Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • Lezárt topik Lezárt topik
2850 hozzászólás a témában

#661
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

vagy talán azért nem veszik el a kedvezményüket, mert többségük 50-60 ezret kap a 40 évéért? :icon_roll
szal sztem õket aztán télleg hagyni kéne.


bele lóg a kezed a bilibe és...
az államvezetést mit érdekli a nyugdíjasok nyugdíja? kb annyit mint hogy nekünk bevezeti a tandíjat.(aminek amúgy volt alapja, így nem kell ingyen taníttatni az hirtelen EU-s román állampolgárokat....)
el akarták venni, de mégse merték, azzal elásnák magukat 2010-ben.

#662
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
vagy talán azért nem veszik el a kedvezményüket, mert többségük 50-60 ezret kap a 40 évéért? :icon_roll
szal sztem õket aztán télleg hagyni kéne.

#663
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

nemjo, mert ha mozognának örökké élnéneke. bár így is erõsen túlteljesítenek...;)

azért mégiscsak a saját nagyszülõi generációnkról van szó...
meg, bár ez undorítóan gazdasági megközelítés, de ez a korosztály nem az a költekezõ tipus (pl. néhány speciális kivételtõl eltekintve nem marketing célcsoport) és a megtakarításaik elég gyorsan, és természetes módon lecsorognak a fiatalabbakhoz... :x

#664
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

nem. de ha en nem veszek annyiert diakot, mikozben eddig ugyanolyan (vagy hasonlo) kedvezmenyem volt, de most felemeltek az enyemet, az ovet meg nem es en bringaval jarok, akkor ok is jarjanak azzal. es akkor csokkenne a legszennyezes és tovabb elnenek az emberek. egeszsegesebb, sportosabb es mozgascentrikusabb embereket kene nevelni, az a velemenyem. bringat-gorkorit-rollert mindenkinek!

nemjo, mert ha mozognának örökké élnéneke. bár így is erõsen túlteljesítenek...;)

#665
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
nem. de ha en nem veszek annyiert diakot, mikozben eddig ugyanolyan (vagy hasonlo) kedvezmenyem volt, de most felemeltek az enyemet, az ovet meg nem es en bringaval jarok, akkor ok is jarjanak azzal. es akkor csokkenne a legszennyezes és tovabb elnenek az emberek. egeszsegesebb, sportosabb es mozgascentrikusabb embereket kene nevelni, az a velemenyem. bringat-gorkorit-rollert mindenkinek! jameg bukot. es fenyvisszavero mellenyt.

off: sajnalom, hogy tegnap este fenyvisszavero melleny nelkul, kivilagitatlanul jottem haza Budaors _nagyon erosen_ megvilagitott foutcajan. elnezest kerek, itthon hagytam a lampakat, siettem haverhoz pokerezni, igy is kesesben voltam.

thez: itt van egy bacsi, 60+ eves, multkor jott be velem egyutt bringaboltba vadiuj, nem is akarmilyen (dura-ace-mavic) kerekekert. es ugy nyomta az emelkedokon, mikozben jottunk haza (kb egy helyen lakunk), hogy lihegtem utana. ilyen kene meg, sok. egy jobb tv arabol kijon egy jobbfajta bringa.

#666
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
miért, az büntetés a szemedben? :)

#667
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
nem igazságos. õk is járjanak bringával bevásárolni:P

#668
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ejj de diplomatikusan fogalmaztál róluk:)
ninsc vér a pucájukban velük "kiszúrni"

#669
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
mivel "fejlett" ország lévén a korfánk olyan, h hatalmas (szavazó)bázist alkotnak a nyugdíjasok
ezért van a 12+x. havi nyugdíj, az ingyen utazás, etc

#670
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
én nem irigykedem hanem egyzserüen nem értem miért kapnak.


vagyis nagyon jól tudom miért kapnak, mindenki tudja:)

#671
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Részben õk is szopnak, pl a kiegészítõ HÉV bérletek nekik is megszünnek. De persze Budapesten azért jó nekik...nem irígykedem, csak egyszerûen ott tartok, hogy belõlem vannak eltartva, hányok a bújtatott TB-tõl, s ehhez képest engem már senki sem fog, mert ilyen körülmények között egyszerûen nem lesz kinevelve az a réteg, aki majd nekem gürizne.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#672
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
csak egyet nem értek. a nyugdíjasoknak miért jó most? mármint nekik se kéne jónak lenniük.
nehogymár csak minket szopassanak.
le az ingyenutazással.

#673
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
van környéki diák, 5, 10 és korlátlan kilométeres..;)...

#674
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
kiscsaládunk eljutott odáig (2 felnõtt), hogy bármikor, bárhová megyünk autóval és bármekkora dugó van, olcsóbb, mintha BKV-val / MÁV-val tennénk, és cipekedni / más társaságát elvezni sem kell. :chin: fasza

nacsak, hogy necsak a diákoknak legyen olyan rossz ;)

#675
-Henger-

-Henger-

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.181 hozzászólás
Király, ezután két egyetemista olcsóbban jön ki, ha autóval megy.

BKV bérletet sem fogok ezután venni jó ideig.
Légy optimista! Ha citrommal kínál meg az élet, kérj hozzá Martinit!
Race, no Rest!

#676
vendég_Charon_*

vendég_Charon_*
  • vendég

Akkor meg minek kapunk diákot?


Lehet vele kaparni a jeget a kocsi szélvédõjérõl, etc.

#677
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

Akkor meg minek kapunk diákot?


erre múltkor mi is rájöttünk osztálytársakkal.
kb ekvivalens a 0val...
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#678
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

napalis diákoknak nem veszik el az utazási kedvezményét az otthona és az iskola között.


Pedig de. De ha már itt tartunk, az estiseket, levelezõsöket (pl engem) lehet szopatni? :( Ehh. Csak jelzem, hogy már edzõteremben sem adtak nekem diákbelépõt, mert "hogy a levelezõsöknek megszünt a kedvezmény"...mivan? Akkor meg minek kapunk diákot?
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#679
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás

Nah:
http://bkv.hu/jegyek/index.html

...Környéki helyi bérlet, váltható a fõváros közigazgatási határán kívül levõ azon településeire, amelyeken a Budapesti Közlekedési Zártkörûen Mûködõ Részvénytársaság autóbuszjáratai közlekednek. Érvényes a külsõ település...


Akkor mostmár tényleg nem tudom. Nekem a néni azt mondta,hogy nincs, de látom, hogy mégis van, csak mondjuk majdnem 2000 az eddigi 600 helyett. Akkor a nénike volt a süti a pénztárnál, mert van,diákbérlet, csak rohadtul megemelték.

#680
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Nah:
http://bkv.hu/jegyek/index.html

...Környéki helyi bérlet, váltható a fõváros közigazgatási határán kívül levõ azon településeire, amelyeken a Budapesti Közlekedési Zártkörûen Mûködõ Részvénytársaság autóbuszjáratai közlekednek. Érvényes a külsõ település...

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"