Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
2850 replies to this topic

#2561
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 posts
Ja, ja, igaz. Engem múltkor a lépcsõházunkban lakó öreg papa leb*szott, hogy miért viszem fel a harmadikra a bringám, amikor õ az övét tíz éve a bringatárolóban tartja és még sose lopták el (!). Mondom neki, azért, mert drága volt. (Na jó, ez relatív. Nekem drága :)) Azt mondja, ne szórakozzak már, annyi nem lehet, az övé öt rugó volt és "spéci olasz bringa", (ja, ért hozzá a papa) és az enyém nem tud semmivel többet és egyébként is mi volt ezen annyi.

Hát majdnem leestem a nyeregbõl, úgy röhögtem. Szó szerint nekem támadt, mert nem akarom, hogy lenyúlják a binyómat a kutyaszaros hétker gettóban :D
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#2562
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

Pont tegnapelõtt folytattam az indexen parázs vitát egy autós hölgyikével, aki rám támadt, hogy ugyan miért az autósok vugyázzanak a bringásokra, ha a bringások se tartják be a Kreszt. Írtam neki, hogy egyszerûen azért, mert ha én nekihajtok egy gyalogosnak, akkor elesünk, ha egy autónak, akkor belapul a felnim, vagy letörik a tükre, ha viszon õ üt el engem, akkor minimum kórház de lehet, hogy még bele is halok.

Egyszerûen õ a nagyobb. Képtelen volt megérteni a hülyéje. Ez olyan, mintha az ötéves gyerekedet kérnéd meg, hogy ugyan, Pistike, szaladj már át az úttesten a labdádért, ha már egyszer elgurult. Hadd ne én menjek már...

Kész röhej, nem?


Azt nem értem, hogy miért csodálkoznak, hogy a kerékpárosok nem tartják be a KRESZt? soknak nincs jogsija, az autósoknak viszont elviekben kötelezõ (mert ugye tudjuk, hogy néhányan a "nem jogsival megy a kocsi, hanem benzinnel" elvet követik). Aztán mégsem hallottak arról, hogy némelyik tábla, felfestés mit jelent. Az ilyenek hogy a fenébe vizsgáznak le? Már az elméleten sem lenne szabad túljutniuk.
Persze bizonyos alapvetõ szabályokat azért ismernek még a gyalogosok is, de engem sokszor olyan helyzetben bunkózott le az autós, amikor egyértelmûen elsõbbségem volt, õ hozott engem vészhelyzetbe, és még neki állt feljebb. Remélem egyszer ugyanebben a helyzetben valaki olyan ül mellette, aki ismeri a kreszt, és elmagyarázza neki, õ meg szégyenli magát.

#2563
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
megállnak.
eddig 100%osan bejött
de legtöbbször ugye a fix 5-10el jövõ idióta taxisokat kedvelem, akik egyszerüen zebrán kanyarodásból nem álnak meg.
na én bemegyek elé, akárhogy jön, törexik.
nekem van elsöbbségem, ilyen sebességgel meg bajom nem lehet, max a motorháztetõ horpad be.
az meg engem nem érdekel, még fel is jelentem ha nagyon pattog.

50el jövõ gép elé meg persze nem megyek be semmiképp, az olyanokat csak végighúzom elsõkerékkel. (tök jól gurul)

de persze ezek párhuzamos közlekedésnél nem annyira jönnek be:-\

na de on.

#2564
Trueman

Trueman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,302 posts
Szeretnék hozzászólni ahhoz a témához hogy kinek milyen összegû bringája van. Én hosszú gyûjtés és ügyeskedés után összehoztam egy polarx-et. Nem kell mondanom, hogy ez a bringa egy álom. Na de nem is ez a lényeg. Elég jó megjelenésû bringa, látszik rajta hogy nem egyszerû. És ugye sokan, szerintem elég neveletlenül azzal kezdik, hogy mennyi volt. Na én erre kapásból nem válaszolok. Egyrészt nagyon is nincs köze hozzá, másrészt nem mindegy? Kinek mi a fontos. Nekem például ez. És egy pillanatig nem szégyenlem hogy mennyibe került ez a bicikli. Annak ellenére hogy mások próbálnak kevesebbõl élni egy hónapig. Ez persze elszomorít. Ha jól tudom nem loptam. Sõt! Dolgoztam, gyûjtöttem mint mindenki más. Ezek mellett talán az sem elhanyagolható, hogy nem költök cigire, sem alkoholra. Egy fillért sem.
És kik sipítoznak a legjobban? Hát azok akik nagy mennyiségben élnek mindkettõvel. Minden héten minimum egy alkalom berúgás, bagó...ha én is boncolni akarnám emnnyibe van ez, õk is meg lennének sértve. Vagy rosszul látom?
Na mindegy. Ennyit szerettem volna. Hali

#2565
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 posts
Thez:...úgyse lesz bajom, még fiatal vagyok...
Akkoriban én is úgy gondoltam csak megáll, de a balesetin volt idõm levonni a következtetéseket...

