Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
2850 replies to this topic

#1101
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,889 posts

Az a para ezzel a mellény dologgal, hogy akiket nagy eséllyel ütnek el (részegen, világítás nélkül az út közepén) azok ezt sem fogják viselni...normális ember meg úgy is használ lámpát. Szerintem.

másik: Elvileg mindig kell nálam lennie személyemet azonosító igazolványnak...ki hord magánál akkor, amikor eddzeni megy? Én nem szoktam...:wtf:


de a rendõrök nem külömböztetik meg a részeg öreget a parasztbikeal és a versenyzõt.
a bringás az bringás.

nálam mindíg van személyi. ha elcsapna valami vagy beesnék egy szakadékba és megtalálnának akkor legyen mi alapján azonosítani.
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#1102
Aty22

Aty22

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 319 posts

2,7-tõl....


:)
Pontosítanék:
"A tábla azt jelzi, hogy az útra tehergépkocsival - kivéve a legfeljebb 2500 kilógramm megengedett legnagyobb össztömegû, zárt kocsiszekrényû tehergépkocsit -, valamint vontatóval, mezõgazdasági vontatóval és lassú jármûvel behajtani tilos..."
Tehát nyitott vagy ponyvás platós tgk-val nem lehet behajtani semmiképpen.

#1103
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts
Az a para ezzel a mellény dologgal, hogy akiket nagy eséllyel ütnek el (részegen, világítás nélkül az út közepén) azok ezt sem fogják viselni...normális ember meg úgy is használ lámpát. Szerintem.

másik: Elvileg mindig kell nálam lennie személyemet azonosító igazolványnak...ki hord magánál akkor, amikor eddzeni megy? Én nem szoktam...:wtf:
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#1104
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9,190 posts
Tigger,talajfertõtlenítõt tettek bele... a jóqrvaanyját az ilyennek,aki madarakat öl ilyen módon :/

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#1105
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

az 3.5 tonnától van nem?

...

2,7-tõl....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1106
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
az 3.5 tonnától van nem?

mellesleg azért vesz az ember lélegzõ ilyen olyan rongyokat hogy utána ráhúzzon egy kukásmellényt?
kéne az is lélegzõ anyagból 1x ezer pénzért...


elég lenne csak a lámpa is, mármint a sok lámpa nélküli kerékpáros miatt nem egy új baromságot kéne kitalálni, hanem az eredetit betartatni.
célravezetõbb lenne...

#1107
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts
"Ma este leállított 2 rendõr igazoltatás miatt és hogy közöljék szabálysértést követtem el!Állítólag dec 1. óta kötelezõ a láthatósági mellény, lámpa és a sisak...ezek elmulasztása szabálysértést von maga után, amely 5000HUF- akár 50000HUF ig terjedhet!!! BRINGÁSOK sztem szerezzétek be a cuccokat mert komoly a pénzbüntetés."

ez tényleg így van? a sisak persze alap mindig, de most arra az 1000 m-re, amíg kiérek a terepre feltenni egy lámpát és felvenni azt a mellényt, fõleg nyáron, amikor este 8kor még nagyon világos van...

..


Dave, 1ébként ezt honnan idézted ?
mer ha igaz is, tipikus példája, annak hogy szolgáink és védelmezõink rendszeresen arra játszanak -egyébként gyakran elég gusztustalunal- hogy az emberek kresz ismerete /a gyakorló autóvezetõké is/ hát enyhén szólva felületes, és könnyen meg lehet szopatni a polgárt ......

ha arra gondolok hányszor akartak levenni a tgk vizsgás seat incával , a tgk-val behajtani tilos táblánál.....és van aki beszopta....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1108
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
zsír, nem kell átötözni csak usb-n áttöltök egy másik színt, mintát magamra :D

nah de dohogjunk.

#1109
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,416 posts
várjácsak. Amit a plastform cég csinál (te linked), az a szálak közé szõtt led-fonal. Egykét színben világít az egész, és nem programozható. A philips féle (én linkem), azok mikroLEDek, egyenként a szövetszálak közé besuvasztva, egyenként bármilyen színnel viágíthatnak, és programozható a szövet.
Meguntam az aláírásom....

#1110
HillEry

HillEry

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 380 posts
nem nagyon kell rá várni ,mert már van ien, vagy iesmi
http://www.plastform.hu/viltextil.htm
van itt minden apám :D

még a végén aztfogják hinni mindenkire, hogy ufo, mert szanaszéjjel villódzik majd az utcán :D
Az emberiséget õsidõk óta két dolog foglalkoztatja:
1. Ki találta fel a munkát?
2. A többiek miért nem verték agyon?

#1111
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,416 posts
holdfényaktív cuccok, mi?:D

amúgy a legúljabb Philips vagy milyen találmány, de sokan dolgoznak/fejlesztenek vele:

http://infosthetics....s/clothing/?p=1

világítós szövet, alig igényel áramot. Pólókat is csinálnak már (nem a nyugatialuljárós villogós szarra gondolok, az normálLEDes), amikre bármit kiírhatsz, csak bele kell programozni.

edit: jaja, Philips. Most találtam meg a linkelt oldalon egy videót (elsõ oldal vége felé keressétek), és az Philips.
Meguntam az aláírásom....

