Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
2850 hozzászólás a témában

#1621
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
"találj egy hobbit" magadnak! vagy hogy is mondta egy nevezetes film. õk találtak.
mi is.
ha tényleg az egész szigetet akarják beépíteni(az rengeteg lenne!!! annyi hotelre, kaszinóra igény az egész országban nincs...) az ellen persze hogy morogni kell kicsit.
de ha csak a gyártelep/ipartelep részét, akkor..
:hm:
fura dolog ez

#1622
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.349 hozzászólás
Egyik ismerõsöm kérdeztem, mi ellen tüntetünk. Mondom tudod, egy olyan nagy szart akarnak építeni a szigetre. Erre aszongya, végre építenek vmit.
A zöldek meg divatból zöldek. Meg renitensek. Ez van. A legtöbb ember szerint csak hátramozdítanak.

#1623
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

A

Egyébként meg a kerületiek jó részét nem érdekli a dolog, másik része pedig birka, aki ha kivágnak egy fát, béget. Mert az olyan környezettudatos. Utána beül az autójába és kidobja ablakán a mûanyag palackot.


hm, egy tegnap reggeli betelefonálós rádiómûsor -ahova egyébként a topiknyitót is várták a 3. kerületi fõépítésszel egy vitára, csak nem volt kapcsolható a telefonja - tanulsága ,az átlagpolgár véleménye hogy a zöldek megint gátolják a fejlõdést......
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1624
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 hozzászólás
Tény, hogy befektetõ nélkül nem lesz ott jobb a helyzet, az állam pedig rossz gazda. Engem inkább csak a négyezres parkoló, a négysávosra bõvített K-híd, plussz újabb hídak által is elõre látható durva forgalomnövekedés aggaszt igazán.

#1625
vendég_galuska_*

vendég_galuska_*
  • vendég

Azért vennének el zöldterületet, mert például fák tetejére elég nehéz 350000 négyzetméternyi beépített területet felhúzni. ;) A területen a fák 90 százalékát tervezik kivágni. "Csendes terület, ami sok látogatót vonz". Igen, a hatástanulmány napi huszonnégyezres forgalommal számol, döntõ többségben autókkal. Minden lesz, csak nem csendes.

http://www.epuletepi...u/?co=hir&id=35


Bár általában nem rajongok az efféle beruházásokért,de tény: a sziget déli csücske (errõl van szó) jelenlegi állapotában egy lepukkant iroda-ipartelep féleség, hajógyár nyilván nem lesz már. Szerintem sokan azt sem tudják, hogy a beépítések nem pl. a "nagyrétre" vonatkoznak. A szigetnek ez a része - bár nem szigorúan zárt, gyakorlatilag csak azok látogatták, akik az ott lévõ cégeket keresték, illetve a hajóikat itt tartották.
A beruházóknak nyilván nem a környezet- és mûemlékvédelem a fõ célja, de a beruházás nélkül még papíron sincs kötelezettsége egyéb fejlesztésekre. Más kérdés persze, hogy az infrastruktúrális beruházások kivitelezése a saját jól felfogott érdeke, tehát valahogyan nyilván megvalósítaná.
Véleményem szerint valamit kezdeni kell a területtel, az államnak, fõvárosnak, kerületnek erre nyilvánvalóan nincs pénze, nem érzem, hogy lehetõségek széles tárháza állna rendelkezésre. A Hadrianus-palota egyszerû feltárására sem volt/van pénz.
A környezetvédõk eddig azt nem tették világossá számomra, hogy mit, mibõl kellene inkább ott létesíteni, s ne felejtsük a tényt - a terület már magántulajdon, ha nincs valamiféle megállapodás, a befektetõkre kevesebb/enyhébb kötelezettség hárul a kivitelezés tekintetében.
Nem mondom, hogy jó minden ahogy van, de nem nagyon látok jobbat.