#2566
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

Tin: Ebben egyetértünk. A fõ ok, hogy semmibevesznek. Ha már itt tartunk bosszantó, amikor tekersz és mellékútról felhajtás elõtt bambulnak feléd, aztán amikor odaérsz simán kimennek eléd. Én '97-ben repültem be egy zsiguli szélvédõjén, mert annyira semmibevettek, hogy meg sem adták az elsõbbséget. 1 hét kórház, fél év pihi, aztán amikor lezárult a rendõrségi vizsgálat és jól megbüntették a f@szkalapot, megkerestem, hogy rendezhetnénk a káromat. Hát ne tudjátok meg, azt mondta, hogy itt neki volt kára és én okoztam a balesetet:"...a testemmel és a biciklimmel összetörtem a kocsiját...", de a biztosítója kénytelen volt fizetni. De ezért még nem utáltam meg jobban az autósokat, mivel jómagam is sofõrködöm. Csak én miért tudok odafigyelni a kerékpárosokra? Nem véletlen nincs országútim!


Igen, erre gondoltam. Bambul, aztán meg bevág eléd. A múltkor a taxis kiabált, hogy megállok, de a szélzaj miatt én ezt nem hallottam, valóban megállt, de a viselkedése nem erre utalt, én meg olyan hirtelen álltam meg, hogy átugrottam a saját bringámat, aztán meg hemperegtem kicsit a földön.
Nem lett komolyabb bajom, de azért nem esett jól.
A szembenlévõ vendéglátóipari egység törzsközönsége, akik ismerték a taxist, meg nem nagyon szörnyülködtek, nekik látványos volt, tetszett, hogy röpültem. :(
Én ugyan nem bírok 40-50-el menni, de csak 28-30 körül, de erre sem szoktak számítani.
A nagyobb forgalmú fõutakon éppen ezért néha biztonságosabb menni, mint egy kevésbé forgalmason, mert ott jönnek az autók is, és megadják az elsõbbséget. Az Elnök utca egy gyér forgalmú védett út, tök jó lenne menni rajta, mert nincs jobbkezes utca, de mégis itt akarnak legtöbbször elcsapni. Vagyis nem legtöbbször, mert legtöbbször a Népligetnél a buszpályaudvarnál, de itt is sokszor van bajom.

#2567
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 posts
Pont tegnapelõtt folytattam az indexen parázs vitát egy autós hölgyikével, aki rám támadt, hogy ugyan miért az autósok vugyázzanak a bringásokra, ha a bringások se tartják be a Kreszt. Írtam neki, hogy egyszerûen azért, mert ha én nekihajtok egy gyalogosnak, akkor elesünk, ha egy autónak, akkor belapul a felnim, vagy letörik a tükre, ha viszon õ üt el engem, akkor minimum kórház de lehet, hogy még bele is halok.

Egyszerûen õ a nagyobb. Képtelen volt megérteni a hülyéje. Ez olyan, mintha az ötéves gyerekedet kérnéd meg, hogy ugyan, Pistike, szaladj már át az úttesten a labdádért, ha már egyszer elgurult. Hadd ne én menjek már...

Kész röhej, nem?
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#2568
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
én ált amikor tudom hogy esélyes hogy nem adják meg az elsöbbséget, akkor olyan sebességgel megyek be az autó elé, hogy ne repüljek el, de mindenképpen bemegyek.
volt már hogy nekemj9ttek, lökös fényezése hát igen.
kiröhögtem, gratuláltam neki, és továbbmentem.
gyalog is bemegyek elé.
ha nem 50el jön, ugyse lesz bajom, még fiatal vagyok...
de néhányan ilyenkor annyira tudnak csodálkozni..(és persze satufékkel megállni, csikorgó gumik, utána majdnem csattan a mögötte jövõ is...)
én ezt szeretem nézni, röhögök rajtuk.

#2569
adolf

adolf

    vendég

  • fórumtag
  • 119 posts

Én eddig egyetlen kivételtõl eltekintve amiatt kerültem balesetbe, vagy közel hozzá, mert egyszerûen észre sem vett. Vagy meg sem próbálta felmérni a sebességemet. Elnézett felém, nekem volt elsõbbségem, és hiába láttam, hogy a feje felém néz, nem lassított, elémkanyarodott stb.
Valahogy úgy gondolhatták, hogy ezelõtt még simán átmegyek, pedig nem. Nagyot kellett fékeznem, aztán volt, hogy megálltam, és volt, hogy nem.
Szóval nem hiszem, hogy csak az irigység lenne az oka, inkább a semmibevétel.