#1112
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
rudak se rossz ötlet :)
konkréten felsõket láttam én, mindenféle csodás színben, és érdekes szabásban ) nem tudom mennyire gondolnak ott az izzadtságelvezetésre de ha még az is meg van oldva akkor mindenki irány psybabába, hehe )

#1113
HillEry

HillEry

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 380 posts

igen ezt kihagytam, goa-psy bulikra kifejezetten elõnyös :D
hm..
de tényleg, lehet kapni ilyen foszforeszkálós bulicuccokat. vajon az is szabályos lenne?



ja ezekre a megtörõs rudakra gondolsz? behajigálnád a küllõk közé? láttam már olyat is, hogy vki felszerelt egy uv csövet a váz aljához, na az a kemény, még akksit is cipelt, én ezt sztem nem vállalnám be, de a fénymegtörõs rudat lehetséges...
Az emberiséget õsidõk óta két dolog foglalkoztatja:
1. Ki találta fel a munkát?
2. A többiek miért nem verték agyon?

#1114
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
igen ezt kihagytam, goa-psy bulikra kifejezetten elõnyös :D
hm..
de tényleg, lehet kapni ilyen foszforeszkálós bulicuccokat. vajon az is szabályos lenne?

#1115
HillEry

HillEry

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 380 posts
[quote name='M-a-TT']reméljük egyre több választékban is lehet majd kapni és a végén már ciki lesz nem hordani. kona már van, tán lesz speckó is meg a többi.. így tán szivesebben fogják hordani az emberek.
nekem csak az a bajom vele, hogy minenhol csak XXXXXXXXXL-es van. ami most télen kabátra+hátizsákra ráhuzva kb jó is rám.

nekem ismerõseim csináltattak rá logókat, és így elviselhetõbb...aztmondják.
arra persze jó így is úgy is hogy parádéra büszkén felvegyék, mert az trendy :)
persze az attól még nem véd, hogy fejen ne b@sszanak egy sörösüveggel
Az emberiséget õsidõk óta két dolog foglalkoztatja:
1. Ki találta fel a munkát?
2. A többiek miért nem verték agyon?

#1116
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
reméljük egyre több választékban is lehet majd kapni és a végén már ciki lesz nem hordani. kona már van, tán lesz speckó is meg a többi.. így tán szivesebben fogják hordani az emberek.
nekem csak az a bajom vele, hogy minenhol csak XXXXXXXXXL-es van. ami most télen kabátra+hátizsákra ráhuzva kb jó is rám.

kocsmából hazafele meg nem hiszem h lakotterületen kívül megy az ember. bár ha naon be van bombázva akkor lehet :)ha meg lerobbansz kocsival, ott meg már ugyis kötelezõ.

#1117
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

"lakott területen kívül nem megfelelõ látási viszonyok között kötelezõ legyen-e a kerékpárosok és gyalogosok számára a láthatósági mellény"...

()


ja ezt én is hallottam a rádió...

egyébként lehet rá fújni, de ez így azért nem lenne hüjeség.....persze nehezen tudom elképzelni Józsi bácsit, amint a jászfelsõszentgyörgyi kocsmából az út közepén, seggrészegen hazafelé tántorogva büszkén viseli a kukásmellényt :)

aki meg nem szeretné a 800 ft-o teszkós szart, úgy tudom az elastic gyárt bringásmez anyagból.....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1118
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts

Na ja, mult heten visszkuldtem a Fox villamat a helyi illetekes szervekhez full szervizre.
Aztan 2 nap mulva jott a telefon, hogy nem erkezett meg, pedig az oaltaluk kuldott futarceg vette fel.
Delutanra kiderult a szerviz kapott egy csomagot, ami elvileg az enyem volt, de mosogatogep alkatreszek voltak benne es nagyon sajnaljak, de ebbol nem tudnak nekem hasznalhato villat csinallni.
Masnapra meglett az alkatreszek eredeti gazdaja es ugy volt, hogy a villam is. A barom futar egy itteni multi bevasarlokozponthoz vitte ki a foxomat. Delutanra ismetelten csak uj fejlemenyek voltak, valaki az alkalmazottak kkozul ellopta a villamat... :)
Ugyhogy most varom a zsir uj 2007es Fox F80X villamat, amit fajdalomdijkent kapok.. talan holnap itt is lesz!


szerintem küldözgesd el nekik szervízre a többi cuccodat is hátha kapsz egy új bicót :D

mindenesetre korrektek voltak az biztos Feltöltött kép

#1119
cimarcimar

cimarcimar

    vendég

  • fórumtag
  • 240 posts
Uttálom az internetes szavazásokat! Én Chuck Norrisra szavaztam...

#1120
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,708 posts

Bár egy kicsit korábban volt kérdés, és picit offtopic is, de mivel szó volt róla, érdeklõdtem fölfelé és e-mailt küldtem ORFK-nak a december 1-ei mellényes sisakos kérdésben.
Íme a válsza:

"A kerékpáros közlekedéssel kapcsolatos kérdéseire válaszolva a következõkrõl tájékoztatom:

Nem igaz a hír, hogy december elsejétõl kötelezõ a fényvisszaverõ mellény, illetve a sisak használata.
A KRESZ módosítására készült jogszabálytervezet a mellény használatával kapcsolat tartalmaz elõírásokat, de ezt még a Kormány nem tárgyalta meg.
Amennyiben elfogadná, akkor biztosítani fog a jogszabály kellõ - több hónapos - felkészülési idõt, a beszerzésére, illetve kellõ mértékben tájékoztatni fogjuk errõl a közlekedõket."


Na a rádióban fél órával ezelõtt hangzott el, hogy internetes "szavazás"-szerûség lesz a témában, többek között ezek a kérdések is, mint; "lakott területen kívül nem megfelelõ látási viszonyok között kötelezõ legyen-e a kerékpárosok és gyalogosok számára a láthatósági mellény"...

Biztos ezt is annyira figyelembe veszik majd, mint az új dunahíd nevérõl indított szavazást...

(Kezd elegem lenni mindenbõl... :()