Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
2850 replies to this topic

#1601
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Galuskához képest tuti.:-)

Egyébként nem magamat féltem, hanem a bringát. Letöröm a tükrét, vagy bekopogok neki - mit érek el vele? Rongálni minek, feldühíteni meg, ehh... kicsit jobban meghúzza a kormányt és annyi a kerekeimnek pölö.

#1602
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
:lol1:
Jó, csak Charon az erõviszonyok tekintetében erõs kihívásokkal küszködik; sajnos.:D

#1603
vendég_galuska_*

vendég_galuska_*
  • vendég

Hogy mennyi köcsög van ebben a városban...

Az indexet nem éri el a kezével, de a kormányt az rám tudja húzni bazzeg. Pff.


Tegnapi szitum...

Az araszoló kocsisorban elékerültem egy Audis kecsegének. Volt köztünk vagy 2 m, még ha elestem volna, akkor simám megállhat. Dudál, ordít, stb.
Visszakanyarod és kezdõdik a párbeszéd:

- Mi volt a gond? - kérdezem én.
- Elémvágtá' bazze, nem látol?
- Nyugodj meg, nem vágtam eléd és egyébként sem történt semmi...
- Ne vágjá' elém bazze mer' pofánváglak...

Itt szokott elfogyni egyébként sem sok türelmem, én is fordítottam a stíluson:

- Na akkor szállj ki, hogy b***d meg a ravatalozón két gyertya közt stb.

Rámnézett, felmérte (végre) az erõviszonyokat és az ebbõl következõ esélyeit, elhajtott. Utólag mindig sajnálom, hogy az ilyet nem rángatom ki a kocsijából...

#1604
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Hogy mennyi köcsög van ebben a városban...

Az indexet nem éri el a kezével, de a kormányt az rám tudja húzni bazzeg. Pff.

#1605
vendég_galuska_*

vendég_galuska_*
  • vendég

Viszont garancia igen.


Helyes a bõgés, oroszlán! :) Bocs a pontatlanságért.

#1606
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 posts

H10.000 Ft alatti mûszaki cikknél nincs kötelezõ jótállás


Viszont garancia igen.

#1607
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 posts

Ilyen 10.000es határ nincs mondjk egy 5rugós hátizsáknál, ugye? :)


A hátizsákot viszonylag nehéz lenne mûszaki cikknek besorolni. Bár amennyiben 5 rugóval van szerelve, akkor talán belefér ;)

#1608
Baalna

Baalna

    vendég

  • fórumtag
  • 58 posts
http://www.mno.hu/in...k=373708&rvt=89

:(
Nagyon-nagyon figyelni kell!

#1609
repuloszonyeg

repuloszonyeg

    vendég

  • fórumtag
  • 92 posts
Ilyen 10.000es határ nincs mondjk egy 5rugós hátizsáknál, ugye? :)

#1610
vendég_galuska_*

vendég_galuska_*
  • vendég

Megtaláltam:) Ja, amúgy azoknál a termékeknél amikhez nem adnak külön kitöltendõ garilevelet, ott mennyit kell, hogy vállaljon a bolt? 1év, fél év? Mondjuk egy táskánál. Ott is a fent leírt procedúra?
Ja, és ha mondjuk kitöltöttük, akkor én ezzel a papirossal, mi a fenét csináljak?


Ha nincs külön garlev., akkor tanácsos rákérdezni, mennyi is a garancia az adott termékre. (természetesen ebben az esetben a számla/blokk igazolja a vásárlást.) 10.000 Ft alatti mûszaki cikknél nincs kötelezõ jótállás, ez van.
A "Vásárlók könyve" egyébként csak a bolt körében jelent ügyintézést, tehát a kereskedõ megvizsgálja a panaszodat és eldönti, jogos-e vagy sem, (errõl értesít) de további kötelezettsége nincs.
A kitöltött jegyzõkönyv meg arra szolgál, hogy igazolni tudd, mikor vásároltál, mikor reklamáltál, stb. Ettõl elutasíthatják a panaszodat, de dokumentált a dolog. Mehetsz a Fogyasztóvédelemhez, tapasztalatom szerint teljesen korrektek.
He nem vagy elégedett a döntéssel, az ún. "Békéltetõ testülethez" fordulhatsz, akik megpróbálnak egyezséget összehozni. Végül persze marad a polgári peres út, ahol már a te szakértõd (is) szerepelhet és - meglepõ módon - neked kedvezõ szakvéleményt fog elõterjeszteni. Ennek költségeit - természetesen pernyertességed esetén - a vesztes félre háríthatod.
Harcra fel!

#1611
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
Hát, ha nagyon tiltakozik a bolt, pontosabban a nagyker/forgalmazó, ahová a bolt küldi vissza a terméket , és nem hajlandó cserélni/javítani, akkor jön a fogyivédelem, és dönt elsõnek abban a kérdésben, h garanciális problémáról van-e szó (él-e még a gari, és ha igen, mire vagy jogosult, illetve, h a probléma maga garis-e)
a gond az, h a legtöbbhöz szakértõt bíznak meg, minek költségeit rád terhelik, és ha jól emlékszem, õk jelölik ki, sokszor akár az adott, problémás forgalmazót :) aki aztán úgy dönt, ahogy akar
legalábbis velünk ez volt nem tudom, mennyi ideje, egy cipõvel, és végül egyszerûbb volt e procedúra elkerülni és cipésznél megjavíttatni :P

#1612
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2,349 posts

A következõkben néhány hasznos tanáccsal szeretnék szolgálni, hogy mások elkerülhessék a garanciális problémákkal járó mizériákat . . .

