Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
2850 replies to this topic

#2261
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts
ezt most mi értelme megkérdezni?

1) csetet akarsz ebbe a topicba is? (egy egy mondatos kérdés/post nem mást sejtet)

2) esetleg gondolsz arra, hogy tudom, mit csinálok? hogy nem véletlenül írtam ide?

3) mi van, ha nem tõle akarom kérdezni?

4) mi van, ha ez nem csak engem érint, feltételezem nem csak én kaptam ilyen p.ü.-et.

5) most már nem mindegy?

6) ez a dohongó, én dohongok, mi nem ok?


fityisz, igazad van, inkább nem nézek ide egy ideig, minthogy dühöngjek ilyeneken.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#2262
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9,274 posts

és a kettõ közt még egy üres is.
szeretem a példát statuáló moderátorokat..
meg nemtom miért vetted annyira magadra iljics (általánosan kérdeztem, hogy az idézés minek számít - zorgtól; mind1), de akkor ez csak jelent vmit..


zorg: írtam, hogy privát üzenetet kaptam, nem mailt. annak a tartalama volt hasonló, mint málna mondta. én errõl beszéltem.

Az nem jutott eszedbe, hogy ha privátban írt neked, akkor azt privátban is kéne megtárgyalnod?


#2263
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,561 posts
Megint kiderul hogy egyedul en felelek meg a szabalyzatnak evek ota :D :D

Amugy en sem szeretem a hosszu alairasokat, zavaro tud lenni, annak meg foleg nem erzem ertelmet hogy szinezzem vagy kiemeljem vagy barmi, az egy alairas, nem hirdetes vagy reklam vagy mas.
Persze amikor valami fontos figyelemfelkeltes kell, akkor nem gond, sot, jo is hogy van ( pl. Para naptarai, vagy a BMFT mezek... )
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#2264
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts

ha itt tartunk, felette van egy "idézet:"
úgyhogy 3 muhaha

és a kettõ közt még egy üres is.
szeretem a példát statuáló moderátorokat..
meg nemtom miért vetted annyira magadra iljics (általánosan kérdeztem, hogy az idézés minek számít - zorgtól; mind1), de akkor ez csak jelent vmit..


zorg: írtam, hogy privát üzenetet kaptam, nem mailt. annak a tartalama volt hasonló, mint málna mondta. én errõl beszéltem.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#2265
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5,740 posts
Bruce!
Az adminkukac-ról kaptál mailt? Akkor mirõl is "találgattok"...?

én kaptam levelet és málna nem jár távol a valóságtól.

és az idézés hány sornak számít? /iljics aláírásában látható izére gondolok/


na akkor csak nem az untatáson múlott ;)

na off off, köszi a válaszokat.


"In idem flumen bis non descendimus"

#2266
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6,613 posts
Nem baj, apukám meg erõsebb.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#2267
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,703 posts
ha itt tartunk, felette van egy "idézet:"
úgyhogy 3 muhaha

#2268
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6,613 posts
Segítek, 2 sornak.

elsõ sor: Endroo írta
második sor: idézett szöveg

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#2269
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts
én kaptam levelet és málna nem jár távol a valóságtól.

és az idézés hány sornak számít? /iljics aláírásában látható izére gondolok/

A szoftver fejlesztõinek "performance optimizing guide"-jában ezt ajánlják.
Nem vagyok programozó, nem is érdekelnek a miértek.

na akkor csak nem az untatáson múlott ;)

na off off, köszi a válaszokat.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#2270
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5,740 posts

Szia!
Köszönöm a választ.

Akkor ha jól értem, eddig azért nem volt ez baj/zavaró, mert nem volt probléma a 'több query', 'bírta a vas'?

És akkor a több 'kérés' a baj, vagy az, hogy nagy és színes és zavaró?

(tudod, hogy nem untatnál azzal, ha elmondod miért több kérés ez az adatbázisnak, érdekelnek az ilyenek. adatbázis szempontból nem az baj, ha több a formázás? /..mert esetleg külön táblából kell elõszedni, hogy mi micsoda/ mert gondolom nem soronként tárolja az aláírást, és akkor az neki nagyjából mindegy, hogy 3 vagy 5 sor van, nem?)

btw: az üres sor is sor, nem?

A szoftver fejlesztõinek "performance optimizing guide"-jában ezt ajánlják.
Nem vagyok programozó, nem is érdekelnek a miértek. A szerverünk terhelésének optimalizálására törekszem. (Például hogy az új galéria korrekten futhasson - bár az elsõ egy-két napos roham biztos fektet megint...)
3 sor az 3 sor - ha három üres sor az aláírásod, akkor annyi...

