Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
2850 replies to this topic

#1161
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,708 posts

Bálna: Amikor megépült a Budapest-Salgótarján vasútvonal, akkoriban is kb. ennyi volt a menetidõ. Ez 1867-ben volt.


jaja, a Budapest - Hatvan - Salgótarján - Losonc szakasz a MÁV elsõ vasútvonala volt annak idején...
(helytörténetben jó vagyok ;))
És tudomásom szerint, még ennyi sem volt, igaz azért mert nem volt annyi megálló...

#1162
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 posts
Bálna: Amikor megépült a Budapest-Salgótarján vasútvonal, akkoriban is kb. ennyi volt a menetidõ. Ez 1867-ben volt.

#1163
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,708 posts
hát emelés talán januártól vagy mikortól lesz, errõl is mindenki mást mond... Jaja, ez a poén, hogy ez alig áll meg.

Nálunk is több lett a vonat ez nem gond... De itt az 55km hatvan-salgótarján személyvonattal 1:29!!!!!! És ez a baj... Itt is van csatlakozás 5 percen belül hatvanba, minden irányba, ez sem baj... Ez egy jó rendszer, ez sem baj, be is vált visegrád felé! De KÖNYÖRGÖM!!!! NEM EGY VÁGÁNYÚ szakaszon...
Így pl most a gyorsvonat, vagy akármelyik, 55km alatt kétszer kell várnia szembejövõ vonatra... Mivel óránként mennek a vonatok, sûrûn, ezért nem lesz idõ a késések kifuttatására... És bár elviselem, kicsit háborgok meg minden, ez van, ez a lehetõség... Mérges/ideges azért vagyok, mert egyszerûen látszik, hogy annak az embernek aki ezt kitalálta fingja sincs a lokális helyzetekrõl...

#1164
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts
törökszentmiklós-budapest viszonylatban egyértelmûbb lett, és több vonat is van, valamint sokszor választhatok, hogy szolnoktól a keletibe vagy a nyugatiba akarok menni. mondjuk ez egy átszállással jár, de az általában 5 (!) percen belül van.
és több lett a közvetlen vonat is.
végre valami elõnyére változott felénk, ami az utóbbi idõben elég ritka volt...

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1165
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9,190 posts
az úgy más,meg gondolom nem minden libalegelõ mellett áll meg....a jegy emelkedett mostanság?

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#1166
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,708 posts

Bálnus,Szécsény-Budapest kb 80km,Ászodot érintve úgy 4 óra,én nyertem.ezt járom 3 év óta.....


Én a 2:30at a leggyorsabbra írtam... És csak annyi még hozzá, hogy a Budapest-Hatvan-Salgótarján vonal nemzetközi vonal... Igaz már csak 1 pár vonat erejéig, a lentebb említett 1-1 gyorsvonat...
Ja, a ti BzMot-otok, sztem sokkal kénylemesebb, illetve ettõl szinte minden kényelmesebb...
Basszus!!!! METRONAK ÉPÍTETT SZERELVÉNY A GYORSVONAT!!!!
HÁT ILYEN NINCS!!!!

#1167
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
ennyire beindult a mav?
baba

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#1168
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9,190 posts
Bálnus,Szécsény-Budapest kb 80km,Ászodot érintve úgy 4 óra,én nyertem.ezt járom 3 év óta.....

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#1169
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
lol.
felénk is a 8ig közlekedõ és a 16:00tól közlekedõ vonatok felét kivették és betették a nyugdíjasidõpontba, a 2 közé
DE MINEK?!

nevetésges a máv.

#1170
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,708 posts
Utaztatok már Moszkvában metrón, illetve ottani "HÉV"-en???
A Bombardier legyártott nekik egy rakat vonatot, ami nem kellett nekik, a MÁV meg megvette... amellett, hogy Salgótarján az egyetlen megyeszékhely, ahova nem megy IC!!!!... - A mai naptól kezdve gyorsvonatból is csak 1 , azaz EGY darab indul a városból, és 1 azaz EGY darab megy a városba... Ez alól kivétel a vasárnap, amikor is indul még egy gyorsvonat, "diákvonat" szerûség... Na ez a gyorsvonat (Salgótarján-Budapest 130km, 2óra 30perc!!!!!:rocketman) ezekbõl a kocsikból áll... Motorvonatból... Naggggon fasza dolog a villamosított Hatvani vonalon Pestig döcögni Motorvonattal... Beszarás...

