Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
2850 replies to this topic

#761
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
hm. de ez csak a nem eletveszelyes serulesekre vonatkozik. ezt en eddig nem is tudtam. PErsze ettol meg gaz. mondjuk azt nem tudom, hogy a rally miert van a listaban, de semmi mas palya auto/motorsport nem.

tehat a holegballon extrem sport, a motokrossz pedig nem. szakertok csinaltak most mar biztos.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#762
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
namost ha ennek a cikknek lehet hinni:

http://kispad.hu/blo...s-rendelet.html

akkor a mountain bike nem extrém sport a kormány szerint (ha a dh nem az, akkor semmelyik fajta ága nem az szerintem:D), tehát marad a tb biztosítás...örülés van!

#763
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,055 posts
hogy lenne, reform van!
Autist Team:)



#764
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
párszász ft? konkrétan a tripláját kell most kipengetni...de az a 230 ft az tényleg horror (3-4 jegy áráért már kapsz kukásmellényt:D)...ha mondjuk be akarok menni a moszkvára, ami innen 1 jegy be villányiig 1 jegy a villamosra 1 jegy visszafele a villamoson 1 jegy villányitól, ez 4 jegy...tehát ha mondjuk havonta kétszer járok arra, akkor már jobban megéri egy diák havibérlet, amit nem használok ki ugye...öcsémbõl ma kibukott a kérdés, amikor a híreket hallgattuk meg mondtam, hogy milyen drága a bérlet: "Ennyire nincs pénz????"

#765
daci

daci

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,383 posts
szeirntem még a bkv diákbérlet ár viszonylag nromális.. az a párszáz ft nem múlik ezen
inkább a jegyár röhej.. 230 ft
aha persze majd mindig lyukasztok a fogason.. lool

#766
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,708 posts

DaveRider: ez bizony k*rvára így van...

én ma 13 percet álltam sorba a rohadt bérletpénztárnál, pedig hárman voltak elõttem
ilyen amikor az írástudatlan pénztárostól számlát kér elõttem a fazon
mire sikerült a betûket rákaparni eltartott 10 percig...:-X

és fasza hogy 2950ft lett a diákbérlet...
je!


Salgótarján, megyeszékhely, vasútállomás:

Sopronba járok, kértem hát egy jegyet, intercity pótjeggyel...
Onnantól kezdve hogy "Jó napot kívánok", odáig hogy "Viszont látásra" összesen 24 percecske telt el... És ebben nincs benne a sorbanállás. Ja, és ez persze délelõtt, a vonat pedig délután megy. Ez azért van, mert ha nem MÁV-os szakaszon is utazol, akkor nagy saláta jegyet ÍR meg... És mivel vasárnap délután mikor mindenki utazik, akkor is csak egy pénztár van, ezért akkor nem hajlandóak kiadni a jegyet, mert akkor a többi 50 ember nem kapna, akinek csak a KARTONJEGYRE kell ráütni a pecsétet... Ja, ennél már csak egy jobb van; mikor aszondja délelõtt, hogy jöjjek vissza 20perc múlva, mert mindjárt jön egy vonat az állomásra!!! -ez azért van, mert telefonon szólnak az elõzõ állomásról, hogy onnan elindult a vonat, és csak egy telefonvonal van, tehát nem tud megrendelni nekem ic-pótjegyet... Ugyanis azt telefonon kérdezi le Hatvanból vagy Budapestrõl...

Európai Únió, Magyarország, Salgótarján - megyeszékhely !!!
(ahova nemhogy IC, de naponta összesen 1 gyorsvonat érkezik, és 1 indul a fõváros irányába/irányából... A gyorsvonat (!) menetideje 2óra 15perc - 130km)

:rocketman

#767
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,622 posts

DaveRider: ez bizony k*rvára így van...

én ma 13 percet álltam sorba a rohadt bérletpénztárnál, pedig hárman voltak elõttem
ilyen amikor az írástudatlan pénztárostól számlát kér elõttem a fazon
mire sikerült a betûket rákaparni eltartott 10 percig...:-X

és fasza hogy 2950ft lett a diákbérlet...
je!


és külön dohogok:

1 (!) kicseszett pont kéne a négyeshez mikróból
69 pontom van 70tõl négyes
gyáááh


Én napi 66km-t teszek meg havi 2800-ért... Nem olcsó de még mindig jobb mintha gyalogolnék.

#768
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,380 posts
én most veszem fel másodjára :) de már most gondolkodom, h majd vmikor amikor elvégzem az egyetemet rászánok egy fél évet és felveszem a mikro makrot.

#769
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,055 posts
:D
nekem is a kettes volt a cél, két hete még az is álomnak tûnt:)

de ha már így sikerült akkor...:-)

(hozzáteszem hogy a könyvet szeptember óta ki sem nyitottam:-))
Autist Team:)



#770
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19,996 posts
nekem te ne dohogjal a mikro 4-esert, mert orrbaruglak. meghogy negyes. hehh

asszem a ket foiskolat osszeteve 5szor minimum kirugtak mikrobol.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#771
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,055 posts
DaveRider: ez bizony k*rvára így van...