Csak a rend kedvéért:
A szabályzat - mint írtad is - igen régóta nem módosult. Nem volt rá kapacitás(om), hogy konzekvensen betartassam. Most lett pontosan négyszer annyi "moderátor" akik már szinte állandó jelenlétet biztosítanak és segítenek a (mégegyszer mondom) két éve változatlan szabályzat betartatását. Nem megy egyik napról a másikra és nem lehet a folyamat hibátlan és konvekvens - de ez a cél.
"In idem flumen bis non descendimus"

#2271
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,117 posts
erre utaló volt a postod, sajnálom...
de rendben, kíváncsian várom a levelet.

#2272
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5,740 posts

ebben nem kell a "tökéletes külföldi" példát követni. ahol mindenkinek olyan hosszú és olyan színes kb amilyet csak akar?

ha a szervernek nem jó, akkor miért nem lehet azt mondani, hogy srácok, nem bírja a gépezet, lécci ne írkáljatok mindenfélét oda a postjaitok alá... lehet, hogy másképp viszonyulnának a dologhoz az érintettek, mint ezzel a "szabály az szabály" hozzáállással..

Igen, ezt szeretem. Amikor egy még el nem küldött, meg nem kapott, el nem olvasott levél vélt tartalmáért már osztjátok... ;)
"In idem flumen bis non descendimus"

#2273
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts

Én kértem õket, hogy figyeljenek rá jobban (egyre hosszabb aláírások születnek, etc.). Jövõ héten minden regisztrált tag kap körlevelet, hogy a szabályzat szerint módosítsa az aláírását. Lesz rá mondjuk egy hét. Ha utána arányában nem változik a helyzet kikapcsolom ezt a funkciót.
(Nem untatlak azzal, hogy ez lapletöltésenként mennyivel több query az adatbázisnak; úgyis én vagyok a fõg*ci, egy hétig megint lehet engem anyázni...)

Szia!
Köszönöm a választ.

Akkor ha jól értem, eddig azért nem volt ez baj/zavaró, mert nem volt probléma a 'több query', 'bírta a vas'?

És akkor a több 'kérés' a baj, vagy az, hogy nagy és színes és zavaró?

(tudod, hogy nem untatnál azzal, ha elmondod miért több kérés ez az adatbázisnak, érdekelnek az ilyenek. adatbázis szempontból nem az baj, ha több a formázás? /..mert esetleg külön táblából kell elõszedni, hogy mi micsoda/ mert gondolom nem soronként tárolja az aláírást, és akkor az neki nagyjából mindegy, hogy 3 vagy 5 sor van, nem?)

btw: az üres sor is sor, nem?

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#2274
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,117 posts
ebben nem kell a "tökéletes külföldi" példát követni. ahol mindenkinek olyan hosszú és olyan színes kb amilyet csak akar?

ha a szervernek nem jó, akkor miért nem lehet azt mondani, hogy srácok, nem bírja a gépezet, lécci ne írkáljatok mindenfélét oda a postjaitok alá... lehet, hogy másképp viszonyulnának a dologhoz az érintettek, mint ezzel a "szabály az szabály" hozzáállással..

#2275
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5,740 posts
Én kértem õket, hogy figyeljenek rá jobban (egyre hosszabb aláírások születnek, etc.). Jövõ héten minden regisztrált tag kap körlevelet, hogy a szabályzat szerint módosítsa az aláírását. Lesz rá mondjuk egy hét. Ha utána arányában nem változik a helyzet kikapcsolom ezt a funkciót.
(Nem untatlak azzal, hogy ez lapletöltésenként mennyivel több query az adatbázisnak; úgyis én vagyok a fõg*ci, egy hétig megint lehet engem anyázni...)

jöttem dohogni..
elõször is azért, mert írtam épp az elõbb egy szép hosszú levelet, de közben meg kijelentkezett a rendszer, és az meg elveszett (perme nagyon mérges).

amivel kapcsolatban pedig az a szép nagy elõzõ levelem született, az az, hogy kaptam egy privát üzenetet egy moderátortól, miszerint legyek szíves a sok soros aláírásomat rövidebbre cserélni (és idézte a hatályos szabályzat ezen pontját).

nos. ez a szabály nyilván azért született, mert megszülték (vicc). szóval azért van, hogy ne legyenek hosszú aláírások, amik zavaróak, meg tulajdonképpen feleslegesek. ez így is van.

