Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Dohogó - politikamentesen

- - - - -

  • This topic is locked This topic is locked
2850 replies to this topic

#2081
Andrew Wolf

Andrew Wolf

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,844 posts
tipikus, út jobb szélén tekerek, mögöttem autó gyorsít, majd élesen jobbra fordul elõttem a következõ utcába, én megállni alig-alig, utána mentem, mert pechjére ott meg dugó volt, aztán kedvesen közöltem vele, hogy egy pici több figyelem legközelebb, mert kár lenne összekarcolnom a vadiúj aputól kapott pözsó kéccázhetest, mer'hogy egy telefonáló hülyekisp*csa volt a "sofõr".. nah, tényleg jó ez a topik :)

#2082
Keiko

Keiko

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 419 posts
A Szépvölgyin mentem lefelé elég kellemes sebességgel, lassítok a bejövõ útnál (bár fõútvonalon megyek, a másik út tövében hatalmas elsõbbségadás kötelezõ tábla) Elengedek egy autót, erre beáll a következõ a fõútra, keresztbe, mert neki úgy tartja kedve. Nyomtam egy satuféket, alig bírtam megállni, mert gondoltam, ha már behajt elém, legalább kicsit haladni is fog, nem pedig úttorlaszosat játszik, de így sanszom sem volt kikerülni, így épphogy csak megálltam az ajtaja elõtt. Erre beszól, hogy "b@szd meg a qrva anyádat!" Köszi, te szemét, fukszos, peugeot vezetõ, újgazdag vén k---a! Sorry, a sztori persze mindenapos, de azért ilyet nem szoktak beszólni, amikor ráadásul nem én vagyok a hibás! Most jobb lett, éljen ez a topik :D és az elfojtás nem egészséges, szóval hajrá mindenki! :D

#2083
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,011 posts
Basszus, de utálom, amikor frissen mosott függönyök röpködnek az ablakom elõtt, friss illat van az egész lakásban, erre az alattunk lakó kiáll az erkélyre cigizni, és mindennek cigifüstszaga lesz. :(

#2084
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts

nem nyert.....az adott terület pl nincs körbekerítve....


akkor megsem szarad kicsi entingek halala a lelkemen :)
amugy nem hiszem el, hogy ozek pl nem akadtak meg fenn ezeken, ha valamitol megriadva esz nelkul rohannak.
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#2085
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Pl. védhetik az erdöö fáinak friss hajtásait a vaddisznók túrásától. Az erdészek sem teljesen hülyék, ha már a fáknak maguktól is lesznek utódaik, akkor nem hagyják, hogy ezeket a gyenge hajtásokat lelegeljék a vadak, aztán majd pár év múlva, mikor kivágják a vágásérett fákat, már nem kell ültetni, mert ott lesznek a méteres hajtások.
Gondolom.

nem nyert.....az adott terület pl nincs körbekerítve....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2086
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 posts
Ha már drótnál tartunk én kb.12 éves koromban gyalogosan mentem neki az erdõben fejmagasságban kifeszített kb. 1 mm vastag drótnak. Az eredmény pár öltés az orrnyergemen. Nem sok hiányzott, hogy megsérüljön a szemem. Kerékpárral 40-50-nel belesuhanni egy ilyenbe, hát jobb bele sem gondolni. Ha valaki ilyen "surpriséket" helyez ki, az biztos nem gondolja végig, milyen követkeményei lehetnek. És szerintem sose az szalad bele, akinek szánták.

#2087
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts
akko' nekem egy csomo fafi halala szaradt a lelkemen.
felteve, hogy a vadmalackak megtalaltak oket.
meg biztos elnyomtam egy csomo csigat is, meg effeleket, jartomban-keltemben.
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#2088
regent

regent

    vendég

  • fórumtag
  • 233 posts

fogadjuk meg, hogy mostantol cipelunk magunkkal csipofogot, es kiszabaditunk minden vaddisznot! :)
vagy beengedjuk oket, nem tudom mit vedenek mitol, ezek a m a z z a g o k


Pl. védhetik az erdöö fáinak friss hajtásait a vaddisznók túrásától. Az erdészek sem teljesen hülyék, ha már a fáknak maguktól is lesznek utódaik, akkor nem hagyják, hogy ezeket a gyenge hajtásokat lelegeljék a vadak, aztán majd pár év múlva, mikor kivágják a vágásérett fákat, már nem kell ültetni, mert ott lesznek a méteres hajtások.
Gondolom.

