Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Biciklisták vs kutyák!!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
370 hozzászólás a témában

#301
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

mivan?
...


Miazhogymivan? :)

Egyébként az ebadóval kapcsolatban igazad van. Fordíthatnák a kutyapiszok felszedésére. Bár ez szerintem azzal járna, hogy akkor márcsak azért sem szednék össze. Miért szedné, ha fizet érte? Most többen elkezdték itt felszedegetni, amióta 30ezer forintra lehet büntetni azt, akire rá tudják bizonyítani a dolgot. (Ami mondjuk nem egyszerû, de azt hiszem már az is gáz, ha nincs gyûjtõkellék a gazdinál) De néhányan félnek a büntetéstõl, és inkább felszedik, meg van náluk zacskó.

#302
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
Énis közlekedek szabálytalanul, meg követek el hibákat, de elszoktam ismerni, nem még nekem áll fel..
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#303
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
+ ez pont olyan mint a magyar embernek minden kötelezettséghez való hozzá állása...ahogy a kresz le van szarva magasról, a kutyát mi a rákér vinné porázon, a paraszt ?
nekem is van 2 kutyám, de soha nincsenek az utcán...bár igy is néha ijestgetik a gyalogokat a kerítés mögül.
amúgy imádom a kutyákat, de legutóbbi affér óta, az ilyen kimozogja kategóriáju jószágokon keresztül fogok menni....és mióta sikerült a bokámra akasztani egy kaukázusit, ha arra megyek nálam van a gázpisztoly, meg a vipera...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#304
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
mivan?
...
Úgy érzem szerencséje a nõnek, hogy nem vagy olyan vérmérsékletû mint akár én..
áá...

mérnem csinálnak eb adót?
mindenre adózunk már, erre miért nem?
odaszarik, odahugyál, ahova akar, esetenként emberre támad.
erre mérnem csinálnak adót, ha már a szabályokat nem tartják be, akkor legalább fizessenek!
az államnak is lenne bevétel és a kutyatartást is meggondolnák..
eleve panelba kutya, minek?

elkurvul a világ..
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#305
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás

ma en is talakoztam kutyulival. biciklivel voltam. eloznem meg oket, aztan a kutyus ugat, meg nyaladzik, meg a cipombe harap (nem erosen).

a gazdi ilyeneket mond, hogy nem bant... engem rohadtul nem erdekel, hogy mit mond, de akkor mi a fenet keres az allkapcsa a cipomben?

aztan kicsivel kesobb megint tali veluk.. ismet ugat stb.. epp egy versenyen voltam, ahol az adrenalin miatt ha kozelebb jon, biztos fejbekolintom a bringammal (leszalltam es kozenk raktam a bringat - erre elmegy. felulok, erre visszajon....), mert na. pedig minderrol a gazdi tehet. (hiaba szeret a kutya poraz nelkul kullogni, engem hagyjon mar beken..)


Ez a nembánt duma is elõjött nálunk szintén. Két vizsla ugrálta körül a nagyobbik lányt, aki akkor olyan 4 éves forma lehetett. (Nekem is vizslám volt, ismerték a gyerekek, Anyuéknál maradt látták gyakran) De azért félt tõlük kicsit. Kértem a nõt kösse meg õket. Erre mondja, hogy nem bántják. Jó, mondom, de ez nincs rájukírva, és ha rá is lenne írva, a gyerek még nem tud olvasni, úgyhogy csak kösse meg. Nem tudom miért nem fogják fel, hogy nem mindenki viszonyul úgy a kutyákhoz, mint a gazda.
Volt még egy rettentõen jámbor bullmasztiffünk is. Tényleg nagyon barátságos volt, a gyerekek néha átestek rajta, olyankor meg is rugták (véletlenül), meg sem nyikkant, még a fülét sem mozgatta. Mégis pórázon vittük mindig, mert mások azért ezt nem tudhatták. Kinézetre meg eléggé morc volt. :)

#306
Tin

Tin

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.011 hozzászólás


komolyan kiváncsi lennék egy két itteni kutyatlajdonos véleményére...
olyan vélemény "nem érdekel" ami aztmondja, hogy háá' de bunkó vagy, meg hááá..
egy rossz szavam nem lett volna, ha nem kezd el egybõl kioktatni, "anyázni"


Én már csak mint volt kutyatulaj tudok mondani valamit, de talán így is érvényes. Ez a visszaszólás szerintem abból adódik, hogy tudják jól, hogy nem szabályos amit csinálnak, van is érte némi lelkiismeretfurdalásuk, de ezt igyekeznek elfojtani. Aztán mikor rájuk szólnak, akkor reflexbõl visszaszólnak. ez amúgy is szokás, nem kutyás témában is gyakran.

