Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
2850 replies to this topic

#1081
HillEry

HillEry

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 380 posts
na bocsánat, de itt a tv-ben aszonták, hogy kötelezõ a biztonsági öv használata ott ahol van...
namármost. milyen alanyi jogon kényszeríthetek én bárkit is arra, hogy ha beül a kocsimba akkor kösse be magát!? Az már az õ dolga, hogyha baleset történik és meghal az öv bekötésének hiánya miatt, akkor az a saját baja, nem az enyim..
Én úgy tudom, hogy megbüntethetik azt, aki nem köti be az övét, de most akkor kötelezõ használni is mindenütt ahol lesz öv?
szépen fognak sztem kinézni majd a buszon az emberek...
Az emberiséget õsidõk óta két dolog foglalkoztatja:
1. Ki találta fel a munkát?
2. A többiek miért nem verték agyon?

#1082
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
nekem fõsuli alatt nem is volt:)

de amúgy jaja.....

#1083
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,708 posts

diák csak utazási kedvezmény igénybevételére alkalmas...
semmi másra.


Akkor lassan felesleges lesz...

#1084
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
diák csak utazási kedvezmény igénybevételére alkalmas...
semmi másra.

#1085
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24,199 posts
szem ig szama fejben
ennyi eleg

amugy mindig kerik tolem a lakcim vagy mi kartyat
pedig nincs
csak 2014-ig ervenyes papir szemelyi

korabban ugy tudtam a diak is a kategorias igazolvany.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#1086
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,416 posts
jaja, lakcímkártyát csakis a rendõr kérheti el, mert rajta van a négyjegyû személyi szám azonosító (személyi számod után). És az titkos adat.
Meguntam az aláírásom....

#1087
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
miközben nem kérhetnék;)

#1088
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,055 posts
hát ahol elkérik a lakcímkártyát oda általában a személyi is kell

azt pedig már jópár helyen kérték

thez: nem 5 év alapból?
de kérhetõ 10 évre is dupla illetékért
Autist Team:)



#1089
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
nyugi nekem januárban járt le.
bármilyen plasztik alapanyagú eszközzel(meg a régi utlevéllel is) igazolhatod magad bárhol.
én hordom a lejárt személyit is, de még közel 3 évig nem tervezem megújítani(2.5 évig volt érvényes, kapják be!)

#1090
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,416 posts
nem fognak.

útlevél, jogsi, személyi(lakcímkártya) hivatalos iart. Diák nem.
Meguntam az aláírásom....

#1091
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
amúgy személyi nélkül ellehet az ember? jogsival pl?
azt vágom h azonosítani magam lehet mással is, demáshova? van ahova muszály h legyen személyim?

csakmert áprilisban lejárt, aztán ha kell akkor ideje lenne csináltatni :D

ja és ha most csináltatok és vissza kell adni és meglátják h április óta nem volt, nem fognak bántani? )

#1092
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,416 posts
tigris, ne hordj magadnál elveszett személyit, mert ha véltelten lekérdezik abból gáz lesz. Be tod bizonyítani hogy Te Te vagy, de akkor is bevisznek.
Meguntam az aláírásom....

#1093
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,708 posts

...Aki meg ki van világítva, azt nem ütik el (jó esetben).
Ha kötelezõvé is fogják tenni a mellényt, akkor sem lesz kevesebb biciklis-gázolás. Szerintem.


Az nálam tapasztalat, hogy kivilágítva szürkületben/sötétben amellett, hogy természetesen jobban is tolerálnak, még általános, hogy normálisan is kerülnek ki, mintha nem lennék kivilágítva...

azonosításhoz szükséges kártya alap... jogsi minimum.


Nálam pl tavalyi licenc van, nem egyedi példa hogy azt mondta a rendõr (más is van a környéken aki azt visz magával), hogy de jó, legalább van valami... meg nem gond ha megázim, vagy begyûröm a nyeregtáskába, stb...

a mellénnyel együtt GYEREKÜLÉS és BIZTONSÁGI övet is terveznek.
a buszokra!!!!:D
na erre kiváncsi leszek:)


Csak ahol van rá lehetõség, oda kell majd beszerelni... Magyarul az újabb buszokkal rendelkezõ magánvállalkozók szívják meg egyedül, a volánoknál semmi változás nem lesz ugysem...

#1094
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Igaz. És akkor a kérdés: A bevételt akarják növelni = a (szabálysértési) statisztikát rontani, vagy kevesebb balesetet? :chin:

a kitaláló az balesetet akar csökkentnei, a végrehajó szerv a gyakorlatban bevételt akar/fog/ növelni......
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1095
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5,740 posts

nem nagyon kell rá várni ,mert már van ien, vagy iesmi
http://www.plastform.hu/viltextil.htm
van itt minden apám :D

még a végén aztfogják hinni mindenkire, hogy ufo, mert szanaszéjjel villódzik majd az utcán :D

Hmmm... Ez nem is rossz, egyáltalán nem. Sõt...
"In idem flumen bis non descendimus"

#1096
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts

csak több szabálysértés;)

Igaz. És akkor a kérdés: A bevételt akarják növelni = a (szabálysértési) statisztikát rontani, vagy kevesebb balesetet? :chin:
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#1097
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
csak több szabálysértés;)

#1098
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 posts

de a rendõrök nem külömböztetik meg a részeg öreget a parasztbikeal és a versenyzõt.
a bringás az bringás.

Nyilván jogilag egy kategória, de aki nem vesz 500-ért a T....-ban hátsó lámpát, az nem fog mellényt sem. Aki meg ki van világítva, azt nem ütik el (jó esetben).
Ha kötelezõvé is fogják tenni a mellényt, akkor sem lesz kevesebb biciklis-gázolás. Szerintem.
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#1099
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
azonosításhoz szükséges kártya alap... jogsi minimum.


lol.
a mellénnyel együtt GYEREKÜLÉS és BIZTONSÁGI övet is terveznek.
a buszokra!!!!:D
na erre kiváncsi leszek:)

#1100
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

:)
Pontosítanék:
"A tábla azt jelzi, hogy az útra tehergépkocsival - kivéve a legfeljebb 2500 kilógramm megengedett legnagyobb össztömegû, zárt kocsiszekrényû tehergépkocsit -, valamint vontatóval, mezõgazdasági vontatóval és lassú jármûvel behajtani tilos..."
Tehát nyitott vagy ponyvás platós tgk-val nem lehet behajtani semmiképpen.

de az általam említett 1800kg körüli összsúlyú tehát 2,5 alatt van és zárt ...tehát a kivétel

másik: Elvileg mindig kell nálam lennie személyemet azonosító igazolványnak...ki hord magánál akkor, amikor eddzeni megy? Én nem szoktam...


nálam egy elvesztett, késõbb +talált , 2 éve lejárt személyi szokott lenni, ha van nálam hátizsák.....ha nincs akkor semmi
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való