#2089
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts
fogadjuk meg, hogy mostantol cipelunk magunkkal csipofogot, es kiszabaditunk minden vaddisznot! :)
vagy beengedjuk oket, nem tudom mit vedenek mitol, ezek a m a z z a g o k
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#2090
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

en egy vadterelo keritest, vagy mi a repat kaszaltam el egyszer a Pilis egyik volgyeben. 3 drot volt keresztben kifeszitve, vegig a cserjes mellett, ahova zuztam volna be az uton. nagy pattanasok-csattanasok, szakadtak ki a drotok a fak torzsebe furt konzoljaikbol... hal' istennek egyik sem volt magasabban, mint a kormanyom, ugyhogy semmi bajom nem lett, de mi van, ha egy kisgyerek gurul arra a csaladjaval, es nem a papa megy elol?

persze itt most nem az erdeszek altal kifeszitett vackok letjogosultsaga ellen szolok, hanem, hogy lehetne annyi eszuk, hogy ha mar keresztbe huzzak egy osvenyen is, akkor raaggatnak valami jol lathato jelzest.

tipikus példája a királykuti nyeregben van, ahol a piros3szög keresztezi az aszfaltot, ott be van vezetve egy széles dózerútra a turistaút, kb 50 métert, majd az ösvény hirtelen nyom egy balost /a kerítés mellé egyébként/, namost itt csodásan az úton keresztbe van feszitve 3 szál drót, sõt asszem ez a villanypásztoros megoldás.....a szép benne hogy elindulsz a dozerúton, mivel nagyjából szintben van akár tempósan is mehetsz, viszont az a ki.....tt drót kurvára nem látszik, szal gyönyõrûen bele lehet futni....../legalábbis tavaly még igy volt/
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2091
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts
en egy vadterelo keritest, vagy mi a repat kaszaltam el egyszer a Pilis egyik volgyeben. 3 drot volt keresztben kifeszitve, vegig a cserjes mellett, ahova zuztam volna be az uton. nagy pattanasok-csattanasok, szakadtak ki a drotok a fak torzsebe furt konzoljaikbol... hal' istennek egyik sem volt magasabban, mint a kormanyom, ugyhogy semmi bajom nem lett, de mi van, ha egy kisgyerek gurul arra a csaladjaval, es nem a papa megy elol?

persze itt most nem az erdeszek altal kifeszitett vackok letjogosultsaga ellen szolok, hanem, hogy lehetne annyi eszuk, hogy ha mar keresztbe huzzak egy osvenyen is, akkor raaggatnak valami jol lathato jelzest.
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#2092
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Motorosok ellen sztem az egyetlen megoldás az lenne, ha minden erdei úton állna 2 yard. Az egyik kezelné, a másik meg "etené" a géppuskát...:D


ez tetszik :)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2093
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2,025 posts

...
"Vigyázzunk tavaly Makkoshotyka elött a gazemberek drótot feszítettek ki a bozótos úton."
...

Errefelé kiszáradt fenyõfákat húzgál az erdei utakra valami önjelölt Judge Dredd. Valószínûleg a krosszmotoros seggfejeknek állította a csapdákat, akik leverik a lakatot a sorompókról, oszt az erdõben rugatják a szarukat, mer az olyan frííííí.
Én is rühellem õket persze, de ez nem megoldás, mert egy bringás is beszophatja, akin ugye nincs full face, meg 20 kiló protektor:(
Motorosok ellen sztem az egyetlen megoldás az lenne, ha minden erdei úton állna 2 yard. Az egyik kezelné, a másik meg "etené" a géppuskát...:D
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#2094
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 posts
Ralph: Igen, én is találkoztam már az általad leírt jelenségekkel, amikor terepkerékpárosoknak és terepmotorosoknak raknak ki különféle dolgokat, ami iszonyat nagy felelõtlenség. De az elõbb leírtak mégiscsak másról szólnak. Itt egy spontán cselekedetrõl van szó: jön egy kerékpáros, gyerek felkap egy követ és megdobja. Úgy mint egy kóborkutyát. Már az is más, ha gyerekek kocsikat dobálnak kõvel és az arra járó biciglis is kap belõle. Tehát egy kissrác miért érzez késztetést egy kerékpáros megdobálására? Régebben, amikor még nem volt ennyire komoly nálam a hobbi és egyszerûbb és olcsóbb kerékpárral, sima öltözékben tekertem nem tapasztaltam ilyet. Amióta kerékpáros mezben, sisakban komolyabb bájkon, azóta gyakrabban tapasztalom, hogy az emberek kocsikból kiordibálnak és mint az ominózus esetben is gyerekek megdobálnak. Egyszerûen nem tudom megérteni a dolgot.