#1171
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts
Én is meglepõdtem ma :)

...bár egész szerencsésen alakult /csak 1000 hufom bánta/

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#1172
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2,349 posts
Na sztorizzál !:)

Miért mi a frász volt ma?
Bruce: most tényleg soronként fogod feltárni a történetet?:)

#1173
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,708 posts
Roh@dt, mocskos MÁV!!! :rocketman

#1174
HillEry

HillEry

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 380 posts
[quote name='HillEry']én már kivilágítatlanul sem merek néha közlekedni az úton,

bocs elírtam, késõ volt már és nem figyeltem, szóval kivilágítva sem :)
Az emberiséget õsidõk óta két dolog foglalkoztatja:
1. Ki találta fel a munkát?
2. A többiek miért nem verték agyon?

#1175
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,093 posts


szerk: a kresz szerinti kötelezõ felszerelés a kerékpáron: elsõ-hátsó prizma, elsõ-hátsó mûködõ világítás, küllõprizma, pedálprizma és mûködõ fékberendezés. tegye fel a kezét, akinek ez mind megvan egy biciklijén...


Volt már ez téma régebben is.
Akkor is leírtam azt a sztorit (aranyköpést),ami az egyik régi fórumozónk (szilaj) szájából hangzott el és 5ezrest ért (mínuszban a hatóságok felé).
;-)
Edelényben állították meg a rendõrök és vonták kérdõre a világítás hiánya miatt.
"- Biztos úr látott már maga FERRARI-n tetõcsomagtartót?"

Persze mindez nem jelenti azt,hogy hasonlóan vélekedek dolgokról.
"Másodkerékpáromon" még sárvédõ és csomagtartó is van.
:-)
"Ínség és meggyõzés - ez az a két erõ,mely tettekre bírja az embereket. Támassz ínséget,kormányozd a véleményeket és felboríthatsz minden meglevõ rendszert,bármilyen szervezett is legyen az."

#1176
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17,297 posts
világítás nélkül tán nem kéne csodálkozni...
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#1177
HillEry

HillEry

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 380 posts
én már kivilágítatlanul sem merek néha közlekedni az úton, mert vannak olyan bunkó autósok, akik figyelmen kívül hagyják azt, hogy te jössz a másik sávban, de õ megelõzi a másikat ( akkor épp õ jön szembe veled) és téged kényszerít le az útról, csak azért mert õ elõz...máskülönben ha nem mész le az útról vagy nem húzódsz le jól, akkor elüt... na én ezektõl tartok igazán:(
Az emberiséget õsidõk óta két dolog foglalkoztatja:
1. Ki találta fel a munkát?
2. A többiek miért nem verték agyon?

#1178
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
Posted Image

üzenem a kedves suttyó paraszt kollégának, hogy legközelebb lesz szíves nem szétdobálni az erdõben, hanem hazavinni és felnyomni édesanya pics.....ba síkosító gyanánt. /ha netán véletlen volt, bár nem úgy néz ki, akkor jobban figyelni/

Ps : ha nem látszana, az egy kiürült motorex láncolajos tubus.....és tudom hogy durva voltam, de vannak dolgok amik iránt 0 toleranciával rendelkezem....bocs
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1179
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Szólók, mert hülyeség... A KRESZ szabályai közúton és jármûforgalom elõl el nem zárt magánúton érvényesek.

A Hungaroringen tehát azért téphetsz a motoroddal (ha van) mert magánterület (út) és nincs megnyitva a jármûforgalomnak. Lehetséges persze, hogy az erdei út is magánterület, de ha ez meg elzárt a kerékpáros forgalom elõl, akkor tökmindegy, mennyivel mégy... Ha nem elzárt (lehet bringázni) akkor meg 40 km/h - elvileg.

A rendõröket meg tuti, hogy nem a te kilóméterórád érdekli...

általában ahova az erdõbe bemehetsz ott mindenhol max 30/mindenféle jármûre/....és igen egyébként az erdõgazdasági utak, magánutak.....

Azon felül, hogy megy az "értelmetlen" diskurzus, vki vette már a fáradtságot, hogy utánanézzen, valóban történt e jogszabályi változás a mellény és a sisak ügyben?


én keresgéltam de nem találtam.....

egyébként nem nagyon fogom fel hogy attól mertvalakinek "úgy van összerakva" a bringája, mi a faszért okoz fájdalmat két ki......tt lámpát felrakni......soha nem fogom megérteni....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1180
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
prizmakat kiveve megvan
bar a lampamon vannak fenyvisszavero feluletek
meg a felnin szal akar azis

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...