A legfontosabb, hogy amikor valamilyen garis gond adódik és visszaviszed a gépet a szervizbe/üzletbe, ott ki kell állítani a panaszfelvételrõl egy jegyzõkönyvet. Ez nem egy kockás papírra firkantott néhány sor, hanem jogszabályban meghatározott formájú irat. (letölthetõ: innen) Legjobb, ha viszel magaddal egyet és kikerülhetõ, hogy „épp nincs ilyen nyomtatványunk” címû trükkökkel próbálkozzanak. Félreértések elkerülése végett: Ez a forgalmazónak kötelessége, kérés nélkül kell(ene) kiállítania.

A jogszabály alapján (ami kivételesen egy érthetõ szövegû, rövid, világos rendelet, letölthetõ: innen ) úgy 15 napon belül el kell intézniük a panaszodat. (kijavítás, csere, elállás)

Fontos hangsúlyozni, hogy az üzlet nem hivatkozhat arra, hogy a forgalmazó/nagyker/importõr sem tud szállítani, stb. Neked, a vevõnek semmi köze ezekhez, csakis és kizárólag azzal a céggel vagy jogviszonyban, ahol az adott kerékpárt vetted. Az üzletek ilyen jellegû próbálkozásait csírájában kell elfojtani.

Sajnos Magyarországon még nagyon alacsony a fogyasztói öntudat, a vevõkkel szemben túl sok mindent megengednek maguknak a forgalmazók. Ha mi nem kényszerítjük õket, maguktól nehezen mozdulnak és pofátlan dolgokat engednek meg maguknak. (pl. törött dirt váz/villa esetén a garancia megtagadása „nem rendeltetésszerû használat” miatt. (Ami mondjuk egy olyan villa esetében, ami nevében is dirt jump, meglehetõsen furcsa.)





Megtaláltam:) Ja, amúgy azoknál a termékeknél amikhez nem adnak külön kitöltendõ garilevelet, ott mennyit kell, hogy vállaljon a bolt? 1év, fél év? Mondjuk egy táskánál. Ott is a fent leírt procedúra?
Ja, és ha mondjuk kitöltöttük, akkor én ezzel a papirossal, mi a fenét csináljak?

#1613
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
nem panaszkönyv, hanem fogyasztóvédelmi felügyelet
és sztem kész formanyomtatvány van e célra, amit a bolt tart
persze lehet tévedek

#1614
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2,349 posts
Panaszkönyvbe mit érdemes írni, hogyan kell szabályszerûen kitölteni? Mondjuk egy hibás sportszer garanciájának el nem fogadásakor?

#1615
vendég_galuska_*

vendég_galuska_*
  • vendég
Még néhány szó a Hajógyáriról. A népszavazás érvénytelen, részvétel 14.4% (!) Minek terhelni az embereket a választások felelõsségével?!? Panem et circenses, és kész! (Cirkusz az van, az elõbbi egyre kevesebb...)
Alkotmányos monarchiát, erõs jogkörû királlyal! :)

#1616
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2,349 posts

Nemtom ki hogy van vele, deha en forgalmas, vagy nem biztonsagos uton megyek mar nem tudok nem arra gondolni hogy hatulrol valaki esetleg kivasal.


Ismerõs érzés. Az is jó amikor vmi faszpörgettyû a hátad mögött felbõgeti a járgányt. Innentõl csak reménykedni tudok, hogy nem egy ámokfutó...

#1617
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts

"Csütörtökön a hajnali órákban P.István budapesti lakos az általa vezetett Mercedes típusú tehergépkocsi volánjánál elaludt és a vele azonos irányba szabályosan kerékpározó B.ERNÕ gyõri lakost elütötte.A kerékpároson a kamion hátsó , dupla kereke is áthajtott minek következtében a helyszinen életét vesztette."

A bringás barátom , munkatársam volt.


részvét:(

#1618
ProPedalGreg

ProPedalGreg

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 946 posts
Nemtom ki hogy van vele, deha en forgalmas, vagy nem biztonsagos uton megyek mar nem tudok nem arra gondolni hogy hatulrol valaki esetleg kivasal. Lehet hogy paranoias vagyok, de
tul sok ilyen vagy ehez hasonlo esetet lattam, hallottam mar. Szerencsere csak videon. Egyszer mondjuk az M3-as felhajtojanal volt necces mikor valaki ugy dontott hogy o most felhajt, aztan majdnem athajtas lett a kerekesen.
Meg neha szo szerint kiutkozik a turelmetlenseg es ennek fokozott valtozata az aggresszivitas bizonyos autosokbol (pl direkt radhuzza a kormanyt csak menjel mar az utjabol es hasonlok). Es sokszor ok nelkul, de meg ha okkal is.....

#1619
vendég_pier_*

vendég_pier_*
  • vendég
"Csütörtökön a hajnali órákban P.István budapesti lakos az általa vezetett Mercedes típusú tehergépkocsi volánjánál elaludt és a vele azonos irányba szabályosan kerékpározó B.ERNÕ gyõri lakost elütötte.A kerékpároson a kamion hátsó , dupla kereke is áthajtott minek következtében a helyszinen életét vesztette."

A bringás barátom , munkatársam volt.

#1620
velõ

velõ

    vendég

  • fórumtag
  • 90 posts
http://index.hu/homa...1&c=1&tb=1&pb=1
"you're born with a brain, then you can fucking use it instead of letting others use it for you..."
január 22 - Theogonia