Igazságod vagyon Tin!
Gondolja ha nem akar megdögleni a marhája majd csak fékez,én vagyok a nagyobb nekem van elsöbbségem. Sajnos ez sokszor igy müködik. Szerencsétlen bringás meg mit csinál? Fékez mint az állat. Nekem az utóbbi idöben az a tapasztalatom, hogy sok autós megpróbálja ugyan felmérni a biciklis sebességét de nem tudja. Egyszerüen nem érti meg, hogy egy átlagos kondicioban lévö kerékpáros simán elérheti akár a 40-50 km/h sebességet is.
Attila, flagellum Dei, malleus orbis

#2570
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 posts
Tin: Ebben egyetértünk. A fõ ok, hogy semmibevesznek. Ha már itt tartunk bosszantó, amikor tekersz és mellékútról felhajtás elõtt bambulnak feléd, aztán amikor odaérsz simán kimennek eléd. Én '97-ben repültem be egy zsiguli szélvédõjén, mert annyira semmibevettek, hogy meg sem adták az elsõbbséget. 1 hét kórház, fél év pihi, aztán amikor lezárult a rendõrségi vizsgálat és jól megbüntették a f@szkalapot, megkerestem, hogy rendezhetnénk a káromat. Hát ne tudjátok meg, azt mondta, hogy itt neki volt kára és én okoztam a balesetet:"...a testemmel és a biciklimmel összetörtem a kocsiját...", de a biztosítója kénytelen volt fizetni. De ezért még nem utáltam meg jobban az autósokat, mivel jómagam is sofõrködöm. Csak én miért tudok odafigyelni a kerékpárosokra? Nem véletlen nincs országútim!

#2571
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

Tin: Ez is egy lehetséges ok, hogy irigyek. Én mindig azt szoktam mondani, akinek nincs hobbija, az a szemembe üres ember. Az autóst, aki az úton találkozik kerékpárosokkal, akik láthatóan örömüket lelik hobbijukban, lehet hogy ez is irritálja. Nem elég hogy útban vannak, még jól is érzik magukat! Õ meg egy szürke senki és rádhúzza a kormányt. Szerintem ebbõl a szempontból tök mindegy, hogy 10 ezres vagy 1 millás bájk van alattunk, a bótból tekersz hazafelé vagy esetleg edzel. Ugyanúgy gondolják, hogy dühüket kitölthetik rajtunk.


Én eddig egyetlen kivételtõl eltekintve amiatt kerültem balesetbe, vagy közel hozzá, mert egyszerûen észre sem vett. Vagy meg sem próbálta felmérni a sebességemet. Elnézett felém, nekem volt elsõbbségem, és hiába láttam, hogy a feje felém néz, nem lassított, elémkanyarodott stb.
Valahogy úgy gondolhatták, hogy ezelõtt még simán átmegyek, pedig nem. Nagyot kellett fékeznem, aztán volt, hogy megálltam, és volt, hogy nem.
Szóval nem hiszem, hogy csak az irigység lenne az oka, inkább a semmibevétel.

#2572
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 posts
Tin: Ez is egy lehetséges ok, hogy irigyek. Én mindig azt szoktam mondani, akinek nincs hobbija, az a szemembe üres ember. Az autóst, aki az úton találkozik kerékpárosokkal, akik láthatóan örömüket lelik hobbijukban, lehet hogy ez is irritálja. Nem elég hogy útban vannak, még jól is érzik magukat! Õ meg egy szürke senki és rádhúzza a kormányt. Szerintem ebbõl a szempontból tök mindegy, hogy 10 ezres vagy 1 millás bájk van alattunk, a bótból tekersz hazafelé vagy esetleg edzel. Ugyanúgy gondolják, hogy dühüket kitölthetik rajtunk.

#2573
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

Jaj. Bocánat :( !
Jövõre?


remélem akkor már nem jön közbe semmi. (még titokban reménykedem, hogy találok valami megoldást, de nem akarom elkiabálni)
De ez nem is igazi irigység, inkább önsajnálat. :)

#2574
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 posts

Én is irigy vagyok, mert te mehetsz, én meg nem. :-( :)


Jaj. Bocánat :( !
Jövõre?
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#2575
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

Hát, bizony. Irigy kutyák. Nem baj, engem tuti nem szólnak meg a hóm méjd bájkommal :D


Én is irigy vagyok, mert te mehetsz, én meg nem. :-( :)

#2576
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 posts

Pedig ahogy néztem a képeket, volt ott mindenféle bringa, a teszkóstól a tényleg drága gépekig mindenféle. Persze, ha valaki fikázni akar, beállíthatja úgy is, hogy a nagy többségnek drága gépe volt. De végülis ez miért gond? Az emberek irigyek.


