Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Komárom-Esztergom megye bringásai ide!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
21661 hozzászólás a témában

#41
SokadikX

SokadikX

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 695 hozzászólás

Ha már bringás etikettről van szó, elmondom én is a saját tapasztalatom: Igen, én is előre szoktam köszönni minden kerékpárosnak, akkor is ha nem versenyző, hanem túrázó. Azért, mert. 

A leggyakrabban sajnos az útisok nem viszonozzák az üdvözlést, hogy miért nem igazán tudom.

Ehhez azért lenne némi hozzáfűznivalóm. 

Elsősorban ez: http://forum.bikemag...g/#entry1199264 :)

 

Egyébként gondolj bele: manapság a bringázás már nem egy viszonylag szűk, "mániákus" réteg sportja, sokkal inkább közlekedési forma és egyre nagyobb tömegben használják. Képzeld el, ha az utcán sétálva minden idegen rád köszönne, te mit szólnál? Nagyjából ugyanez van biciklin is. Vadidegenre rá köszönsz, még ha el is jut a tudatáig, hogy neki szólt, már rég túlmentetek egymáson, ideje sincs reagálni.

Eleinte én sem tudtam, hogy mit akarnak tőlem vadidegenek. Arról nem beszélve, hogy kizárólag akkor, amikor bringás cuccban, sisakban tekerek. Korábban sohasem tűnt fel, pedig nagyon-nagyon régen kezdtem a bringázást.

 

És igaz, egy időben az is szokás volt, hogy az erdőben túrázók köszöntek egymásnak. Egyre ritkább ez is. Idősebbek még csak-csak, de a harmincas-negyvenes korosztályra már nem annyira jellemző.



#42
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.743 hozzászólás

Akkor Laca rég voltál úti versenyen.

Utoljára Balaton felvidék maratonon tapasztaltam a felsoroltaid ellenkezőjét. ;)


GT-Atee

#43
gllo

gllo

    vendég

  • fórumtag
  • 146 hozzászólás

Ha már bringás etikettről van szó, elmondom én is a saját tapasztalatom: Igen, én is előre szoktam köszönni minden kerékpárosnak, akkor is ha nem versenyző, hanem túrázó. Azért, mert. 

A leggyakrabban sajnos az útisok nem viszonozzák az üdvözlést, hogy miért nem igazán tudom. Tök mind1, hogy útival vagy montival vagyok csak azok intenek vissza akik személyesen megismernek. Ez szerintem egyébként intelligencia kérdése.. Volt úgy hogy pont a tb-i bringaúton kisebb tempónál fenn hangom rá köszöntem az úti kerékpárjával közlekedő sporira, oszt semmi. Ekkor oda szóltam, hogy "hééé nem kell ám köszönni". Oszt így se semmi. Lereagáltam úgy, hogy buta, paraszt és kész.

 

Másfelől viszont nézzétek meg hogy viselkednek a montisok versenyek előtt-közben és után. Mindenki mindenkivel barát, beszélget, hülyül, még akkor is ha a pályán egymás "ellenfelei" vagyunk, segítünk egymásnak még verseny közben is, ha nincs más segítség. És mi a helyzet egy magyar úti versenyen? Mindenki mindenkit utál, nem köszönnek még a parkolóban sem, versenyen meg leszorítanak, felraknak a korlátra, löködnek, beszólnak ha kiállsz a nyeregből,stb.  Hát ezért nem szeretek én útis versenyekre járni.

 

Jah, és az erdőben kötelező köszönni mindenkinek, nem csak a bicósoknak, hanem a gyalog túrázóknak, futóknak is.


gllo módosította - 2014. augusztus 09. - 12:11


#44
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.743 hozzászólás

én ezt ippeg fordítva szokom tapasztalni....

Addig én is míg mountival tekertem többet,de mióta az országútit részesítem előnyben,azóta fordult a kocka.


GT-Atee

#45
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás

egyszer bicajoztunk Schnellthomasszal, aki valami öszvér bicajjal volt, monti váz, slick gumik, országúti kerék, hajtás stb, akkor egy országútis előre köszönt, állította, hogy csak neki :)


"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#46
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Az tény,hogy országútisnak a mountisok nem igazán szeretnek visszaköszönni.

én ezt ippeg fordítva szokom tapasztalni....


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#47
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.743 hozzászólás

Az tény,hogy országútisnak a mountisok nem igazán szeretnek visszaköszönni,csak bírka módjára bámulni,én szinte minden sport kerékpáros kinézetű egyénnek köszönök,így vagy úgy,mégha életemben először látom is.


GT-Atee

#48
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.820 hozzászólás
Tegnap kiderült, hogy tényleg a ruha teszi az embert. :-)
Vasárnap találkoztam egy fixis sráccal aki két csajjal jött oroszlány felől bokodra akik nem köszöntek hiszen csak egy caprinnel voltam.
Szerdán viszont Trekkel voltam Trek mezben amikor is újra találkoztunk csak most már előre köszöntek. :-):-):-):-)

#49
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.820 hozzászólás

A verseny után beszélgettem egy kicsit a versenyző kollégával és kértem hogy ha ideje engedi tegye fel a versenyünket a youtube ra. Meg is tette, úgyhogy aki nem volt megnézheti az útvonalat:http://www.youtube.c...h?v=3RvgVz3prXM

 :)



#50
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.743 hozzászólás

Ott volt a Ta-Bu 100-200,na ott a 100km-en épp úgy egy jót lehetett tekerni,mint pl Turul-kupán,ha nem jobbat és csak 1300pénz volt,ugyanúgy kaptál zoknit+kitűzőt+emléklap és még frissítés is volt több helyen,akkor,hogy is van ez.?


