Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
2850 replies to this topic

#1141
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,708 posts

az új menetrendet meg köszönöm szépen, amivel eddig jártam vonat most már nem fehérvárról fog jönni hanem ajkától, késésre kiváncsi vagyok elõre is! a másik vonatot meg megszüntették, thx....


Konkrétan tegnap olyan vonaton utaztam hogy senki sem tudta, hogy milyen vonaton vagyunk...
Elemzés:
Eddig indult egy gyorsvonat 16:26kor, megállt x helyen, 17:40re ért Hatvanba.

Új menetrend:
Vonat indul
16:11 gyors, megáll x+2 helyen (Hatvan 17:38)
16:29 személy

A vonatunk pedig amivel jöttünk:
indult: 16:20, megállt x+3 helyen (Hatvanba ugyanakkorra értünk le, 17:38), és a 16:29-es pedig nem jött utánunk...

A pénztáros egy szót nem mondott volna hogy mi van, azt mondta ki van írva...

Namost kiírás szerint, 10-én, azaz tegnap, ez a vonat nem közlekedett volna, ebben az évben csak XII. 17.-én...

NA ILYENKOR MI VAN??? NOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOORMÁLISAK???

#1142
Tommmas

Tommmas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,086 posts

Az elvira.hu pedig meghalt..


megb*szhassa a kedves máv! érdekes módon minden európai országnak van használható netes menetrendje, legalább nem felejtem el,h hol élek + a máv szerint az elvira.hu nem hivatalos...jah nálunk az állomáson nincsen kirakva vonatmenetrend...se

az új menetrendet meg köszönöm szépen, amivel eddig jártam vonat most már nem fehérvárról fog jönni hanem ajkától, késésre kiváncsi vagyok elõre is! a másik vonatot meg megszüntették, thx....
/// Demalgon /// mert balul ütött be az élet, pedig jobbat vártam ///
de hiszen mindeki tudja, h az életet nem érdemes végigélni
Expinálom a pinarámát.

#1143
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
ja, tényleg látjuk eredményét, azóta kényelmesen utazom a bringával vonaton, úgy hogy nem köt belém se kalaúz se utas...:)
miközben több joga van a bringának fent lenni a vonaton mint egy köztisztviselõnek..:)

#1144
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,747 posts

Cserébe viszont kényelmesen, kultúrált környezetben, szállíthatsz kerékpárt a vonatokon, hiszen a MÁV már a bringások igényeit is figyelembe veszi.


A bringaszállítást a MÁV valóban próbálja megoldani. Ezt értékelni kell.
Azért javaslom, hogy tavasszal szombaton vagy vasárnap próbálj kimenni reggel bringástól a Dunakanyarba.
:)

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#1145
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
A legdorvább, hogy akciós popcornt, meg perecet árultak a temetésen.
Nekem azért nem jutna eszembe egy szertartáson perecet zabálni. Na ez a magyar nemzet búcsúja.

#1146
lacley++

lacley++

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 468 posts
Index, eheti.

Gyászszertartás kezdete "Ilyenek vagyunk" - intézték el tömören többen, megjegyezve, hogy az idõre sem lehetett panasz. "Nálunk nem lehet fanyalgás nélkül még temetni sem. Nehéz eltalálni az arányokat, mindenbe belekötünk, plusz a futball, visszaesése után már csak jelentõs indulatokat gerjeszt, taszítja a nézõket. Lehet, Athénban többen kimentek volna a szertatásra" - szomorkodott egy kolléga.
" Hogy nem kellenek ide nemzetek, Világ gépei, egyesüljetek, A gépnek nincsen múltja, se hiedelmei, Csak alkatrészei vannak neki"
ákos

#1147
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
bebaszva firkálod össze a kocsikat mi? szép mondhatom.:D

#1148
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Cserébe viszont kényelmesen, kultúrált környezetben, szállíthatsz kerékpárt a vonatokon, hiszen a MÁV már a bringások igényeit is figyelembe veszi.