#2095
Ralph

Ralph

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,093 posts
Sajnos nem egyedi esettel van dolgod (dolgunk).
2 évvel ezelõtt pl. a Zemplén 50-es TT utvonalleírásában ALAPBÓL így szerepelt egy mondat:
"Vigyázzunk tavaly Makkoshotyka elött a gazemberek drótot feszítettek ki a bozótos úton."
Tudni kell,hogy ez egy jó kis gurulós lefelé.
Azért elgondolkodtató,hogy ezt olyan természetesen "kell kezelni",mintha azt írnák,hogy 200méter után fordulj jobbra a murvás úton.
Nagyon sokan ilyen hozzáállásal veszik a kerékpárosokat kis hazánkban.
:-(
"Ínség és meggyõzés - ez az a két erõ,mely tettekre bírja az embereket. Támassz ínséget,kormányozd a véleményeket és felboríthatsz minden meglevõ rendszert,bármilyen szervezett is legyen az."

#2096
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 posts
esetnek=esnek

#2097
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 posts
Ma rendesen felb***ták az agyam! Mai napi tekerésem utolsó kilométerein történt a dolog. Szépen egy erdei úton gurultam befelé lakott terület irányába, amikor egy 8-10 éves kissrácot pillantottam meg az földúton. A srác ahogy észrevett megállt és lehúzódott. Mondtam is magamba: milyen rendes gyerek! Aztán az utat kellett figyelnem nehogy ráhajtsak valamire, de amikor mellé értem és egy köszit akartam mondani neki akkor látom, hogy keze a feje felett és épp meg akar dobni. Csak arra volt idõm, hogy ráordítsak, nehogy megdobjon. A sebesség miatt nem is láttam, hogy dobott-e valamit felém vagy sem. Nem álltam meg, csak elszámoltam tízig magamban. Hazafelé egész végig ezen dühöngtem. Egy kis lurkót mi inspirálhatja ilyenkor? Én gyermekkoromban biztos nem mertem volna megdobni egy 30 év körüli, 180 cm magas, 80 kilós kerékpárost. És ez már nem az elsõ eset, tavaly is volt egy hasonló, ott elbeszélgettem az illetõvel. Ti jártatok már így vagy csak velem esetnek meg ilyen dolgok?

#2098
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4,364 posts
A jó k**va anyját annak a ki azokat a kib***tt óriásplakátokat a bicikliutak keresztezõdésében, közvetlen a sarkon rakja fel a kerítésre. Rohadtul nem lehet kilátni, ma is majdnem összeütköztem egy másik bicóssal, mert az 1 méter széles bringaút egy kerítés tövében derékszögben fordul jobbra. Jobboldalt pedig akerítésen közvetlen a sarkon végig óriásplakát. Majdnem baj lett. A szerencsém, hogy a Juicy 7 tárcsahangja elég hangos és a bekanyarodó cangás meg figyelmes volt.
De azért hozzátenném, hogy ha a KRESZ szabályai szerint a keresztezõdéstõl legalább 5 méterre kell parkolni azért, hogy beláthassuk az utat, akkor a bicikliút keresztezõdéseibe, kanyarjaiba miért lehet plakátokat elhelyezni?

#2099
szinuhe

szinuhe

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 911 posts
a facuccnak orultem, jo bevezeto volt vegiggurulni rajta, a vadon elott.
de Sztendren en sem megyek le, ott eleve van lampa, aztan meg le az ut oldalan kapasbol a cangautra. mire a sok kis tojas felmaszik a lepcson a hid alol, en mar a Petrocellinel jarok :]

ja, amugy a facucc hianyaval az a bajom, hogy most mar nem tudsz az uton atmenni, mert ilyen betonbaszasokat tettek oda. szoval nekem az fajt, hogy a sok padlogazos kozt kellett tekerni egy darabig.
mostly harmless
toltesen tuliak tarsasaga - powered by patakmeder

#2100
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

hat most majd egy darabig nem is megyek arra, ha eszak fele veszem az iranyt, de tegnap reggel meg nem tudtam, hogy elfolyt az atjaro.
mellesleg egy tablat megerne az elagazasnal elotte, hogy haligali, mert gyanithatoan nem az a fatakolmany lesz az elso, amit helyreallitanak a kornyeken... mar, ha valaha is...

na mindegy, latom ez csak nekem volt gond elsore, ugyhogy egyedul dohogok tovabb rajta.

soha ne fordulj vissza! :]

õõõõ mondjuk én ha néha arra járok szintén lazán átmegyek a 11-en de pissssszzzt :) azt a fatákolmányt soha nem használtam, vakahogy mindig irtózattal tölt el lemnenni a híd alá.../sztendre határában is/
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való