Egyébként meg a kerületiek jó részét nem érdekli a dolog, másik része pedig birka, aki ha kivágnak egy fát, béget. Mert az olyan környezettudatos. Utána beül az autójába és kidobja ablakán a mûanyag palackot.

Ez utóbbi természetesen most nem a fórumtársakra vonatkozik, kerületi lakosként így látom.

#1626
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.844 hozzászólás

erõs magánéleti probléma.
hosszú...
(majd tán sikondán _jópár_ sör után, a tûz mellett)

fogalmazzunk, úgy hogy ez a "második felvonás".

ha gondot/problémát okoztam bárkinek (amit nemhiszek) akkor bocsánat.


Mi meg már azt hittük, hogy lejárt az ADSL szerzõdés aztán nem tudtál írni :D

Jajj, de nem vagyok vicces... :D

#1627
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 hozzászólás

Oleehez én is csatlakoznék. Eddig csak szartam a feliratra, de akkor most inkább mondom: mit akartok megvédeni élõlánccal? A szórakoztató/kereskedelmi központ a régi gyárépületek helyen lenne. Egy rohadt centi zöldterületet nem építenének be, mert nem lehet, sõt, még fel is újítanák sok utat, parkot. Mér vennének el zöldterületet, ha ezzel a saját rovásukra tesznek? Ezzel egyedülálló lehet a központ, hogy csendes, zöldterületes helyen van, ami sok látogatót vonz.


Azért vennének el zöldterületet, mert például fák tetejére elég nehéz 350000 négyzetméternyi beépített területet felhúzni. ;) A területen a fák 90 százalékát tervezik kivágni. "Csendes terület, ami sok látogatót vonz". Igen, a hatástanulmány napi huszonnégyezres forgalommal számol, döntõ többségben autókkal. Minden lesz, csak nem csendes.

http://www.epuletepi...u/?co=hir&id=35

#1628
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Hát nem sokáig bírta, az tény. :)

"Laci vagyok, netfüggõ. Már lassan egy hete nem nyúltam a billentyûzethez. De eddig bírtam." ;)

#1629
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Most pedig mondd: nem vagyok netfüggõ!

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#1630
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Azt hiszem, ilyenkor azt szokták mondani, hogy aggódtunk érted. Ez persze nem igaz, de azt szokták.:)


kössz a semmit :-)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1631
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
No way: nem tartozik rám, csak olyan köd elõttem - köd utánam jellegû volt.
"In idem flumen bis non descendimus"

#1632
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Azt hiszem, ilyenkor azt szokták mondani, hogy aggódtunk érted. Ez persze nem igaz, de azt szokták.:)

#1633
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

LL:
"Meggyónod" mi is volt ez a hét elejei kirohanás?


erõs magánéleti probléma.
hosszú...
(majd tán sikondán _jópár_ sör után, a tûz mellett)

fogalmazzunk, úgy hogy ez a "második felvonás".

ha gondot/problémát okoztam bárkinek (amit nemhiszek) akkor bocsánat.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1634
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Ja értem. Beírogatsz mindenhova, majd jeges szellõvel a hátad mögött eltûnsz a ködben.:)

#1635
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás
LL:
"Meggyónod" mi is volt ez a hét elejei kirohanás?
"In idem flumen bis non descendimus"

#1636
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Hát te mi a faszt keresel itt????:D :D


kísértek.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1637
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
Hát te mi a faszt keresel itt????:D :D

#1638
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
elsõbbsége csak annak van, akinek meg is adják..
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1639
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Aha, tehat ezert van az a sok uldozesi manias autos/motoros akik menekules kozben hajtanak at a kerekparosokon, meg a babakocsis nokon a zebran :)

azért hát :)

viccen kivûl, nagyjából úgy vagyok vele hogy : az egy dolog hogy én tudom, hogy elsõbbségm van....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1640
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 hozzászólás
Aha, tehat ezert van az a sok uldozesi manias autos/motoros akik menekules kozben hajtanak at a kerekparosokon, meg a babakocsis nokon a zebran :)