Idén tavasszal, már majdnem év vége volt jó idõ, meg minden, jöttünk haza az oviból a két lánnyal. Az ovi, a bölcsi, az iskola szinte egymással szemben van, köztük csak szervizút van, amin a kukásautó, mentõ, tûzoltó járhat.
Ezért szinte mindenki itt jár a gyerekekkel, mert nincs forgalom, el lehet engedni õket futkározni.
Az iskola sarkánál beszélgetett egy kutyás nõ,a kuty össze-vissza rohangál, a lányom elõreszalad, és látom, hogy a kutya ráugrik, és szó szerint elkezdi kefélni. Egy pillanat múlva leugrik, a gyerek visszaszalad, majd mikor a közelbe értünk megint rámászik a lányomra, aki már frászt kapott addigra. Én üvöltök, kb. olyan a hangom ilyekor, mint a hajókürt, erre már odafigyel a csaj is, és még neki áll feljebb, mikor emelkedik a lábam, hogy elrúgjam a kutyát. Nagyon megmondtam neki a magamét, de nem nagyon foglalkozott vele, mert nem is látta, hogy mit csinál a kutya. Még napokkal késõbb is ezen mérgelõdtem.

#307
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
ma en is talakoztam kutyulival. biciklivel voltam. eloznem meg oket, aztan a kutyus ugat, meg nyaladzik, meg a cipombe harap (nem erosen).

a gazdi ilyeneket mond, hogy nem bant... engem rohadtul nem erdekel, hogy mit mond, de akkor mi a fenet keres az allkapcsa a cipomben?

aztan kicsivel kesobb megint tali veluk.. ismet ugat stb.. epp egy versenyen voltam, ahol az adrenalin miatt ha kozelebb jon, biztos fejbekolintom a bringammal (leszalltam es kozenk raktam a bringat - erre elmegy. felulok, erre visszajon....), mert na. pedig minderrol a gazdi tehet. (hiaba szeret a kutya poraz nelkul kullogni, engem hagyjon mar beken..)

"Milyen állat, aki bennem él?
Aki helyettem élvez, helyettem fél
Aki helyettem fázik, ha hideg a tél"


#308
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
Elsõsorban a kutyatulajdonosok véleményére lennék kiváncsi az alábbiakról:

Pár perce, ahogy tekertem hazafelé egy igen széles díszburkolatú "járdán" elöttem sétált egy kedves kutyatulajdonos hölgy. Majd õ elõtte ~3méterrel 1-1 kutya, mindkettõ húzta a pórázt. (értsd póráz volt rajtuk, csak épp a kedves kutyatulajdonos nem volt ott a végén) Ejj, gondoltam fenéért nem lehet megfogni, de nem szólok. Lelassítok kutyatempóra. Kezdeném elgondolni merrõl kerülöm a blökiket, erre az egyik felém lép egyet és megáll. Énis megálltam. Ezt már nem bírtam szó nélkül így megkérdeztem a hölgytõl, hogy ugye milyen jó dolog a póráz?
-Nekünk már volt egy ilyen incidensünk magával, de ez továbbra sem kerékpárút
(elismertem, nem kerékpárút)-de mégcsak nemis kutyafuttató ?! Tehát a kutyáját pórázon kéne vezetnie vagy tévedek?
-A kutyák nem szeretnek végig pórázon sétálni
-Semmi gond, csak ha egyszer esetleg az egyik elémtéblából ne legyen sírás...
-_mondott valamit de nem értettem_
-Sõt, tovább megyek, ha netán esek a kutya miatt még megis rugdosom!
-Én meg magát!

(ennél kicsit árnyaltabb volt a párbeszéd)

Azt elis felejtettem neki megemlíteni, hogy tána szájkosár is kötelezõ vagy mi a szösz..
Nem voltak se nagy kutyák, se kis szõnyegcirkálók, de még beleférnek a "kimozogja a villa" kategóriába.
NEM vagyok kutya ellenes, NEM vagyok állat ellenes
DE, miért van az, hogy pár kutyatulajdonos tudja azt mondani, hogy bocs?

Az eset után (pár 100méterre itthontól) visszasétáltam bringa nélkül, mondván én már jogosan vagyok a járdán, de a dög /bocsánat/ továbbra se szabályos, ám már nem volt ott.
Ezentúl direkt k e r e s n i fogom a hölgyet és a két angyali kutyikáját.
miért?
mert ha én leszállok a kerékpáromról, és elkezdem tolni, akkor gyalogos vagyok és akkor teljes mértékben verhetem a nyálamat az összevissza csámpázó négylábúakra.

komolyan kiváncsi lennék egy két itteni kutyatlajdonos véleményére...
olyan vélemény "nem érdekel" ami aztmondja, hogy háá' de bunkó vagy, meg hááá..
egy rossz szavam nem lett volna, ha nem kezd el egybõl kioktatni, "anyázni"
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#309
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

nem akarlak elkeseríteni, de nem ér semmit....maximum Te leszel tõle bátrabb...én is kipróbáltam, aztán visszavittem a boltba, és szó nélkül engedték levásárolni...lehet Õk is tudták mennyire hatásos..

