Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
2850 replies to this topic

#1181
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
volt egy haverom, aki éjjel mezõtúr felé a 46-os számú fõútvonalon (ahol amugy tilos kerékpározni) elgázolt egy kerékpárost, aki részegen, kivilágitatlanul kóválygott.
a srác sem ment szabályosan, mert 100 felett haladt (110-120) de akkor is...
azután minde egyes alkalommal mikor én is mentem túrra hajalban, akkor kocsi felezõvonalra, és reflektor akkor is ha jönnek szembe. max. kicsit lentebb húzódtam.

szóval kukásmellényt mindekire városon kívül. sz*rok a mókusok lelkivilágára.


szerk: a kresz szerinti kötelezõ felszerelés a kerékpáron: elsõ-hátsó prizma, elsõ-hátsó mûködõ világítás, küllõprizma, pedálprizma és mûködõ fékberendezés. tegye fel a kezét, akinek ez mind megvan egy biciklijén...

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1182
HillEry

HillEry

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 380 posts

Na és azzal mi van, hogy én nem ilyen mellényt, hanem fényvisszaverõ csikot szoktam viselni a bokámon. Akkor most az nem is jó vagy mi?

még azis lehet, hogy ezeket a baromságokat azért találták ki, mert a falun a sok részeg apuka meg mittomén ki, baszik felrakni lámpát satöbbi és ezért mert õk meghalnak mi szívunk még pesten is ahol azért jóval több lehetõség van arra, hogy lássanak az utakon minket a közvilágítások miatt.
egyébként a mai villogók többsége sztem egész jó, gondolok itt a macskaszem lámpákra, én is venni fogok majd egy frankót.:)
Az emberiséget õsidõk óta két dolog foglalkoztatja:
1. Ki találta fel a munkát?
2. A többiek miért nem verték agyon?

#1183
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2,349 posts
Én is gondolkodtam ilyen piciken, de végül nem vettem, mert a belevaló gombelem nem a legolcsóbb, és ami fõ, hogy nem lehet tölteni.Szal aki sokat teker sötétben annak nem biztos hogy megéri.
Dohogok mert nem környezetbarát. Azt hiszem, hogy van annyira értelemes a téma, hogy elférjen offban.

#1184
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts
Émmeg dohogok a sok offtopic miatt :(

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#1185
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,857 posts
Nekem 2db ilyen 1 ledes sigma van a nyeregcsõbilincsem alá rögzítve az úttal párhuzamosan. Igaz, hogy 2000 volt darabja, de nagyon bejött. 150-200 méterrõl simán lehet látni.
Az elöbb kipróbáltam a fényvisszaverõ matricát. Amint a kocsi fénye eléri, úgy világit a bringa, mint az állat. Azt hiszem rakok rá néhányat, és ha a rendör véletlenül kérné a láthatósági mellényt, simán elhajtom.:D

#1186
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts

létezik egyledes, gombelemes villogó, melyet gumival lehet rögzíteni.


két darab ilyen van a sisakomon, 2500 FTért vettem õket. és direkt megkérdeztem pár embert, hogy ez mennyire látszik és hogy ugye nem az ég felé világít? teljesen párhuzamos az úttal mindkettõ, ahogy a hátsó villogóm is...bár itt Budaörsön, amíg elérek a terepre végig a jól kivilágított fõúton tekerek, de azért mégiscsak...

#1187
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
fõleg h a végén nem is errõl volt a diskurzus;)

#1188
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,622 posts

Azon felül, hogy megy az "értelmetlen" diskurzus, vki vette már a fáradtságot, hogy utánanézzen, valóban történt e jogszabályi változás a mellény és a sisak ügyben?:chin:


sZtem senki de így jó vitatkozni róla:bananadan

#1189
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts
Azon felül, hogy megy az "értelmetlen" diskurzus, vki vette már a fáradtságot, hogy utánanézzen, valóban történt e jogszabályi változás a mellény és a sisak ügyben?:chin:


#1190
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17,297 posts
tehát akkor mondjuk ha elõre-hátra két-két darab, akkor 6ehuf.. nane... ;)
akkor inkább veszek egy tartokonzolt a cateyehez..
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1191
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,055 posts
1500 körül van ha jól emléxem

én is ilyet használok, elfér a pénztárcában/akárhol, felgumizom és kész

jobb mint a semmi

jah megelõztek, szal kb ilyen árban kapható:)

de kezdünk eltérni a topic címétõl:D
Autist Team:)



#1192
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
szettben 2000, külön kicsit jobbat láttam 1200-ért darabját.