Hát, bizony. Irigy kutyák. Nem baj, engem tuti nem szólnak meg a hóm méjd bájkommal :D
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#2577
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts

RobesPierre:

Hallottam viszont az áprilisi után ennek pont az ellenkezõjét fikázásként: (sajnos már nem tudom pontosan idézni, valamelyik fórumon):

"a CM alkalmából a városi "bringások" zöme 2 - 300 ezer Ft-os bringáján tekert végig"...

Ez is szúrta valakinek a szemét. Ha csóró bringás vagy, az sem jó, ha drágább a géped, mint az xy verdája, az meg pláne nem. Ez van, ilyen befogadó a magyar társadalom. Majd megváltozik ez is, de ahhoz egy - két generációt ki kellene irtani.
Majd vagy 50 év múlva.


Pedig ahogy néztem a képeket, volt ott mindenféle bringa, a teszkóstól a tényleg drága gépekig mindenféle. Persze, ha valaki fikázni akar, beállíthatja úgy is, hogy a nagy többségnek drága gépe volt. De végülis ez miért gond? Az emberek irigyek.

#2578
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 posts
RobesPierre:

Hallottam viszont az áprilisi után ennek pont az ellenkezõjét fikázásként: (sajnos már nem tudom pontosan idézni, valamelyik fórumon):

"a CM alkalmából a városi "bringások" zöme 2 - 300 ezer Ft-os bringáján tekert végig"...

Ez is szúrta valakinek a szemét. Ha csóró bringás vagy, az sem jó, ha drágább a géped, mint az xy verdája, az meg pláne nem. Ez van, ilyen befogadó a magyar társadalom. Majd megváltozik ez is, de ahhoz egy - két generációt ki kellene irtani.
Majd vagy 50 év múlva.
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.

#2579
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 posts
Azon gondolkodtam, hogy ez a két okos honnan merítette a bátorságát, hogy ilyen nyíltan megtámadja a kerékpárosokat és saját véleményével uszítsa a hallgatóságot. Arra a következtetésre jutottam, hogy alá vagyunk becsülve! Minden indok nélkül azokat szokták megtámadni, akiktõl nem számítanak ellenállásra vagy akár ellentámadásra. Ha pl. 3 tizenéves balhézni akar, akkor nem egy box edzõterembe fog bemenni, hanem aluljárókban, kapualjakban hajléktalanokat fognak megrugdosi. Pár éve olvastam egy cikket a Bikemag hasábjain, ami egy reprezentativ felmérésre támaszkodva arról szólt, hogy a magyar ember 85%-a (ha jól emléxem, de utánaolvasok) a kerékpáros szó hallatán egy vidéken élõ, elsõsorban szegény és idõs az úton cikk-cakkban haladó egyénre asszociál. És ez itt a lényeg! Miért nem a nyugdíjjasokat vagy a mozgássérülteket támadják az "istenek"? Mert tudják, hogy az nagy közfelháborodást okozna, mert egyszer mindenki lesz idõs (ha a sors is úgy akarja) és mindenkinek megvan az esélye, hogy hirtelen megrokkanjon. Így mindenki könnyen tud azonosulni velük. De õk és a társadalom jelentõs része a kerékpárosokat egy elszeparált kis közösségnek titulálja, akik kényszerûségbõl tekernek és aki még kijeleniti, hogy õ örömét is leli benne, azt egyenesen bolodnak nézik! Ugye ismerõs:"...milyen jó biciklid van! Sisak, mez, cipõ...ez igen! Mennyibe van ez neked?...Mennyibe??!!...Te bolond vagy!..."
Ilyen eseményekkel lehet felhívni mások figyelmét, hogy tévednek! Hosszú folyamat lesz elfogadtatni magunkat, még nagyon az elején vagyunk!

#2580
petracz

petracz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 268 posts
Pálinkás szépjóreggelt fiatalok.
Mondja meg valaki, miért vannak olyan emberek, akik *még* nem tanultak meg intelligensen viselkedni? (bicajozni?)

Annak a kis hölgynek üzenem, aki ma végig alõttem tekert az Oktogontól a Margit híd budai hídfõig b*zigangban, vadul tekerve, vagy harminccal. Járdán NEM szokás türelmetlenül rácsengetni az emberekre, mert a járdán a gyalogosnak van elsõbbsége (kivéve, persze, ha osztott bringa/ gyalog út.)
Akkor csengess, ha nagyon szerencsétlenkedik, vagy tökölõdik. Végig a hölgyike mögött jöttem, és a szerencsétlenek rémült arccal spricceltek szét elõle.

Talán változtatni kellene egyesek hozzáállásán, mert már így is elegen utálnak minket, nem kell mindenkit magunk ellen fordítani.

Na most jól kidohogtam magam. :mad:
Never Knock On Death's Door. Ring The Bell And Run Away. Death Really Hates That.

csibogaras :slimak::slimak::slimak:
mikóleszmánormálisbringám.