én ma 13 percet álltam sorba a rohadt bérletpénztárnál, pedig hárman voltak elõttem
ilyen amikor az írástudatlan pénztárostól számlát kér elõttem a fazon
mire sikerült a betûket rákaparni eltartott 10 percig...:-X

és fasza hogy 2950ft lett a diákbérlet...
je!


és külön dohogok:

1 (!) kicseszett pont kéne a négyeshez mikróból
69 pontom van 70tõl négyes
gyáááh
Autist Team:)



#772
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Naneeee...fönök, a 16 éves mindenkit utál kiscsaj a tipikus Miss one night... Szépen bologatsz 30 percig amig kisirja mi a baja, és te addig adagolod bele a páleszt/tequilát/hubit/portoricot stb (najo azért te is ihatsz egy párat sosem árt :)) majd utána jol megvigasztalod...

szerintem a bológatás inkább a csajszi reszortja....tudod jó ütemben, a +felelõ ideig :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#773
Csuporka

Csuporka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 608 posts

doh: ja kb most az egyetemre kell annyi idõt szánni...

csajproject kimerült az elmúlt néhány napban szilveszterkor 2 db(!):) 16 éves "nagylány"-ban, mivel nem volt más (többi foglaltan érkezett). az egyik rinyált (mindenkit utált), mert ott volt a nagy "õ" jelöltje a (2 éve) baránõjével, a másik csaj meg persze vigasztalta.
és õk még viszonylag érettek is a korukhoz képest. ennyit a korosztályukról :mybad:


Naneeee...fönök, a 16 éves mindenkit utál kiscsaj a tipikus Miss one night... Szépen bologatsz 30 percig amig kisirja mi a baja, és te addig adagolod bele a páleszt/tequilát/hubit/portoricot stb (najo azért te is ihatsz egy párat sosem árt :)) majd utána jol megvigasztalod...

#774
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts
Dave: miért nem azt nézed, hogy eddig az elõállítási árnál olcsóbban kaptad meg azt, amit? :-)

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#775
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
ne dohogj! ezt választotta az ország, most igyuk csak meg a levét.
így jártunk;)

#776
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
dohogok:

2003 szeptember óta mindig vettem környéki diák havi bérletet, kivéve nyáron, amikor nem voltam itthon, hanem Balcsin tunyultam:P..itt vannak berendezve, lehet figyelni az áremelkedést. az elsõ bérlet 450 ft (ha jól emléxem), a decemberi 690...évente +50-150 ft, ez betudható a nyersanyagváltozásnak. és nekem megért 690 ft-ot az, hogy nyugodtan utazhatok hazafele a suliból és zenét hallgathatok, nem kell paráznom az ellenõrõktõl meg a 2500 ft-os bírságtól. ma reggel haver mond valamit, nézek ,hogy HE?, majd a nap folyamán ezt többen is megerõsítik..délután nem bírok magammal, lemegyek a bérletpénztárhoz, megkérdezem, és nem hiszek a fülemnek: majd' 2000 Ft-ot el akarnak kérni egy környéki diák bérletért, amikor a legtöbben, akik ezt veszik, csak törökbálintról/kamaraerdõrõl/budaörsrõl járnak be ide budaörsre suliba meg szórakozni/focizni/vásárolni...én is reggel elmegyek suliba, délután haza, meg néha leugrok ósánba, dekathlonba, bowlingozni egyet, bringaboltba, focizni, csocsózni. ha pestre megyek be, mindig lyukasztok jegyet. de ez a majd' 2000 ftos bérletár szíven ütött. ez gyakorlatilag 200 % áremelést jelent tavaly óta, 2003 óta pedig ~400%-ot...és a szolgáltatás színvonala alig emelkedett, a buszok ugyanolyan rendszertelenül járnak vagy éppen nem járnak, ugyanolyan koszosak, zajosak és büdösek, a bérletpénztárban ugyanolyan lassú a kiszolgálás...miért fizessek 3x annyit ugyanazért a szarért?!?!? 2007 januárjától én nem veszek jegyet, nincs olyan nagy különbség a 2500 FTos büntetés meg a 2000 ftos bérletár között...ha meg elkapnak, akkor meg "Kovács Pistike, 2040 budaörs domb utca 117, igen, persze, majd feladom a csekket, csókolom.."..és nem csak én teszek így, rengeteg osztálytársam/haverom nem vesz ilyen áron bérletet, mert õk sem értik, hogy miért emelkedett ennyire extrém módon a bérletár, miközben se új busz, se új buszmegálló, maradt ugyanaz a szolgáltatás minõsége...

#777
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,251 posts
  • LocationSvájc
nem akartak édes 3ast?
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#778
N_Vitya

N_Vitya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 519 posts
doh: ja kb most az egyetemre kell annyi idõt szánni...

csajproject kimerült az elmúlt néhány napban szilveszterkor 2 db(!):) 16 éves "nagylány"-ban, mivel nem volt más (többi foglaltan érkezett). az egyik rinyált (mindenkit utált), mert ott volt a nagy "õ" jelöltje a (2 éve) baránõjével, a másik csaj meg persze vigasztalta.
és õk még viszonylag érettek is a korukhoz képest. ennyit a korosztályukról :mybad:

#779
the_d

the_d

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,416 posts
most mondta, egyetlene az egyetem :D
Meguntam az aláírásom....

#780
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13,251 posts
  • LocationSvájc
hogy áll csaj projected?
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->