#1193
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17,297 posts

létezik egyledes, gombelemes villogó, melyet gumival lehet rögzíteni.


ja arról a kis bütyökrõl énis hallottam már, viszont úgy rémlik, hogy a bütykeméretéhez képest árban nem olcsó darab.
pedig szimpi lenn.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1194
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
én sem rakok fel ilyen nagyméretü eszközöket, lévén nappal bringázom, illetve viszonylag jól látható helyeken. így nem látni, sokkal inkább látszani akarok.

létezik egyledes, gombelemes villogó, melyet gumival lehet rögzíteni. olyan fénye van, hogy az elsõ egy 5m-re elõre megvilágítja az utat, így vaksötétben közepes tempóval(persze már ismert helyen) simán lehet haladni vele. a hátsó szintén ilyen erõs, így a jó szögbe belõtt lámpa jó messzirõl szembetûnik. az egész nincs nagyobb mint egy 50ft-os, seperc alatt feltehetõ leszedhetõ, nem zavaró, nincs semmi konzol, és látszik.

többet is fel lehet tenni belõle, és mégjobban látszik.

többet ér mint egy táskára felakasztott villogó...

#1195
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17,297 posts

h az elõrenyúló testen az õvre akasztott villogó hova fog világítani;)

való igaz, nem elõrenyúlt testhelyzetben szoktam tekerni ;)
és táskán van a villogó, mióta eltörtem a tartó pöckét. még senki nem reklamált. és élek is.
a semminél bármi jobb.

de ez a (sarkítok) "divatból" nem rakok fel lámpát, hát az na...
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1196
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
LL:) olvass vissza egyet, és gondold végig h az elõrenyúló testen az õvre akasztott villogó hova fog világítani;)
mert hogy nem az út és a mögötted jövõ felé, az is tuti. innentõl kezdve meg akár lemerült elemes lámpával is mászkálhatsz, ugyanazt éri(lévén egyántalán nem 180°ban láthatóak ezek a lámpák)

és itt jön a kérdés. látni vagy látszani

ha az ellenzett nagy lámpákat nem akarja valaki feltenni, attól még kicist tehet fel, hisz akkor nem látni akar, csak látszani. könnyüek, kicsik, nem drágák, és hatásosak.

aki meg tényleg sötétben megy, annak fentvan úgyis a nagy lámpa, városban városon kívül is...

#1197
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts
vagy cipzáras-paplan...
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#1198
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17,297 posts

Én nem szívesen rakok föl a bringámra egy nagy toszott lámpát, sõt még egy nagy tosztott tartókonzolt sem látok rajta szívesen, nem azért raktam össze úgy ahogy.



nem teljesen értem, de ám legyen ;)

ezesetben: Övcsipeszes villogó táskára/derekadra és fejlámpa.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1199
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts

hát nálam mostanság elfér az az egy vörös macskaszem viloogó hátul, meg vettem két ilyen kisebbfajta vörös villogót is, amiket a sisakom hátuljára sikerült ráilesztenem.


ami az ég felé néz, így jóesetben is max 2 pislákoló akármicsoda látszódik hátulról, így valójában csak magadat nyugtatgatod vele.
villogó kizárólag az úttal párhuzamosan világítson, méghozzá lámpa/autós szeme magasságában. ja és FIXEN. semmi táskára vagy bukóra, esetleg lábra akasztott marhaság, mely a teljes "mozgáskör" alatt max 1-2szer észrevehetõ, amúgy meg világít mindenhova... ezt szoktam szeretni;) és a legjobb az egészben hogy azt hiszik ér valamit...:)

"dehát ki voltam világítva"..mondja a korházban... volt a frászt.

#1200
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,857 posts
Én meg elöl-hátul lámpával közlekedem este, meg most vettem fényvisszaverõ matricát is. A piros bringán a piros matricát nappal szinte nem is látni. Majd letesztelem sötétben, hogy mennyire veri vissza a fényt és ha beválik, akkor rakok rá néhány helyre.