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#1149
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,747 posts
...eddig sem vette komolyan.

Gondolj bele! A MÁV a saját vonalain, a saját kocsijaival nem képes tartani a saját menetrendjét.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#1150
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts
Egyik sem jó.
Dohogjunk.
:-)


Az elvira.hu pedig meghalt..


(az lenne a legjobb, ha költségcsökkentés miatt a máv beszüntetné a menetrendeket :) )

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#1151
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts

Egyébként meg azért kapnak mert politikusok. Nincs bõr a képükön.

Vagy túl vastag.
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#1152
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,747 posts
burce:

Valóban, de a EU parlamenti képviselõktõl megvonták.
:)
Egyébként meg azért kapnak mert politikusok. Nincs bõr a képükön.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#1153
lacley++

lacley++

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 468 posts

Temetni jöttek
Népszabadság • Jakab József • 2006. december 11.
A Nemzet elbúcsúzott Halottjától, a temetés rendben lezajlott. Egyfajta magyar abszurd:


Ahogy mondja a kedves publicista: sikerül mindenkinek a saját szájíze szerint értelmezni a történteket. Gratulálok. Legalább egy temetésben ne azt kereste volna, amit egész héten, minden nap szokott. Inkább hányok.
Mi lenne már, ha egy eseményt nem politikai szempontokból elemezgetnének a hûdeokos megmondóemberek? Csak nem nyugalom meg béke? Nem baj, csak így tovább. Majd csak egymásnak esik magyar és magyar...
" Hogy nem kellenek ide nemzetek, Világ gépei, egyesüljetek, A gépnek nincsen múltja, se hiedelmei, Csak alkatrészei vannak neki"
ákos

#1154
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts
Most még kapnak.

Én meg leginkább azt nem értem, hogy a parlamenti képviselõk miért kapnak bkv és máv kedvezményt (100%).

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#1155
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,747 posts

Olyannyira,hogy nálunk már a sineket is felszedték.
Váróterem-jellegû építmények legyalulva...
:-(
Egyet hagytak meg a sinekbõl,merthogy januártól végleg annyi a Kazincbarcika-Rudabánya vonalnak.
Még jó hogy a közalkalmazotti kedvezmény MÁV-vonalra érvényes.
:-(
BRAVO !!!


Soha nem értettem, miért kapnak a "közalkalmazottak" kedvezményt a vonaton.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#1156
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
akkora hiba a vasút megnyirbálása mondjuk a távolsági buszok helyett...

#1157
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
dübörög a gazdaság:)

Puskással most el van temetve a magyar foci is végleg....
:o

#1158
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,093 posts

ennyire beindult a mav?
baba

Olyannyira,hogy nálunk már a sineket is felszedték.
Váróterem-jellegû építmények legyalulva...
:-(
Egyet hagytak meg a sinekbõl,merthogy januártól végleg annyi a Kazincbarcika-Rudabánya vonalnak.
Még jó hogy a közalkalmazotti kedvezmény MÁV-vonalra érvényes.
:-(
BRAVO !!!
"Ínség és meggyõzés - ez az a két erõ,mely tettekre bírja az embereket. Támassz ínséget,kormányozd a véleményeket és felboríthatsz minden meglevõ rendszert,bármilyen szervezett is legyen az."

#1159
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9,190 posts
ezekre a történésekre az abszurd,nonszensz szavak ugrottak hirtelen be.... Puskás kezelésére úgy kellett összekoldulni a pénzt,most meg... miért csak posztumusz tudják az embert megbecsülni?

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#1160
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
Szerettem volna szépet, okosat, dohogósat írni Puskás temetésérõl, de hál istennek megtették ezt nálam sokkal okosabb emberek.
Ugyanezek voltak az én gondolataim is.