de kérdem én: mennyivel zavaróbb, egy 1-es betûmérettel írt fekete aláírás, ami esetleg több soros, mint egy 42-es betûméretes, hupilila-ciklámen, sok üres soros aláírás?

továbbá: megmértem rob aláírását, akinek szabály szerinti három sora van, valamint az enyémet, aki rossz, és több sora van (most még), és a nem hivatalos mérés nem hivatalos eredményeképp azt kaptam, hogy az enyém kb két miliméterrel hosszabb (az én monitoromon, ezekkel a beállításokkal). tehát ha kiszednék egy üres sort, akkor az enyém, ami továbbra is szabálytalan soksoros marad, rövidebb lenne, mint egy "szabályos hármas".

továbbá: nem értem, miért most kaptam ezt az üzenetet, ez a szabály már évek óta a szabályzatban foglaltatik. két okra tudok gondolni: vagy épp most ért rá egy moderátor, hogy leveleket (többes szám, mert remélem nem csak én kaptam) küldözgessen (a szabályzat utolsó módosítása 2004. november 14.), vagy egy másik, és nekem nagyon rosszat jelentõ másik variáció: most ért rá arra, hogy elolvassa a szabályzatot és észre vegye ezt a passzust is.

meg fogom változtatni az aláírásom, mert 'a szabály az szabály', de legyetek szívesek és megmagyarázni ezt az egészet nekem, mert nem értem.

köszönöm a türelmet.


"In idem flumen bis non descendimus"

#2276
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11,904 posts
noch was; ~30 darab hókotró kocsi van
ha yól Mléxem,az értékük ~30-40 milla
nyáron persze állnak k. nagy fenntartási költség mellett
"nyáron az a 30 is sok, folyamatos havazás mellett EZER sem lenne elég" FõKefe
...

#2277
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 posts
ne döhöngj ilyeneken, nem éri meg..... mostvan sok leng a kezem jelentkezem tipusú moderátornak mondott egyed, akik hatalmat kaptak s úgy gondolják többek a semminél...

#2278
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8,694 posts
jöttem dohogni..
elõször is azért, mert írtam épp az elõbb egy szép hosszú levelet, de közben meg kijelentkezett a rendszer, és az meg elveszett (perme nagyon mérges).

amivel kapcsolatban pedig az a szép nagy elõzõ levelem született, az az, hogy kaptam egy privát üzenetet egy moderátortól, miszerint legyek szíves a sok soros aláírásomat rövidebbre cserélni (és idézte a hatályos szabályzat ezen pontját).

nos. ez a szabály nyilván azért született, mert megszülték (vicc). szóval azért van, hogy ne legyenek hosszú aláírások, amik zavaróak, meg tulajdonképpen feleslegesek. ez így is van.

de kérdem én: mennyivel zavaróbb, egy 1-es betûmérettel írt fekete aláírás, ami esetleg több soros, mint egy 42-es betûméretes, hupilila-ciklámen, sok üres soros aláírás?

továbbá: megmértem rob aláírását, akinek szabály szerinti három sora van, valamint az enyémet, aki rossz, és több sora van (most még), és a nem hivatalos mérés nem hivatalos eredményeképp azt kaptam, hogy az enyém kb két miliméterrel hosszabb (az én monitoromon, ezekkel a beállításokkal). tehát ha kiszednék egy üres sort, akkor az enyém, ami továbbra is szabálytalan soksoros marad, rövidebb lenne, mint egy "szabályos hármas".

továbbá: nem értem, miért most kaptam ezt az üzenetet, ez a szabály már évek óta a szabályzatban foglaltatik. két okra tudok gondolni: vagy épp most ért rá egy moderátor, hogy leveleket (többes szám, mert remélem nem csak én kaptam) küldözgessen (a szabályzat utolsó módosítása 2004. november 14.), vagy egy másik, és nekem nagyon rosszat jelentõ másik variáció: most ért rá arra, hogy elolvassa a szabályzatot és észre vegye ezt a passzust is.

meg fogom változtatni az aláírásom, mert 'a szabály az szabály', de legyetek szívesek és megmagyarázni ezt az egészet nekem, mert nem értem.

köszönöm a türelmet.

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#2279
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
Demszky normális?!?!

egyszerre felbontja az összes délpesti bevezetõ utat.
megbénitja észak budát is.
persze ezzel egyszerre 4-6os is busz lesz.
ja, pesti rakpart heló.

mi a célja? választási kampánynak sok, értelmesnek meg értelmetlenség:(:(

#2280
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26,354 posts
a vezetõkrõl volt szó:D
vagyonelkobzás és munkára rendelés:p

hidd el sokan csinálnák rászorulók...