Nekem mûködik, pedig már van vagy 7-8 éves (ha nem több). Frankón fosnak a kutyák tõle. Lehet hogy az újabbakat már tajvanban gyártják, és kispóroltak valamit a rizsek;)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#310
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
hja igen,kérdezi anyuka h a kisfiát miért ugatja ennyira kuty,a másét meg nem?
hát kiderült h bottal kerepelt a kerítésen és kõvel dobálta meg !

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#311
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
igen
itt is az jön, mint a kerékpárrólleszedõcigányfalkák: ésszel él az ember, persze van egy két kivétel, az extrém esetek...
de erre van a pedál, egy kis finom sprint ha már nincs más...:-)
mindig bejön.
ha meg muszály elmenni, és emelkedõ, akkor bicóról le, mintha ott se lennél, séta felfelé...
régen féltem a kutyáktól(kóbor harcias, bárányoktól nem)
ma már...
látok aranyos rotweilert, azt is megsimogatom a keritésen keresztül, pedig a szomszédja mondja hogy véreb..
furamód aki tisztességgel közeledik hozzá, azt nem akarja megenni..
okos állatok ám a kutyák, nem úgy mint...
na igen.

#312
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Mondjuk, hogy tény, hogy a kóborkutyák nem annyira agresszívak, max nagy hidegben és falkában.. Azt meg jobb messzirõl elkerülni..

#313
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Igazad van, de sajnos sokat kidobnak, azok nem annyira tehetnek róla, hogy volt egy f*sz gazdájuk..

ez igaz de nekem általában, nem a homeless kutyák szoktak gondot okozni...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#314
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

amúgy meg aki kutyát tart az biztosítsa a jószág kerítésen belûl illetve pórázon maradását...nekem is van 2, és nem flangálnak az utcán....

Igazad van, de sajnos sokat kidobnak, azok nem annyira tehetnek róla, hogy volt egy f*sz gazdájuk..

#315
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás

csináltatok az acélbetétesre spd talpat és akkor jöhet a kutyafalka :)

a gázpray tényleg nem egy humánus megoldás...a borsspray ér vmit?

Hú, a bors is kegyetlen lehet, de nem tudom, hogy lesz-e tõle maradandó károsodása.. Az biztos, hogy egy ideig se nem lát, se nem szagol..

#316
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

.
amúgy meg aki kutyát tart az biztosítsa a jószág kerítésen belûl illetve pórázon maradását...nekem is van 2, és nem flangálnak az utcán....

ezért írtam lentebb h ebtartás szabályai.nekem kötelességem volt figyelmeztetõ tábla kapura és fojtó használata sétáltatás közben mert az enyém "veszélyes" fajta

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#317
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
csináltatok az acélbetétesre spd talpat és akkor jöhet a kutyafalka :)

a gázpray tényleg nem egy humánus megoldás...a borsspray ér vmit?

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#318
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Vannak humánus (hmm, ez lehet, hogy itt nem jó szó.. :) ) módszerek.. Igazad van, szélsõséges esetben én is durvább módszereket ajánlanék. De azért az aki elsõre "gázt" használ, arról meg van a véleményem..

szerintem se kell 1bõl gáz...jó +oldás gázpisztoly, elõre a tárban 1-2 riasztó patron, kutyák nagy többsége nem szereti a durranást se, ha nem elég akkor gáz...
amúgy meg aki kutyát tart az biztosítsa a jószág kerítésen belûl illetve pórázon maradását...nekem is van 2, és nem flangálnak az utcán....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#319
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

na ja, csak ez a köcsög az út mellõl, a bokorból ugrott ki ......

durvaaa,arra viszont nem tudsz számolni még differenciálegyenletet se....
rám egyszer uszitott egy tehénhajcsár kuyát,mondván hogy elszaggatom a villanysephard vezetékét,mondom Neki h várjon és hozom az én kutyámat,kicsit meglepõdött h visszaszóltam.

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#320
raycoon

raycoon

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.206 hozzászólás
Vannak humánus (hmm, ez lehet, hogy itt nem jó szó.. :) ) módszerek.. Igazad van, szélsõséges esetben én is durvább módszereket ajánlanék. De azért az aki elsõre "gázt" használ, arról meg van a véleményem..