GT_Atee módosította - 2014. július 20. - 15:45

GT-Atee

#51
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás

Nem az ingyenen van itt a lényeg,hanem azon,hogy nincs ösztönözve a helyi célközönség,a helyi fix arcok ott vannak mindig,de újakat nem igazán látni,pedig elég szépen gyarapodik a bringások száma a környéken.Itt volt a Turul-kupa,szinte az egy kezemen meg lehetett számolni a helyieket,meg 30km-re 4e pénz,ez már sarc,nem tömegsport rendezvény.

 

ott a pont! 

na meg valahogy úgy kellene szervezni, hogy az amatőr arcok tudjanak egymással meccselni, és felmérni az erőviszonyokat, ne kelljen nekem profi bringásokkal versenyeznem, akik csak edzeni jönnek le.. 

28. helyen végezni nem nagy élmény, nincs sikerélmény benne, ezért nem járok évek óta.. abból a 4 rugóból már majdnem veszek egy láncot, a másik 3500-höz hozzáteszek még 3500-öt és veszek egy fogaskoszorút majdnem, és úgy érzem jobban jártam. ez az óriási baj!


  • GT_Atee kedveli ezt
"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#52
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.743 hozzászólás

Na látod ez nekem eszembe sem jutott. Én hülye beneveztem megint pedig ingyé is tudok bicózni.

Nem az ingyenen van itt a lényeg,hanem azon,hogy nincs ösztönözve a helyi célközönség,a helyi fix arcok ott vannak mindig,de újakat nem igazán látni,pedig elég szépen gyarapodik a bringások száma a környéken.Itt volt a Turul-kupa,szinte az egy kezemen meg lehetett számolni a helyieket,meg 30km-re 4e pénz,ez már sarc,nem tömegsport rendezvény.


  • Kosina Szilárd kedveli ezt
GT-Atee

#53
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Tudod Imi,azért a helyieket,kicsit ösztönözhetnék mondjuk egy 50%-os indulási lehetőséggel,mert 3500-ért tekerni ott ahol bármikor tudok ingyen is,amikor nekem jól esik.Ez olyan kb mint ha bizonyos napokon 1ezresért sz@rhatnák otthon. ;)

Na látod ez nekem eszembe sem jutott. Én hülye beneveztem megint pedig ingyé is tudok bicózni.



#54
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.743 hozzászólás

Tudod Imi,azért a helyieket,kicsit ösztönözhetnék mondjuk egy 50%-os indulási lehetőséggel,mert 3500-ért tekerni ott ahol bármikor tudok ingyen is,amikor nekem jól esik.Ez olyan kb mint ha bizonyos napokon 1ezresért sz@rhatnák otthon. ;)


GT-Atee

#55
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

érdekes dolog, hogy mi drága, és mi nem?
egy erdőben bicajozásért sajnálok 3500 forintot, de a hétvégén voltam a Fertő tónál bicajozni, a buli elvitt kb 10-13ezer forintot, arra nem sajnáltam :)
vagy a Garda tavi kiruccanás 1 hónappal ezelőtt elvitt sokkal többet, arra sem sajnáltam a pénzt, fura az értékrendem :)

Na amikor az embernek ilyen gondolatai támadnak az azt jelenti, hogy megokolja miért nem jár el néha versenyre. Nincs ezzel semmi gond. Rengetegen vannak akik csak futnak és bicóznak egész életükben és egyetlen egy versenyre sem mennek/mentek el. De én azért szeretem tudni és látni évek múltán , hogy ott voltam és teljesítettem azt a versenyt. Lehet még túl fiatal vagyok ,hogy így gondolkodom? :)



#56
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.820 hozzászólás
:-) ŐŐŐ ebben igazad van egy középcsapágy meg egy pár fékpofám bánta.

Milyen volt a verseny Laci? Akarsz róla beszélni? :-)

#57
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás

ha mentem volna vértes maratonra, akkor gyakorlatilag egy új bringám lenne (hajtás, fékezés, rugózás) most a sok sok sár miatt, amit ott kapott volna, nem? :)


"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)

#58
wiloz

wiloz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.820 hozzászólás
Szilárd ha jöttél volna tavasszal a Vértes maratonra középtávozni, akkor most féláron nevezhetnél. :-):-)
Célom idénre csak annyi, hogy ne tévedjek el ne boruljak fel ne hagyjam el a kulacsomat. :-)
Talán idén sikerül ezeket elkerülni. :-)

#59
GT_Atee

GT_Atee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.743 hozzászólás

jön valaki a Gerecsére vasárnap vagy csak a kifogások? :P

Nem. :D


GT-Atee

#60
Kosina Szilárd

Kosina Szilárd

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.603 hozzászólás

érdekes dolog, hogy mi drága, és mi nem?
egy erdőben bicajozásért sajnálok 3500 forintot, de a hétvégén voltam a Fertő tónál bicajozni, a buli elvitt kb 10-13ezer forintot, arra nem sajnáltam :)
vagy a Garda tavi kiruccanás 1 hónappal ezelőtt elvitt sokkal többet, arra sem sajnáltam a pénzt, fura az értékrendem :)


"...nem kurva Õ, csak megadatott neki minden pasi...":)