pont ugyanezt csinálják az osztrákok is.
Szerintem irritálja ööket, hogy le kell fékezni egy bringás miatt, aztán esetleg 10 másodpercig 5-tel mögötte tötymörögni, és noha elmehetnének mellette ugyanabban a fokozatban is, mondjuk 15-tel, de nekik mindenképpen váltaniuk kell, és minél hamarabb elérni a megszokott utazósebességet. Ez hegynek felfelé még látványosabb.
Kívánom hogy egyszer legyen részük egy ilyen élményben, pont amikor alig kapnak levegööt.

A másik meg, amikor odaérnek melléd, vagy közvetlen mögéd és megnyomják a dudát. Nem ledudálni akarnak, csak jelezni, hogy most öök itt vannak mögötted. Nem mintha te nem hallanád, de ezt öök a jelek szerint el sem tudják képzelni. Na ettööl szoktam szívbajt kapni, és majdnem a kocsi alá esni.