Temetni jöttek
Népszabadság • Jakab József • 2006. december 11.
A Nemzet elbúcsúzott Halottjától, a temetés rendben lezajlott. Egyfajta magyar abszurd: a mondat elsõ négy szavának szomorúságát már-már enyhíti a második négy miatt érzett elégedettség. Másképpen, ami másutt természetes, az mifelénk mostanság szenzációszámba megy: békésen temettünk. Elhangzottak a beszédek: szépek, méltóságteljesek, alkalmasint kissé túlzók, helyenként oda nem illõk; sokan szóltak, tán többen is, mint amennyit az ízlés engedett volna, de tudomásul kellett vennünk, hogy a Nemzet Halottja nem csupán a mienk: ha a világ eljött fejet hajtani, hát azt is elmondhatta, mit jelentett számára Puskás Ferenc.

Alighanem az lenne a kívánatos, ha mostantól senki nem kérdezne. Egyebek közt például azt nem, hogy miért fizet az állam "csak" hetvenhárommilliót; ugyanis ha ezt firtatná bárki is, bizonyára akadna, aki meg azt kérdezné, hogy mi került ebben az olimpiai záróünnepségre hajazó, végig nem gondolt akármiben száznyolcvanmillióba. És ha ezt nem kérdezné senki, akkor az sem lenne téma, hogy háromhetes felkészülés (próbák?) után miként sikerülhetett ennyire silányra a mûsor, amely már az ötlet pillanatában elvetéltnek tetszett. A madridi Bernabeu-ban egyetlen csellista hölgy nyolcvanezer embert ríkatott meg, a budapesti Puskásban inkább sírni való volt, amint többtucatnyi táncos bíbelõdött a bántóan primitív koreográfiával. Immár azt sem szükséges firtatni, miért nem hallgattak az özvegyre, aki csupán egy szerény gyászmisével kívánt búcsúzni, ahogyan hasonlóan fájdalmas esemény esetében bárhol a világon teszik.

Szép, méltóságteljes, politikamentes temetést ígért a kegyeleti bizottság vezetõje; amikor kimondta a mondatot, már bizonyos volt, hogy lesz itt minden, csak politikamentesség nem. Elõbb érkezett a kérés, hogy a kormányfõ maradjon veszteg, azaz semmit ne csináljon: ne beszéljen, de még csak meg se jelenjen sehol. Mi több, a kormány részvét(el)ére sincs szükség, legkevésbé arra, hogy bármelyik képviselõje beszédet mondjon. Annak az embernek a búcsúztatásán, akitõl semmi nem állt távolabb, mint a politika. Aztán kiderült, hogy nem az kérte mindezt, aki alanyi jogon megtehette volna; mások gondolták így; idõbe telt, míg megtudtuk, az özvegynek semmi kifogása, beszélhetett hát a miniszter aszszony, aztán mától meg majd interpellálják, hogy a kormány miért csak a felét adta annak, amennyit mások kifizetni gondoltak.

A politikamentesség jegyében fölbukkant a király-hágó-melléki püspök az áthallásos beszédével; a jövõ reménységeit a Halott nevét alig néhány napja fölvevõ felcsúti futballakadémia gyerkõcei képviselték, nyilvánvalóan ugyancsak a politikamentesség jelszavával. Az egyik tévécsatorna közben spontán beszélgetés keretében boncolgatta, vallásos volt-e a Kapitány, és kiderült, hogy igen, sõt nagyon is. Bizonygatta nekünk mindezt a Kapus, aki most már aztán tényleg azt mond, amit akar; aki cáfolhatná vagy árnyalhatná az állításait, az már nem árnyalhat, és fõleg nem cáfolhat.

Egykor lehetett közösen lelkesedni, közösen büszkének lenni. Most is képesek lehetnénk rá! - utalt a Puskás-féle csapat eredményeire beszéde végén a köztársaság elnöke. Tapintható volt a csönd, mégsem hiszem, hogy sokan meghallották volna.