Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
2850 replies to this topic

#681
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,150 posts

most akkor van környéki diák vagy nincs?:wtf:


Jelentem nemvan tehát NINCS

#682
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,150 posts
Az a baj, hogy én ezt nem tudom megtenni, mert teljesen megszünteték a diákbérletet.
Egyébként asszony is azt csinálja mint te, mert azért nem mindegy, hogy mennyit költ sulibajárásra hétvégente.

#683
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,811 posts
most akkor van környéki diák vagy nincs?:wtf:

#684
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17,297 posts

Azta k**********be
Tudtomal azt igérték az okosok, hogy a napalis diákoknak nem veszik el az utazási kedvezményét az otthona és az iskola között.
Erre ma akarok BKV bérletet vanni, és közlik velem, hogy a környéki diákbérletet megszüntették, mert az állami támogatás ahoz többé nem jár,de vehetek felnöttet, ami jóval drágább.
Na most mi ez, ha nem kiizélés?
Az igérik, hogy nem szüntetik meg a kedvezmén azt mégis. FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU DE MÉRGES VAGYOK!!!!!!


én csütörtökön vettem diákbérletet, pedig esti tagozatos vagyok.
semmit nem szólt a néni, hogy mivan.
kiírva se volt.
innentõl kezdve ha jön az ellenõr és reklamál.. hát.. ne nekem.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#685
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,150 posts
Azta k**********be
Tudtomal azt igérték az okosok, hogy a napalis diákoknak nem veszik el az utazási kedvezményét az otthona és az iskola között.
Erre ma akarok BKV bérletet venni, és közlik velem, hogy a környéki diákbérletet megszüntették, mert az állami támogatás ahoz többé nem jár,de vehetek felnöttet, ami jóval drágább.kb8*
Na most mi ez, ha nem kiizélés?
Az igérik, hogy nem szüntetik meg a kedvezmén azt mégis.
FÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ DE MÉRGES VAGYOK!!!!!!

#686
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,228 posts

Nade érted Burce, most Beg mér menj olcsóbban bringázni, mint én? Hogy többet tudjon inni? Lúfaszt. :D


Mert én könnyebb vagyok, és kevesebbet fogyasztana a vonat ha csupa olyan pálcikaember utazna mint én! :)
Like a rock...

#687
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts
Igen! :)


Charon: és akkor végre rendesen bemelegítek/levezetek majd. 2×100km :D

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#688
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11,799 posts
Nade érted Burce, most Beg mér menj olcsóbban bringázni, mint én? Hogy többet tudjon inni? Lúfaszt. :D

"...hogy tudsz-e kegyelmezni, Úgy ahogy neked soha soha senki
S ha igen, hát jó leszel annak, Aki hagyja magát, mások is hagynak
Majd mindig, s Te ott állsz szelíden Hajnalban az utcán, és jól esik minden"



#689
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

Eddig elvonatozhattunk Miskolcra/Egerbe biciklizni. ~120km, valami 1200 ft volt bringástul oda-vissza. Ezután ~3600 huf bringa nélkül (retur). Ez 265ft/l benzinnel számolva 13,5l benzin ára.
Úgy megszoktam, hogy vonatozhatok (buszozhatok) :(


Mostantól megtanulsz rendesen tekerni. Nõnek a távolságok, javul a kondíció. ;)

#690
N_Vitya

N_Vitya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 519 posts
én ebbõl a vonatozós élménybõl sajnos kimaradtam, idén terveztük beindítani az ipart :( ami be is fog indulni, csak marad a bükk felénk esõ része, vagy egésznapos rááldozás. nem beszélve arról, ami nem bükk...

#691
Bálna

Bálna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1,708 posts

Mi kiszámoltuk, hogy ha megint melóm lesz és nem lesz diákom éppen, kizárólag bringával fogok ide járni. Olcsóbb a kopó alkatrészeket cserélgetni...

HÉV kiegészítõ diák bérlet 470 hufról 1200 hufra (köbö). Slusszpoén, hogy ez két megálló. Egyet még tudnánk gyalogolni, de a következõ nem megközelíthetõ gyalog.


Én hazajárós egyetemista vagyok, minden hétvégén jövök-megyek... Az azt jelenti, hogy minimum 8 út/hónap egy vonalon (az 48 hétévge), de ugye van 4 olyan hónap amikor 10 út/vonal (így jön ki az 52 hétvége)... De 8 út/vonal-lal számolva elméletileg nem csak nekem hanem bárkinek olcsóbb bérletet venni, mint 8 utat kifizetni (diákkedvezménnyel értem!)...
Egy egyszerû kis képlet, 8 út 50%-os kedvezménnyel, azt jelenti hogy 4 egész jegy árának megfelelõ összeget fizetsz ki! Bérlet: 18 oda-vissza út = 36 út teljes árának a 90%-os kedvezménye = 3,6 egész jegy árának megfelelõ összeget fizetsz ki Tehát ha 8-at uatzol egy adott vonalon akkor már jobban jársz a bérlettel... Én így tudom...
Ugyhogy én lehet bérletet fogok váltani 350km-re (Salgótarján-Sopron)...
Nevetséges, nem?

#692
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts
Eddig elvonatozhattunk Miskolcra/Egerbe biciklizni. ~120km, valami 1200 ft volt bringástul oda-vissza. Ezután ~3600 huf bringa nélkül (retur). Ez 265ft/l benzinnel számolva 13,5l benzin ára.
Úgy megszoktam, hogy vonatozhatok (buszozhatok) :(

#693
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég
Mi kiszámoltuk, hogy ha megint melóm lesz és nem lesz diákom éppen, kizárólag bringával fogok ide járni. Olcsóbb a kopó alkatrészeket cserélgetni...

HÉV kiegészítõ diák bérlet 470 hufról 1200 hufra (köbö). Slusszpoén, hogy ez két megálló. Egyet még tudnánk gyalogolni, de a következõ nem megközelíthetõ gyalog.

#694
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts
Húha MÁV/Volán árváltozások.... meleg :scared:

azt nem tudja vki, hogy mennyire szigorú a lakhely-munkahely útvonal? lakcímkártyával kell igazolnom, hogy melyik a legrövidebb?

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#695
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
már megint nemjó a neptun... :rocketman

#696
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,649 posts
kéne de mindig linkel vki vmi uj játékot vagy vmit amirõl nem lehet lekattanni. ;)

doh

)

#697
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5,055 posts
off: meghívót megkaptad?:-)
on:
tanulni kéne...:-/
Autist Team:)



#698
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
mert a letexra valóban más kell.
nekem mindenesetre télen nem sikerült megragasztanom a belsõt. a ragasztó dobozára rá is volt írva, hogy hány fokig mûkszik.


Na de mostmár dohogni kéne:

PICSÁBA!

#699
voti

voti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,179 posts
A butyl tartalék belsõmet gyönyörûen megragasztottam vele, csak mivel gyári hibás volt a nálam lévõ összes folt kevés volt rá. Amúgy a lakásban sem ragadt rá a latexre a folt.


#700
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
Teljesen mindegy, mert ilyen idõben egyiket sem lehet ragasztani. Asszem 5 fok alatt nem indul meg a vulkanizáció.